Bolin Fine Jewellery Vårauktionen 2014 Nr 88

Download "Bolin Fine Jewellery Vårauktionen 2014 Nr 88"

1 Bolin Fine Jewellery Vårauktionen 2014 Nr 88 SÖNDAG 13 APRIL 2014 KL. 11:00 Ändringar NR TITEL ÄNDRINGAR 118 ENSTENSRING, 18 kt vitguld med en briljant 0.91 ct, enligt gravyr. 163 BROSCH, silver och 14 kt guld med en cabochonslipad krysopras och rosenstenar. 203 ÖRHÄNGEN, 18 kt vitguld med 8 princesslipade diamanter ca 2 ct. 308 SOCKERSKÅL, silver med pärlmönster och två hänklar. Utrop är kr Utrop är kr Storlek är 0,7 x 0,7 cm. Stämplad E Ernander, Uppsala Utdragna föremål NR TITEL 2 RING, platina i syskonmodell med en gammalslipad briljant ca 2 ct och en odlad pärla, 9 mm. 10 BROSCH, platina med 4 bouton pärlor och 12 gammalslipade briljanter ca 1.20 ct. 11 ALLIANSRING, 18 kt vitguld med 18 briljanter (två stenar skadade, flera lösa i sina fattningar) 1.17 ct, enligt gravyr. 12 ARMBAND, 18 kt vitguld med 62 briljanter ca 7.40 ct. 15 RING, 18 kt guld med en safir ca 3.60 ct och 8 princesslipade diamanter ca 1.10 ct. 16 ÖRHÄNGEN, 18 kt guld och vitguld med safirer, 20 briljanter ca 0.50 ct och 14 diamanter 8/8. 19 ÖRHÄNGEN, 18 kt vitguld, halvkreoler med 10 briljanter 1.97 ct, enligt gravyr. 24 ENSTENSRING, 18 kt vitguld med en Flandersslipad diamant ca 0.25 ct. 26 ÖRHÄNGEN, 18 kt vitguld, kreoler med 60 briljanter ca 1.50 ct, i tre rader. 30 BROSCH, 18 kt guld med ett miniatyrporträtt (små repor) med mönstrade gulddetaljer och rosenstenar, omgiven av en ram med 6 större och 36 mindre gammalslipade diamanter. 32 HÄNGE, 18 kt vitguld med en gul safir (F) 2.20 ct, briljanter 0.30 ct och en grå (TP) odlad pärla, ca 12.6 x 10 mm. 36 BROSCH, platina med 2 större och 24 mindre briljanter samt diamanter 8/8 ca 4.20 ct. 39 RIVIÈREARMBAND, 18 kt vitguld med 37 briljanter 9.33 ct, enligt gravyr. 40 RING, 18 kt vitguld med en dom av bergkristall över pavéinfattade briljanter. 42 HÄNGE, 18 kt vitguld i form av en panter med briljanter 3.37 ct och en smaragd 0.01 ct, enligt gravyr. 43 RING, 18 kt guld och vitguld med en akvamarin (något lös i fattningen) ca 14 ct och 6 mindre briljanter ca 0.18 ct. 45 PÄRLCOLLIER, 87 odlade pärlor, mm, i två rader. Två lås i 18 kt guld med 18 briljanter ca 0.75 ct. Stämplade WAB (WA Bolin), Stockholm 1986.

2 49 RING, 18 kt roséguld med en kunzit ct och briljanter 1.12 ct, vikter enligt uppgift. 53 ARMBAND, 18 kt vitguld med briljanter ca ct i blommotiv. 54 ÖRHÄNGEN, 18 kt vitguld med 2 morganiter 5.56 ct och briljanter 3.95 ct, vikter enligt uppgift. 55 RIVIÈRECOLLIER, 18 kt vitguld med 144 doserade briljanter 15 ct, enligt uppgift. 57 ARMBAND, platina med 6 gammalslipade briljanter ca 2.60 ct, mindre gammalslipade briljanter och diamanter ca 10 ct. 59 ENSTENSRING, 18 kt vitguld med en briljant 0.70 ct, enligt gravyr. 60 PÄRLCOLLIER, 93 odlade pärlor, ca mm. Lås i 18 kt vitguld i karmosémodell med en rubin och 10 briljanter ca 0.50 ct. 63 RING, 18 kt vitguld med 14 briljanter (en sten lös i fattningen) ca 1.60 ct. 64 ÖRHÄNGEN, 18 kt guld med 2 ovala South Seapärlor, 12.3 x 13 mm, och briljanter ca 1.80 ct. 65 PÄRLCOLLIER, 96 odlade pärlor, mm, i två rader. Mittparti i 18 kt guld med en South Seapärla (något lös i fattningen), ca 12.7 mm, och 40 briljanter ca 2.80 ct. 69 ARMBAND, 18 kt vitguld med safirer ct och briljanter 1.58 ct, vikter enligt gravyr. 70 RING, 18 kt vitguld med en safir ca 4 ct och 2 briljanter (en sten lös i sin fattning) ca 0.80 ct. 71 COLLIER, 18 kt vitguld med 29 motiv bestående av 4 fantasislipade diamanter och 28 pavéinfattade briljantmotiv ct, enligt uppgift. 72 RING, 14 kt vitguld med en större briljant ca 0.70 ct och flertalet mindre briljanter samt diamanter ca 1.20 ct. 74 RING, 18 kt guld i karmosémodell med en rubin 1.50 ct och briljanter 0.75 ct, vikter enligt uppgift. 77 BROSCH, 14 kt guld och silver med gammalslipade briljanter och diamanter ca 3 ct. 78 RING, 18 kt vitguld med en safir ca 1.40 ct, 2 gammalslipade diamanter ca 0.50 ct och 12 små diamanter 8/8. 83 RING, 18 kt vitguld med en gul beryll ca 30 ct. 84 HÄNGE, 18 kt vitguld i form av ett hjärta med pavéinfattade briljanter ca 3 ct. 86 PÄRLCOLLIER, 167 vita och gråblå (TP) odlade pärlor, mm, i fyra rader. Lås i 18 kt matterat vitguld med en stor cabochonslipad akvamarin och 12 briljanter ca 0.60 ct. 88 BROSCH, platina med en större gammalslipad briljant ca 0.50 ct, 2 mindre gammalslipade briljanter ca 0.30 ct, diamanter 8/8 samt bagettslipade diamanter ca 1.80 ct. 89 ARMBAND, 18 kt vitguld med briljanter ca ct. 97 BROSCH, 14 kt guld och platina med en cabochonslipad smaragd (D1) och gammalslipade briljanter 4.40 ct, enligt uppgift. 99 ARMBAND, 14 kt vitguld med briljanter ca 5 ct. 101 RING, 18 kt vitguld med pavéinfattade briljanter 7.83 ct, enligt gravyr, runtom hela ringen. 102 BROSCH, 18 kt vitguld med en större briljant ca 0.65 ct, mindre briljanter och diamanter 8/8 ca 4.50 ct samt navettslipade rosa safirer. 103 RING, 18 kt vitguld med en rubin ca 1.50 ct och en briljant ca 0.30 ct. 104 BROSCH, platina med ett motiv av ett lejon med korslagda pilar ovanför en friherrlig krona med briljanter och diamanter ca 0.90 ct. 107 RING, 14 kt vitguld med en cabochonslipad smaragd (D1) och 3 briljanter ca 0.25 ct. 108 COLLIER, 18 kt vitguld med 2000 briljanter ca 15 ct i doserade motiv.

3 109 RING, 18 kt vitguld med en smaragdslipad diamant 1.02 ct och briljanter 0.50 ct, vikter enligt uppgift. 112 BROSCH, 18 kt guld och platina föreställande en paradisfågel med ett rubinöga samt briljanter och diamanter 8/8 ca 9.80 ct, enligt uppgift. 113 ÖRHÄNGEN, 18 kt guld med runda, dropp- och navettslipade briljanter ca 3.50 ct. 114 PRAKTFULL RING, 18 kt guld och vitguld med en stor Radiantslipad diamant 3.04 ct, Natural Fancy Intense Yellow si2, enligt certifikat, 2 fantasislipade diamanter 0.57 ct, enligt gravyr, samt mindre vita och gula briljanter ca 0.90 ct. 119 RING, 18 kt vitguld med en stor tanzanit 9.18 ct och 2 triljantslipade diamanter 1.18 ct, vikter enligt uppgift. 122 DUBBELCLIP, platina med 200 briljanter och diamanter 8/8 ca 10 ct, enligt uppgift. 126 ENSTENSRING, 18 kt guld och vitguld med en äldre slipad briljant (skadad) ca 1.60 ct och 8 små diamanter 8/ STORSLAGEN ENSTENSRING, 18 kt vitguld med en stor briljant 7.09 ct, enligt uppgift. 132 COLLIER, 18 kt guld och vitguld med blå topaser och små briljanter ca 0.30 ct. 134 RING, 18 kt guld och platina med briljanter 0.67 ct, enligt uppgift. 137 RING, 18 kt vitguld med en icke värmebehandlad safir 4.12 ct, enligt certifikat, 10 briljanter och 4 navettslipade diamanter (en sten F) 1.98 ct, vikter enligt uppgift. 140 ARMBAND, platina med 84 briljanter och gammalslipade briljanter ca 5.90 ct, i två rader. 142 RIVIÈREARMBAND, 18 kt vitguld med doserade briljanter ct, enligt uppgift. 145 SOFISTIKERAD COLLIER, 18 kt delvis matterat vitguld med 3 doserade briljanter 5 ct, enligt gravyr, i tre olika nivåer och med lätt rörliga motiv. 146 RING, 18 kt vitguld med en stor briljant 1.68 ct, enligt uppgift, 8 bagettslipade diamanter, mindre pavéinfattade briljanter och diamanter 8/8 ca 2.20 ct. 153 PÄRLCOLLIER, 29 doserade och något barocka South Seapärlor, ca mm. 157 RING, 18 kt guld med en stor ametist. 160 ÖRHÄNGEN, 14 kt guld med 2 större barocka och genomborrade orientaliska pärlor, ca 10.7 x 12.7 mm, och ca 10.6 x 12.5 mm. 164 ETT PAR MANSCHETTKNAPPAR, 14 kt guld med malakit, pärlor, gammalslipade briljanter, diamanter och rosenstenar. 169 RING, 18 kt guld och vitguld med en stor Tahitipärla (något lös i fattningen), ca 12.2 mm. 170 RIVIÈRECOLLIER, 18 kt vitguld med 93 doserade briljanter ca 18 ct, infattade i tre klor. 173 IMPONERANDE FRACKUR, 18 kt matterat vitguld med briljanter ca 2 ct, runtom ett skeletterat urverk i guld. 174 ÖRHÄNGEN, 18 kt guld med pavéinfattade briljanter 4.15 ct, enligt uppgift. 178 ARMBAND, 18 kt vitguld med 6 smaragder (D1) och briljanter ca 1.40 ct, i fem doserade blommotiv. 179 ÖRHÄNGEN, 18 kt vitguld med 14 Asscherslipade diamanter ct, enligt uppgift, och 2 små briljanter. 182 RING, 14 kt vitguld med en rubin och 16 bagettslipade diamanter ca 1.60 ct. 183 ARMBAND, 18 kt vitguld med 9 rubiner (några syntetiska), briljanter, princesslipade diamanter och diamanter 8/8 ca 3.50 ct. 184 BROSCH, platina med en större gammalslipad briljant ca 0.50 ct, mindre briljanter och diamanter ca 7 ct. 185 RING, 18 kt vitguld med briljanter 2.60 ct, enligt gravyr, i fem rader.

4 187 RING, 18 kt vitguld med en safir 6.81 ct, briljanter och princesslipade diamanter totalt 0.85 ct, vikter enligt gravyr. 189 HELALLIANSRING, 18 kt vitguld med 16 Radiantslipade diamanter 7.05 ct, enligt uppgift. 192 ARMBAND, 18 kt vitguld med briljanter (en sten F) ct, enligt gravyr. 194 RING, 18 kt vitguld med briljanter 2.25 ct, enligt uppgift. 195 PÄRLCOLLIER, 45 odlade pärlor, mm. Lås i 14 kt guld med briljanter 0.38 ct, enligt uppgift. 198 RING, 18 kt vitguld med briljanter ca 3.30 ct, runtom hela ringen. 201 BROSCH, 14 kt vitguld med 3 större gammalslipade briljanter ca 1.75 ct, mindre gammalslipade briljanter och diamanter ca 3 ct och en mörkblå safir. 202 RING, 18 kt vitguld med en oval briljant ca 0.75 ct och princesslipade diamanter ca 1.95 ct. 204 RING, 18 kt guld med facetterad blå kalcedon och 15 små briljanter. 206 COLLIER, 18 kt guld, kejsarlänk med 4 snidade korallmotiv. 208 IKON, föreställande S:t Nikolaus. Tidigt 1800-tal. Målning i tempera på trä. Riza i silver, stämplad S:t Petersburg Präglad dedikation på rizans sida: Välsingnades i (oläsbart) för jungfru Elena Korlova. 209 IKON, föreställande Gudsmodern (Maria) av Achtirsk. Sent 1700-tal. Målning i tempera på trä. Riza i silver, stämplad IKON, föreställande Kristus allhärskaren (pantokrator). Målning i tempera på trä. Riza i silver, stämplad Moskva IKON, föreställande Johannes döparen. Ca Målning i tempera på trä. Riza i silver, stämplad 180?. 212 IKON, Gudsmodern (gudaföderskan) av Tolgski. Målning i tempera på trä. Riza i silver med emaljerade inskrifter, stämplad Moskva ENSTENSRING, platina med en stor briljant 4.01 ct, enligt uppgift. 219 RING, 18 kt vitguld med en fantasislipad akvamarin (lös i fattningen), briljanter, bagett- och fantasislipade diamanter ca 1.90 ct. 221 COLLIER, 18 kt vitguld med 106 briljanter (en sten saknas och en vit sten) ca ct. 224 RING, 18 kt vitguld i karmosémodell med en mörkblå safir och 12 briljanter ca 1.45 ct. 227 RING, 18 kt vitguld i karmosémodell med en smaragd (D2) och 10 briljanter ca 1 ct. 228 COLLIER, 18 kt vitguld, delvis matterad fantasilänk med ett avtagbart mittmotiv med en droppslipad smaragd (D1) och 10 briljanter ca 0.40 ct. 234 RING, platina med en större briljant (lös i fattningen) 0.70 ct och 42 pavéinfattade briljanter (några skadade) 1.65 ct, vikter enligt uppgift. 238 RING, 18 kt guld och platina med matterat mönster och 4 briljanter 0.21 ct, enligt gravyr. 240 RING, 18 kt guld med en rosa safir (lös i fattningen) och 8 briljanter (en skadad) ca 1.20 ct. 241 ÖRHÄNGEN, 18 kt guld och platina med 2 odlade pärlor, ca 7.8 mm, små rubiner och gammalslipade diamanter. 242 BROSCH, 14 kt guld och silver med gammalslipade briljanter och diamanter ca 7 ct samt rosenstenar (en sten saknas). 244 RING, 18 kt vitguld med en stor briljant 1.88 ct och 8 Flandersslipade diamanter 2.60 ct, vikter enligt uppgift. 245 EXCEPTIONELL RIVIÈRECOLLIER, 18 kt vitguld med 95 doserade briljanter ct, enligt uppgift.

5 249 HELALLIANSRING, 18 kt vitguld med 20 briljanter ca 1.60 ct. 250 RING, 18 kt vitguld med en ametist (slitage) och 20 briljanter (en skadad) ca 1.50 ct. 251 BROSCH/HÄNGE, 18 kt vitguld med en större briljant ca 0.70 ct och 48 mindre briljanter ca 2.40 ct. 253 RIVIÈREARMBAND, 18 kt vitguld med 42 briljanter ct, enligt uppgift. 254 PÄRLCOLLIER, 85 något barocka, odlade pärlor, ca mm. Lås i 18 kt vitguld i karmosémodell med en safir 1.52 ct och 12 briljanter 1.05 ct, vikter enligt gravyr. 255 RING, 18 kt vitguld med en safir (mindre slitage) och 6 briljanter (en sten skadad) ca 0.40 ct. 256 RING, 18 kt guld med en peridot 3.74 ct, en rodolit 1.54 ct och en iolit (skadad) 1.10 ct, vikter enligt uppgift. 257 HELALLIANSRING, 18 kt guld med 38 större briljanter och 19 mindre briljanter ca 4.80 ct, i tre rader. 258 ÖRHÄNGEN, 18 kt guld med 2 hessonitgranater och 6 små briljanter ca 0.30 ct. 261 RING, 18 kt vitguld med en brun-gul (färgbehandlad) briljant 1.11 ct och 16 små briljanter 0.22 ct, vikter enligt uppgift. 263 RING, 18 kt vitguld med en röd granat. 264 ÖRHÄNGEN, 18 kt vitguld med 66 princesslipade diamanter ca 2.85 ct, i tre rader. 272 RING, 14 kt guld i karmosémodell med en grå boutonpärla och 13 gammalslipade briljanter ca 0.80 ct. 274 ENSTENSRING, 18 kt vitguld med en större briljant 2.68 ct, enligt gravyr. 276 ÖRHÄNGEN, 18 kt guld med 2 barocka, genomborrade South Seapärlor, ca 18 x 13 mm, och 10 briljanter ca 0.40 ct. 280 COLLIER, platina med 13 doserade, gammalslipade briljanter och diamanter ca 7 ct. 282 HÄNGE, 18 kt vitguld i form av ett kors med en liten briljant. 284 RING, 18 kt rodierat guld med en större briljant ca 1 ct och 2 mindre briljanter ca 1.20 ct. 286 BROSCH, 18 kt vitguld med 23 runda och 17 navettslipade briljanter ca 5.40 ct samt 6 toppiga pärlor. 287 RING, 18 kt guld med 22 briljanter (flera skadade) 0.41 ct, enligt uppgift. 288 COLLIER, 18 kt guld i form av virade guldtrådar (något skadad) på vajer. 289 RING, 18 kt guld med en grön turmalin och 8 briljanter 0.24 ct, enligt gravyr. 290 ARMBAND, 18 kt guld med 130 små briljanter (en sten saknas) och diamanter 8/8 ca 2.60 ct. 291 ÖRHÄNGEN, 18 kt guld med 56 små briljanter och diamanter 8/8 ca 1.15 ct. 292 ENSTENSRING, platina med en stor gammalslipad briljant ca 7.30 ct och 6 små diamanter 8/ CIGARETTETUI, 18 kt guld med randigt mönster och onyx i knäppet. 294 DOSA, 18 kt guld med monogramgravyr "ES" samt blå och vit emalj på locket. 295 DAMARMBANDSUR. 297 DAMARMBANDSUR, platina med separat datum. 298 ARMBANDSUR, stål och vit high-tech keramik med 9 briljanter på urtavlan. 300 DAMARMBANDSUR, stål med 12 rosa safirer runt urtavlan och briljanter ca 5 ct i ett rörligt gallerverk ovanpå samt runtomkring den rosa pärlemorurtavlan. 301 DAMARMBANDSUR, stål med separat datum.

6 302 DAMARMBANDSUR, 18 kt guld med briljanter ca 0.75 ct, i två rader runt urtavlan. 304 JARDINJÄR, silver med hänklar och slipad glasinsats (liten skada) på fyra fötter. 307 SKÅL, silver på en fot med mönster av vindruvsklasar. 308 SOCKERSKÅL, silver med pärlmönster och två hänklar. 309 MATSILVER, 170 delar.

PRISLISTA HAND JANUARI-JUNI

PRISLISTA HAND JANUARI-JUNI PRISLISTA HAND 2012 JANUARI-JUNI RINGAR ARWEN EGEN STEN. VALFRI GULDFÄRG RÖDGULD VITGULD Bulligt hjärta på sidan ingår Arwen 0,20 ct 20 450 26 750 27 450 Arwen 0,25 ct 21 550 29 800 30 550 Arwen 0,30 ct

PRISLISTA HAND 2013 / 2014

PRISLISTA HAND 2013 / 2014 PRISLISTA HAND 2013 / 2014 INNEHÅLLSFÖRTECKNING 1. STENRINGAR 2. SLÄTA RINGAR 3. FAMILY BY HAND 4. ARMBAND OCH HALSBAND 5. BERLOCKER 6. ÖRHÄNGEN 7. SKYDDSÄNGLAR 8. TILLBEHÖR OCH TILLÄGGSARBETEN 9. STENAR

INNEHÅLLSFÖRTECKNING

INNEHÅLLSFÖRTECKNING PRISLISTA HAND INNEHÅLLSFÖRTECKNING 1. STENRINGAR 2. SLÄTA RINGAR 3. FAMILY BY HAND 4. ARMBAND OCH HALSBAND 5. BERLOCKER 6. ÖRHÄNGEN 7. SKYDDSÄNGLAR 8. MY MESSAGE 9. TILLBEHÖR OCH TILLÄGGSARBETEN 10. STENAR

Vårens smycken LÅT OSS INSPIRERA DIG VÅREN 2016 MED ÖVER 150 ÅRS ERFARENHET AV SMYCKEN OCH VACKRA TING

Vårens smycken LÅT OSS INSPIRERA DIG VÅREN 2016 MED ÖVER 150 ÅRS ERFARENHET AV SMYCKEN OCH VACKRA TING VÅREN 2016 Vårens smycken LÅT OSS INSPIRERA DIG MED ÖVER 150 ÅRS ERFARENHET AV SMYCKEN OCH VACKRA TING RINGAR I 18K GULD MED DIAMANTER Ring med 0,67 ct WSI diamanter 41 995:- Ring med 0,12 ct WSI diamanter

INNEHÅLLSFÖRTECKNING

INNEHÅLLSFÖRTECKNING PRISLISTA HAND INNEHÅLLSFÖRTECKNING 1. STENRINGAR 2. SLÄTA RINGAR 3. FAMILY BY HAND 4. ARMBAND OCH HALSBAND 5. BERLOCKER 6. ÖRHÄNGEN 7. SKYDDSÄNGLAR 8. TILLBEHÖR OCH TILLÄGGSARBETEN 9. STENAR 10. STORLEKSÄNDRINGAR

Bolin Fine Jewellery Vårauktionen 2014 Nr 88 Bolin Fine Jewellery Vårauktionen 2014 Nr 88 SÖNDAG 13 APRIL 2014 KL. 11:00 1. HÄNGSMYCKE, 14 kt guld och platina med 5 större gammalslipade briljanter ca 2.20 ct, mindre gammalslipade briljanter och rosenstenar.

Bolin Fine Jewellery Vårauktionen 2014 Nr 88 Bolin Fine Jewellery Vårauktionen 2014 Nr 88 SUNDAY 13 APRIL 2014 AT 11:00 1. HÄNGSMYCKE, 14 kt guld och platina med 5 större gammalslipade briljanter ca 2.20 ct, mindre gammalslipade briljanter och rosenstenar.

Avgång: Vid bearbetning av kundens guld, avgår 5 %. Gravyr: Önskemål om gravyr anges på påsen.

Avgång: Vid bearbetning av kundens guld, avgår 5 %. Gravyr: Önskemål om gravyr anges på påsen. Artikel: Uppgift om smyckenas bredder och höjder m.m. finns specificerade i artikelen längst bak i pärmen. Avgång: Vid bearbetning av kundens guld, avgår 5 %. Omarbetningspåse: Använd BEH Guldsmide:s egen

Dopartikel 190:- ID-Bricka 120:- Förnamn 95:- Namn en sida, datum baksida 140:- Klackring Monogram 250-625:- Manschettknappar Monogram 375-700:-

Dopartikel 190:- ID-Bricka 120:- Förnamn 95:- Namn en sida, datum baksida 140:- Klackring Monogram 250-625:- Manschettknappar Monogram 375-700:- DEN GYLLENE SMEDEN Hans Sjöblom Nettoprislista på servicearbeten Nr:1/2015 Maskingravyr= 7:- per bokstav Handgravyr=10:- per bokstav Minimum=90:- Minimum=150:- Dopartikel 190:- ID-Bricka 120:- Förnamn

Tid & Smycken i Sverige AB i konkurs auktion

Tid & Smycken i Sverige AB i konkurs auktion Öronhänge och 2st broschar, Perring oy Finland 0833-001 Avslut: 10:00 900.00 kr exkl moms Broschar 3st, Perring oy Finland 0833-002 Avslut: 10:01 750.00 kr exkl moms Broschar 2st och öronhänge, Perring

AVDELNING XIV KAPITEL 71 ÄDLA METALLER OCH METALLER MED PLÄTERING AV ÄDEL METALL SAMT VAROR AV SÅDANA PRODUKTER; OÄKTA SMYCKEN; MYNT

AVDELNING XIV KAPITEL 71 ÄDLA METALLER OCH METALLER MED PLÄTERING AV ÄDEL METALL SAMT VAROR AV SÅDANA PRODUKTER; OÄKTA SMYCKEN; MYNT AVDELNING XIV NATURPÄRLOR OCH ODLADE PÄRLOR, ÄDELSTENAR OCH HALVÄDELSTENAR, ÄDLA METALLER OCH METALLER MED PLÄTERING AV ÄDEL METALL SAMT VAROR AV SÅDANA PRODUKTER; OÄKTA SMYCKEN; MYNT KAPITEL 71 NATURPÄRLOR

Prästerliga kläder (2 Mos 28:4-43)

Prästerliga kläder (2 Mos 28:4-43) Prästerliga kläder (2 Mos 28:4-43) Prästernas speciella helighet uttrycktes också genom de kläder som föreskrevs för dem. De tillverkades av de finaste materialen och arbetet utfördes mycket noggrant och

AVDELNING XIV KAPITEL 71

AVDELNING XIV KAPITEL 71 L 285/448 SV Europeiska unionens officiella tidning 30.10.2015 AVDELNING XIV NATURPÄRLOR OCH ODLADE PÄRLOR, ÄDELSTENAR OCH HALVÄDELSTENAR, ÄDLA METALLER OCH METALLER MED PLÄTERING AV ÄDEL METALL SAMT VAROR

Guld&Silver

Guld&Silver MOSCINO 0627-001 Avslut: 18:00 2 200.00 kr momsfritt REGAL 0627-002 Avslut: 18:01 1 400.00 kr momsfritt DAM klocka GULD 18k 0627-003 Avslut: 18:02 2 800.00 kr momsfritt Äkta Bärnsten + brosch 0627-004

Kniberg-Rasmussons Ur AB i Eslöv i konkurs 2014-10-22

Kap 71 TULLTAXA. Ändring nr 1 ä2 av 2014 års TFH I:1 (del 2) 71:1

Kap 71 TULLTAXA. Ändring nr 1 ä2 av 2014 års TFH I:1 (del 2) 71:1 TULLTAXA Kap 71 AVDELNING XIV NATURPÄRLOR OCH ODLADE PÄRLOR, ÄDELSTENAR OCH HALVÄDELSTENAR, ÄDLA METALLER OCH METALLER MED PLÄTERING AV ÄDEL METALL SAMT VAROR AV SÅDANA PRODUKTER; OÄKTA SMYCKEN; MYNT KAPITEL

PRISVÄGLEDNING 30/1-14

PRISVÄGLEDNING 30/1-14 flemming uziel ab prisvägledning (inklusive moms) 30/1-14 sid. 1 PRISVÄGLEDNING 30/1-14 Sid 2 Sid 3 Sid 4-5 Sid 6-7 Sid 8 Sid 9 FANTASY - svensktillverkade mönstrade ringar i 18K rött och vitt guld SIMPLY

CHARLOTTE HENRIKSSON, FORMGIVARE HAND

CHARLOTTE HENRIKSSON, FORMGIVARE HAND FÖR MIG ÄR HAND EN SYMBOL FÖR KÄRLEK. SMYCKEN TILL DEN PERSON DU ÄLSKAR ALLRA MEST. TIDLÖS OCH STILFULL DESIGN MED UNIKA DETALJER LADDADE MED KÄRLEK. DEN NYA KOLLEKTIONEN FÖR HAND SKALL LEVA ETT LYCKLIGT,

Vintage och Juveler S198

Vintage och Juveler S198 1 BROSCH, blå safirer och briljantslipade diamanter, CG Hallberg, 1959. 4 000 SEK 2 ÖRHÄNGEN, cabochonslipade ametister med briljantslipade diamanter, tot. 0.75 ct. 3 ARMBAND, Cartier, guld, 1995. 7 000

Alla hjärtans dag 14/2

Alla hjärtans dag 14/2 i äkta silve med Köp till kedja ja D 18 K G U L fån 129:- 67 679:- (159:-, *2284602) äkta silve med (129:-, *2734044) 4044)) med 6:(8:-, *1615582) Ring i 18K guld med 52 diamante 0,22 ct 4.9:- med 21 diamante

Cernit - Brännbar modellera

Cernit - Brännbar modellera Cernit - Brännbar modellera Cernit är den marknadsledande modelleran för bränning i vanlig hushållsugn. Leran finns i en rad olika utföranden och spännande effekter: Klassiska No 1, Neon, Transparent,

a c c e s s o r i e s 2013-2014

a c c e s s o r i e s 2013-2014 accessories 2013-2014 Fredrikssons är en av marknadens ledande leverantörer av slipsar, scarfs, halsdukar, bälten och plånböcker. Här presenteras årets kollektion av det senaste inom accessoarer. Ni kan

Maestro Art. nr. Smycke Beskrivning Pris SEK. Faith, Hope & Charity. halsband. Black Magic Revealed armband. herrring. Frenetic Jazz band

Maestro Art. nr. Smycke Beskrivning Pris SEK. Faith, Hope & Charity. halsband. Black Magic Revealed armband. herrring. Frenetic Jazz band Maestro Art. nr. Smycke Beskrivning Pris SEK MC1 Faith, Hope & Charity Längd: 48 cm. MC2 Black Magic Revealed armband Tre storlekslägen. 1390.- MC3 Check Mate Oxiderad yta 875.- Längd: 3,5 cm. MC4 Goodbye,

FINLANDS LEJONS ORDEN

FINLANDS LEJONS ORDEN STATUTER FÖR FINLANDS VITA ROS ORDEN FÖRORDNING ANGÅENDE INSTIFTANDE AV FINLANDS LEJONS ORDEN BESTÄMMELSER OM FÖRLÄNANDET AV FINLANDS VITA ROS OCH FINLANDS LEJONS ORDENS UTMÄRKELSETECKEN Jag Carl Gustaf

LÅT OSS INSPIRERA DIG

LÅT OSS INSPIRERA DIG JULEN 2015 Julens smycken LÅT OSS INSPIRERA DIG Passar perfekt ihop! MED ÖVER 150 ÅRS ERFARENHET AV SMYCKEN OCH VACKRA TING SMYCKEN I 18K GULD MED DIAMANTER 1. Hängsmycke med 0,52 ct WVS diamanter, exkl.

a c c e s s o r i e s www.slipsar.se 2012

a c c e s s o r i e s www.slipsar.se 2012 accessories 2012 Fredrikssons är en av marknadens ledande leverantörer av slipsar, scarfs, halsdukar, bälten och plånböcker. Här presenteras årets kollektion av det senaste inom accessoarer. Ni kan även

CHANTI. Kvalitetsmycken på nätet spara 25% -70%

CHANTI. Kvalitetsmycken på nätet spara 25% -70% CHANTI Kvalitetsmycken på nätet spara 25% -70% Brilliance by Chanti Inleiding www.chanti.se fördelar och kvalitet i alla led CHANTI grundades 1995 och har från början satsat på kvalitetssmycken. Sedan

5639 Hjärta 15cm. 5714 Hjärta 15cm. Världens bästa... Mitt hjärta klappar för... 6 olika sorterat, plysch Förp... 72 *5639*

5639 Hjärta 15cm. 5714 Hjärta 15cm. Världens bästa... Mitt hjärta klappar för... 6 olika sorterat, plysch Förp... 72 *5639* Presang & Inredning 5639 Hjärta 15cm Världens bästa... Mitt hjärta klappar för... 6 olika sorterat, plysch Förp... 72 *5639* 5714 Hjärta 15cm Tycker om dig plysch Förp... 72 *5639* 3784 Hjärtformad burk

JUS Kul lampor från Kulljus

JUS Kul lampor från Kulljus JUS Kul lampor från Kulljus PRODUKTKATALOG 2014 www.kulljus.se VÄLKOMMEN till en kul värld med Kulljus Varumärket Kulljus är lampor och matchande heminredning av keramik med en mjuk och rund design som

ENGELBERT STOCKHOLM. House of Engelbert

ENGELBERT STOCKHOLM. House of Engelbert House of Engelbert Engelbert är ett svenskt varumärke med anor från 1920-talet som idag drivs av fjärde generationen. Engelbert erbjuder exklusiva, egendesignade smycken som tillverkas i 18k guld och ädla

MED ÖPPNA ÖGON. Text och musik och arrangemang: Gerd och Alf Strandberg

MED ÖPPNA ÖGON. Text och musik och arrangemang: Gerd och Alf Strandberg Text och musik och arrangemang: Gerd och Alf Strandberg Textbladet får skrivas ut och kopieras Talgoxen Hallå, hallå, hallå vad är det som står på? Nu kommer våren snart, helt underbart så klart! En talgoxe

JULKLAPPSTIPS by Vinga of Sweden

JULKLAPPSTIPS by Vinga of Sweden JULKLAPPSTIPS by Vinga of Sweden Att öppna sin julklapp är förknippat med nyfikenhet, spänning och glädje men att bestämma vad man ska ge bort behöver inte alltid vara lika behagligt. Vi har satt ihop

Scan Combifloor polerad betong

Scan Combifloor polerad betong Scan Combifloor polerad betong Scan Combifloor: Version Standard i 4 slipsteg Slipa betongytan med RoundOn Grön tills du har tagit bort det översta lagret på betongen och fått fram så mycket synlig sten

Prislista. Bord ateljé. Pall ateljé. Bord kupol. 128 x 128 cm; diagonalmått 143 cm

Prislista. Bord ateljé. Pall ateljé. Bord kupol. 128 x 128 cm; diagonalmått 143 cm Bord ateljé Ateljé är ett aktivitetsbord med matchande pallar en utpräglat välkomnande karaktär, särskilt anpassat för barn i förskoleåldern. De rundade formerna och de ljuddämpande linoleumskivorna i

My Word är en smyckeserie som låter din fantasi få flöda. Med egna ord, bilder, teckningar eller symboler skapar du din alldeles egen design.

My Word är en smyckeserie som låter din fantasi få flöda. Med egna ord, bilder, teckningar eller symboler skapar du din alldeles egen design. 2 My Word är en smyckeserie som låter din fantasi få flöda. Med egna ord, bilder, teckningar eller symboler skapar du din alldeles egen design. Låt dig inspireras av vår katalog! Personligt sid 4 Kärleksfullt

ARBETETS ART VITGULD GULD SILVER ÄNDRING I STORLEK,STENRINGAR

ARBETETS ART VITGULD GULD SILVER ÄNDRING I STORLEK,STENRINGAR ARBETETS ART VITGULD GULD SILVER ÄNDRING I STORLEK,STENRINGAR ÖKAS GENOM ISÄTTNING AV BIT,SMAL RING 700 600 350 DITO BRED RING 850 800 400 ÖKAS GENOM STRÄCKNING 350 300 250 MINDRE 400 350 300 ALLIANSRING

Clicker 5. Lathund kring de vanligaste och mest grundläggande funktionerna för att komma igång med Clicker. Habilitering & Hjälpmedel

Clicker 5. Lathund kring de vanligaste och mest grundläggande funktionerna för att komma igång med Clicker. Habilitering & Hjälpmedel Clicker 5 Lathund kring de vanligaste och mest grundläggande funktionerna för att komma igång med Clicker. Habilitering & Hjälpmedel Vad är Clicker 5? Clicker 5 är ett stöd till personer i behov av extra

ENGELBERT STOCKHOLM. House of Engelbert House of Engelbert Engelbert är ett familjeföretag med anor från 1920-talet som idag drivs av fjärde generationen. Engelbert erbjuder exklusiva och egendesignade smycken. Våra vigsel- och förlovningsringar

Tid & Smycken i Sverige AB i konkurs auktion 3 2015-03-28

Tid & Smycken i Sverige AB i konkurs auktion 3 2015-03-28 Broscher 2st Perring oy Finland 0834-001 Avslut: 10:00 750.00 kr exkl moms Broscher 2st Perring oy Finland 0834-002 Avslut: 10:01 750.00 kr exkl moms Broscher 2st Perring oy Finland 0834-003 Avslut: 10:02

PRISVÄGLEDNING 26/2-14

PRISVÄGLEDNING 26/2-14 flemming uziel ab prisvägledning (inklusive moms) 26/2-14 sid. 1 PRISVÄGLEDNING 26/2-14 Sid 2 Sid 3 Sid 4-5 Sid 6-7 Sid 8 Sid 9 FANTASY - svensktillverkade mönstrade ringar i 18K rött och vitt guld SIMPLY

1. Brief och förberedelser. Förberedelser. Skicka ut en inbjudan till alla som deltagit i er SPN-undersökning

1. Brief och förberedelser. Förberedelser. Skicka ut en inbjudan till alla som deltagit i er SPN-undersökning Att göra något tillsammans är ofta ett trevligt sätt att lära sig nya saker. En gemensam aktivitet där lärare, föräldrar och elever träffas är ett bra tillfälle att berätta om vad man lärt sig, att diskutera

Guld & Silver

Guld & Silver Guld Ring 14k 0685-001 Avslut: 18:00 2 400.00 kr momsfritt 0685-002 Avslut: 18:01 2 000.00 kr momsfritt 0685-003 Avslut: 18:02 1 400.00 kr momsfritt Guld Ring med Diamant 18k vitt Guld 0685-004 Avslut:

Orange broschyr 1/3-13 1

Orange broschyr 1/3-13 1 Orange broschyr 1/3-13 1 Artikel nr Bredd i FANTASY sid.4 8105 3,0 1 559 kr 1 713 kr 567 4,0 2 663 kr 2 865 kr 972 4,0 3 112 kr 3 631 kr 452 5,0 3 516 kr 3 887 kr 1026 4,0 4 171 kr 4 468 kr 797 4,0 4 143

VISITKORTSASKAR - SID

VISITKORTSASKAR - SID VISITKORT - SID 3 4900020 Visitkort 1+0 (svart) - 90x55 mm - Vitt Xerox Colotech 300 g/m² 90x55 mm 3 dagar 50 4,90 UG4 Slätt papper 100 3,30 UG4 250 1,90 UG4 500 1,25 UG4 4900000 Visitkort 1+0 (svart)

Köket hemmets samlingsplats NOVAFLEX. Byt lucka...eller nytt kök

Köket hemmets samlingsplats NOVAFLEX. Byt lucka...eller nytt kök Köket hemmets samlingsplats NOVAFLEX I N R E D N I N G A R A B Byt lucka...eller nytt kök Köket hemmets samlingsplats Köket är en central punkt i de flesta hem, en samlingsplats för familj och vänner.

fyra 5-skottsserier mot pistoltavla, avstånd 25 meter. Provserie tillåten.

fyra 5-skottsserier mot pistoltavla, avstånd 25 meter. Provserie tillåten. Del H. Nationell helmatch Skjuthandbok H.6 Genomförande Skytt får inte utföra övningsskjutning på tävlingsbanan den närmaste timmen före tävling. Detaljerna för genomförandet av en tävling i nationell

KVALITET TILL ett RIMLIGT PRIS! BastuUGNAR VEDELDADE PRODUKTER 2012 2013

KVALITET TILL ett RIMLIGT PRIS! BastuUGNAR VEDELDADE PRODUKTER 2012 2013 KVALITET TILL ett RIMLIGT PRIS! BastuUGNAR VEDELDADE PRODUKTER 2012 2013 1 TRADITIONELLT Under nästan ett halvt sekel, har Kota bastuugnar och murgrytor erbjudit aktiva bastubadare kvalitet till ett rimligt

vi ÄR alecta Hur vi bemöter varandra och våra kunder, vad vi står för och strävar efter tillsammans är vi Alecta.

vi ÄR alecta Hur vi bemöter varandra och våra kunder, vad vi står för och strävar efter tillsammans är vi Alecta. vi ÄR alecta Hur vi bemöter varandra och våra kunder, vad vi står för och strävar efter tillsammans är vi Alecta. Pålitlig 9 Enkel 11 Effektiv 13 Öppen 15 Engagerad 17 Respektfull 19 Boken du håller i

Östra Boulevarden 32, Kristianstad, Telefon 044-12 49 94 www.gbon.se, bjornnilsson.ab@hotmail.com

Östra Boulevarden 32, Kristianstad, Telefon 044-12 49 94 www.gbon.se, bjornnilsson.ab@hotmail.com Östra Boulevarden 32, Kristianstad, Telefon 044-12 49 94 www.gbon.se, bjornnilsson.ab@hotmail.com 4C Fyra faktorer som bestämmer en diamants kvalitet och värde. Cut (slipning) Många förväxlar slipningen

- för dig som gör smycken

- för dig som gör smycken Enkla tips - för dig som gör smycken I denna enkla skrift kommer vi att ge dig en introduktion till hur du kan göra smycken på nybörjarnivå. Vi går genom tillbehör och pärlor, alltså materiallära. Att

2000 kvm Inredning Trädgård Café

2000 kvm Inredning Trädgård Café 00 000 kvm Inredning Trädgård Café Tel 08-8 www.fullero.nu 89 Spara denna tidning Gäller hela våren och sommaren Gamla Uppsala KUDDFODRAL Signalkuddar 0*0 cm olika motiv 9kr/st STOL FODRAL * cm Enfärgad

BADINSPIRATION 2014. Se document: Badinspiration_21-2_COVER

BADINSPIRATION 2014. Se document: Badinspiration_21-2_COVER BADINSPIRATION 2014 Se document: Badinspiration_21-2_COVER Designbadkar Massagebadkar Utomhusspa Ångduschar Tillbehör Designbadkar Massagebadkar Utomhusspa Ångduschar Tillbehör www.neptunbath.com Välkommen

Intresseanmälan: 1999 SEK

Intresseanmälan: 1999 SEK Intresseanmälan: Alla som vill köpa sig egna kangoojumps kan vara med och beställa här. KGS står för frakten och om vi beställer många så får vi lite rabatt. Gymmix/KGS kommer att ha Kangoojump som ett

AVDELNING XIV KAPITEL 71

AVDELNING XIV KAPITEL 71 31.10.2017 SV Europeiska unionens officiella tidning L 282/465 AVDELNING XIV NATURPÄRLOR OCH ODLADE PÄRLOR, ÄDELSTENAR OCH HALVÄDELSTENAR, ÄDLA METALLER OCH METALLER MED PLÄTERING AV ÄDEL METALL SAMT VAROR

HOBBY. Vilken typ av färg väljer du? DAGSPRISET FYLL PENNSKRINET STAFFLIER. Akrylfärgset 12 x 12 ml Innehåller: 103 Zinkvitt, 206 Titanium Buff,

HOBBY. Vilken typ av färg väljer du? DAGSPRISET FYLL PENNSKRINET STAFFLIER. Akrylfärgset 12 x 12 ml Innehåller: 103 Zinkvitt, 206 Titanium Buff, Vilken typ av färg väljer du? HOBBY 29 90 29 90 39 90 FYLL PENNSKRINET Se sid 14 STAFFLIER Se sid 7 Akrylfärgset 12 x 12 ml Innehåller: 103 Zinkvitt, 206 Titanium Buff, 215 Citrongul, 304 Orange, 302 Scharlakansröd,

IVARS ARMATUR 2014-2015

IVARS ARMATUR 2014-2015 IVARS ARMATUR 2014-2015 Lampor 2 520036-34-90 Louise organza Bordlampa borstat stål m skärm Höjd: 32cm Dia 17cm 520036-52-03 Louise organza Bordlampa brun antik m skärm Höjd: 32cm Dia 17cm 520032-62-80

Modell 1 Kofta Stl: (2) 4 (6) 8 år Garnmängd Lilla 5212: (200) 250 (250) 300 gram Garn mandarin petit Runds o strumps nr 3 Garnalternativ

Modell 1 Kofta Stl: (2) 4 (6) 8 år Garnmängd Lilla 5212: (200) 250 (250) 300 gram Garn mandarin petit Runds o strumps nr 3 Garnalternativ Kofta Stl: (2) 4 (6) 8 år Garnmängd Lilla 5212: (200) 250 (250) 300 gram Runds o strumps nr 3 Modell 1 Modell 2 & 3 Klänning Stl: (2) 4 (6) 8 (10) år Garnmängd Korall 4007: (200) 200 (250) 250 (300) gram

Trikåtröjor för barn

Trikåtröjor för barn Trikåtröjor för barn Flicktröja Sömnadsmaterial Burda-mönster 9614 version A Grönt trikåtyg till fram- och baksida, rosa tyg till den ena ärmen och mörkgult tyg till den andra (se mönsterdelarna för tygåtgång)

GRAVVÅRDAR FRÅN BURTRÄSK

GRAVVÅRDAR FRÅN BURTRÄSK GRAVVÅRDAR FRÅN BURTRÄSK Varje människa är unik och dess minne är alltid värt att bevaras. Hos oss finns möjlighet att forma ett minnesmärke efter egen smak och behov. SVENSKT HANTVERK MED TRADITION. Handtillverkade

En rustik skjutdörr i en klass för sig

En rustik skjutdörr i en klass för sig LUNDBERGS KATALOG 2 En rustik skjutdörr i en klass för sig Förvaring/ Optimal MÅTTBESTÄLLDA SKJUTDÖRRAR I MASSIV MDF De massiva dörrarna är ett exklusivt sortiment måttbeställda skjutdörrar som karakteriseras

Jarl Sandin Design är en vackert designad vigselkollektion inspirerad av fjäderlätta former och vackra, stilrena linjer. För dig som älskar. Önskar.

Jarl Sandin Design är en vackert designad vigselkollektion inspirerad av fjäderlätta former och vackra, stilrena linjer. För dig som älskar. Önskar. Jarl Sandin Design är en vackert designad vigselkollektion inspirerad av fjäderlätta former och vackra, stilrena linjer. För dig som älskar. Önskar. Och längtar. För dig med framtidsdrömmar. För dig med

Köket - hemmets samlingsplats NOVAFLEX INREDNINGAR. Byt lucka...eller nytt kök

Köket - hemmets samlingsplats NOVAFLEX INREDNINGAR. Byt lucka...eller nytt kök NOVAFLEX INREDNINGAR AB Köket - hemmets samlingsplats Byt lucka...eller nytt kök Novaflex Inredningar AB Svensktillverkade kök sedan 1985 Kök tillverkade efter - Din stil - Dina behov - Din plånbok Novaflex

Slottsträdgården i Malmö, juli -07

Slottsträdgården i Malmö, juli -07 Slottsträdgården i Malmö, juli -07 Den här gången kändes det som om vi hade vädergudarna rejält på vår sida. Trots störtregn både före och efter fick vi en fantastisk kväll i slottsträdgården med en varm

B = Bokad tid. T = Tillfälligt bokad tid. L = Ledig tid. X = Spärrad tid

B = Bokad tid. T = Tillfälligt bokad tid. L = Ledig tid. X = Spärrad tid 3 Elev När eleven har loggat in får eleven upp denna bild, ett schema över sin lärares körtider och en gul meny som visas högst upp. Här nedan, under funktionsbeskrivning, kommer alla funktioner som eleven

KE 3010 En mångsidig, välgjord braskamin i tilltalande formspråk med viktiga detaljer. KE

KE 3010 En mångsidig, välgjord braskamin i tilltalande formspråk med viktiga detaljer. KE KE 3010 3010 har en plan baksida vilket gör den extra lämpad för placering vid en rak vägg men passar lika bra fristående som i ett hörn. Kaminen levereras i standardutförande med en topp av stål, stentopp

2011/2012 SARGENTA HALVFABRIKAT OCH MATERIAL FÖR ÄDELSMIDE OCH SMYCKESTILLVERKNING DEL 1. www.sargenta.se. silverkedjor. halvfabrikat.

2011/2012 SARGENTA HALVFABRIKAT OCH MATERIAL FÖR ÄDELSMIDE OCH SMYCKESTILLVERKNING DEL 1. www.sargenta.se. silverkedjor. halvfabrikat. SARGENTA HALVFABRIKAT OCH MATERIAL FÖR ÄDELSMIDE OCH SMYCKESTILLVERKNING material återvinning halvfabrikat silverkedjor artiklar för collier För Verktyg och Maskiner se Sargenta Produktkatalog Del 2 DEL

Julgranskulor röd 36 stk m. glitter 20954 Ø 6 cm 12 stk/fpk; 99,00/stk. Julgranskulor röd. 6 stk 20960 Ø 7 cm 24 stk/fpk; 14,90/stk

Julgranskulor röd 36 stk m. glitter 20954 Ø 6 cm 12 stk/fpk; 99,00/stk. Julgranskulor röd. 6 stk 20960 Ø 7 cm 24 stk/fpk; 14,90/stk Julgranskulor röd 36 stk m. glitter 20954 Ø 6 cm 12 stk/fpk; 99,00/stk Julgranskulor röd 6 stk 20960 Ø 7 cm 24 stk/fpk; 14,90/stk Julgranskulor silver 6 stk 20961 Ø 7 cm 24 stk/fpk; 14,90/stk Julgranskulor

TENA-sortimentet Värmland 2012-05-01 2014-04-30

TENA-sortimentet Värmland 2012-05-01 2014-04-30 TENA-sortimentet Värmland 2012-05-01 2014-04-30 www.tena.nu/personal TENA Men För män med små till medelstora urinläckage Anatomisk utformning anpassad för män Odour Control förebygger uppkomst av oönskad

Användarmanual. Freedom Scientific BLV Group, LLC April 2010. Art Nr. 1-3071

Användarmanual. Freedom Scientific BLV Group, LLC April 2010. Art Nr. 1-3071 Användarmanual Freedom Scientific BLV Group, LLC April 2010 Art Nr. 1-3071 PUBLISHED BY Freedom Scientific 11800 31st Court North St. Petersburg, Florida 33716-1805 USA http://www.freedomscientific.com

Ringar med stil och personlighet, för livets stora ögonblick

Ringar med stil och personlighet, för livets stora ögonblick Ringar med stil och personlighet, för livets stora ögonblick Förtrollande, vacker, känsloladdad. En ring som får din värld att snurra snabbare och som blir en värdig symbol för livets allra viktigaste

Kungliga kycklingar. barnsidor

Kungliga kycklingar. barnsidor Kungliga kycklingar De här charmiga kycklingarna är gjorda av styrolit och papperslera. De passar bra som dekoration i fönstret på ditt rum t ex.vi visar flera olika alternativ välj ut en favorit eller

REGLEMENTE. 5.1.1 Musikmateriel för Arméns musikkår (AMK) och frivillig musikkår i uniform m/1886 (musik)

REGLEMENTE. 5.1.1 Musikmateriel för Arméns musikkår (AMK) och frivillig musikkår i uniform m/1886 (musik) 5.1 Musikmateriel Bilder i tabell kommer från Materielkatalog MS 571 (FM, Combat Camera och Studio Ljusspel) och illustrationer (FSV/GP respektive Sörman Information AB) Innan pukfanor, trumpetfanor, notställsdekorationer

SKAPA MED TOARULLAR! INSPIRATIONSHÄFTE, TOARULLAR DEL 1. Del 1. Härliga och roliga tips för dig och ditt kreativa barn.

SKAPA MED TOARULLAR! INSPIRATIONSHÄFTE, TOARULLAR DEL 1. Del 1. Härliga och roliga tips för dig och ditt kreativa barn. INSPIRATIONSHÄFTE, TOARULLAR DEL 1 SKAPA MED TOARULLAR! Del 1. Härliga och roliga tips för dig och ditt kreativa barn. COLORONA ÄR EN DEL AV RAHMQVISTGRUPPEN Färgglad fisk Toarulle Plast/papptallrik Häftapparat

Namnskyltar Yrkesbroscher Pennfickor Systerur Nyckelhållare Skolringar. Välkomna in i webbutiken www.everand.se

Namnskyltar Yrkesbroscher Pennfickor Systerur Nyckelhållare Skolringar. Välkomna in i webbutiken www.everand.se Namnskyltar Yrkesbroscher Pennfickor Systerur Nyckelhållare Skolringar Välkomna in i webbutiken www.everand.se Namnskyltar Hos oss finner ni ett stort utbud av namnskyltar och yrkesbroscher mm. Välj material.

25,4 x 8,5 Inkjet etiketter, foto kvalité r 25 224 5600 8830

25,4 x 8,5 Inkjet etiketter, foto kvalité r 25 224 5600 8830 HERMA etiketter för PC och kopiatorer kant runt hela et 17,8 x 10,0 avtagbara/movables, lämplig för prismärkning r 25 270 6750 10000 25,4 x 10,0 PREMIUM etiketter för universell användning r 25 189 4725

Vit plast 76 x 38 mm. Art nr 6700906 Silver plast oval 63 x 32 mm. Art nr 6700911 Vit plast oval 63 x 32 mm. Art nr 6700909

Vit plast 76 x 38 mm. Art nr 6700906 Silver plast oval 63 x 32 mm. Art nr 6700911 Vit plast oval 63 x 32 mm. Art nr 6700909 Namnbrickor abab Namnbrickor Jobbar du i butik, skall på mässa eller ska representera ditt företag på konferens är sannolikheten stor att du behöver en namnbricka. Med vår lagerhållning och vårt smidiga

Inspirerande dekorationer för inne- och utomhusbruk Exklusiva upplyftande dofter

Inspirerande dekorationer för inne- och utomhusbruk Exklusiva upplyftande dofter SOMMAR 2012 PARTYLITE.SE Inspirerande dekorationer för inne- och utomhusbruk Exklusiva upplyftande dofter Nya Små Trädgårdsvänner votivljushållare, se sid. 2. VI SKAPAR STÄMNING SOM BERIKAR DITT LIV A-E.

Go d Ju l. Julsmycken ifrån... Julkollektion 2008. - Handgjorda pärlsmycken för alla tillfällen.

Go d Ju l. Julsmycken ifrån... Julkollektion 2008. - Handgjorda pärlsmycken för alla tillfällen. Go d Ju l Julkollektion 2008 Julsmycken ifrån... - Handgjorda pärlsmycken för alla tillfällen. Beställningsnr: 8902 Beställningsnr: 8901 Örhängen av silverpläterade nickelfria öronkrokar och snurrade glaspärlor

Förteckning över tomtindelningar som upphävs helt

Förteckning över tomtindelningar som upphävs helt Sida 1 (21) Förteckning över tomtindelningar som upphävs helt Antal berörda Kvarter/plannamn Aktbeteckning Beslutsdatum fastigheter Berörda fastigheter AGATEN 0883K-E228 19430529 15 AGATEN S:1, AGATEN

99:- Nu är det jul igen... 109:- 259:- 149:- Julerbjudanden 2010. gullbergs.se. Priserna gäller under dessa veckor! Heberleins cellofanpaket

99:- Nu är det jul igen... 109:- 259:- 149:- Julerbjudanden 2010. gullbergs.se. Priserna gäller under dessa veckor! Heberleins cellofanpaket Julerbjudanden 2010 Priserna gäller under dessa veckor! November V Må Ti On To Fr Lö Sö 44 1 2 3 4 5 6 7 45 8 9 10 11 12 13 14 46 15 16 17 18 19 20 21 47 22 23 24 25 26 27 28 48 29 30 December V Må Ti

Armband och collierkedjor. Lås- och chanerarbeten. Kedjor och säkerhetskedjor. Urband

Armband och collierkedjor. Lås- och chanerarbeten. Kedjor och säkerhetskedjor. Urband Lås- och chanerarbeten Lödning av f,äder Ny fjäder max Smm Ny tryckare max Smm Lödning av såkerhetsåtta (tråden) Ny säkerhetsåtta Ny säkerhetsåtta, nytt chaner Ny säkerhetsåtta, nytr chaner, ny kula komplett

- Standardsortiment 2011-03-01

- Standardsortiment 2011-03-01 -4% - Standardsortiment 2011-03-01 Tibro Möbelindustri AB Box 198 Fabriksgatan 7 543 22 Tibro info@tibromobelindustri.com Telefon: 0504-150 50 Telefax: 0504-156 66 Tibro 2011-03-01 Innehållsförteckning

NAMNSKYLTAR / VÅRDBROSCHER / PENNHÅLLARE / SKOLRINGAR BERLOCKER / SYSTERUR / FICKOR

NAMNSKYLTAR / VÅRDBROSCHER / PENNHÅLLARE / SKOLRINGAR BERLOCKER / SYSTERUR / FICKOR NAMNSKYLTAR / VÅRDBROSCHER / PENNHÅLLARE / SKOLRINGAR BERLOCKER / SYSTERUR / FICKOR NAMNSKYLTAR LAMINERAT PLAST Rektangulära namnskyltar i laminerat plast, 75 X 25 mm, kan levereras med runda hörn. Ange

Komplett sortiment från TENA. www.tena.nu

Komplett sortiment från TENA. www.tena.nu Komplett sortiment från TENA www.tena.nu TENA Men För män med små till medelstora urinläckage Anatomisk utformning anpassad för män Textilliknande andningsbart material ventilerar värme och fukt Odour

2 Materia. 2.1 OH1 Atomer och molekyler. 2.2 10 Kan du gissa rätt vikt?

2 Materia. 2.1 OH1 Atomer och molekyler. 2.2 10 Kan du gissa rätt vikt? 2 Materia 2.1 OH1 Atomer och molekyler 1 Vid vilken temperatur kokar vatten? 2 Att rita diagram 3 Vid vilken temperatur kokar T-sprit? 4 Varför fryser man ofta efter ett bad? 5 Olika ämnen har olika smält-

IVARS ARMATUR 2014-2015

IVARS ARMATUR 2014-2015 IVARS ARMATUR 2014-2015 2 520036-34-90 Louise organza Bordlampa borstat stål m skärm Höjd: 32cm Dia 17cm 520036-52-03 Louise organza Bordlampa brun antik m skärm Höjd: 32cm Dia 17cm 520032-62-80 Johan

E K E T O R P S S K A T T E N. en silverskatt från vikingatiden

E K E T O R P S S K A T T E N. en silverskatt från vikingatiden E K E T O R P S S K A T T E N en silverskatt från vikingatiden Skatten hittas År 1950 plöjde en bonde sin åker vid Eketorp utanför Fjugesta väster om Örebro. Något fastnade i hans plog. Det var två flätade

15 år! Celebration! Smycken och jubileum!

15 år! Celebration! Smycken och jubileum! Jaspis, gul Serafinit Mokait Tektit Agat, vit Granat Serpentin Jaspis, Heliotrop Krysopal Opal, rosa Serpentin Charoit Krysopras Topas Amazonit Chiastolit, Korssten Peridot Serpentin Kunzit Turkos Ametist

SY, SY, SY VINDJACKA

SY, SY, SY VINDJACKA SY, SY, SY VINDJACKA 1 VINDJACKA ATT TÄNKA PÅ Tygåtgång Beräknad på tygbredd 140 cm i storlek M. Jacka ca 2.8 m tyg + mudd och foder, detta är generöst räknat. Innan du köper eller klipper av tyget vid

Prislista SEK 2015 Nº 1

Prislista SEK 2015 Nº 1 Prislista SEK 2015 Nº 1 Index S. 03 Chipperfield w102 S. 04-05 Claesson Koivisto Rune w081 S. 06 Claesson Koivisto Rune w126 S. 07 Claesson Koivisto Rune w131 S. 08-09 Studioilse w084 S. 10 Irvine w082

Sammanfattning av designjusteringar

Sammanfattning av designjusteringar 1. Jusekloggan ska vara helt i svart. 2. Ikonen. Flytta upp pilen något? 3. Startknappen ska vara Hem 4. Hitta-jobbet-menyn, felstavat i rubriken (extra t) + Underrubriken ska vara Här 5. Jobbet-blir-ditt

Kontorsinredning. Kontorsinredning med form och funktion från Småland! Välj vackra och grönt tillverkade produkter för arbetsplatsen!

Kontorsinredning. Kontorsinredning med form och funktion från Småland! Välj vackra och grönt tillverkade produkter för arbetsplatsen! Kontorsinredning med form och funktion från Småland! Välj vackra och grönt tillverkade produkter för arbetsplatsen! Kontorsinredning 08-22 44 50 - kontakt@boxitdesign.se - Boxit Design AB - Ulvsundavägen

www.hansk.se RIDGEPORT

www.hansk.se RIDGEPORT www.hansk.se RIDGEPORT BESTÄNDIG SKÖNHET Bridgeport är inspirerad av land, kust och hav i samklang med tydliga inslag från sekler som passerat. Bridgeport har oändliga val med färg, form och mått, vilket

Guldsmed sid 15. Urmakare sid 14. Förlova dig sid 28. 2498:- kedja 998:- Pierca dig sid 24. Second hand sid 46. www.burmansurguld.

Guldsmed sid 15. Urmakare sid 14. Förlova dig sid 28. 2498:- kedja 998:- Pierca dig sid 24. Second hand sid 46. www.burmansurguld. Guldsmed sid 15 Urmakare sid 14 Förlova dig sid 28 2498:- kedja 998:- Pierca dig sid 24 www.burmansurguld.se Second hand sid 46 1 2 3 4 19.900:- 5 Dione Moderna smycken som finns i flera kombinationer.

King Size Bredd 250 cm Classic Classic 470 275 900 kr Classic 520 283 300 kr 297 500 kr Classic 560 303 500 kr 318 200 kr

King Size Bredd 250 cm Classic Classic 470 275 900 kr Classic 520 283 300 kr 297 500 kr Classic 560 303 500 kr 318 200 kr Prislista 2014 KABE Husvagnar Standard Bredd 230 cm King Size Bredd 250 cm Classic Classic 470 275 900 kr Classic 520 283 300 kr 297 500 kr Classic 560 303 500 kr 318 200 kr Classic 590 349 900 kr Classic

Nickel och allergi. Regler minskar riskerna. www.kemi.se

Nickel och allergi. Regler minskar riskerna. www.kemi.se Nickel och allergi Regler minskar riskerna www.kemi.se Det här är nickelallergi Nickel är den vanligaste orsaken till kontaktallergi. Allergin beror på att nickel lätt löses ut från produkterna. Nordiska

SKAPA ETT KÄRLEKSMINNE

SKAPA ETT KÄRLEKSMINNE Priser och modeller gäller 20110301-20110701 SKAPA ETT KÄRLEKSMINNE FÖR FRAMTIDEN! Passa på! Halva priset. Se sid 5 LifeStone AB Ordertelefon: 0304-555 11 Online-shop: www.lifestone.com E-post: info@lifestone.com

Med färgglatt pyssel kan man samtidigt ta in naturvetenskapliga begrepp, redan med de yngsta barnen.

Med färgglatt pyssel kan man samtidigt ta in naturvetenskapliga begrepp, redan med de yngsta barnen. Med färgglatt pyssel kan man samtidigt ta in naturvetenskapliga begrepp, redan med de yngsta barnen. Med litet äldre barn behöver man förklara vad färg är, och hur vi ser dem och visa hur de kan förändras