B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Storlek: px
Starta visningen från sidan:

Download "B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B 2.5-20110805"
  • Max Ek
  • för 3 år sedan
  • Visningar:

Transkript

1 DK SV B2.5 bike USER MANUAL Reebok-B

2 Bästa kund! Det gläder oss att du har valt en Reebok Fitness-produkt. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för hemmabruk och har testats enligt den europeiska normen EN 957-1/5. Vi ber dig att läsa igenom denna bruksanvisning noggrant innan du börjar montera och använda produkten och sedan spara den som referens för senare bruk. Vi önskar dig mycket nöje och framgång med din träning. Reebok Fitness Danmark Garanti Rebook Fitness kvalitetsprodukter är konstruerade och testade för hemmabruk. Det betyder att om produkten används för kommersiellt bruk, offentlig eller annan icke-privat användning, faller reklamationsrätten helt bort. Produkten har tillverkats enligt den europeiska normen EN957. Som importör av din nya Reebok Fitness-produkt ger Living Sport A/S två års reklamationsrätt enligt köplagen, vilken omfattar fabrikations- och materialfel som kan konstateras vid varans normala användning. Reklamationsrätten täcker inte fel, skador eller slitage, som direkt eller indirekt uppstått som en följd av felaktig användning, bristande underhåll, våld eller otillåtet ingrepp. Reklamation vid fel och brister som bör upptäckas vid vanlig undersökning av varan, ska meddelas LivingSport A/S, inom rimlig tid (1-2 veckor). Garantin kan inte överföras vid vidareförsäljning av produkten. Produkten kan vid fel/brister returneras för reparation. Detta SKA avtalas med LivingSport A/S innan varan returneras. Efter värdering av felets/bristens omfattning, försöker vi reparera den. Om detta inte kan göras inom rimlig tid och utan stort besvär för användaren, byts produkten ut. Annars kan en kreditering diskuteras. Reklamationsperioden börjar samma dag som leveransen sker. Spara därför alltid kvittot för köpet och för leveransen. Vid ev. reklamation kontakta nedanstående: LivingSport A/S Herlev Hovedgade 17 DK-2730 Herlev e-postadress: Servicetelefon: (+45)

3 Kundtjänst För att på bästa sätt kunna ge dig service vid brister eller defekter, ber vi dig anteckna och spara produktens serienummer och modellnamn. Du hittar dessa uppgifter på ett litet klistermärke på undersidan av produkten. Modellnamn: Serienummer: Vanliga frågor (FAQ): Om du har frågor om din produkt eller om monteringen, kan du kontakta vår hotline på tel.nr (+45) Beställning av reservdelar: Vid beställning av reservdelar till din produkt, kontakta vår hotline på telefon (+45) och fråga efter LivingSport Service. Eller skicka ett epostmeddelande till: Bortförskaffande Obs! Denna manual är endast till för kundens referens. Reebok lämnar inga garantier för sådant som uppstått på grund av felaktig översättning eller tekniska förändringar på produkten.

4 LÄS DETTA INNAN DU BÖRJAR: Innan du monterar din maskin eller tar den i bruk, ber vi dig läsa igenom dessa anvisningar. De innehåller viktig information om användning och skötsel av produkten, hälsofrågor samt garantibestämmelser. Produkten är endast avsedd för träning i hemmet. Varje användning i offentliga lokaler, t.ex. föreningar, arbetsplatser eller bostadsrättsföreningar medför att garantin och reklamationsrätten bortfaller. Produkten är endast avsedd att användas av vuxna personer. Barn får endast använda produkten under överinseende av vuxna. Observera att produkten ska anslutas till 230 V. Maskinen har testats upp till en maximal användarvikt på 120 kg. Den får inte användas av personer vars vikt överskrider denna maxvikt. Maskinen ska förvaras inomhus, i rumstemperatur. Den är inte konstruerad för att tåla kyla, fukt eller damm. Garage, ouppvärmda utrymmen, inglasade terrasser eller utrymmen med rinnande vatten är inte lämpliga för förvaring. Undvik att svett eller vätskor tränger in i maskinen eller datorn. Maskinen får inte tas i bruk, innan användaren har försäkrat sig om att den är korrekt monterad och justerad. Personer som befinner sig i närheten av maskinen ska hålla sig på avstånd från de rörliga delarna medan träning pågår. Om maskinen används regelbundet, ska alla delar efterspännas en gång per månad. Det är normalt inte nödvändigt att smörja den. Skadade delar bör bytas ut snarast möjligt. Om användaren konstaterar en defekt eller ett funktionsfel, ska maskinen omedelbart tas ur bruk för att undvika att förvärra skadan. Kontakta leverantören för reparation. Gör inga försök att själv börja reparera maskinen innan du har kontaktat leverantören. Reparationer som inte godkänts av leverantören, kan medföra att garantin bortfaller. Vid reparation av elektriska delar ska strömmen brytas och sladden tas ut ur eluttaget. Användaren kan själv utföra enkla reparationer av elektriska delar, t.ex. byte av sladdar och dator. Alla andra reparationer ska göras av personer som har godkänts av leverantören.

5 Följ monteringsanvisningarna noggrant vid montering av produkten. Kontakta leverantören om det uppstår tveksamheter. Använd endast för ändamålet lämpliga verktyg under monteringen. Var uppmärksam på rörliga delar under monteringen. Det rekommenderas att montering av produkten utförs av två personer. Försäkra dig om att transporthjulen är placerade framför maskinen. När maskinen har monterats färdigt, försäkra dig om att den står stabilt genom att justera den bakre stabilisatorn innan maskinen tas i bruk. Denna crosstrainer ska anslutas till 230 V stickkontakt. Sladden får inte dras in under maskinen. Kontrollera regelbundet att det inte finns något brott på sladden. Om du inte är van vid att träna, rekommenderas det att du kontaktar din läkare för råd om hur du ska lägga upp din träning. Fel eller överdriven träning kan vara farlig för hälsan. Om du under träningen känner dig krasslig, får smärtor i bröstet, upplever yrsel eller problem med andningen, ska du omedelbart avbryta träningen. Uppsök läkare. Denna ergometermaskin är godkänd enligt europeisk standard EN 957-1/5 HA. Belastningen ställs in med hjälp av datorn. Maskinen är endast avsedd för träning i hemmet och har testats för en maximal användarvikt på 120 kg.

6 Kontrollista E E M4x15mm M8x65mm 8 mm M4x15mm M8x65mm 8 mm A B C D A B C D

7 1.

8 2. P US H

9 3.

10 4.

11 5. 6.

12 Anslutning till ström Transport

13 KORREKT ANVÄNDNING SV Ergonomiskt korrekt körposition: Vänligen se ritningen till vänster för din optimala körposition på motionscykeln. För rätt inställning, justeras styre och sadel enligt din egen längd. Vrid handtag A för att justera styrets position. Vrid handtag B för att justera höjden på sadelstången och handtag C för att justera den vertikala positionen för sadeln. Påstigning: När du stiger upp på cykeln, försäkra dig om att den pedal du trampar på är den som är i lägsta position alltså helt nere vid golvet. Träning: Denna produkt fokuserar i huvudsak på den nedre delen av kroppen, Det är framför allt benmuskulaturen som tränas. OBS! Fel användning eller för hård träning kan leda till skador.

14 Sprängritning

15 Stycklista Del nr Namn Antal B Overlay 1 B Console 1 B Battery Cap 1 B Handle Bar Cover-Front 1 B Handle Bar Cover-Rear 1 B Console-Bottom 1 B M4X15 Screw 18 B PC Board 1 B M3X12 Screw 2 B Handle Bar Tube 1 B Hand Pulse Sensor-Upper 2 B Hand Pulse Sensor-Lower 2 B Handle Bar Foam Grip 2 B Handle Bar cap 2 B Handle Bar Adjustment Knob 1 B Upright Tube 1 B X16 Screw 4 B M5X14 Screw with washer 4 B Upright Plastic Insert 1 B Speed Sensor Holder 1 B M8X65 Stabilizer Fix Bolt 4 B Ø88X17X1.5 Washer 4 B Rear Stabilizer Tube Adjustment Foot 2 B Stabilizer tube end cap 4 B Stabilizer tube Rear 1 B Stabilizer tube Front 1 B Front Stabilizer Tube foot-od28x12 2 B Transportation Wheel set 2 B Seat Post 1 B Seat Post Insert- OD60X124 1

16 B Seat Post height Adjustment Knob 1 B Saddle 1 B Main Frame 1 B M5X14 Screw 2 Del nr Namn Antal B Seat Post bottom Holder 1 B Upright M12X30 mm Fix Screw 1 B Side chain Cover outside 2 B Side Chain Cover- Left 1 B Main Chain Cover Left 1 B Seat Post Plastic Holder 1 B Chain Cover-Upper 1 B Upright plastic Holder 1 B Main Chain Cover Right 1 B Side Chain Cover-Right 1 B Plastic Insert-OD6x25 9 B Pedal-Left 1 B Crank cap 2 B M10X1.25 Flang Nut 2 B Crank-Left 1 B Crank-Right 1 B Pedal-Right 1 B Bearing 2 B M18X30 Thin Nut 2 B Ø20X30x2 Washer 1 B Driving Belt pulley 1 B Driving Belt 1 B Crank Shaf-20X208mm 1 B M6X12 Screw 4 B M6X6 Screw 4 B Flywheel Ring- O Shaped Holder 1 B Bearing 4 B Flywheel axle Nut M10 2 B Ø8X17X1.5 Washer 4 B Flywheel 1 B Aluminium Disk-OD255X3 1 B M8X15 Screw 4 B Flywheel Driving Belt pulley-id11xod32x56.5 1

17 B Bearing 1 B Tension Pulley Bracket 1 B M 8 clip 2 B M10X105 Flywheel Axle 1 Del nr Namn Antal B Tension Pulley Spring- 1.8X14X63X22 1 B M5x14 Nut 1 B M10Thin Nut 3 B Flywheel Ring- D Shaped Holder 1 B Oneway bearing 1 B Magnet bracket Adjustment Bolt M10X78x23(CAP) 1 B Ø8X14X2 Spring Washer 4 B Adapter Wire-800mm 1 B Hand pulse sensor wire-550mm 2 B Speed sensor wire-250mm 1 B pin Wire-Upper-1000mm 1 B pin-Lower-600mm 1 B Ø 10X26X2 Washer 2 B Ø 1.5X15X25X5 Tension spring 2 B Magnet Bracket 1 B M5 Locknut 1 B M5X12X7 Bolt 1 B Motor 1 B Ø 6X10X1 Washer 1 B Resistance Cable Wire 1 B M5X14 Screw 1

SV C2.5 cross trainer

SV C2.5 cross trainer C2.5 cross trainer SV Bästa kund! Det gläder oss att du har valt en Reebok Fitness-produkt. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för hemmabruk och har testats enligt den europeiska normen EN 957-1/9. Vi

Läs mer

Titan Motionscykel SB240. Manual

Titan Motionscykel SB240. Manual Titan Motionscykel SB240 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

Benefit B425 Bike 91105

Benefit B425 Bike 91105 Benefit B425 Bike 91105 1 B 425 M8Acorn Nut (51)-6 M8X65mm Carriage Bolt(52)-4 Curved Washer(53)-10 M8X65mmBolt(57)-2 M8X16mm Screw(19)-4 M5X20mm Screw(68)-2 Allen Key(1) Screwdriver (1) Wrench(1) (MM)

Läs mer

INSTRUKTION DATOR MASTER B430

INSTRUKTION DATOR MASTER B430 Master B430 2011/1/5P1/5 INSTRUKTION DATOR MASTER B430 KNAPPFUNKTIONER: MODE För att bekräfta alla inmatade träningsuppgifter och för att påbörja ett program. RESET Vid tryck på denna knapp återgår man

Läs mer

Säkerhetsinstruktioner

Säkerhetsinstruktioner B4140 Säkerhetsinstruktioner Kontrollera regelbundet att inga delar är skadade eller slitna. Personer som använder denna motionscykel bör läsa igenom instruktionerna. Motionscykeln skall användas av en

Läs mer

TITAN MAGNETISKT GÅBAND BRUKSANVISNING

TITAN MAGNETISKT GÅBAND BRUKSANVISNING TITAN MAGNETISKT GÅBAND BRUKSANVISNING Bästa kund! Det gläder oss att du har valt en Titan-produkt. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för hemmabruk och har testats enligt den europeiska normen EN 957.

Läs mer

Säkerhetsinstruktioner

Säkerhetsinstruktioner C305 Crosstrainer 1 Säkerhetsinstruktioner Kontrollera regelbundet att inga delar är skadade eller slitna. Personer som använder denna crosstrainer bör läsa igenom instruktionerna. Crosstrainern skall

Läs mer

BenefitSports E410 995105

BenefitSports E410 995105 BenefitSports E410 995105 1 Säkerhetsinstruktioner Om du känner smärta i bröst, yrsel eller andfåddhet avbryt träningen och kontakta läkare. Dra inte runt pedal armarna med händerna. Använd inte kläder

Läs mer

CROSSTRAINER CT450 MANUAL

CROSSTRAINER CT450 MANUAL CROSSTRAINER CT450 MANUAL Läs igenom dessa instruktioner noggrant innan du börjar din träning. Spara denna manual, om produkten behöver reparation och/eller reservdelar. Säkerhetsföreskrifter Denna motionscykel

Läs mer

Garantibestämmelser. Bästa kund

Garantibestämmelser. Bästa kund S Premier Bike 1 Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Reebok. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957-1/5. Innan du monterar

Läs mer

Titan SC260 Crosstrainer. Manual

Titan SC260 Crosstrainer. Manual Titan SC260 Crosstrainer Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

Titan Rower SR650. Manual

Titan Rower SR650. Manual Titan Rower SR650 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan du

Läs mer

Titan Crosstrainer SE650 Manual

Titan Crosstrainer SE650 Manual Titan Crosstrainer SE650 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

Kundservice. Bortskaffande. www.medicsportretail.dk. Bästa kund

Kundservice. Bortskaffande. www.medicsportretail.dk. Bästa kund Löpband T3.1 SE Sida 2 2 Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Reebok. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957-1/5. Innan

Läs mer

Premier Crosstrainer

Premier Crosstrainer S Premier Crosstrainer 1 Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Reebok. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957-1/5. Innan

Läs mer

Titan Motionscykel SB550. Manual

Titan Motionscykel SB550. Manual Titan Motionscykel SB550 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

Casall X400 CROSSTRAINER 93002

Casall X400 CROSSTRAINER 93002 Casall X400 CROSSTRAINER 93002 1 Varning: Innan du går vidare, lokalisera serienummer. Serienummer: 2 NO.P-10 Curved washer for 8* 19*2T bolt(4) NO.P-13 Flat washer for 8* 19*2T bolt(4) NO. P-8 Curve washer

Läs mer

BRUKSANVISNING for Exerfit 280 (SM370RM)

BRUKSANVISNING for Exerfit 280 (SM370RM) BRUKSANVISNING for Exerfit 280 (SM370RM) BUILT FOR HEALTH INNEHÅLL SM 370RM LISTA ÖVER DELAR... 4 MONTERINGSTILLBEHÖR... 6 MONTERINGSANVISNINGAR... 7 BRUKSANVISNING... 9 SPECIFICATION... 9 VIKTIGT BETRÄFFANDE

Läs mer

SVENSK BRUKSANVISNING

SVENSK BRUKSANVISNING SVENSK BRUKSANVISNING INNEHÅLL Viktiga säkerhetsföreskrifter 2 Anmärkningar 3 Montering 5 Dator 7 Skötsel och underhåll 8 Töjning 9 Service 10 VIKTIGA SÄKERHETSFÖRESKRIFTER Läs noga igenom alla anvisningar

Läs mer

Bruks- och monteringsanvisning till Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- och monteringsanvisning till Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- och monteringsanvisning till Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMATION Användningsområdet för denna apparat är hemträning. Barn ska ej använda denna apparat och låt inte barn vara i närheten

Läs mer

Titan Homegym 100 kg.

Titan Homegym 100 kg. Svensk Titan Homegym 100 kg. Manual Viktigt: Läs igenom avsnittet Underhåll innan användning Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att

Läs mer

Titan Rower SR475. Manual

Titan Rower SR475. Manual Titan Rower SR475 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan du

Läs mer

ANVÄNDARHANDBOK INOMHUSCYKEL CASALL S

ANVÄNDARHANDBOK INOMHUSCYKEL CASALL S ANVÄNDARHANDBOK INOMHUSCYKEL CASALL S10.2 91016 Säkerhetsanvisningar * Rådfråga en läkare innan du påbörjar ett träningsprogram så att träningen blir optimal. * Varning! Felaktig eller överdriven träning

Läs mer

Casall XTR

Casall XTR Casall TR 200 91106 Säkerhetsinstruktioner Om du känner smärta i bröst, yrsel eller andfåddhet avbryt träningen och kontakta läkare. Dra inte runt pedal armarna med händerna. Använd inte kläder som kan

Läs mer

Casall INFINITY 1.2B motionscykel 91018

Casall INFINITY 1.2B motionscykel 91018 Casall INFINITY 1.2B motionscykel 91018 INFINITY 1.2B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer?7*2t(2) No:J-3 Regular Washer?7*1t(2) No:J-5 Bushing φ12*40l (1) No:J-8 Metal cover (1) No:J-7

Läs mer

Titan Go Elliptical T100 Crosstrainer Manual

Titan Go Elliptical T100 Crosstrainer Manual Titan Go Elliptical T100 Crosstrainer Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm

Läs mer

BRUKSANVISNING for Exerfit 580

BRUKSANVISNING for Exerfit 580 BRUKSANVISNING for Exerfit 580 BUILT FOR HEALTH INNEHÅLL SÄKERHETSINSTRUKTIONER... 2 SPRÄNGSKISS... 4 LISTA ÖVER DELAR... 5 KONTROLLISTA (FÖRPACKNINGENS INNEHÅLL)... 7 SM2690-67 ANVÄNDNINGSINSTRUKTIONER...

Läs mer

ANVÄNDARHANDBOK INOMHUSCYKEL XTR PRO 91025

ANVÄNDARHANDBOK INOMHUSCYKEL XTR PRO 91025 ANVÄNDARHANDBOK INOMHUSCYKEL TR PRO 91025 Säkerhetsanvisningar * Rådfråga en läkare innan du påbörjar ett träningsprogram så att träningen blir optimal. * Varning! Felaktig eller överdriven träning kan

Läs mer

ANVÄNDARHANDBOK INOMHUSCYKEL MED DRIVREM XTR

ANVÄNDARHANDBOK INOMHUSCYKEL MED DRIVREM XTR ANVÄNDARHANDBOK INOMHUSCYKEL MED DRIVREM TR400 91008 Säkerhetsanvisningar * Rådfråga en läkare innan du påbörjar ett träningsprogram så att träningen blir optimal. * Varning: Felaktig/överdriven träning

Läs mer

Benefit Sports 300 996101

Benefit Sports 300 996101 Benefit Sports 300 996101 1 Säkerhetsinstruktioner Konsultera med läkare innan användning Om du känner smärta i bröst, yrsel eller andfåddhet avbryt träningen och kontakta läkare. Använd inte kläder som

Läs mer

ANVÄNDARMANUAL LÖPBAND T20

ANVÄNDARMANUAL LÖPBAND T20 ANVÄNDARMANUAL LÖPBAND T20 www.masterfitness.se 1. VIKTIGA SÄKERHETSINSTRUKTIONER VARNING: För att minska risken för allvarliga skador, läs alla viktiga försiktighetsåtgärder och instruktioner i denna

Läs mer

Benefit ER200 II Manual ROWER MACHINE

Benefit ER200 II Manual ROWER MACHINE Benefit ER200 II Manual 94102 ROWER MACHINE Varning: Innan du går vidare, lokalisera serienummer: Serienummer: ER200 Assembly Diagram EXPLODED DIAGRAM Parts List No. Description Q'ty 1 Computer 1 SET 2

Läs mer

MOTIONSCYKEL XT300 MANUAL

MOTIONSCYKEL XT300 MANUAL MOTIONSCYKEL XT300 MANUAL Läs igenom dessa instruktioner noggrant innan du börjar din träning. Spara denna manual, om produkten behöver reparation och/eller reservdelar. Säkerhetsföreskrifter Denna motionscykel

Läs mer

Roddmaskin R30.

Roddmaskin R30. Roddmaskin R30 www.masterfitness.se VIKTIGA SÄKERHETSINSTRUKTIONER VARNING - Läs igenom alla instruktioner innan du använder denna maskin. Använd inte maskinen på en tjock matta eller en ryamatta. Det

Läs mer

ANVÄNDAR MANUAL FUSION ROWER SE.

ANVÄNDAR MANUAL FUSION ROWER SE. ANVÄNDAR MANUAL FUSION ROWER SE. Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Reebok. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957-1/5.

Läs mer

Garantibestämmelser. Bästa kund

Garantibestämmelser. Bästa kund S I Bike 1 Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Reebok. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957-1/5. Innan du monterar

Läs mer

RODDMASKIN RW200 MANUAL

RODDMASKIN RW200 MANUAL RODDMASKIN RW200 MANUAL Läs igenom dessa instruktioner noggrant innan du börjar din träning. Spara denna manual, om produkten behöver reparation och/eller reservdelar. SÄKERHETS INSTRUKTIONER Denna roddmaskin

Läs mer

TRÄNINGSCYKEL. Bruksanvisning

TRÄNINGSCYKEL. Bruksanvisning TRÄNINGSCYKEL Bruksanvisning Modell:MCL130 VIKTIGT! Läs bruksanvisningen innan du börjar träna med det här redskapet. Spara bruksanvisningen för framtida behov. Specifikationerna för den här produkten

Läs mer

Garantibevis www.sleepwave.dk

Garantibevis www.sleepwave.dk Garantibevis www.sleepwave.dk Gratulerar till din nya SleepWave-säng. Den kommer du att ha glädje av i många år. Vi hoppas att du får stor nytta av din säng och därför har vi sammanställt viktig information,

Läs mer

Casall INFINITY 1.2X CROSSTRAINER 93008

Casall INFINITY 1.2X CROSSTRAINER 93008 Casall INFINITY 1.2X CROSSTRAINER 93008 1 Varning: Innan du går vidare, lokalisera serienummer: Serienummer:: 2 INFINITY 1.2X P- 1 P- 6 P- 9 P- 13 P- 12 Allen Bolt M7*P1. 0*30L( 2) P- 2 P- 4 Screw M3*14L(2)

Läs mer

Titan Crosstrainer SC440 Manual

Titan Crosstrainer SC440 Manual Titan Crosstrainer SC440 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

B R U K S A N V I S N I N G. Motionscykel Artikelnummer 7510-1297

B R U K S A N V I S N I N G. Motionscykel Artikelnummer 7510-1297 B R U K S A N V I S N I N G Motionscykel Artikelnummer 7510-1297 1 Motionscykel Artikelnummer 7510-1297 EGENSKAPER Magnetisk motionscykel med manuellt justerbart motstånd i 10 nivåer. Motionscykeln är

Läs mer

INNEHÅLLSFÖRTECKNING

INNEHÅLLSFÖRTECKNING Manual INNEHÅLLSFÖRTECKNING Föreskrifter.....2 Skruvar och verktyg..... 3 Sprängskiss....... 4 Specifikation delar...5 Monteringsinstruktion.... 6 Justering..... 7 Driftinstruktioner..... 7 Upp-, nerfällning

Läs mer

Titan Löpband ST450. Manual

Titan Löpband ST450. Manual Titan Löpband ST450 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

MOTIONSCYKEL 515. Manual

MOTIONSCYKEL 515. Manual MOTIONSCYKEL 515 Manual Tack för att du valt en produkt från Monark Homeline, vi önskar dig mycket glädje i din träning! Läs igenom alla säkerhets- och monteringsinstruktioner noggrant. Denna produkt är

Läs mer

Bruksanvisning RODDMASKIN R-600

Bruksanvisning RODDMASKIN R-600 Bruksanvisning RODDMASKIN R-600 VERKTYG OCH SKRUVAR LISTA R600 I-1 Allen Bolt M8x16mm ]8 ^ I-2 Curved washer for?8*?19*2t bolt(8) I-3 Screw M5*12 (8) Screwdriver (1) (Pedal Wrench) Allen Key(1) I-4 Screw

Läs mer

Bruksanvisning för Wonder Core Smart WCS-61

Bruksanvisning för Wonder Core Smart WCS-61 WCS-61 Bruksanvisning för Wonder Core Smart Innan du börjar använda träningsredskapet läs igenom avsnittet Säkerhetsinformation noggrant för att säkerställa en korrekt användning. När du har läst igenom

Läs mer

VB 350 BRUKSANVISNING

VB 350 BRUKSANVISNING VB 350 VARNING! Läs alla varningar och instruktioner i denna bruksanvisning innan du börjar använda utrustningen. Spara bruksanvisningen för framtida bruk. BRUKSANVISNING 1/17 UVIKTIG INFORMATION När du

Läs mer

UPPLEVA tv och ljudsystem

UPPLEVA tv och ljudsystem UPPLEVA tv och ljudsystem Vardagslivet ställer höga krav på tv och ljudsystem. UPPLEVA är testad för att uppfylla våra strikta standarder för kvalitet och hållbarhet, samt högsta standard för hemmabruk.

Läs mer

BENEFIT E420 CROSSTRAINER 93101

BENEFIT E420 CROSSTRAINER 93101 BENEFIT E420 CROSSTRAINER 93101 Allen Key-6mm*(1) NO:Q Carriage Bolt M8 NO:Q-1 Carriage Bolt M8 Screwdriver (1)14.24 NO:Q-2 Acorn Nut for M8 Bolt (8) Screwdriver (1)13.15 Box Spanner (1) NO:Q-10 Spring

Läs mer

CROSSTRAINER 717X. Manual

CROSSTRAINER 717X. Manual CROSSTRAINER 717X Manual Tack för att du valt en produkt från Monark Homeline, vi önskar dig mycket glädje i din träning! Läs igenom alla säkerhets- och monteringsinstruktioner noggrant. Denna produkt

Läs mer

Bästa kund, Vi gläder oss över ditt val av ett motionsredskap från Reebok. Denna kvalitetsprodukt har konstruerats

Bästa kund, Vi gläder oss över ditt val av ett motionsredskap från Reebok. Denna kvalitetsprodukt har konstruerats Bästa kund, SE Vi gläder oss över ditt val av ett motionsredskap från Reebok. Denna kvalitetsprodukt har konstruerats för användning i hemmiljö och har provats och godkänts enligt den europeiska standarden

Läs mer

BRUKSANVISNING for Exerfit 640

BRUKSANVISNING for Exerfit 640 BRUKSANVISNING for Exerfit 640 1 BUILT FOR HEALTH INNEHÅLL SÄKERHETSINSTRUKTIONER... 3 PRESENTATION... 4 SKÖTSEL OCH UNDERHÅLL... 4 FÖRSIKTIGHET... 4 MONTERING... 5 LISTA ÖVER DELAR... 6 VAJERMONTERING...

Läs mer

MOWING AHEAD STIGA PRIMO 2309 SPARE PARTS

MOWING AHEAD STIGA PRIMO 2309 SPARE PARTS MOWING AHEAD + 1 2 4 5 21 STIGA STIGA MOWING AHEAD 209 SPARE PARTS Reservdelskatalog Parts Catalogue FRONTKLIPPARE FRONT MOWERS Utgåva Issue Bildnr Picture No MONTERINGSDETALJER ASSEMBLY PARTS Sida Page

Läs mer

ANVÄNDARMANUAL. VELA Salsa /110/120/130/400 VARIANT: Manual nr

ANVÄNDARMANUAL. VELA Salsa /110/120/130/400 VARIANT: Manual nr SE ANVÄNDARMANUAL VELA Salsa 100/110/120/130/400 VARIANT: Manual nr. 105041 VELA Salsa 100 VELA Salsa 130 VELA Salsa 110 VELA Salsa 120 VELA Salsa 400 INNEHÅLLSFÖRTECKNING 1.0. INLEDNING 3 1.1. SÄKERHET

Läs mer

LAT/ROW MACHINE Art nr

LAT/ROW MACHINE Art nr A n v ä n d a r m a n u a l LAT/ROW MACHINE 210 www.jtc-power.se Art nr 16-210 Denna dragmaskin är tillverkat och avsedd för hemmabruk. Bäste kund! Tack för att du valt vår produkt, vi önskar dig mycket

Läs mer

BRUKSANVISNING FRÅGOR? Besök vår webbplats www.iconsupport.eu VARNING. Modellnr PFIVEX87212.0 Serienummer:

BRUKSANVISNING FRÅGOR? Besök vår webbplats www.iconsupport.eu VARNING. Modellnr PFIVEX87212.0 Serienummer: Modellnr PFIVEX87.0 Serienummer: BRUKSANVISNING Serienummerdekal Skriv serienumret i utrymmet ovan för referens. FRÅGOR? Om du har frågor eller om det saknas några komponenter kan du kontakta oss: Sverige

Läs mer

CASALL AB TRACK 98100

CASALL AB TRACK 98100 CASALL AB TRACK 9800 PLACERING AV VARNINGSDEKALER På den här ritningen visas var varningsdekalerna är placerade. Obs! Dekalerna visas inte i verklig storlek. VIKTIGA ANMÄRKNINGAR VARNING: Läs noga igenom

Läs mer

ANVÄNDARINSTRUKTION VETEK VIBRA PRO BS-5699

ANVÄNDARINSTRUKTION VETEK VIBRA PRO BS-5699 ANVÄNDARINSTRUKTION VETEK VIBRA PRO BS-5699 Tack för att Du valt den kraftfulla Vibra Pro BS-5699. Du är nu inne på rätt väg för att komma i form. Tveka inte att kontakta återförsäljaren om Du får problem

Läs mer

Titan ST460 Löpband Manual

Titan ST460 Löpband Manual Titan ST460 Löpband Manual VIKTIGT Se sidan 21 om hur löpbandet ska smörjas 1 Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet

Läs mer

Bruksanvisning. Mover. Överflyttningsplattform. Mover 53-300

Bruksanvisning. Mover. Överflyttningsplattform. Mover 53-300 Bruksanvisning Mover Överflyttningsplattform Mover 53-300 1 Allmän information Tack för att du köpt denna överflyttningsplattform från GATE. Läs igenom den här bruksanvisningen noggrant och kontakta oss

Läs mer

Dator i-series. DATORHANDBOK Reebok i-series-20090220

Dator i-series. DATORHANDBOK Reebok i-series-20090220 Dator i-series DATORHANDBOK Reebok i-series-20090220 ! Läs noggrant igenom försiktighetsåtgärderna som ingår i monteringsanvisningarna innan du monterar eller använder ditt träningsredskap. DISPLAY 1

Läs mer

Titan Go Elliptical V100 Crosstrainer. Manual

Titan Go Elliptical V100 Crosstrainer. Manual Titan Go Elliptical V100 Crosstrainer Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm

Läs mer

BRUKSANVISNING för 440 Magnetic

BRUKSANVISNING för 440 Magnetic BRUKSANVISNING för 440 Magnetic BUILT FOR HEALTH 1 INNEHÅLL SÄKERHET OCH FÖRHÅLLNINGSREGLER... 2 FØR DU BEGYNNERINNAN DU BÖRJAR... 3 MONTERING... 4 DISPLAY... 14 MÄTA HJÄRTRYTM... 15 ÖVERSIKTSDIAGRAM...

Läs mer

Monteringsritning. BRUKSANVISNING för 550 ELLIPTICAL

Monteringsritning. BRUKSANVISNING för 550 ELLIPTICAL Monteringsritning BRUKSANVISNING för 550 ELLIPTICAL Översiktsdiagram O Lista över delar Nr. Beskrivning Ant. A Dator 1 st. A-1 Skruv 4 st. B Fast handtagsuppsättning 1 uppsättning B-1 Ändhätta för handtag

Läs mer

HL 10-18 Reservdelar Spare parts

HL 10-18 Reservdelar Spare parts Reservdelar Spare parts Översikt/Over wiev 2006-09-26 Roland Landkvist 1 6 00:01 G:\Konstr\Reservdelskataloger\\Sid 2. HL Översikt.doc Innehållsförteckning/Contents 2006-09-26 Roland Landkvist 1 6 00:02

Läs mer

O O EXTREME FIT CT 405 MANUAL

O O EXTREME FIT CT 405 MANUAL LW HIGH EXTREME FIT CT 405 MANUAL SÄKERHETSFÖRESKRIFTER Innan du börjar att träna rekommenderas det att du konsulterar din läkare. Det rekommenderas också att du genomgår en fullständig hälsokontroll.

Läs mer

Bruksanvisning till 4000 pro B

Bruksanvisning till 4000 pro B Bruksanvisning till 4000 pro B Sprängskiss LISTA ÖVER DELAR Artikel Beskrivning Specifikation Antal 01 Huvudram Röd 1 02 Bakre stabilisator n76*t1,5*450 1 03 Ändhätta, justerbar Ø76 2 04 Främre stabilisator

Läs mer

SPARE PARTS

SPARE PARTS Genuine Spare Parts 3 2 33 30 3 32 22 3 24 3 23 9 0 2 4 2 3 4 3 2 224 SPARE PARTS Reservdelskatalog Parts Catalogue Utgåva Issue 0-224 Bildnr Picture No KLIPPAGGREGAT MOWER DECK Sida Page 9 COMBI 9 COMBI

Läs mer

Bakåtvänd montering ECE R44 04. Monteringsanvisning. GRUPP Vikt Ålder 0+/1/2 0-25 6 mån-5 år

Bakåtvänd montering ECE R44 04. Monteringsanvisning. GRUPP Vikt Ålder 0+/1/2 0-25 6 mån-5 år 1 20 21 2 5 3 4 Bakåtvänd montering Monteringsanvisning 7 8 9 6 10 11 12 13 14 22 23 15 16 17 24 25 18 19 ECE R44 04 GRUPP Vikt Ålder 0+/1/2 0-25 6 mån-5 år 26 27 28 29 30 31 35 34 36 32 33 37 38 39 40

Läs mer

Bruks- och monteringsanvisning till Abilica Trex 3 Art. nr. 555 033

Bruks- och monteringsanvisning till Abilica Trex 3 Art. nr. 555 033 Bruks- och monteringsanvisning till Abilica Trex 3 Art. nr. 555 033 Modell T-1600 EA VARNING: För att undvika brand, elektriska stötar eller andra skador, läs följande säkerhetsföreskrifter innan du använder

Läs mer

Monteringsanvisning. Saturn

Monteringsanvisning. Saturn Monteringsanvisning Saturn INLEDNING Gratulerar till din nya Saturn duschkabin 90x90x198 cm. Duschkabinen är tillverkad i överensstämmelse med gällande lagar och föreskrifter. Duschkabinen innehåller många

Läs mer

Instruktionsbok och Underhållsanvisning. Jordborr

Instruktionsbok och Underhållsanvisning. Jordborr Översättning av bruksanvisning i original Utgåva: 13-02 Instruktionsbok och Underhållsanvisning Jordborr 18-233 OBS! Läs igenom instruktionsboken innan användning. TREJON AB Företagsvägen 9 SE-911 35 VÄNNÄSBY

Läs mer

Genuine Spare Parts Ihr Ersatzteilspezialist im Internet

Genuine Spare Parts Ihr Ersatzteilspezialist im Internet Genuine Spare Parts 158 159 157 155 153 156 154 151 152 161 108 101 102 105 103 104 107 162 106 62 63 64 16 8 7 56 57 58 15 6 5 3 4 61 60 10 9 51 52 59 56 57 58 552 551 11 16 16 91 53 55 92 54 93 94 2

Läs mer

GRÄSTRIMMER LTA350 HN Användarmanual Läs användarmanualen noggrant innan grästrimmern tas i bruk.

GRÄSTRIMMER LTA350 HN Användarmanual Läs användarmanualen noggrant innan grästrimmern tas i bruk. GRÄSTRIMMER LTA350 HN 10052 Användarmanual Läs användarmanualen noggrant innan grästrimmern tas i bruk. 1 2 GRÄSTRIMMERENS HUVUDDELAR 1. Handtag 2. Startkontakt 3. Kabelhållare 4. Kabel och kontakt 5.

Läs mer

Bakåtvänd montering. Instruktionsbok. Grupp Vikt Ålder. 0+ 0-13 kg 0-12 m

Bakåtvänd montering. Instruktionsbok. Grupp Vikt Ålder. 0+ 0-13 kg 0-12 m Bakåtvänd montering Instruktionsbok ECE R44 04 Grupp Vikt Ålder 0+ 0-13 kg 0-12 m 1 !! Tack för att du har valt BeSafe izi Sleep BeSafe har utvecklat denna produkt noggrant och med omsorg för att skydda

Läs mer

RU 24 NDT. Manual 9000-608-26/31

RU 24 NDT. Manual 9000-608-26/31 RU 24 NDT Manual SV 9000-608-26/31 SV 2 9000-608-26/31 2009/03/10 Innehåll Viktig information 1. Allmänt...4 1.1 Direktiv...4 1.2 Allmänna anvisningar...4 1.3. Avfallshantera produkten...4 1.4 Ändamålsenlig

Läs mer

Monteringsanvisning. izi Modular: bakåt- & framåtvänd. izi Modular RF: bakåtvänd. Bakåtvänd godkänd höjd 61-105 cm. Framåtvänd godkänd höjd 88-105 cm

Monteringsanvisning. izi Modular: bakåt- & framåtvänd. izi Modular RF: bakåtvänd. Bakåtvänd godkänd höjd 61-105 cm. Framåtvänd godkänd höjd 88-105 cm a f d e b c i Monteringsanvisning g h 4 > 5 cm izi Modular: bakåt- & framåtvänd izi Modular RF: bakåtvänd 5 Bakåtvänd godkänd höjd 6-05 cm Framåtvänd godkänd höjd 88-05 cm maximal vikt 8 kg Ålder 6 mån

Läs mer

MONTERINGSANVISNING och BRUKSANVISNING för Exerfit 305 magnetic

MONTERINGSANVISNING och BRUKSANVISNING för Exerfit 305 magnetic MONTERINGSANVISNING och BRUKSANVISNING för Exerfit 305 magnetic BUILT FOR HEALTH SÄKERHETSINSTRUKTIONER: Varning: För att förhindra skador och olyckor, läs igenom instuktionen noga innan du använder cykeln.

Läs mer

Montering- User och manual användarmanual -EN - SWE (BR-3160-H)

Montering- User och manual användarmanual -EN - SWE (BR-3160-H) Montering- User och manual användarmanual -EN - SWE IN 2812 8802812 Rowing Amazonia machine roddmaskin Amazonian (BR-3160-H) EXPLODED-VIEW ASSEMBLY Sprängskiss DRAWING Parts List Lista över beståndsdelar

Läs mer

INSTRUKTIONSMANUAL MASSAGEMATTA FÖR BILSÄTET ELLER HEMMA INSTRUKTIONSMANUAL MA100ROS MASSAGEMATTA FÖR BILSÄTET ELLER HEMMA

INSTRUKTIONSMANUAL MASSAGEMATTA FÖR BILSÄTET ELLER HEMMA INSTRUKTIONSMANUAL MA100ROS MASSAGEMATTA FÖR BILSÄTET ELLER HEMMA INSTRUKTIONSMANUAL MASSAGEMATTA FÖR BILSÄTET ELLER HEMMA INSTRUKTIONSMANUAL MA100ROS MASSAGEMATTA FÖR BILSÄTET ELLER HEMMA Struktur Kära kund, Vänligen läs noga igenom hela denna användarmanual innan du

Läs mer

GOKART. Brugsanvisning Bruksanvisning

GOKART. Brugsanvisning Bruksanvisning GOKART Brugsanvisning Bruksanvisning Grattis till er nya gokart! Ni ombeds läsa denna bruksanvisning noggrant innan Ni monterar gokarten eller använder den första gången. Bruksanvisningen innehåller viktiga

Läs mer

Användarmanual. Datum:

Användarmanual. Datum: Användarmanual Datum: 2011-03-01 Gratulerar till ditt köp av ShopVac Våt & Torrdammsugare! Din nya ShopVac kommer att hjälpa dig vid städning av material som Du normalt aldrig kan suga med din vanliga

Läs mer

Ersatzteilliste. Herkules MB 430/432

Ersatzteilliste. Herkules MB 430/432 Ersatzteilliste Herkules MB 430/43 Stand/Version: Modelljahr 003 5 50 53 5 4 5 3 4 4 5 3 0 4 8 9 40 0 8 9 34 30 3 3 80 5 8 39A SPARE PARTS 33 99 DEKALKIT 4 8 83 Reservdelskatalog Parts Catalogue Utgåva

Läs mer

CONTENTS ANVÄNDARMANUAL T660

CONTENTS ANVÄNDARMANUAL T660 CONTENTS ANVÄNDARMANUAL T660 VIKTIGA SÄKERHETSINSTRUKTIONER Läs igenom instruktionerna före användning. 1. Det är ägarens ansvar att informera alla användare av löpbandet om gällande föreskrifter. 2. Löpbandet

Läs mer

A n v ä n d a r m a n u a l LAT/ROW ATLAS. Art nr

A n v ä n d a r m a n u a l LAT/ROW ATLAS.  Art nr A n v ä n d a r m a n u a l LAT/ROW ATLAS www.jtc-power.se Art nr 16-380 Bäste kund! Tack för att du valt vår produkt, vi önskar dig mycket nöje och gott resultat med din träning. Läs igenom alla säkerhets/monteringsinstruktioner

Läs mer

ANVÄNDARMANUAL. CLASSIC 3 / 7 växlar

ANVÄNDARMANUAL. CLASSIC 3 / 7 växlar ANVÄNDARMANUAL CLASSIC 3 / 7 växlar C-PACT CITY DAM 3 / 7 växlar CITY HERR 7 växlar Grattis till din nya Lifebike Elcykel! Lifebike är en cykel med elmotor. Fördelen är att den underlättar cyklingen när

Läs mer

bakåtvänd montering Monteringsanvisning Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år

bakåtvänd montering Monteringsanvisning Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år bakåtvänd montering Monteringsanvisning ECE R44 04 Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år 1 Tack för att du valde BeSafe izi Kid ISOfix. BeSafe har noggrant och omsorgsfullt utvecklat denna stol för

Läs mer

X-erfit 810 roddmaskin BRUKSANVISNING

X-erfit 810 roddmaskin BRUKSANVISNING X-erfit 810 roddmaskin BRUKSANVISNING INNEHÅLL SÄKERHETSFÖRESKRIFTER 2 SPRÄNGSKISS 8-9 CHECKLISTA FÖRE MONTERING 3 LISTA ÖVER DELAR 10-11 LISTA ÖVER MASKINVARA 4 MONITORINSTRUKTIONER 12-13 MONTERINGSINSTRUKTIONER

Läs mer

bakåtvänd montering Monteringsanvisning Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år

bakåtvänd montering Monteringsanvisning Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år bakåtvänd montering Monteringsanvisning ECE R44 04 Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år 1 Tack för att du valde BeSafe izi Kid. BeSafe har noggrant och omsorgsfullt utvecklat denna stol för att skydda

Läs mer

Bruksanvisning Emma I & Emma II

Bruksanvisning Emma I & Emma II Bruksanvisning Emma I & Emma II Tillhör säng med serienummer: 1 2014-03-04 Denna bruksanvisning ger information om användningsområde, montering och skötselråd för sängen Emma I och Emma II. Genom att läsa

Läs mer

TL8 Reservdelar Spare parts

TL8 Reservdelar Spare parts TL8 Reservdelar Spare parts Översikt/Overview 2008-04-01 Kari Laine 1 7 00:01 C:\ReservdelskatalogTL8\Sid 2. TL Översikt.doc Innehållsförteckning/Contents 2008-04-01 Kari Laine 1 7 00:02 Ant Qty Art. nr

Läs mer

119 113 111 122 121 117 120 116 112 115 114 114 100 102 31 33 35 34 10 9 22 21 24 28

119 113 111 122 121 117 120 116 112 115 114 114 100 102 31 33 35 34 10 9 22 21 24 28 Genuine Spare Parts 119 113 111 66 64 65 62 51 52 122 121 120 117 116 63 61 53 100 112 114 115 114 94 38 42 102 35 34 31 33 40 38 36 37 38 91 38 93 99 97 98 92 38 32 72 82 81 79 71 77 77 25 23 2 8 10 9

Läs mer

94005 Casall R400 II Manual ROWER MACHINE

94005 Casall R400 II Manual ROWER MACHINE 94005 Casall R400 II Manual ROWER MACHINE Important: Please locate your serial number and record in the box below for service support purposes. Serial number here: - 3 - Assembly Diagram EXPLODED DIAGRAM

Läs mer

ELEKTRISKT LÖPBAND PD111 BRUKSANVISNING

ELEKTRISKT LÖPBAND PD111 BRUKSANVISNING ELEKTRISKT LÖPBAND PD111 BRUKSANVISNING Läs anvisningarna noggrant före användning och spara på lämpligt ställe. Kontrollpanel sökning hastighet tid avstånd kalorier På/av Bruksanvisning Nödstoppbrytare

Läs mer

LMC 175. Bruksanvisning

LMC 175. Bruksanvisning LMC 175 Bruksanvisning 1 Innehåll Inledning 3 Presentation..3 LMC 175..4 Leverans...4 Anslutning till elnätet..4 Montering av utrustningen...5 Montering av tillsatstrådspole..6 Att inleda svetsarbetet...8

Läs mer

click! a b c d g h Monteringsanvisning j k > 25 cm l m Godkänd höjd 40-75 cm maximal vikt 13 kg UN regulation no. R129 i-size Ålder 0-12m

click! a b c d g h Monteringsanvisning j k > 25 cm l m Godkänd höjd 40-75 cm maximal vikt 13 kg UN regulation no. R129 i-size Ålder 0-12m 1 3 a b c d e f g h click! Monteringsanvisning 4 i j k l m > 25 cm 2 5 Godkänd höjd 40-75 cm maximal vikt 13 kg Ålder 0-12m UN regulation no. R129 i-size 8 9 Tack för att du valde BeSafe izi Go Modular.

Läs mer

B R U K S A N V I S N I N G. Massagedyna Artikelnummer 7580-1033

B R U K S A N V I S N I N G. Massagedyna Artikelnummer 7580-1033 B R U K S A N V I S N I N G Massagedyna Artikelnummer 7580-1033 1 SÄKERHETSFÖRESKRIFTER Massagedyna Artikelnummer 7580-1033 Följ allltid nedanstående säkerhetsföreskrifter vid användning av massagedynan,

Läs mer

BRUKSANVISNING för Exerfit 340 Magnetic

BRUKSANVISNING för Exerfit 340 Magnetic BRUKSANVISNING för Exerfit 340 Magnetic BUILT FOR HEALTH 1 INNEHÅLL Förhållningsregler... 2 Viktige merknaderviktiga anmärkningar... 3 Översiktsdiagram... 4 Lista över delar... 5 Montering... 7 Svensk

Läs mer

Be-Ge 7100L Luftstol vänster Be-Ge 7100R Luftstol höger

Be-Ge 7100L Luftstol vänster Be-Ge 7100R Luftstol höger Reservdelslista/Parts Replacements List Be-Ge 700L Luftstol vänster Be-Ge 700R Luftstol höger 700L (Back 640), 700R (Back 640), 70L (Back 550), 70R (Back 550), 702L (Back 400), 702R (Back 400) R-700 2005-0-20

Läs mer