- Christian Henriksson
- för 4 år sedan
1 FRIMÄRKSAUKTION Auktionen börjar kl 19:15 med visning från kl 18:30. Skövde och Volvo Skövde frimärksklubbar Volvohuset Tisdag 3/4 Fasta höjningar:1-10:- = 1:-, 10-50:- = 2:-, :- = 5:-, :- = 10:-, över 500:- = 25:-. Skriftliga bud till: Berndt Gyllensten, Havstenav Skövde. berndt.gyllensten@hotmail.com Tel Bud senast 2/4 Ange hur objekten skall levereras (hämtas eller skickas). SVERIGE STÄMPLAT Nr Kat.nr Objekt Fac 2017 Min sk. Bco 950:- 90: " " Wisby 1mm riss (=godtagbart ex.) 5000:- 400:- 3 6a3 3 öre Lokal 3000:- 400: " Vapen Prakt Örebro Pr=1000:- 90: " " Nordmaling (125:-) fht (2200:-) 40: " " 3 TÅG 1000:- 100: " " nära Prakt Sthlm 275: : " " Prakt Smedjebacken (125:-) Pr=1500:- 100: " " omv. Praktstpl. Sthlm 850: : " Lokal nära Prakt Hörby 1300: : " " snygg stpl. Warberg 160: : " " Lyx-stpl. Lidköping kt (160:-) : " R.t.14 Prakt Sthlm 1 tur Pr=600:- 40: " " Prakt Rök Pr=3000:- 250: " " Prakt Lidköping Pr=250:- 30: " " Prakt Kalmar Pr=250:- 15: rdr " Praktstpl. Sthlm Paket nsc 750: : öre R.t.13 " Mönsterås nsc 50: : " " " Malmö nsc 35: : " " Lyx Filipstad Pr=100: : v11 30 " " vit fyllning några trubbiga tänder 300:- 15: öre R.m.ph Prakt Helleforsnäs Pr= 300:- 40: " " Praktstpl. Vaxholm 1 ngt kt 200:- 20: " " Prakt Örebro Pr=1000:- 100: " " Prakt Frövi Pr=70:- 10: " " Lyx Dala Pr=100: : kr " Prakt Sthlm Pr=250:- 30:- 28 Tj 2 4 öre t.14 sidv. Praktstpl. Gefle nsc 700:- 70:- 29 Tj 4c 6 " " Prakt stpl. Nyland sc 550:- 30:- 30 Tj 10 1 kr " omv. Praktstpl. Karlstad 600:- 60:- 31 Tj 12 3 öre t.13 Prakt Karlstad Pr=100:- 10:- 32 Tj 13 A 4 " " Prakt Sunne Pr=150:- 15:- 33 Tj 15 6 " " Prakt Helsingborg Pr=1100:- 100:- 34 Tj 16 B 10 " " Lyx Axvall Pr=35: :- 35 Tj " " Prakt Karlstad Pr=100:- 10:- 36 Tj 22 A 50 " " Praktstpl. Sthlm nsc 220: :- 37 Tj 24 A 1 kr " Prakt Sthlm C 5 Pr=250:- 25:- 38 Tj 25 10/12 öre Prov. Renland (50:-) nsc 150:- 10:- 39 Tj 29 4 öre vm krona Prakt Nyland Pr=120:- 15:- 40 Tj 30 5 " omv. " 200:- 15:- 41 Tj " vm \ Prakt Lund Pr=50:- 5:- 42 Tj 51cx 25 " vm / Mariestad 500:- 30:- 43 L 3 5 " t.14 välc. 350: :- 44 L 6 20 " " Strömsholm 300:- 30:- 45 L 7a 24 " " a-nyans rättv. stpl. Sthlm 2500:- 250:- 46 L 11 1 " t.13 Prakt Oxelösund Pr=400:- 50:- 47 L 17a 24 " " nära Prakt Sthlm + bläckstr. nsc 1900:- 150:- 48 L " " Lyx-stpl. Junsele + liten del Pr=250:- 25:-
2 49 L 20 1 kr " Prakt Upsala Pr=750:- 75: öre Oscar Finsk ank-stpl. 1/1-85(FDC) kraftigt skad. 5: b1 5 " " blekt huvud 180:- 15: " " Årtal uppochner 5: " " Rånäs del av 2 märken 5: " " Lyx Ljusne 8: " " Prakt Ljusne Pr=60:- 8: " " Prakt Målerås Pr=100:- 10: " Siffertyp Prakt Mosås Pr=75:- 8: kr Posthuset Prakt Helsingborg Pr=500:- 60: cxz 2 öre Riksv. vm / + kpv veck (650:-) 10: cx 3 " " vm / nära Prakt Drottningskär (75:-) 200: : cxz 3 " " vm / + kpv 650:- 40: " " Prakt PKXP 55A 8: v1 4 " " utan vm PLK 209B 900:- 50: " G.V. Prakt Stöde 8: vm2 1 kr " del av 2 kronor 100:- 5: " " Prakt Norrköping Pr=200:- 20: öre " Prakt PLK 233B 8: " " Dragspel Ångbåts PXP 79 ngt ktt 30: /65 " Lyx Jönköping Pr=100: : /1 kr Landstorm II nsc 3500:- 350: /4 öre Luftpost Prakt Sthlm 220: : v2 " " " starkt förskjutet påtryck 1000:- 80: " Riksvapnet Lyx Östersund : A 5 " Lejon Prakt Kungshult 50: : A 5 " " Prakt Sthlm 55: : A 5 " " Plåtskarvsiffra 0 10: A 5 " " Prakt Ystad Bref : Ab 5 " " blekt gulaktigt grön 400:- 12: Acc 5 " " vm \ 275:- 10: Ad 5 " " Prakt Askeröd 8: Acc 10 " " vm \ Prakt Aplared 240: : C 10 " " Prakt PLK 226A 40: : C 10 " " Prakt Ytterån 40: : Ecxz 10 " " vm / + kpv 2400:- 75: A 10 " " Prakt Ångbåts PXP 39 25: " " Lyx Norberg : Acx 30 " " vm / (Fra) Sverige 180: : A 30 " " felperforerat ktt 5: A 10 " G.V. Praktstpl. Pålgård kt 5: A 20 " " Prakt Tjällmo : A 20 " G.II.A Prakt-Lyx Långrådna : A 20 " G.Vasa Prakt Sthlm 240: : " Postemblem Prakt-lyx Halmstad : " " Prakt Årjäng : " " Prakt-Lyx Hallsberg : " " Lyx Los : " " Prakt Åhus 50: : b 90 " " Lyx Umeå : " " Prakt Sthlm : " " Prakt Hälsingborg : cx 110 " " Prakt-Lyx Broby vm / 50: : A 15 " G.V. Lyx Lund : A 15 " " Prakt Älmhult : C 15 " " Prakstpl. Edane.+++ 3: " " Prakt Barfva : b 20 " " Lyx Lund :-
3 " Kongress Prakt Hälsingborg 200: : " " Prakt Älfsjö 200: : kr " 2200:- 225: " " Kristianstad välc. 4000:- 450: " UPU nära Prakt Sthlm 650: : öre G.V. 70 år Prakt Göteborg 35: : " " Prakt Sigtuna 25: : Av 5 " Riksdagen plåtsår vita fläcken 600:- 40: A 15 " " Prakt Wiskan.+++ 5: " " Prakt Kungsbacka.+++ 8: " Bromma Prakt Grycksbo 80: : A P1 10 " Swedenborg plåtsår 150:- 15: CB 10 " " 350:- 30: CB 15 " G.V. 85 år Borgholm 450:- 40: " G.V. Prakt-Lyx Norberg : BC1 10 " " 2200:- 200: CB2 10 " " 2200:- 175: " Tre Kr Prakt Skultorp.+++ 8: " " Prakt Holsåker 15: : " " Prakt Hälsingborg.+++ 8: CB 10 " Berzelius 2200:- 175: BB 5 " Bellman Prakt PKP : : BC 5 kr Slottet nära Prakt Karlstad 1600: : A3 10 öre Folkskolan Prakt Vänersborg 120: : DD2 25 " G.VI.A. Prakt Äppelviken 95: : " " Prakt Målilla Kyrkby.+++ 8: A 30 " " Prakt PKP : " Hällristn. Lyx Finspång : " " Prakt Malmköping.+++ 8: " Nord. Dag Prakt Lövstabruk.+++ 5: " Lokalbrevb. Prakt Smedjebacken.+++ 5: " Ales st. Prakt-Lyx Töreboda.+++ 8: Block ur H 424 Prakt Järfälla 160: : " " H 441 " Hässelby 250: : " " H 462 " Uppsala 240: : " " H 487 " Luleå 180: : " " H 510 " Almunge 360: : " " H 532 " Järfälla 220: : " 14 " Partille 175: : " ur H 538 " Partille 200: : " " H 557 " Kiruna 130: : " " H 562 " Oxelösund 200: : " 19 " Kiruna 130: : " ur H 565 " Sthlm 100: : " " H572 " Helsingborg 150: :- SVERIGE OSTÄMPLAT öre Oscar kt x (450:-) 5: " G.V. 3-strip xx 120:- 10: C 15 öre Delaware 4-block xx 160:- 8:- DIVERSE 155 Restsamling Sverige i Verbisalbum med fickor 75:- 156 Visiralbum blått med drygt 20 svarta blad 40:-
4
5
6
7
8
Läs merSkövde Filatelistförening och Volvo Skövde Frimärksklubb
Läs merFrimärksauktion Auktionen börjar kl 19:15 med visning från kl 18:30. VOLVO SKÖVDE FRIMÄRKSKLUBB Volvohuset Tisdag 2/4 Fasta höjningar:1-10:-
Frimärksauktion 19-04-02 Auktionen börjar kl 19:15 med visning från kl 18:30. VOLVO SKÖVDE FRIMÄRKSKLUBB Volvohuset Tisdag 2/4 Fasta höjningar:1-10:- = 1:-, 10-50:- = 2:-, 50-100:- = 5:-, 100-500:- = 10:-,
Läs merLidingö Filatelistförening Vårauktion den 18 april 2013
Läs merKursnamn Kurstid Datum och starttid Ort Brandskyddsutbildning 3 timmar :00:00 Alingsås Brandskyddsutbildning 3 timmar
Kursnamn Kurstid Datum och starttid Ort Brandskyddsutbildning 3 timmar 2015-02-02 09:00:00 Alingsås Brandskyddsutbildning 3 timmar 2015-03-02 09:00:00 Alingsås Brandskyddsutbildning 3 timmar 2015-04-07
Läs merAndel behöriga lärare
Andel behöriga lärare Svenska Matematik Engelska Kommun Totalt antal Andel behöriga % Kommun Totalt antal Andel behöriga % Kommun Totalt antal Andel behöriga % Åtvidaberg 13 100,0 Mariestad 16 100,0 Skellefteå
Läs merKompletterande uppgifter / rättelser? Kontakta Magnus Lindell 08-379152 eller limag@bredband.net
Alingsås Arboga Arvika 14 BG Vikben 23 Au Vikben 22 BG Vikben 24 BG Vikben 24 Au Sporrong 24 Ag Vikben 24 Ag Vikben+krona 24 Au Sporrong Askersund (väldigt lik Säter??) Avesta Boden 13 Au Vikben 22 Au
Läs merBokningsstatus - lediga provtider, körprov behörighet B (personbil), på Trafikverket Förarprov
Bokningsstatus - lediga provtider, körprov behörighet B (personbil), på Trafikverket Förarprov Uppgifterna i tabellerna på följande sidor är ögonblicksbilder och visar antal lediga provtider, antal bokade
Läs merBlekinge län , , ,5 Karlshamn Karlskrona Ronneby Sölvesborg Dalarnas län
Blekinge län 20980 20 24980 25 44680 36 50680 39 72723,5 51 74923,5 52 78923,5 54 Karlshamn 1980 3 1980 3 1980 3 1980 3 1980 3 1980 3 1980 3 Karlskrona 12200 8 13000 9 32700 20 32700 20 32700 20 32700
Läs merEtt gemensamt höjdsystem
Ett gemensamt höjdsystem Lars E. Engberg Geodesienheten Lantmäteriet Lars.Engberg@lm.se RH 2000 En del av Europas höjdsystem EVRS Stark relation till EVRF 2007 RH2000 är ett certifierat system enligt INSPIRE-direktivet,
Läs merAuktion vid Pekingträffen 31 oktober, 2009
Läs mer, Dnr 2018: Beslutsbilaga 1 sid. 1 (5) Erbjudna platser jan-dec
2019-03-14, Dnr 2018:0040441 Beslutsbilaga 1 sid. 1 (5) Statsbidrag för omsorg på kvällar, nätter och helger 2019 Skolverket har beslutat om statsbidrag enligt nedan 2120001439 ALE KOMMUN 10 8 910 2120001553
Läs merBlekinge län * 18 16880 20980 24980 44680 39 50680 72724 74924 Karlshamn Karlskrona Ronneby Sölvesborg
Blekinge län * 18 16880 20 20980 25 24980 36 44680 39 50680 51 72724 52 74924 Karlshamn 3 1980 3 1980 3 1980 3 1980 3 1980 3 1980 3 1980 Karlskrona 6 8100 8 12200 9 13000 20 32700 20 32700 20 32700 20
Läs merTingsrätt Jan-09 Feb-09 Mar-09 Apr-09 May-09
Tingsrätt Jan-09 Feb-09 Mar-09 Apr-09 May-09 Alingsås 328.5 315.5 Attunda 325 346 334 322 Blekinge 299.5 300.5 Borås 328.5 310.5 Eksjö 297.5 Eskilstuna 316 307.5 Falu Gotland 318.5 Gällivare 297 Gävle
Läs merArbetsmiljö 2012 + våren 2013 2012
Arbetsmiljö 2012 + våren 2013 2012 Kod Kurs Ort Vecka Datum Datum 2 Sista Internat Runö 3 16-18/1 18/11 2011 Internat Runö 5 30/1-1/2 2/12 2011 huvud Internat Runö 5 30/1-1/2 2/12 2011 Internat Runö 5
Läs merFacit. Vi erbjuder våra inlämnare ett svårslaget koncept.
Innehållsförteckning Budgivning: Se anbudsblanketten. Anbud bevakas på förmånligaste sätt. Köparprovision: 20 %. Table of Contents 3 Information, förkortningar Info, abbreviations 4 Sverige Sweden 14 Övriga
Läs merVälkommen till oss med din inlämning vi är aldrig långt borta
Läs merAnbudsauktion 15 september bilder på alla objekt
65 Anbudsauktion 15 september 2019 Bud senast 13 00 oss tillhanda info@frimarksnetto.se 042-14 49 82 Bruksgatan 30, SE-252 23 Helsingborg www.frimarksauktioner.se bilder på alla objekt 1 2 3 6 (Aa) 14
Läs merF Facit Mi Michel. Vi erbjuder våra inlämnare ett svårslaget koncept:
Läs merBorås Filatelistförening har AUKTION den 7 mars
Läs merKommuner med högst resultat i länet, sammanvägt resultat på elevenkäter, åk 5 (placering totalt av 185 kommuner)
Länstabeller Stockholms län elevenkäter, åk 5 elevenkäter, åk 8 1. Danderyd (1) 1. Södertälje (70) 1. Norrtälje (91) 2. Täby (2) 2. Danderyd (71) 2. Danderyd (101) 3. Lidingö (4) 3. Nacka (117) 3. Södertälje
Skillingar, Vapen, Lejon 1 Brev Brev med F2c stämplat 25/8 1856 med intyg Nils Svensson. 800 2 o F2c 4 skilling högblå, rufftandat märke stämplat 6/6 1856. 450 3 Brev Brev till London frankerat med F7d
Läs merBokningsstatus - lediga provtider, körprov utökad B (kod 96), på Trafikverket Förarprov
Bokningsstatus - lediga provtider, körprov utökad B (kod 96), på Trafikverket Förarprov Uppgifterna i tabellerna på följande sidor är ögonblicksbilder och visar antal lediga provtider, antal bokade provtider,
Läs merFrimärksaktion vid Regionträff 21/9 2019
Obj Kat.nr Kat.värde Beskrivning Sverige stpl. Min.pris 1 2 950 Sundswall 22/4 1857 Nst10 1 750:- 2 7f 2 250:- Hernösand24/6 1873 120:- 3 19+23 495:- Hernösand 17/9 1877 klipp 5 + 20 på 20 öre 80:- 4 49
Läs merLidingö Filatelistförening Höstauktion den 24 november 2016
1 (5) Lidingö Filatelistförening Höstauktion den 24 november 2016 1 Brev 2 Brev 3 Häften 4 Häften 5 Provtryck 6 Block Förfilateli brev stämplat Skenninge 12.1.1845 till Skärfalla, Linköping Lokalbrev med
Läs merSida 1 av 8. Barn berörda av verkställd avhysning, jan-mars 2013 Källa: Kronofogden
Sida av 8 Barn berörda av verkställd avhysning, jan-mars 0 Källa: Kronofogden Blekinge Sölvesborg 0 0 Blekinge Totalt 0 0 Gotland Gotland 0 0 Gävleborg Gävle 0 0 Gävleborg Totalt 0 0 Halland Laholm 0 0
Läs merDeltagande enheter BORIS
Deltagande enheter BORIS Län, Nivå, Enhet, Enhetsnummer Blekinge län Blekinge barnklinik, 050 Dalarnas län Falun barnklinik, 076 Gotlands län Visby barnklinik, 015 Gävleborgs län Gävle barnklinik, 091
Läs merLars-Tore Eriksson Frimärksauktioner AB (LTE) flyttar till nya lokaler 1 januari 2006!
Läs merKommuner som har svarat nej på frågan, sorterade efter län Dalarnas län Borlänge Nej, men till färre än hälften. Gotlands län
Fr.1 Räknar kommunen med att i början av 2009 (februari-mars) kunna tillhandahålla plats i förskola eller familjedaghem till barn om föräldrarna anmäler behov i nvember 2008? Kommuner som har svarat nej
Läs merLidingö Filatelistförening Vårauktion den 24 april 2014
Läs merBJöRN JARLVIK HÄFTESPARTIER RULLPARTIER POSTFRISKA SERIER
Läs merLot helt överv. stpl på 12 visirblad. Dubletter med ofta 3-5 av varje. Få M. Det mesta noterat Facit
12 1274 Låda med 7 album av olika slag samt en del löst. Mest enklare i dublettkaraktär från alla Nord. länder inkl. Grönl, Färö, men finns lite bättre här o var, t.ex. Sver Landst. I ** serie, några vapen,
Läs merLars-Tore Eriksson Frimärksauktioner AB (LTE) har flyttat till nya lokaler!
Läs merBokningsstatus - lediga provtider, körprov behörighet A (motorcykel), på Trafikverket Förarprov
Bokningsstatus - lediga provtider, körprov behörighet A (motorcykel), på Trafikverket Förarprov Uppgifterna i tabellerna på följande sidor är ögonblicksbilder och visar antal lediga provtider, antal bokade
Läs mer19.00 Auktionen startar! Kaffeservering efter auktionen
Läs merKiruna. Gällivare. Piteå Storuman. Skellefteå Lycksele. Tåsjö Vännäs Umeå. Örnsköldsvik. Östersund Sollefteå. Härnösand
Appendix II kartor Karta 1. Teracom Kiruna Gällivare Pajala Överkalix Kalix Arvidsjaur Älvsbyn Luleå Piteå Storuman Skellefteå Lycksele Tåsjö Vännäs Umeå Åre 34 Mbit/s Östersund Sollefteå Örnsköldsvik
Läs merFacit. Vi erbjuder våra inlämnare ett svårslaget koncept:
Innehållsförteckning Budgivning: Se anbudsblanketten. Anbud bevakas på förmånligaste sätt. Köparprovision: 20 %. Table of Contents 3 Information, förkortningar Info, abbreviations 4 Sverige Sweden 15 Övriga
Läs merNedlagda myndighetsarbetsplatser 2010-
Nedlagda myndighetsarbetsplatser 2010- Alvesta Arvidsjaur Statens fastighetsverk Arvika Boden Boden Borgholm Borås Båstad Dorotea Eksjö Eksjö Eskilstuna Eskilstuna Falkenberg Falköping Falun CSN Falun
Läs merSVENSKA FDC SÄLLSKAPET
NYTT FRÅN NR 4 JAN 2015 SVENSKA FDC SÄLLSKAPET Förstadagsstämplade albumblad En FDC-samling kan innehålla annat än vanliga FDC, bl.a. förstadagsstämplade albumblad. Posten ger sedan 1991 ut ostämplade
Läs merKulturskoleverksamhet
Box 27215, 102 53 Stockholm Besök: Borgvägen 1 5, 08 519 264 00 kulturradet@kulturradet.se kulturradet.se s.1(9) Kulturskoleverksamhet Beslut om bidrag, belopp i kronor Ale kommun, 176 000 Aneby kommun,
Läs merBJöRN JARLVIK FILATELI
Läs merAnbudsauktion 15 maj bilder på alla objekt
57 Anbudsauktion 15 maj 2018 Bud senast 18 00 oss tillhanda info@frimarksnetto.se 042-14 49 82 Bruksgatan 30, SE-252 23 Helsingborg www.frimarksauktioner.se bilder på alla objekt 14 (a 1 ) 57 116 126 205
Innehållsförteckning Budgivning: Se anbudsblanketten. Anbud bevakas på förmånligaste sätt. Köparprovision: 20 %. Table of Contents 3 Information, förkortningar Info, abbreviations 4 Sverige Sweden 13 Övriga
Läs merComenius fortbildning, april 2013
Comenius fortbildning, april 2013 Beviljade Dnr Projekt/aktivitet Poäng Kön M/F Kommun Län Beviljat belopp i euro 2151-2013 Konferens 115 M Ängelholm Skåne län 1310 PT 2374-2013 Allmän fortbildningskurs
Läs merInnehållsförteckning. Information i korthet
Läs merOss möter Du i Sverige, Finland och Danmark:
Oss möter Du i Sverige, Finland och Danmark: Peter Johansen Civ. ek, VD och ägare Ansvarsområde: Ekonomi och administration Filateli: Hela världen E-post: peter@philea.se Christer Svensson Civ. ek, styrelseordförande
Läs merFordonsgas Sveriges klimatsmartaste drivmedel. Roland Nilsson E.ON Gas Sverige AB
Fordonsgas Sveriges klimatsmartaste drivmedel Roland Nilsson E.ON Gas Sverige AB Det jobbiga först Vi människor släpper ut för mycket koldioxid i atmosfären därför har EU formulerat klimatmålen 20/20/20
Läs merAnbudsauktion 15 november bilder på alla objekt
54 Anbudsauktion 15 november 2017 Bud senast 18 00 oss tillhanda info@frimarksnetto.se 042-14 49 82 Bruksgatan 30, SE-252 23 Helsingborg www.frimarksauktioner.se bilder på alla objekt 10 34 38 55 116 177
Läs merExtratjänster katapult ut i arbetslivet eller rekyl in i fortsatt stöd från samhället?
Extratjänster katapult ut i arbetslivet eller rekyl in i fortsatt stöd från samhället? Oscar Svensson, Sveriges Kommuner och Landsting Johan Vikström, Arbetsförmedlingen Ökning främst i kommunal verksamhet
Läs merBiMe trucks och andra satsningar på biogas Roland Nilsson
E.ON Gas Sverige AB BiMe trucks och andra satsningar på biogas Roland Nilsson Lite siffror om E.ON Gas Runt 100 anställda i bolaget. 25 000 kunder. 1.3 miljarder kronor i omsättning. Fordonsgasaffären
Läs merComenius fortbildning januari 2012
Comenius fortbildning januari 2012 Beviljade Dnr Projekt/aktivitet Poäng Beviljat antal mobiliteter Kön M/F Kommun Län Beviljat belopp i (ange valuta) 2012:370 Språkmetodkurs (centr) 83 1 F Ronneby Blekinge
Läs merLunarstorm Del 1 Del 1 Del 2 Del 2
Dagspress DN, SvD, GP, Sydsvenskan DN, SvD, GP, Sydsvenskan Vecka 33 34 35 36 37 Dag Format Må Ti Ons Tor Fr Lö Sö Må Ti Ons Tor Fr Lö Sö Må Ti Ons Tor Fr Lö Sö Må Ti Ons Tor Fr Lö Sö Må Ti Ons Tor Fr
Läs merNya mitträcken kan rädda 25 liv per år
Pressmeddelande 2012-10-23 Nya mitträcken kan rädda 25 liv per år Snart avgörs vilka farliga vägar som ska byggas säkra. Att bygga om Sveriges mest trafikerade 90-vägar som inte är mötesseparerade beräknas
Läs merRikspolisstyrelsens författningssamling
Rikspolisstyrelsens författningssamling ISSN 0347 545X Utgivare: chefsjuristen Lotta Gustavson Rikspolisstyrelsens föreskrifter om gränsövergångsställen; beslutade den 11 december 2008. FAP 272-2 Utkom
Läs merLeveranstidplan. Order senast kl Må Ti On To Fr
Leveranstidplan Följande leveransinformation gäller tvättkemikalier till fordonstvätt. Övriga produkter i webshopen kan ha andra leveranstider. Stora beställnngar (3 pallar eller mer) kommer att skickas
Läs merSå mycket har bostadsrättspriserna ökat kommun för kommun
PRESSMEDDELANDE 2016-09-07 Så mycket har bostadsrättspriserna ökat kommun för kommun Priserna på bostadsrätter har de senaste åren stigit markant i hela landet. De låga räntorna och en generell bostadsbrist
Läs merSveriges bästa naturvårdskommun
Sveriges bästa naturvårdskommun 2018 - alla kommuner som besvarade enkäten, sorterade enligt poäng. Placering Kommun Poäng 1 Huddinge kommun 53 2 Lomma kommun 50.5 3 Tierps kommun 48 4 Örebro kommun 47.5
Läs merSVERIGES STÖRSTA FÖRENINGAR! BRF-RESPONS ST LOKALA KARTLÄGGNINGAR FÖR ÖKAD FÖRSÄLJNING
SVERIGES STÖRSTA FÖRENINGAR! BRF-RESPONS 2019 50 ST LOKALA KARTLÄGGNINGAR FÖR ÖKAD FÖRSÄLJNING BRF-RESPONS Säljstöd för er som vänder er till svenska bostadsrättsföreningar. Marknadsföringskampanj med
Sveriges bästa naturvårdskommun 2018 - alla kommuner som besvarade enkäten, i bokstavordning. Placering Kommun Poäng 193 Ale kommun 14.5 141 Alingsås kommun 23.5 117 Alvesta kommun 26.5 134 Aneby kommun
Läs merBJöRN JARLVIK FILATELI AUKTION NR 99. Söndagen 24 Februari. Singelobjekt bara på internet Massor av bilder på singel objekt internet.
BJöRN JARLVIK FILATELI AUKTION NR 99 Söndagen 24 Februari KL. 20.00. www.jarlvik.com Singelobjekt bara på internet Massor av bilder på singel objekt internet. se auktionslistan på internet. Större text!
Läs merNamn URL adress E-mail adress Alingsås Judoklubb www.alingsasjudo.org sonny.dahl@alingsas.se Arboga Judoklubb
Namn URL adress E-mail adress Alingsås Judoklubb www.alingsasjudo.org sonny.dahl@alingsas.se Arboga Judoklubb www.idrottonline.se/arboga/arbogajk-judo 0589.14302@telia.com Bodens Bushido Center www.bodenbushido.se
Läs mer2002-05-02 Kostnadsutjämning 2003 jämfört med 2002, kronor per invånare Bilaga 3. 2002041bil3/HB 1 (9)
Kostnadsutjämning 2003 jämfört med 2002, kronor per invånare Bilaga 3 Stockholms län Botkyrka 142 41-123 -158-12 -20 7 6-3 -18-1 -1 0 6 1-1 -134 Danderyd 114 244 73 9 41-20 -2 6-3 -18-1 -1 0 6 1-1 448
Läs merför förklaring se sidan 2
teleskopbomliftar DIESELdrivna 15,2 13,7 12,1 10,6 9,1 7,6 6,1 4,5 3,0 1,5-1,5-1,52m 1,5 3,0 4,5 6,1 7,6 9,1 10,6 12,2m Genie S45RTJ 7361742 15,7 13,7 11,20 0,91x2,44 227 8,50 2,30 2,50 6709 Skumfyllda
Läs merBilaga 2. Förtroendeuppdrag efter facknämnd och efter kön 2011 (ANTAL) i kommuner
Moderaterna Förtroendeuppdrag efter facknämnd och efter kön 2011 (ANTAL) i kommuner Förändring män kvinnor Samtliga män kvinnor Samtliga sedan 2009 Antal Antal Antal % % % %-enheter kod kommun typ av nämnd
Läs merÖppna jämförelser webbgranskning: Äldreomsorg 2011 och 2012
Öppna jämförelser webbgranskning: Äldreomsorg 2011 och 2012 Webbgranskningen genomfördes sommaren 2011. I mars 2012 gjordes uppföljningen på frågan Överklagan. Mer info finns om du klickar på de röda trekanterna
Läs merLevande objekt i Fastighetsregistrets allmänna del
Bilaga till Helårsstatistik 2009 Fastighetsregistrets allmänna del, innehåll per den 31 december 2009 1(8) Levande objekt i Fastighetsregistrets allmänna del Antal levande objekt i Fastighetsregistrets
Läs merFRIMÄRKSAUKTION NR 89 Älvkullegymnasiet. Gylleniusgatan, KARLSTAD. Lördagen den 17 november 2018 kl
FRIMÄRKSAUKTION NR 89 Älvkullegymnasiet Gylleniusgatan, KARLSTAD Lördagen den 17 november 2018 kl. 11.00 Skriftliga anbud mottages senast den 16 november 2018 1 12 1288 567 2411 2469 2499 Frimärksauktioner
Ett gemensamt höjdsystem Lars E. Engberg Geodesienheten Lantmäteriet Lars.Engberg@lm.se Ny Nationell Höjdmodell (NNH) 2 Varför behövs en ny höjdmodell? Befintlig höjdmodell, 50 m grid med ± 2 m höjdnoggrannhet
Läs merSverigebarometern 2011
2011-05-16 Kontaktperson För mer information kontakta: Michael Blaxland, 0708-30 70 03 michael.blaxland@reseguiden.se Materialet får användas fritt med hänvisning till källan. Sverigebarometern 2011 Fakta.
Läs merPizzafavoriter i Sverige 2011, fem-i-topp
Pizzafavoriter i Sverige 2011, fem-i-topp Annelöv Arboga Avesta Billesholm Boden 1. Kebabpizza 27% Egen variant 23% Egen variant 22% Egen variant 46% Kebabpizza 18% 2. Egen variant 22% Kebabpizza 18% Kebabpizza
Läs merAnbudsauktion 15 januari bilder på alla objekt
61 Anbudsauktion 15 januari 2019 Bud senast 18 00 oss tillhanda info@frimarksnetto.se 042-14 49 82 Bruksgatan 30, SE-252 23 Helsingborg www.frimarksauktioner.se bilder på alla objekt del av 46 141 180
Läs merInnehållsförteckning. Vi erbjuder våra inlämnare ett svårslaget koncept:
Läs merBRF-RESPONS ST LOKALA KARTLÄGGNINGAR FÖR ÖKAD FÖRSÄLJNING
BRF-RESPONS 2017 50 ST LOKALA KARTLÄGGNINGAR FÖR ÖKAD FÖRSÄLJNING BRF-RESPONS Säljstöd för er som vänder er till svenska bostadsrättsföreningar. Marknadsföringskampanj med Marknadsrespons För snabbare
Läs merKommunranking Instagram, mars 2014 Av Placebrander, www.placebrander.se Resultat inhämtat 14 mars 2014
Kommunranking Instagram, mars 2014 Av Placebrander, www.placebrander.se Resultat inhämtat 14 mars 2014 Kommun n Ranking ant inv Instagramkonto Antal följare Stockholm 1 visitstockholm 4892 Jönköping 10
Läs merStatsbidrag till kommuner för ökat bostadsbyggande
Blekinge län Karlshamn 92 3 739 987 Karlskrona 433 9 050 660 Olofström 45 1 829 342 Ronneby 45 1 829 342 Sölvesborg 71 1 700 915 Dalarnas län Avesta 21 853 693 Borlänge 199 6 170 567 Falun 349 7 272 842
Läs merBILAGA 1. Sammanställning av SKL:s enkät avseende prestationsmål 1
Kommun (SIP:ar) rörande barn och unga har ni gjort i er många (SIP) rörande barn och unga ni gjort i er (SIP:ar) har ni gjort under Uppskatta hur många (SIP:ar) som ni har gjort under 2012. Vilken modell
60 Anbudsauktion 15 november 2018 Bud senast 18 00 oss tillhanda info@frimarksnetto.se 042-14 49 82 Bruksgatan 30, SE-252 23 Helsingborg www.frimarksauktioner.se bilder på alla objekt 8 10 22 34 84 195