ONSALA Iseråsskolan Fjordskolan Kapareskolan Presseskolan Skolskjutsprogram HT 2014 - VT 2015 Skolbuss 10, 11, 12, 13, 14, 15, 18 och 19
Norra Hagen-Kapareskolan-Iserås 10 11 skola Kapareskolan-Iserås skola- Västra Hagen-Norra Hagen Skolbuss Anm. Kapareskolan 14:47 Norra Hagen 07:27 Ekhögen Håkulla 07:30 Iserås Brännavägen Iserås skola 14:52 Kapareskolan 07:37 Älskogsbräcka Iserås Sevekulla Iserås skola 07:42 Västra Hagen 14:59 Stenkelås Håkulla Norra Hagen 15:14 Anm.
Vässingsö-Iseråsskolan- 12 12 Kapareskolan-Presseskolan Kapareskolan-Iseråsskolan-Vässingsö Skolbuss Anm. C Anm. A Lindälvsskolan 14.25 15.55 Vässingsö 07:20 08:58 Varlaskolan 14.30 16.00 Röde holme 07:30 Tingberget x x Vässingsövägen Kapareskolan 14:45 16:15 Rydet Onsala kyrka Strävliden Ekhögen Iserås skola 07.43 a 09.17 a Mariedalsvägen Mariedalsvägen Iserås skola 12:51 13:36 14:51 I Ekhögen Strävliden Kapareskolan 07.48 a 09:22 Rydet Presseskolan 07.52 a 09.27 c Vässingsövägen Tingberget x x Röde holme Varlaskolan x x Vässingsö 13:09 13:54 15:09 16:38 Lindälvsskolan 08.15 09.50 C - Går måndag, onsdag och torsdag a - Samtrafik med skolbuss 15 A - Går måndag, tisdag och torsdag c - Går tisdag och torsdag
13 Orreviken-Iserås-Kapareskolan-Presseskolan 13 Presseskolan-Kapareskolan-Iserås- Orreviken Anm. A Anm. C Orreviken 07.22 b 08:56 Varlaskolan 14.27 15.55 Häcklehagsvägen Tingberget x x Strävliden I Kollaskolan x x Iserås skola 07:37 I Oskarsberg x x Mariedalsvägen 09:11 Snickerifabriken x x Ekhögen Åsen x x Kapareskolan 07:42 09:14 Presseskolan västra 12:47 14:38 16.06 Mossen Presseskolan d x Presseskolan Mossen x Presseskolan västra 07:56 09.26 c Kapareskolan I 14:50 16:15 Åsen I x Ekhögen Snickerifabriken I x Mariedalsvägen Oskarsberg I x Iserås skola 13:03 13:36 14:55 I Kollaksolan I x Strävliden I Tingberget I x Häcklehagsvägen Varlaskolan I 09.47 Orreviken 13:18 13:51 15:10 16:40 C - Går måndag, onsdag och torsdag A - Går måndag, tisdag och torsdag d - Inväntar skolbuss 12 och 15 b - Stannar ej vid hållplats Strävliden. Se skolbuss 12. D - Går måndag, onsdag och torsdag c - Går tisdag och torsdag
Heden-Råö-Älskogsbräcka-Västra Hagen- 14 Iserås skola-fjordsskolan 14 Anm. A Anm. C Heden 07:20 08:42 Kapareskolan 14:47 Råö Ekhögen Bassås Mariedalsvägen Stenkelås 07:25 Iserås skola 12:51 13:36 14:53 Älskogsbräcka I Heden Sevekulla I Råö Västra Hagen I v v Bassås Älskogsbräcka I Köpstaden 15:11 Brännavägen I I Älskogsbräcka Kapareskolan I 07:41 I Sevekulla Mariedalsvägen I I Västra Hagen a a Iseråsskolan 07:38 07:46 09:08 Mariedal 13:23 14:07 Rydets sportcenter Fjordsskolan 07:55 C - Går måndag, onsdag och torsdag Onsala Kyrka 08.00 Aransässkolan 08.15 A - Går måndag, tisdag och torsdag v - Vänder (Aranässkolan) Kapareskolan-Iserås skola-råö-bassås- Västra Hagen-Mariedal
Draget-Fjordskolan-Iserås-Kapareskolan - 15 15 Aranässkolan Aranässkolan - Kapareskolan-Iseråsskolan- Fjordskolan-Draget Anm. A Anm. C Draget 07:26 08:58 Aranässkolan 14.25 15.55 Klaraplan Onsala kyrka x x Fjordskolan 07:35 I Kapareskolan 14:45 16:15 Prästgärde Ekhögen I Onsala kyrka Mariedalsvägen I Ekhögen b Iserås skola 12:46 13:31 14:51 I Mariedalsvägen Mariedalsvägen I Iserås skola 07.46 c 09.17 c Ekhögen Mariedalsvägen Onsala kyrka Ekhögen Kapareskolan 12:51 13:36 I I Kapareskolan 07.53 c 09.22 c Fjordskolan 12:56 13:41 15:01 I Onsala Kyrka 07.55 09.24 Prästgärde Aransässkolan 08.10 09.39 Klaraplan Draget 13:05 13:50 15:10 16:38 A - Går måndag, tisdag och torsdag b - Avstigning för samtliga elever till Kapareskolan C - Går måndag, onsdag och torsdag c - samtraf med skolbuss 12
18 Buerås-Iseråsskolan-Kapareskolan 18 Fjordskolan-Iseråsskolan-Kapareskolan-Norra Hagen- Buerås-Västra Hagen Anm. A Anm. B Buerås/Onsala 07.38 c 09:00 Kapareskolan 12.40 13.25 14.55 16:15 Hasselstigen Fjordskolan 12.45 13.30 14.45 I Brännavägen I Rydet I I Iserås skola 07:43 I Iserås skola 12.51 a 13.36 a 14:51 I Onsala kyrka x I Mariedalsvägen I Oskarsberg 08.05 I Ekhögen I Kollaskolan 08.11 I Presseskolan xb xb xb I Varlaskolan 08.15 I Kapareskolan I I x I Kapareskolan I 09:12 Brännavägen Håkulla I A - Går måndag, tisdag och torsdag Norra Hagen I b c - Går ej onsdag Hasselstigen 13:13 13:58 15:05 Buerås/Onsala Västra Hagen c Bassås Råö Heden 16:45 B - Går måndag, onsdag och torsdag a - Samtrafik med skolbuss 12, 13, 14 b - vänder c - Går ej onsdag
19 Buerås-Iseråsskolan-Kapareskolan 19 Kapareskolan - Fjordskolan - Iseråsskolan - Buerås Anm. A Åsen 07:15 Anm. B Konvalescentvägen 07:20 Kapareskolan 14.55 Fjordskolan 07:30 Fjordskolan 14.45 Iserås skola 07:35 Rydet x Buerås/Onsala 07:40 Iserås skola 12.51 a 13.36 a 14.51 Hasselstigen Köpstaden x x x Brännavägen Buerås/Onsala 13:05 13:50 15:10 Iserås skola I Norra hagen I 08:50 B - Går måndag, onsdag och torsdag Håkulla I a - Samtrafik med skolbuss 12, 13, 14 Brännavägen I b - vänder Kapareskolan 07:53 09:03