SV C2.5 cross trainer

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Storlek: px
Starta visningen från sidan:

Download "SV C2.5 cross trainer"

Transkript

1 C2.5 cross trainer SV

2 Bästa kund! Det gläder oss att du har valt en Reebok Fitness-produkt. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för hemmabruk och har testats enligt den europeiska normen EN 957-1/9. Vi ber dig att läsa igenom denna bruksanvisning noggrant innan du börjar montera och använda produkten och sedan spara den som referens för senare bruk. Vi önskar dig mycket nöje och framgång med din träning. Reebok Fitness Danmark Garanti Rebook Fitness kvalitetsprodukter är konstruerade och testade för hemmabruk. Det betyder att om produkten används för kommersiellt bruk, offentlig eller annan icke-privat användning, faller reklamationsrätten helt bort. Produkten har tillverkats enligt den europeiska normen EN957. Som importör av din nya Reebok Fitness-produkt ger LivingSport A/S två års reklamationsrätt enligt köplagen, vilken omfattar fabrikations- och materialfel som kan konstateras vid varans normala användning. Reklamationsrätten täcker inte fel, skador eller slitage, som direkt eller indirekt uppstått som en följd av felaktig användning, bristande underhåll, våld eller otillåtet ingrepp. Reklamation för fel och brister som bör upptäckas vid vanligt undersökning av varan, ska meddelas LivingSport A/S, inom rimlig tid (1-2 veckor). Garantin kan inte överföras vid vidareförsäljning av produkten. Produkten kan vid fel/brister returneras för reparation. Detta SKA avtalas med LivingSport A/S innan varan returneras. Efter uppskattning av felens/bristens omfattning, försöker vi reparera den. Om detta inte kan göras inom rimlig tid och utan stort besvär för användaren, byts produkten ut. Annars kan en kreditering diskuteras. Reklamationsperioden börjar samma dag som leveransen sker. Spara därför alltid kvittot för köpet och för leveransen. Vid ev. reklamation kontakta nedanstående: LivingSport A/S Gladsaxevej 356 DK-2860 Søborg Service e-postadress: Servicetelefon: (+45)

3 Kundtjänst För att på bästa sätt kunna ge dig service vid brister eller fel, ber vi dig anteckna och spara produktens serienummer och modellnamn. Du hittar dessa uppgifter på ett litet klistermärke på undersidan av produkten. Modellnamn: Serienummer: Vanliga frågor (FAQ): Om du har frågor om din produkt eller om monteringen, kan du kontakta vår hotline på tel.nr (+45) Beställning av reservdelar: Vi beställning av reservdel till din produkt ber vi dig ringa vår hotline, på telefon: (+45) och fråga efter LivingSport Service. Eller skicka ett epostmeddelande till: Bortförskaffande Obs! Denna manual är endast till för kundens referens. Reebok lämnar inga garantier för sådant som uppstått på grund av felaktig översättning eller tekniska förändringar på produkten.

4 LÄS DETTA INNAN DU BÖRJAR: Innan du monterar din maskin eller tar den i bruk, ber vi dig läsa igenom dessa anvisningar. De innehåller viktig information om användning och skötsel av produkten, hälsofrågor samt garantibestämmelser. Produkten är endast avsedd för träning i hemmet. Varje användning i offentliga lokaler, t.ex. föreningar, arbetsplatser eller bostadsrättsföreningar medför att garantin och reklamationsrätten bortfaller. Produkten är endast avsedd att användas av vuxna personer. Barn får endast använda produkten under överinseende av vuxna. Observera att produkten ska anslutas till 230 V. Maskinen har testats upp till en maximal användarvikt på 120 kg. Den får inte användas av personer vars vikt överskrider denna maxvikt. Maskinen ska förvaras inomhus, i rumstemperatur. Den är inte konstruerad för att tåla kyla, fukt eller damm. Garage, ouppvärmda utrymmen, inglasade terrasser eller utrymmen med rinnande vatten är inte lämpliga för förvaring. Undvik att svett eller vätskor tränger in i maskinen eller datorn. Maskinen får inte tas i bruk innan användaren har försäkrat sig om att den är korrekt monterad och justerad. Personer som befinner sig i närheten av maskinen ska hålla sig på avstånd från de rörliga delarna medan träning pågår. Om maskinen används regelbundet, ska alla delar efterspännas en gång per månad. Det är normalt inte nödvändigt att smörja den. Skadade delar bör bytas ut snarast möjligt. Om användaren konstaterar en defekt eller ett funktionsfel, ska maskinen omedelbart tas ur bruk för att undvika att förvärra skadan. Kontakta leverantören för reparation. Gör inga försök att själv börja reparera maskinen innan du har kontaktat leverantören. Reparationer som inte godkänts av leverantören, kan medföra att garantin bortfaller. Vid reparation av elektriska delar ska strömmen brytas och sladden tas ut ur eluttaget. Användaren kan själv utföra enkla reparationer av elektriska delar, t.ex. byte av sladdar och dator. Alla andra reparationer ska göras av personer som har godkänts av leverantören. Följ monteringsanvisningarna noggrant vid montering av produkten. Kontakta leverantören om det uppstår tveksamheter. Använd endast för ändamålet lämpliga verktyg under monteringen.

5 Var uppmärksam på rörliga delar under monteringen. Det rekommenderas att montering av produkten utförs av två personer. Försäkra dig om att transporthjulen är placerade framför maskinen. När maskinen har monterats färdigt, försäkra dig om att den står stabilt genom att justera den bakre stabilisatorn innan maskinen tas i bruk. Denna crosstrainer ska anslutas till 230 V stickkontakt. Sladden får inte dras in under maskinen. Kontrollera regelbundet att det inte finns något brott på sladden. Om du inte är van vid att träna, rekommenderas det att du kontaktar din läkare för råd om hur du ska lägga upp din träning. Fel eller överdriven träning kan vara farlig för hälsan. Om du under träningen känner dig krasslig, får smärtor i bröstet, upplever yrsel eller problem med andningen, ska du omedelbart avbryta träningen. Uppsök läkare. Denna ergometermaskin är godkänd enligt europeisk standard EN 957-1/9 HA. Belastningen ställs in med hjälp av datorn. Maskinen är endast avsedd för träning i hemmet och har testats för en maximal användarvikt på 120 kg.

6 Kontrollista x 1 x 1 x 1 x 1 x 1 x 1 x x 1 x 1 x 1 x 2 x 2 x 2 x x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x mm M8X12mm M4X15mm M8X65mm 8 mm 8 x 8 x 19 x 4 x 4 x A B C D E 6 mm 5 mm 1 x 17 mm 1 x 1 x 1 x 1 x

7 1.

8 2.

9 3.

10 4.

11 5. OBSERVERA Dessa skruvar ska omväxlande spännas flera gånger.

12 6.

13 7.

14 Anslutning till ström

15 Transport

16 Korrekt användning Ergonomiskt korrekt träningsposition: Vänligen se ovan för att uppnå optimal ergonomiskt korrekt träningsposition. Påstigning: När du stiger upp på crosstrainern, så försäkra dig om att den pedal du trampar på är den som är i lägsta position alltså helt nere vid golvet. Håll samtidigt fast i de mittersta handtagen som inte är rörliga. Träning: Denna produkt fokuserar huvudsakligen på den nedre delen av kroppen. Det är främst benmusklerna som tränas. Du uppnår dock även en bra träning för de sneda rygg- och magmusklerna. Kommentar 1: Felaktig användning eller för hård träning kan leda till skador. Kommentar 2: Var uppmärksam på de svängande armarna!!

17 Sprängritning

18 Stycklista Del nr Namn Antal C Rear Stabilizer 1 C Main Frame Bearing sleeve 1 C Stabilizer tube end cap 4 C Transportation Wheel set 2 C Rear Stabilizer Tube Adjustment Foot 2 C Front Stabilizer foot 2 C Bearing 2 C Front Stabilizer 1 C Chain Cover location cap 2 C Speed Sensor Holder 1 C Main Frame 1 C M5X15 Screw 2 C Handle Bar Foam Grip 2 C Upright 1 C Upright Axle Bushing 2 C Action Handlebar Cover-Rear 2 C Action Handlebar Cover-Front 2 C Action Handlebar Bearing holder 4 C Lower Handlebar Tube 2 C Action Handlebar-Upper-Left 1 C Action Handlebar Foam Grip 2 C Action Handlebar-Upper-Right 1 C Lower Handlebar Cover-Left 2 C Lower Handlebar Cover-Right 2 C Handlebar end cap 2 C Fix Handlebar end cap 2 C Hand Pulse Sensor-Upper 2 C Hand Pulse Sensor-Lower 2 C Upright Plastic Insert 2 C Handlebar upper -sleeve 4 C Handlebar Bushing 4 C Lower handlebar - sleeve 4 C Side Cover -outside 2 C Crank disk 2 C Left side chain cover-rear 1 C Main Chain Cover-Left 1

19 C Main Chain Cover-Right 1 C Upright lower cover 1 Del nr Namn Antal C Upright tube plastic ring 1 C Right side chain cover-rear 1 C Plastic Insert 7 C Overlay 1 C Console housing -Upper 1 C Battery Cap 1 C Upright upper Cover -Rear 1 C Upright upper Cover-Front 1 C Console housing - lower 1 C M6x12 screw 2 C Foot plate crank Arm Assembly 2 C Driving Belt 1 C Crank Shaft Plate 2 C Driving Belt plastic pulley 1 C Crank Shaft 1 C M8X12 Screw 2 C M10 Nut 1 C Flywheel O-shaped holder 1 C Flywheel 1 C Aluminium Disk 1 C Flywheel Driving Belt Pulley 1 C Flywheel axle 1 C Flywheel Ring D-shaped holder 1 C M5x5 Screw 3 C Tension Bracket Adjustment Base 2 C Bearing 2 C Magnet Bracket 1 C Motor 1 C Resistance Cable Wire 1 C Ø10x26 Washer 2 C Motor 1 C M8 Nut 1 C Adapter wire-1050mm 1 C Hand pulse sensor wire-upper-550mm 2 C Speed sensor wire-1000mm 1 IT2.5e-416 Flywheel 1

20 Del nr Namn Antal C pin Wire-upper-1100mm 1 C pin Wire-lower -250mm 1 C Foot Plate Tube-Left 1 C Foot Plate Tube-Right 1 C Foot Plate-Left 1 C Foot Plate-Right 1 C Ø 39.97x47 Bearing Holder 2 C Bearing 2 C Rear Foot Plate Tube rear Cover-Upper 2 C Rear Foot Plate Tube rear Cover-Lower 2 C Front Foot Plate Tube front Cover-Left 2 C Front Foot Plate Tube front Cover-Right 2 C Foot Plate fix Knob 2 C Magnet Bracket Spring 1 C Ø 10X26X2 Washer 2 C Ø6.4X24x2 Washer 2 C Ø10X20 Washer 2 C Tension pulley axle 1 C M5x8cm Screw 2 C ØM6x12 washer 1 C Ø8X24 Washer 2 C Upright M12x30mm Fix bolt 2 C M6x6mm screw 1 C M10 Thin Nut 4 C M4x45 Screw 1 C M10X78x 23 (CAP) Bolt 1 C M4X12 Screw 8 C M4x8 Screw 1 C M4X15 Screw 42 C M8X15 Screw 8 C M4X20 Bolt 4 C M6X15 Screw 6 C M6 Locknut 1 C M4 Locknut 1 C M6X14 Screw 2 C Spring washer 8X14X2 8

21 C Ø8 Spring Washer 10 Del nr Namn Antal C M6X38 Bolt 1 C M6X40x25 1 C M6 Thin Nut 2 C M8X65 Bolt 4 C Ø 8 Curve Washer 10 C M5X14 Screw 2 C M5X14X14 with washer 4 C Foot plate tube Fix Bolt 2 C Foot Plate Fix Bolt 2 C M10 Nut 2 C M5X30 Bolt 8 C M8X30 Allen Head Screw CAP) 2 C M3x12 screw 4 C Washer 8X17X1.5 4 C User Manual 1 C Computer instruction 1 C Hardware Set 1 C Adapter 1

22

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B 2.5-20110805

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B 2.5-20110805 DK SV B2.5 bike USER MANUAL Reebok-B 2.5-20110805 Bästa kund! Det gläder oss att du har valt en Reebok Fitness-produkt. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för hemmabruk och har testats enligt den europeiska

Läs mer

Titan Motionscykel SB240. Manual

Titan Motionscykel SB240. Manual Titan Motionscykel SB240 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

Benefit B425 Bike 91105

Benefit B425 Bike 91105 Benefit B425 Bike 91105 1 B 425 M8Acorn Nut (51)-6 M8X65mm Carriage Bolt(52)-4 Curved Washer(53)-10 M8X65mmBolt(57)-2 M8X16mm Screw(19)-4 M5X20mm Screw(68)-2 Allen Key(1) Screwdriver (1) Wrench(1) (MM)

Läs mer

Säkerhetsinstruktioner

Säkerhetsinstruktioner B4140 Säkerhetsinstruktioner Kontrollera regelbundet att inga delar är skadade eller slitna. Personer som använder denna motionscykel bör läsa igenom instruktionerna. Motionscykeln skall användas av en

Läs mer

INSTRUKTION DATOR MASTER B430

INSTRUKTION DATOR MASTER B430 Master B430 2011/1/5P1/5 INSTRUKTION DATOR MASTER B430 KNAPPFUNKTIONER: MODE För att bekräfta alla inmatade träningsuppgifter och för att påbörja ett program. RESET Vid tryck på denna knapp återgår man

Läs mer

Säkerhetsinstruktioner

Säkerhetsinstruktioner C305 Crosstrainer 1 Säkerhetsinstruktioner Kontrollera regelbundet att inga delar är skadade eller slitna. Personer som använder denna crosstrainer bör läsa igenom instruktionerna. Crosstrainern skall

Läs mer

BenefitSports E410 995105

BenefitSports E410 995105 BenefitSports E410 995105 1 Säkerhetsinstruktioner Om du känner smärta i bröst, yrsel eller andfåddhet avbryt träningen och kontakta läkare. Dra inte runt pedal armarna med händerna. Använd inte kläder

Läs mer

Titan Crosstrainer SE650 Manual

Titan Crosstrainer SE650 Manual Titan Crosstrainer SE650 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

CROSSTRAINER CT450 MANUAL

CROSSTRAINER CT450 MANUAL CROSSTRAINER CT450 MANUAL Läs igenom dessa instruktioner noggrant innan du börjar din träning. Spara denna manual, om produkten behöver reparation och/eller reservdelar. Säkerhetsföreskrifter Denna motionscykel

Läs mer

Kundservice. Bortskaffande. www.medicsportretail.dk. Bästa kund

Kundservice. Bortskaffande. www.medicsportretail.dk. Bästa kund Löpband T3.1 SE Sida 2 2 Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Reebok. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957-1/5. Innan

Läs mer

TITAN MAGNETISKT GÅBAND BRUKSANVISNING

TITAN MAGNETISKT GÅBAND BRUKSANVISNING TITAN MAGNETISKT GÅBAND BRUKSANVISNING Bästa kund! Det gläder oss att du har valt en Titan-produkt. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för hemmabruk och har testats enligt den europeiska normen EN 957.

Läs mer

Premier Crosstrainer

Premier Crosstrainer S Premier Crosstrainer 1 Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Reebok. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957-1/5. Innan

Läs mer

Titan SC260 Crosstrainer. Manual

Titan SC260 Crosstrainer. Manual Titan SC260 Crosstrainer Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

BRUKSANVISNING for Exerfit 280 (SM370RM)

BRUKSANVISNING for Exerfit 280 (SM370RM) BRUKSANVISNING for Exerfit 280 (SM370RM) BUILT FOR HEALTH INNEHÅLL SM 370RM LISTA ÖVER DELAR... 4 MONTERINGSTILLBEHÖR... 6 MONTERINGSANVISNINGAR... 7 BRUKSANVISNING... 9 SPECIFICATION... 9 VIKTIGT BETRÄFFANDE

Läs mer

Titan Motionscykel SB550. Manual

Titan Motionscykel SB550. Manual Titan Motionscykel SB550 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

Casall X400 CROSSTRAINER 93002

Casall X400 CROSSTRAINER 93002 Casall X400 CROSSTRAINER 93002 1 Varning: Innan du går vidare, lokalisera serienummer. Serienummer: 2 NO.P-10 Curved washer for 8* 19*2T bolt(4) NO.P-13 Flat washer for 8* 19*2T bolt(4) NO. P-8 Curve washer

Läs mer

Garantibestämmelser. Bästa kund

Garantibestämmelser. Bästa kund S Premier Bike 1 Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Reebok. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957-1/5. Innan du monterar

Läs mer

Roddmaskin R30.

Roddmaskin R30. Roddmaskin R30 www.masterfitness.se VIKTIGA SÄKERHETSINSTRUKTIONER VARNING - Läs igenom alla instruktioner innan du använder denna maskin. Använd inte maskinen på en tjock matta eller en ryamatta. Det

Läs mer

Titan Rower SR650. Manual

Titan Rower SR650. Manual Titan Rower SR650 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan du

Läs mer

ANVÄNDARMANUAL LÖPBAND T20

ANVÄNDARMANUAL LÖPBAND T20 ANVÄNDARMANUAL LÖPBAND T20 www.masterfitness.se 1. VIKTIGA SÄKERHETSINSTRUKTIONER VARNING: För att minska risken för allvarliga skador, läs alla viktiga försiktighetsåtgärder och instruktioner i denna

Läs mer

VB 350 BRUKSANVISNING

VB 350 BRUKSANVISNING VB 350 VARNING! Läs alla varningar och instruktioner i denna bruksanvisning innan du börjar använda utrustningen. Spara bruksanvisningen för framtida bruk. BRUKSANVISNING 1/17 UVIKTIG INFORMATION När du

Läs mer

ANVÄNDARINSTRUKTION VETEK VIBRA PRO BS-5699

ANVÄNDARINSTRUKTION VETEK VIBRA PRO BS-5699 ANVÄNDARINSTRUKTION VETEK VIBRA PRO BS-5699 Tack för att Du valt den kraftfulla Vibra Pro BS-5699. Du är nu inne på rätt väg för att komma i form. Tveka inte att kontakta återförsäljaren om Du får problem

Läs mer

Benefit ER200 II Manual ROWER MACHINE

Benefit ER200 II Manual ROWER MACHINE Benefit ER200 II Manual 94102 ROWER MACHINE Varning: Innan du går vidare, lokalisera serienummer: Serienummer: ER200 Assembly Diagram EXPLODED DIAGRAM Parts List No. Description Q'ty 1 Computer 1 SET 2

Läs mer

Bruks- och monteringsanvisning till Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- och monteringsanvisning till Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- och monteringsanvisning till Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMATION Användningsområdet för denna apparat är hemträning. Barn ska ej använda denna apparat och låt inte barn vara i närheten

Läs mer

Casall INFINITY 1.2B motionscykel 91018

Casall INFINITY 1.2B motionscykel 91018 Casall INFINITY 1.2B motionscykel 91018 INFINITY 1.2B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer?7*2t(2) No:J-3 Regular Washer?7*1t(2) No:J-5 Bushing φ12*40l (1) No:J-8 Metal cover (1) No:J-7

Läs mer

Titan Go Elliptical T100 Crosstrainer Manual

Titan Go Elliptical T100 Crosstrainer Manual Titan Go Elliptical T100 Crosstrainer Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm

Läs mer

Titan Homegym 100 kg.

Titan Homegym 100 kg. Svensk Titan Homegym 100 kg. Manual Viktigt: Läs igenom avsnittet Underhåll innan användning Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att

Läs mer

BRUKSANVISNING for Exerfit 580

BRUKSANVISNING for Exerfit 580 BRUKSANVISNING for Exerfit 580 BUILT FOR HEALTH INNEHÅLL SÄKERHETSINSTRUKTIONER... 2 SPRÄNGSKISS... 4 LISTA ÖVER DELAR... 5 KONTROLLISTA (FÖRPACKNINGENS INNEHÅLL)... 7 SM2690-67 ANVÄNDNINGSINSTRUKTIONER...

Läs mer

Titan Rower SR475. Manual

Titan Rower SR475. Manual Titan Rower SR475 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan du

Läs mer

BENEFIT E420 CROSSTRAINER 93101

BENEFIT E420 CROSSTRAINER 93101 BENEFIT E420 CROSSTRAINER 93101 Allen Key-6mm*(1) NO:Q Carriage Bolt M8 NO:Q-1 Carriage Bolt M8 Screwdriver (1)14.24 NO:Q-2 Acorn Nut for M8 Bolt (8) Screwdriver (1)13.15 Box Spanner (1) NO:Q-10 Spring

Läs mer

RODDMASKIN RW200 MANUAL

RODDMASKIN RW200 MANUAL RODDMASKIN RW200 MANUAL Läs igenom dessa instruktioner noggrant innan du börjar din träning. Spara denna manual, om produkten behöver reparation och/eller reservdelar. SÄKERHETS INSTRUKTIONER Denna roddmaskin

Läs mer

TRÄNINGSCYKEL. Bruksanvisning

TRÄNINGSCYKEL. Bruksanvisning TRÄNINGSCYKEL Bruksanvisning Modell:MCL130 VIKTIGT! Läs bruksanvisningen innan du börjar träna med det här redskapet. Spara bruksanvisningen för framtida behov. Specifikationerna för den här produkten

Läs mer

FLIPPER PRO RESERVDELSLISTA/SPARE PARTS LIST ELPAKET

FLIPPER PRO RESERVDELSLISTA/SPARE PARTS LIST ELPAKET ELPAKET Pos Artikelnummer Benämnnig 0 Beslag över, elställdon (upp/ner) Laddare - Flipper/Snapper Laddare UK - Flipper Handkontroll Flipper kanal 0 Skruv Insex Mx0, Standard Styrbox / Batteri, kanal, kpl.

Läs mer

Bruksanvisning. Mover. Överflyttningsplattform. Mover 53-300

Bruksanvisning. Mover. Överflyttningsplattform. Mover 53-300 Bruksanvisning Mover Överflyttningsplattform Mover 53-300 1 Allmän information Tack för att du köpt denna överflyttningsplattform från GATE. Läs igenom den här bruksanvisningen noggrant och kontakta oss

Läs mer

Köksblandare VARJE DAGS KVALITETS GARANTI VARJE DAGS KVALITETS GARAN ÅR

Köksblandare VARJE DAGS KVALITETS GARANTI VARJE DAGS KVALITETS GARAN ÅR Köksblandare KVALITETS GARANTI GARANTI DAGS VARJE VARJE ÅR VARJE DAGS KVALITETS GARANTI Har du tänkt på hur ofta du använder din köksblandare? Det har vi. För att alla våra köksblandare ska leva upp till

Läs mer

HL 10-18 Reservdelar Spare parts

HL 10-18 Reservdelar Spare parts Reservdelar Spare parts Översikt/Over wiev 2006-09-26 Roland Landkvist 1 6 00:01 G:\Konstr\Reservdelskataloger\\Sid 2. HL Översikt.doc Innehållsförteckning/Contents 2006-09-26 Roland Landkvist 1 6 00:02

Läs mer

CASALL AB TRACK 98100

CASALL AB TRACK 98100 CASALL AB TRACK 9800 PLACERING AV VARNINGSDEKALER På den här ritningen visas var varningsdekalerna är placerade. Obs! Dekalerna visas inte i verklig storlek. VIKTIGA ANMÄRKNINGAR VARNING: Läs noga igenom

Läs mer

MOWING AHEAD STIGA PRIMO 2309 SPARE PARTS

MOWING AHEAD STIGA PRIMO 2309 SPARE PARTS MOWING AHEAD + 1 2 4 5 21 STIGA STIGA MOWING AHEAD 209 SPARE PARTS Reservdelskatalog Parts Catalogue FRONTKLIPPARE FRONT MOWERS Utgåva Issue Bildnr Picture No MONTERINGSDETALJER ASSEMBLY PARTS Sida Page

Läs mer

Bakåtvänd montering. Instruktionsbok. Grupp Vikt Ålder. 0+ 0-13 kg 0-12 m

Bakåtvänd montering. Instruktionsbok. Grupp Vikt Ålder. 0+ 0-13 kg 0-12 m Bakåtvänd montering Instruktionsbok ECE R44 04 Grupp Vikt Ålder 0+ 0-13 kg 0-12 m 1 !! Tack för att du har valt BeSafe izi Sleep BeSafe har utvecklat denna produkt noggrant och med omsorg för att skydda

Läs mer

Montering- User och manual användarmanual -EN - SWE (BR-3160-H)

Montering- User och manual användarmanual -EN - SWE (BR-3160-H) Montering- User och manual användarmanual -EN - SWE IN 2812 8802812 Rowing Amazonia machine roddmaskin Amazonian (BR-3160-H) EXPLODED-VIEW ASSEMBLY Sprängskiss DRAWING Parts List Lista över beståndsdelar

Läs mer

Bästa kund, Vi gläder oss över ditt val av ett motionsredskap från Reebok. Denna kvalitetsprodukt har konstruerats

Bästa kund, Vi gläder oss över ditt val av ett motionsredskap från Reebok. Denna kvalitetsprodukt har konstruerats Bästa kund, SE Vi gläder oss över ditt val av ett motionsredskap från Reebok. Denna kvalitetsprodukt har konstruerats för användning i hemmiljö och har provats och godkänts enligt den europeiska standarden

Läs mer

Ersatzteilliste. Herkules MB 430/432

Ersatzteilliste. Herkules MB 430/432 Ersatzteilliste Herkules MB 430/43 Stand/Version: Modelljahr 003 5 50 53 5 4 5 3 4 4 5 3 0 4 8 9 40 0 8 9 34 30 3 3 80 5 8 39A SPARE PARTS 33 99 DEKALKIT 4 8 83 Reservdelskatalog Parts Catalogue Utgåva

Läs mer

Titan Crosstrainer SC440 Manual

Titan Crosstrainer SC440 Manual Titan Crosstrainer SC440 Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm EN 957. Innan

Läs mer

BRUKSANVISNING för 440 Magnetic

BRUKSANVISNING för 440 Magnetic BRUKSANVISNING för 440 Magnetic BUILT FOR HEALTH 1 INNEHÅLL SÄKERHET OCH FÖRHÅLLNINGSREGLER... 2 FØR DU BEGYNNERINNAN DU BÖRJAR... 3 MONTERING... 4 DISPLAY... 14 MÄTA HJÄRTRYTM... 15 ÖVERSIKTSDIAGRAM...

Läs mer

Bakåtvänd montering ECE R44 04. Monteringsanvisning. GRUPP Vikt Ålder 0+/1/2 0-25 6 mån-5 år

Bakåtvänd montering ECE R44 04. Monteringsanvisning. GRUPP Vikt Ålder 0+/1/2 0-25 6 mån-5 år 1 20 21 2 5 3 4 Bakåtvänd montering Monteringsanvisning 7 8 9 6 10 11 12 13 14 22 23 15 16 17 24 25 18 19 ECE R44 04 GRUPP Vikt Ålder 0+/1/2 0-25 6 mån-5 år 26 27 28 29 30 31 35 34 36 32 33 37 38 39 40

Läs mer

VB 100 BRUKSANVISNING

VB 100 BRUKSANVISNING VB 100 BRUKSANVISNING SÄKERHETSANVISNINGAR Läs igenom anvisningarna noggrant innan du börjar använda träningsmaskinen. Träningsmaskinen är avsedd för hemmabruk och är konstruerad för en maximal kroppsvikt

Läs mer

X-erfit 810 roddmaskin BRUKSANVISNING

X-erfit 810 roddmaskin BRUKSANVISNING X-erfit 810 roddmaskin BRUKSANVISNING INNEHÅLL SÄKERHETSFÖRESKRIFTER 2 SPRÄNGSKISS 8-9 CHECKLISTA FÖRE MONTERING 3 LISTA ÖVER DELAR 10-11 LISTA ÖVER MASKINVARA 4 MONITORINSTRUKTIONER 12-13 MONTERINGSINSTRUKTIONER

Läs mer

Alla EKTORP produkter är testade för att. uppfylla våra strikta standarder för kvalitet. och hållbarhet, samt högsta standard för

Alla EKTORP produkter är testade för att. uppfylla våra strikta standarder för kvalitet. och hållbarhet, samt högsta standard för EKTORP Alla EKTORP produkter är testade för att uppfylla våra strikta standarder för kvalitet och hållbarhet, samt högsta standard för hemmabruk. Därför kan vi erbjuda 10 års garanti som omfattar material-

Läs mer

TL8 Reservdelar Spare parts

TL8 Reservdelar Spare parts TL8 Reservdelar Spare parts Översikt/Overview 2008-04-01 Kari Laine 1 7 00:01 C:\ReservdelskatalogTL8\Sid 2. TL Översikt.doc Innehållsförteckning/Contents 2008-04-01 Kari Laine 1 7 00:02 Ant Qty Art. nr

Läs mer

IKEA STOCKHOLM soffor och 1,5-sits fåtölj. testas för att uppfylla våra strikta standarder. för kvalitet och hållbarhet. Sofforna och fåtöljerna

IKEA STOCKHOLM soffor och 1,5-sits fåtölj. testas för att uppfylla våra strikta standarder. för kvalitet och hållbarhet. Sofforna och fåtöljerna IKEA STOCKHOLM IKEA STOCKHOLM soffor och 1,5-sits fåtölj testas för att uppfylla våra strikta standarder för kvalitet och hållbarhet. Sofforna och fåtöljerna testas i enlighet med högsta standard för hemmabruk.

Läs mer

Casall INFINITY 1.2X CROSSTRAINER 93008

Casall INFINITY 1.2X CROSSTRAINER 93008 Casall INFINITY 1.2X CROSSTRAINER 93008 1 Varning: Innan du går vidare, lokalisera serienummer: Serienummer:: 2 INFINITY 1.2X P- 1 P- 6 P- 9 P- 13 P- 12 Allen Bolt M7*P1. 0*30L( 2) P- 2 P- 4 Screw M3*14L(2)

Läs mer

INNEHÅLLSFÖRTECKNING

INNEHÅLLSFÖRTECKNING Manual INNEHÅLLSFÖRTECKNING Föreskrifter.....2 Skruvar och verktyg..... 3 Sprängskiss....... 4 Specifikation delar...5 Monteringsinstruktion.... 6 Justering..... 7 Driftinstruktioner..... 7 Upp-, nerfällning

Läs mer

Genuine Spare Parts Ihr Ersatzteilspezialist im Internet

Genuine Spare Parts Ihr Ersatzteilspezialist im Internet Genuine Spare Parts 158 159 157 155 153 156 154 151 152 161 108 101 102 105 103 104 107 162 106 62 63 64 16 8 7 56 57 58 15 6 5 3 4 61 60 10 9 51 52 59 56 57 58 552 551 11 16 16 91 53 55 92 54 93 94 2

Läs mer

Beslag övre, elställdon (up/ner) - Flipper Pro Skruv Insex M8x Bricka M Bricka M8x16x Låsmutter M

Beslag övre, elställdon (up/ner) - Flipper Pro Skruv Insex M8x Bricka M Bricka M8x16x Låsmutter M Detalj Artikelnummer Benämning 00 Bromshandtag, Röd låsning - Samtliga underreden 00 Vajer, Broms 5/cm - Samtliga underreden 05 Just.skruv Mx0mm trumbroms - Seabass 00 Vajerstopp - Samtliga underreden

Läs mer

KARLSTAD serien är testad för att uppfylla. våra strikta standarder för kvalitet och hållbarhet, samt högsta standard för hemmabruk.

KARLSTAD serien är testad för att uppfylla. våra strikta standarder för kvalitet och hållbarhet, samt högsta standard för hemmabruk. KARLSTAD KARLSTAD serien är testad för att uppfylla våra strikta standarder för kvalitet och hållbarhet, samt högsta standard för hemmabruk. Därför kan vi erbjuda 10 års garanti som omfattar material-

Läs mer

Spare Parts Catalogue Reservdelskatalog. W475H-W4300H Compass Washer extractor Tvättmaskin

Spare Parts Catalogue Reservdelskatalog. W475H-W4300H Compass Washer extractor Tvättmaskin Spare Parts Catalogue Reservdelskatalog W475H-W4300H Compass Washer extractor Tvättmaskin DOC. NO. 438 9190-25 EDITION 35.2008 List of issues Group Grupp W475H Compass,W4105H Compass,W4130H Compass,W4180H

Läs mer

Monteringsanvisning. izi Modular: bakåt- & framåtvänd. izi Modular RF: bakåtvänd. Bakåtvänd godkänd höjd 61-105 cm. Framåtvänd godkänd höjd 88-105 cm

Monteringsanvisning. izi Modular: bakåt- & framåtvänd. izi Modular RF: bakåtvänd. Bakåtvänd godkänd höjd 61-105 cm. Framåtvänd godkänd höjd 88-105 cm a f d e b c i Monteringsanvisning g h 4 > 5 cm izi Modular: bakåt- & framåtvänd izi Modular RF: bakåtvänd 5 Bakåtvänd godkänd höjd 6-05 cm Framåtvänd godkänd höjd 88-05 cm maximal vikt 8 kg Ålder 6 mån

Läs mer

bakåtvänd montering Monteringsanvisning Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år

bakåtvänd montering Monteringsanvisning Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år bakåtvänd montering Monteringsanvisning ECE R44 04 Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år 1 Tack för att du valde BeSafe izi Kid. BeSafe har noggrant och omsorgsfullt utvecklat denna stol för att skydda

Läs mer

INNEHÅLLSFÖRTECKNING INTRODUKTION S. 4 VIKTIGA SÄKERHETSÅTGÄRDER S. 4-5 INNAN MONTERING S. 6 DELLISTA S. 7-8 HÅRDVARUDELLISTA S. 9 SPRÄNGSKISS S.

INNEHÅLLSFÖRTECKNING INTRODUKTION S. 4 VIKTIGA SÄKERHETSÅTGÄRDER S. 4-5 INNAN MONTERING S. 6 DELLISTA S. 7-8 HÅRDVARUDELLISTA S. 9 SPRÄNGSKISS S. INNEHÅLLSFÖRTECKNING INTRODUKTION S. 4 VIKTIGA SÄKERHETSÅTGÄRDER S. 4-5 INNAN MONTERING S. 6 DELLISTA S. 7-8 HÅRDVARUDELLISTA S. 9 SPRÄNGSKISS S. 10 MONTERINGSINSTRUKTION S. 11-19 UPPVÄRMNING S. 20 WEEE

Läs mer

Bruksanvisning Emma I & Emma II

Bruksanvisning Emma I & Emma II Bruksanvisning Emma I & Emma II Tillhör säng med serienummer: 1 2014-03-04 Denna bruksanvisning ger information om användningsområde, montering och skötselråd för sängen Emma I och Emma II. Genom att läsa

Läs mer

MOTIONSCYKEL XT300 MANUAL

MOTIONSCYKEL XT300 MANUAL MOTIONSCYKEL XT300 MANUAL Läs igenom dessa instruktioner noggrant innan du börjar din träning. Spara denna manual, om produkten behöver reparation och/eller reservdelar. Säkerhetsföreskrifter Denna motionscykel

Läs mer

För Påbyggare och Användare ExTe 2011 art.nr 812 103

För Påbyggare och Användare ExTe 2011 art.nr 812 103 LuftMan MANUAL För Påbyggare och Användare ExTe 0 art.nr 03 Läs igenom hela instruktionen och förstå innehållet innan du använder spännaren. Felaktig montering och användande kan resultera i funktionsstörningar

Läs mer

94005 Casall R400 II Manual ROWER MACHINE

94005 Casall R400 II Manual ROWER MACHINE 94005 Casall R400 II Manual ROWER MACHINE Important: Please locate your serial number and record in the box below for service support purposes. Serial number here: - 3 - Assembly Diagram EXPLODED DIAGRAM

Läs mer

Dator i-series. DATORHANDBOK Reebok i-series-20090220

Dator i-series. DATORHANDBOK Reebok i-series-20090220 Dator i-series DATORHANDBOK Reebok i-series-20090220 ! Läs noggrant igenom försiktighetsåtgärderna som ingår i monteringsanvisningarna innan du monterar eller använder ditt träningsredskap. DISPLAY 1

Läs mer

Bruksanvisning RINK Modell 1205 & 1210. Maskin nr:

Bruksanvisning RINK Modell 1205 & 1210. Maskin nr: Bruksanvisning RINK Modell 1205 & 1210 Maskin nr: OBS!: FÖR ATT SÄKERSTÄLLA SÄKER ANVÄNDNING OCH UPPNÅ BÄSTA MÖJLIGA PRESTANDA ÄR DET MYCKET VIKTIGT ATT DU LÄSER DENNA BRUKSANVISNING INNAN DU BÖRJAR ANVÄNDA

Läs mer

bakåtvänd montering Monteringsanvisning Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år

bakåtvänd montering Monteringsanvisning Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år bakåtvänd montering Monteringsanvisning ECE R44 04 Grupp Vikt Ålder 0+/1 0-18 kg 6 mån-4 år 1 Tack för att du valde BeSafe izi Kid ISOfix. BeSafe har noggrant och omsorgsfullt utvecklat denna stol för

Läs mer

click! a b c d g h Monteringsanvisning j k > 25 cm l m Godkänd höjd 40-75 cm maximal vikt 13 kg UN regulation no. R129 i-size Ålder 0-12m

click! a b c d g h Monteringsanvisning j k > 25 cm l m Godkänd höjd 40-75 cm maximal vikt 13 kg UN regulation no. R129 i-size Ålder 0-12m 1 3 a b c d e f g h click! Monteringsanvisning 4 i j k l m > 25 cm 2 5 Godkänd höjd 40-75 cm maximal vikt 13 kg Ålder 0-12m UN regulation no. R129 i-size 8 9 Tack för att du valde BeSafe izi Go Modular.

Läs mer

SPARE PARTS

SPARE PARTS Genuine Spare Parts 3 2 33 30 3 32 22 3 24 3 23 9 0 2 4 2 3 4 3 2 224 SPARE PARTS Reservdelskatalog Parts Catalogue Utgåva Issue 0-224 Bildnr Picture No KLIPPAGGREGAT MOWER DECK Sida Page 9 COMBI 9 COMBI

Läs mer

Svänghantlar - Fitness-Tubes LH-1406

Svänghantlar - Fitness-Tubes LH-1406 Svänghantlar - Fitness-Tubes LH-1406 Bruksanvisning - 1 - INNEHÅLLSFÖRTECKNING Leveransomfattning... 3 Tekniska Data... 3 Ändamålsenlig användning... 3 Säkerhetsanvisningar... 4 Fitness Tubes funktion...

Läs mer

RU 24 NDT. Manual 9000-608-26/31

RU 24 NDT. Manual 9000-608-26/31 RU 24 NDT Manual SV 9000-608-26/31 SV 2 9000-608-26/31 2009/03/10 Innehåll Viktig information 1. Allmänt...4 1.1 Direktiv...4 1.2 Allmänna anvisningar...4 1.3. Avfallshantera produkten...4 1.4 Ändamålsenlig

Läs mer

CONTENTS ANVÄNDARMANUAL T660

CONTENTS ANVÄNDARMANUAL T660 CONTENTS ANVÄNDARMANUAL T660 VIKTIGA SÄKERHETSINSTRUKTIONER Läs igenom instruktionerna före användning. 1. Det är ägarens ansvar att informera alla användare av löpbandet om gällande föreskrifter. 2. Löpbandet

Läs mer

119 113 111 122 121 117 120 116 112 115 114 114 100 102 31 33 35 34 10 9 22 21 24 28

119 113 111 122 121 117 120 116 112 115 114 114 100 102 31 33 35 34 10 9 22 21 24 28 Genuine Spare Parts 119 113 111 66 64 65 62 51 52 122 121 120 117 116 63 61 53 100 112 114 115 114 94 38 42 102 35 34 31 33 40 38 36 37 38 91 38 93 99 97 98 92 38 32 72 82 81 79 71 77 77 25 23 2 8 10 9

Läs mer

ELEKTRISKT LÖPBAND PD111 BRUKSANVISNING

ELEKTRISKT LÖPBAND PD111 BRUKSANVISNING ELEKTRISKT LÖPBAND PD111 BRUKSANVISNING Läs anvisningarna noggrant före användning och spara på lämpligt ställe. Kontrollpanel sökning hastighet tid avstånd kalorier På/av Bruksanvisning Nödstoppbrytare

Läs mer

Be-Ge 7100L Luftstol vänster Be-Ge 7100R Luftstol höger

Be-Ge 7100L Luftstol vänster Be-Ge 7100R Luftstol höger Reservdelslista/Parts Replacements List Be-Ge 700L Luftstol vänster Be-Ge 700R Luftstol höger 700L (Back 640), 700R (Back 640), 70L (Back 550), 70R (Back 550), 702L (Back 400), 702R (Back 400) R-700 2005-0-20

Läs mer

BRUKSANVISNING för EXERFIT 830 rower

BRUKSANVISNING för EXERFIT 830 rower BRUKSANVISNING för EXERFIT 830 rower ÖVERSIKTSDIAGRAM BUILT FOR HEALTH 4 10 3 10 4 57 77 30 71 30 31 12 32 2 8 NO Delenavn Beskrivelse Ant NO Delenavn Beskrivelse Ant 1 Huvudram 1 41 Grepp handtag 25.4*3*170

Läs mer

ST 5622 PB TRACK

ST 5622 PB TRACK ST PB TRACK -- 0 0 0 Reservdelskatalog Parts Catalogue SNOSLUNGA SNOW THROWER Utgåva Issue Bildnr Picture No ST PB TRAC INMATNINGSHUS AUGER HAUSING Sida Page - Pos. Fig. Antal/Quantity Art nr Part No Benämning

Läs mer

Maxlast: 125kg. Visuell inspektion Gör regelbundna funktionskontroller på lyften. Kontrollera att materialet är helt fritt från skador.

Maxlast: 125kg. Visuell inspektion Gör regelbundna funktionskontroller på lyften. Kontrollera att materialet är helt fritt från skador. Manual 1 5 MiniLift125 är en elektrisk uppresningslyft för personer med nedsatt rörlighet. Den är utvecklad för inomhusbruk och för att på ett skonsamt sätt resa upp en person till stående tillsammans

Läs mer

SPEKVA. Monteringsanvisning. Massivträ. Augusti 2013. www.spekva.com

SPEKVA. Monteringsanvisning. Massivträ. Augusti 2013. www.spekva.com Monteringsanvisning Massivträ Augusti 2013 www.spekva.com Innehållsförteckning Side Före montering - garanti... 3 Mottagning och förvaring... 4 Placering... 4 Samling af bordplader... 5 Montering... 6

Läs mer

LÖPBAND TM900 BRUKSANVISNING

LÖPBAND TM900 BRUKSANVISNING LÖPBAND TM900 BRUKSANVISNING 1 Översikt 2 Säkerhetsanvisningar När du använder elektrisk utrustning bör du alltid tänka på följande: Läs alla anvisningar innan du börjar använda löpbandet. FARA! Undvik

Läs mer

16.1. EUROFLEX 129B Printed in Sweden

16.1. EUROFLEX 129B Printed in Sweden 13 11 10 16 16.1 11 10 15 12 3 9 14 4 1 2 5 6 7 8 EUROFLEX 129B Printed in Sweden Utgåva Issue Sitsenhet Seat sushion Bild Nr Picture No Grupp Group Sida Side 1/98 Standard Standard 129B 2 2 Pos Fig Art.

Läs mer

Bruksanvisning. trailerline elvinsch. Bruksanvisning Elvinsch version 3 01.2007. trailerline

Bruksanvisning. trailerline elvinsch. Bruksanvisning Elvinsch version 3 01.2007. trailerline Bruksanvisning trailerline elvinsch Bruksanvisning Elvinsch version 3 01.2007 trailerline INLEDNING Tack för att du har valt en elvinsch från vårt företag. Vi ber dig att noga läsa igenom och sätta dig

Läs mer

Blandarkar med tömningslucka

Blandarkar med tömningslucka Blandarkar med tömningslucka A Blandarkar med tömningslucka A Item Benämning Description 1 Fäste för kopplingsbox Bracket for wiring box 4 Blandarkar Mixing pan 8 Tätningsjärn Wiper 9 Klamma med mutter

Läs mer

BRAND OCH RÄDDNINGSSTEGAR RESERVDELSLISTA FIRE AND RESCUE LADDERS SPARE PART LIST

BRAND OCH RÄDDNINGSSTEGAR RESERVDELSLISTA FIRE AND RESCUE LADDERS SPARE PART LIST BRAND OCH RÄDDNINGSSTEGAR RESERVDELSLISTA FIRE AND RESCUE LADDERS SPARE PART LIST Utskjutsstegar / Extension Ladders Toppstege Top Section Mellanstege Mid Section 810211 Understege Lower Section Stegdel

Läs mer

GH 130, GH 200, GH230, GH 300, hydrauliska sprutningssystem

GH 130, GH 200, GH230, GH 300, hydrauliska sprutningssystem Reparation GH 130, GH 200, GH230, GH 300, hydrauliska sprutningssystem 311809L SV - För målning och lackering inom byggbranschen - 2,8 Mpa, 228 bar maximalt arbetstryck En lista med modeller finns på sidan

Läs mer

STRYKMODUL BRUKSANVISNING

STRYKMODUL BRUKSANVISNING STRYKMODUL BRUKSANVISNING INNEHÅLL DENNA BRUKSANVISNING SID 2 TYPSKYLT SID 2 VIKTIGT OM SÄKERHET SID 3 INSTALLATION SID 4 HANDHAVANDE SID 6 SERVICE SID 7 SKÖTSEL SID 7 FELSÖKNING SID 7 TEKNISKA DATA SID

Läs mer

Cave 100/100S Cave 40

Cave 100/100S Cave 40 Cave 00/00S Cave 40 Norsk Svensk Suomi English Innehåll Produktinformation s 2 Viktig information s 2 Mått och tekniska specifikationer s 3 Inbyggnad s 4 Cave 40 s 4 Cave 00S s 5 Användning och underhåll

Läs mer

Monteringsritning. BRUKSANVISNING för 550 ELLIPTICAL

Monteringsritning. BRUKSANVISNING för 550 ELLIPTICAL Monteringsritning BRUKSANVISNING för 550 ELLIPTICAL Översiktsdiagram O Lista över delar Nr. Beskrivning Ant. A Dator 1 st. A-1 Skruv 4 st. B Fast handtagsuppsättning 1 uppsättning B-1 Ändhätta för handtag

Läs mer

Reservdelar hydrauliska K.T.S Pallgafflar - med Gejder, se nr 10

Reservdelar hydrauliska K.T.S Pallgafflar - med Gejder, se nr 10 .... Reservdelar hydrauliska K.T.S Pallgafflar - med Gejder, se nr 10 10 6 7 8 9 Front 1 Ref. nr. Reservdelsnr. Benämning Description Antal Ref. No Unit No Qty 1 2 000 Gaffel 2 500 kg Fork 2 500 kg 2 2

Läs mer

Bruksanvisning RODDMASKIN R-600

Bruksanvisning RODDMASKIN R-600 Bruksanvisning RODDMASKIN R-600 VERKTYG OCH SKRUVAR LISTA R600 I-1 Allen Bolt M8x16mm ]8 ^ I-2 Curved washer for?8*?19*2t bolt(8) I-3 Screw M5*12 (8) Screwdriver (1) (Pedal Wrench) Allen Key(1) I-4 Screw

Läs mer

RESERVDELAR S8. www.joab.se. din långsiktiga partner. 13268 Utg 2. 2010-01-29 KL

RESERVDELAR S8. www.joab.se. din långsiktiga partner. 13268 Utg 2. 2010-01-29 KL din långsiktiga partner RESERVDELAR 18 Utg. 010-01-9 KL : : : 01-705 0 00 01-705 0 09 17 9 Göteborg RESERVDELS Översikt/Overall view Datum 010-01-9 PW 00:01 1 5 Fast pelare 5 1 Telekoperbar pelare Utvändigt

Läs mer

SP 405 Q Model Year 2012

SP 405 Q Model Year 2012 SP 405 Q Model Year 2012 Housing 1 5 6 7 8 24 9 10 8 12 14 11 4 15 6 7 4 2 1 2 10 102 4 47 42 41 9 48 46 22 1 29 0 17 20 18 19 5 69 70 68 67 50 56 54 5 6 64 107 78 66 76 77 71 75 97 98 59 55 58 8 9 95

Läs mer

READY STIGA READY MOWING AHEAD 2A 2B. 12 ( x 2 ) EUROGLOBE 1637B SPARE PARTS

READY STIGA READY MOWING AHEAD 2A 2B. 12 ( x 2 ) EUROGLOBE 1637B SPARE PARTS Genuine Spare Parts MOWING AHEAD HST 21 STIGA HST STIGA 5 5 3 MOWING AHEAD 2A 2B 1 11 7 8 10 12 ( x 2 ) 14 13 EUROGLOBE 1637B SPARE PARTS Reservdelskatalog Parts Catalogue FRONTKLIPPARE FRONT MOWERS Utgåva

Läs mer

Titan Go Elliptical V100 Crosstrainer. Manual

Titan Go Elliptical V100 Crosstrainer. Manual Titan Go Elliptical V100 Crosstrainer Manual Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet och är testad efter Europanorm

Läs mer

Bakåtvänd montering. 0+ 0-13 0-12 m. Instruktionsbok. Grupp Vikt Ålder

Bakåtvänd montering. 0+ 0-13 0-12 m. Instruktionsbok. Grupp Vikt Ålder Bakåtvänd montering Instruktionsbok ECE R44 04 Grupp Vikt Ålder 0+ 0-13 0-12 m 1 Tack för att du valt BeSafe izi Go ISOfix BeSafe har utvecklat denna produkt noggrant och med omsorg för att skydda ditt

Läs mer

CT999 BRUKSANVISNING

CT999 BRUKSANVISNING CT999 BRUKSANVISNING Denna träningsmaskin är endast avsedd för privat bruk i hemmet. All annan användning sker på egen risk då de ligger utanför konstruktions förutsättningarna, och kan därför ej heller

Läs mer

UPPLEVA tv och ljudsystem

UPPLEVA tv och ljudsystem UPPLEVA tv och ljudsystem Vardagslivet ställer höga krav på tv och ljudsystem. UPPLEVA är testad för att uppfylla våra strikta standarder för kvalitet och hållbarhet, samt högsta standard för hemmabruk.

Läs mer

Titan ST460 Löpband Manual

Titan ST460 Löpband Manual Titan ST460 Löpband Manual VIKTIGT Se sidan 21 om hur löpbandet ska smörjas 1 Bästa kund Vi är glada för att du har valt en produkt från Titan. Denna kvalitetsprodukt är tillverkad för att användas i hemmet

Läs mer

CROSSTRAINER CT880 MANUAL

CROSSTRAINER CT880 MANUAL CROSSTRAINER CT880 MANUAL Säkerhetsföreskrifter För bästa säkerhet för motionären, kontrollera alltid så att inga delar är skadade Läs igenom denna manual innan du monterar eller använder produkten, om

Läs mer

Gigaset Repeater. Issued by Siemens Home and Office Communication Devices GmbH & Co. KG Schlavenhorst 66 D-46395 Bocholt

Gigaset Repeater. Issued by Siemens Home and Office Communication Devices GmbH & Co. KG Schlavenhorst 66 D-46395 Bocholt s Issued by Siemens Home and Office Communication Devices GmbH & Co. KG Schlavenhorst 66 D-46395 Bocholt Siemens Home and Office Communication Devices GmbH & Co. KG 2005 All rights reserved. Subject to

Läs mer

VARNING Läs igenom alla instruktioner före användning.

VARNING Läs igenom alla instruktioner före användning. Manual C315 Säkerhetsföreskrifter VARNING Läs igenom alla instruktioner före användning. Montera och placera redskapet på ett jämnt underlag. Barn bör hållas utom räckhåll när du tränar. Håll borta händerna

Läs mer