700 E-Bäckefors-Melleru-Vänersborg ED-BÄCKEFORS-MELLERUD-VÄNERSBORG Sunnanvinsv. Bygesmesv. Ängsvallev. Ängkasev. Ängshögevägen Viksgäret Vilmarksporten Västra Esmyren Topperu Sykes Utsikten Es Centrum Esgäret Sockenstugan Mogäret Jorbron Kårslätt Torpfors Hinalebyn Tingvalla Linekleven Ön Sjöbäcken Nian Bäckefors In Omr Bäckefors Terminalen Dalslans sjkh Lv 166 Björtveten Bäcken Arket Liane Stora Halängen Dalskog Tångebo Bengteru Årbols Vsk Backamyren Rostocks Vägskäl Backa Gunnarsnäs Kyrka Östevatten Linstorp Bröttorp Västerråa Holmsgatan Holmsgatan östra Melleru station Österråaplan Dalslansgatan Gersru Svennungeru Läperu Granlien Kambol Jonsere Svecklingebyn Härlogsbyn Brunnshult Kronäckeru Äckeru Eriksta Mossebol Göbyn Bergs Kullar Kuserus går Vena Brålana Rv45 Toppfrys Esslingetorp Smeseru Bretvet BRA ATT VETA Linjen trafikeras av Nettbuss. Västtrafik kunservice 0771-41 43 00. Hållplatser i fet stil anges i titabellen me exakt ti, övriga hållplatser har ungefärliga avgångstier. Nuntorp Valberg Asmunebyn Röstorp Knekthult Elgårshage Norgåren Ösmålavägen Fränefors Skola Ekenäsvägen Dykällan Ängen Ekenäs Mosse Svageru Flybo Finnegåren Gestavägen Bjurhem Rössebovägen Katrineal Dalbobron
700 E-Bäckefors-Melleru-Vänersborg MÅNDAG FREDAG F BJ F F F F F F Sunnanvinsv. 04.10 04.55 06.15 06.20 Västra Esmyren 04.16 05.01 06.21 06.26 17.10 04.25 05.10 06.30 06.35 07.20 08.33 10.33 12.33 14.33 16.33 17.20 17.35 Bäckefors Terminalen 04.45 05.30 06.50 06.55 07.40 08.53 10.53 12.53 14.53 16.53 17.40 17.55 Dalslans sjkh Lv 166 04.47 05.32 06.52 07.42 08.55 10.55 12.55 14.55 16.55 17.42 17.57 Rostocks Vägskäl 05.00 05.45 07.05 07.55 09.08 11.08 13.08 15.08 17.08 17.55 18.10 Melleru station 05.10 05.55 07.15 08.05 09.18 11.18 13.18 15.18 17.18 18.05 18.20 Eriksta 05.22 07.27 09.30 11.30 13.30 15.30 17.30 18.17 Brålana Rv45 05.32 07.35 09.38 11.38 13.38 15.38 17.38 18.25 Fränefors Skola 05.42 07.43 09.46 11.46 13.46 15.46 17.46 18.33 06.01 07.58 10.01 12.01 14.01 16.01 18.01 18.48 F 18.33 18.53 18.55 19.08 19.18 19.30 19.38 19.46 20.01 F 20.33 20.53 20.55 21.08 21.18 21.30 21.38 21.46 22.01 B Går inte 21 ec - 5 jan, 22 feb - 26 feb, 29 mars - 1 april, 6 maj, 13 juni - 19 aug och 31 okt - 4 nov. Gäller 13 ec 2015-10 ec 2016 F Stannar inte vi hållplatserna Dalslansgatan - Äckeru, Mossebol - Göbyn, Kuserus går, Toppfrys - Bretvet, Valberg - Norgåren, Ekenäsvägen, Ängen - Finnegåren och Bjurhem - Katrineal. J Bussen fortsätter mot Uevalla, se linje 730.
700 E-Bäckefors-Melleru-Vänersborg LÖRDAG SÖNDAG K C K C Sunnanvinsv. Västra Esmyren 08.33 10.33 14.33 14.35 16.33 17.45 10.33 14.33 16.33 20.33 Bäckefors Terminalen 08.53 10.53 14.53 14.55 16.53 18.05 10.53 14.53 16.53 20.53 Dalslans sjkh Lv 166 08.55 10.55 14.55 16.55 18.07 10.55 14.55 16.55 20.55 Rostocks Vägskäl 09.08 11.08 15.08 17.08 18.20 11.08 15.08 17.08 21.08 Melleru station 09.18 11.18 15.18 17.18 18.30 11.18 15.18 17.18 21.18 Eriksta 09.30 11.30 15.30 17.30 18.42 11.30 15.30 17.30 21.30 Brålana Rv45 09.38 11.38 15.38 17.38 18.50 11.38 15.38 17.38 21.38 Fränefors Skola 09.46 11.46 15.46 17.46 18.58 11.46 15.46 17.46 21.46 10.01 12.01 16.01 18.01 19.13 12.01 16.01 18.01 22.01 C Går enast 24 ec. K Går inte 24 ec. Gäller 13 ec 2015-10 ec 2016
700 Vänersborg-Melleru-Bäckefors-E VÄNERSBORG-MELLERUD-BÄCKEFORS-ED Dalbobron Katrineal Rössebovägen Bjurhem Gestavägen Finnegåren Flybo Svageru Ekenäs Mosse Ängen Dykällan Ekenäsvägen Fränefors Skola Fränefors Posten Ösmålavägen Norgåren Elgårshage Knekthult Röstorp Asmunebyn Valberg Nuntorp Bretvet Smeseru Esslingetorp Toppfrys Brålana Rv45 Storgatan Brålana Centrum Rostocksvägen Tån Östebyn Brålana Kyrka Torp Hee Vena Kuserus går Bergs Kullar Göbyn Mossebol Eriksta Äckeru Kronäckeru Brunnshult Härlogsbyn Svecklingebyn Jonsere Kambol Granlien Läperu Svennungeru Gersru Dalslansgatan Österråaplan Melleru station Österråaplan Holmsgatan östra Holmsgatan Västerråa Bröttorp Linstorp Östevatten Gunnarsnäs Kyrka Backa Rostocks Vägskäl Backamyren Årbols Vsk Bengteru Tångebo Dalskog Stora Halängen BRA ATT VETA Linjen trafikeras av Nettbuss. Västtrafik kunservice 0771-41 43 00. Hållplatser i fet stil anges i titabellen me exakt ti, övriga hållplatser har ungefärliga avgångstier. Liane Arket Bäcken Björtveten Dalslans sjkh Lv 166 Bäckefors Terminalen Bäckefors In Omr Nian Sjöbäcken Ön Linekleven Tingvalla Hinalebyn Torpfors Kårslätt Jorbron Mogäret Sockenstugan Esgäret Es Centrum
700 Vänersborg-Melleru-Bäckefors-E MÅNDAG FREDAG F E B B B B B G B D B B 06.18 08.33 10.33 12.33 14.33 15.18 16.28 18.23 20.28 Fränefors Skola 06.31 08.46 10.46 12.46 14.46 15.31 16.41 18.36 20.41 Brålana Rv45 06.40 08.55 10.55 12.55 14.55 15.40 16.50 18.45 20.50 Eriksta 06.49 09.04 11.04 13.04 15.04 15.49 16.59 18.54 20.59 Melleru station 06.30 06.59 09.14 11.14 13.14 15.14 15.59 17.09 18.30 19.04 21.09 Rostocks Vägskäl 06.38 07.07 09.22 11.22 13.22 15.22 16.07 17.17 18.38 19.12 21.17 Dalslans sjkh Lv 166 06.52 07.22 09.36 11.36 13.36 15.36 16.21 17.31 18.52 19.24 21.31 Bäckefors Terminalen 06.55 07.30 09.40 11.40 13.40 15.40 16.25 16.40 17.35 18.56 19.35 21.35 07.15 07.50 10.00 12.00 14.00 16.00 16.45 17.55 19.16 19.55 21.55 Västra Esmyren 07.55 17.00a Sunnanvinsv. 17.03 17.08 H 22.18 22.31 22.40 22.49 22.59 23.07 23.21 23.25 23.45 a Enast avstigning. B Stannar inte vi hållplatserna Katrineal - Bjurhem, Finnegåren - Ängen, Ekenäsvägen, Fränefors Posten, Norgåren - Valberg, Bretvet - Toppfrys, Storgatan - Hee, Kuserus går, Göbyn - Mossebol, Äckeru - Dalslansgatan och Österråaplan. D Stannar inte vi hållplatsen Österråaplan. Gäller 13 ec 2015-10 ec 2016 E Slutar vi Utsikten. Stannar inte vi hållplatserna Katrineal - Bjurhem, Finnegåren - Ängen, Ekenäsvägen, Fränefors Posten, Norgåren - Valberg, Bretvet - Toppfrys, Storgatan - Hee, Kuserus går, Göbyn - Mossebol, Äckeru - Dalslansgatan och Österråaplan. F Stannar inte vi hållplatserna Holmsgatan östra - Holmsgatan. G Går inte 21 ec - 5 jan, 22 feb - 26 feb, 29 mars - 1 april, 6 maj, 13 juni - 19 aug och 31 okt - 4 nov. H Stannar inte vi hållplatserna Katrineal - Bjurhem, Finnegåren - Ängen, Ekenäsvägen och Österråaplan.
700 Vänersborg-Melleru-Bäckefors-E LÖRDAG Fränefors Skola Brålana Rv45 Eriksta Melleru station Rostocks Vägskäl Dalslans sjkh Lv 166 Bäckefors Terminalen Västra Esmyren Sunnanvinsv. C 10.18 10.31 10.40 10.49 10.59 11.07 11.21 11.25 11.45 C 12.18 12.31 12.40 12.49 12.59 13.07 13.21 13.25 13.45 CJ 16.18 16.31 16.40 16.49 16.59 17.07 17.21 17.25 17.45 CJ 18.18 18.31 18.40 18.49 18.59 19.07 19.21 19.25 19.45 CK 19.18 19.31 19.40 19.49 19.59 20.07 20.21 20.25 20.45 SÖNDAG C C 12.18 16.18 12.31 16.31 12.40 16.40 12.49 16.49 12.59 16.59 13.07 17.07 13.21 17.21 13.25 17.25 13.45 17.45 C 18.18 18.31 18.40 18.49 18.59 19.07 19.21 19.25 19.45 D 22.18 22.31 22.40 22.49 22.59 23.07 23.21 23.25 23.45 C Stannar inte vi hållplatserna Storgatan - Hee och Österråaplan. D Stannar inte vi hållplatsen Österråaplan. J Går inte 24 ec. K Går enast 24 ec. Gäller 13 ec 2015-10 ec 2016