LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 22/9 kl Visn. 22/9 från kl 10 samt Tisdag 21/9 kl.

Storlek: px
Starta visningen från sidan:

Download "LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 22/9 kl. 12.00 Visn. 22/9 från kl 10 samt Tisdag 21/9 kl."

Transkript

1 Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: Fax LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 22/9 kl Visn. 22/9 från kl 10 samt Tisdag 21/9 kl OBS! Auktionen börjar på utrop 201 Utrop säljs direkt efter ordinarie auktion 201 PARTI VERKTYG M.M ST SKYLTDOCKOR PARTI SKYLTDOCKSDELAR PARTI GARN M.M PARTI BILTB VOLVO M.M PARTI GALGAR PALL SKURMASKIN HAKOMATIC B SKURMASKIN HAKOMATIC E/B 450/ KOMBIMASKIN WETROK SERVOMATIC VÅTDAMMSUGARE DUOVAC GOLVVÅRDSMASKIN NILFISK 421A GOLVVÅRDSMASKIN WETROC SERVOMAT 415E GOLVVÅRDSMASKIN HAWIG GOLVVÅRDSMASKIN SELECTRO PARTI SKURTRISSOR STÄDVAGNAR M. STÄDMATERIEL PARTI KLÄDER, VÄSKOR M.M VÄRDESKÅP ALLSTEEL THE ALLSTEEL SAFE DISKMASKIN ELECTROLUX ESF GARDEROBSSKÅP MAHOGNY 1800-TAL 220*156CM LÄTTMETALLSTEGE BODAFORS 6M PARTI BÖCKER BL.A JAKTEN PLATTSKÄRM 17" STRINDBERGSLAMPA CDSPELARE PROTON AC-422(SAKNAR FJÄRR) KORTLÄSARE POINT S PARTI FRIMÄRKEN & VYKORT ST SADLAR PARTI HERRSKJORTOR; DIOR M.FL PARTI PLATTSKÄRM, KIKARE M.M ST KAMERASTATIV PARTI BÖCKER 0II GUSTAV V M.M PARTI KONSTBÖCKER BÄRBAR PC, DATADELAR M.M TENNISRACKETAR & BOLLAR 200

2 236 WOKPANNOR M.M REP. HANDBOK SAAB V4, VOLVO AMAZON PARTI LINNE BAND SVERIGES BEBYGGELSE PARTI TRÄDGÅRDSBÖCKER PARTI KARTOR MODELLSKEPP (TRASIGT) REMMARE YTTERFODER RÖRSTRAND PARTI GAMLA BÖCKER BL.A SWENSKA BOSKAPSAFWELEN PARTI NYA MANSCHETTKNAPPAR, SOLGLASÖGON BERTONI PARTI KORTFODRAL BERTONI PARTI TIDNINGAR ANTIK & AUKTION DAMMSUGARE NILFISK GD930 SLANG, MUNSTYCKE, PÅSAR DAMMSUGARE ELECTROLUX PANTHER (EJ SLANG) BYGGTORK NOBLES VÅTDAMMSUGARE LAVOR BORRMASKINER SLAGBORR BOSCH GBH 24 VRE (EJ LADD.) SKRUVDRAGARE BOSCH(EJ LADD.) BULTSAX ST KRISTALLGLAS HELGA SAMT BRICKA DELAR UGNSELDFAST U-E DELAR SKANSENGLAS GITARRFÖRSTÄRKARE STGAELINE GIPSSTATYETT SYMASKIN BERNINA RECORD STÄMPELUR MAX ER MOTORSÅG PARTNER S PARTI URNSTÄLL STOR SPEGEL GULDRAM HÖGTALARE M. FÖRSTÄRKARE AMPEG V PKT EKPARKETT PARTI GAMLA FÖNSTER M.M GARAGEDOMKRAFT PARTI DIV. GOLV DUSCH ST LJUSLÅDOR RÖJSÅG HUSQVARNA 25R PARTI PRISOLRÖR ST LIMKNEKTAR PARTI LJUSSKYLTAR BERTONI ST STENSÅGKLINGOR PARTI "BIGBAG" PÅSAR PARTI INSPEKTIONSLUCKOR HYVELBÄNK PARTI TRÄDGÅRDSVERKTYG & SLANGVINDA UTOMBORDSMOTOR ARCHIMEDES UTOMBORDSMOTOR ARCHIMEDES 100

3 284 4 ST VARNINGSKONER PARTI SPÅNSKIVOR M.M GOLFVAGNAR OLJEMÅLNING SIGN PARTI HYLLA, PALLAR M.M PARTI LAGERHYLLOR PLÅT TVÄTTMASKIN ELEKTRO HELIOS TF 1021 E PARTI BUTIKSINREDNING ST LARMBÅGAR NYROKOKOBYRÅ MED MARMOSKIVA SEKRETÄR VITMÅLAD PÄLSAR MATTA SIDEBOARD GUSTAVIANSK STIL SKÄNK VITRINSKÅP EK GOLVLAMPOR, BORD, HYLLA SCHIFFONJE, HÖRNHYLLA, FOTPALL HYLLA MED SVARVADE STOLPAR EKSEKRETÄR PELARBORD GLASBORD ST STOLAR CARL MALMSTEN ST STOLAR, BLOMSTÄLL SOFFA, GOLVLAMPA LINNESKÅP VITRINSKÅP PARTI MÖBLER, SPINNROCK 6 DELAR BLOMPIEDESTAL, BÄNK ROTTING STOL? KARMSTOL, STOL PELARBORD SKADAT GARDINTYG MINGDYNASTY COLLECTION DRAPERI (BONAD) ÄKTA MATTA MORAKLOCKA (EJ KOMPLETT) PARTI STRINGHYLLOR; GOLV M.M MATBORD TEAK 2 ILÄGGSSKIVOR PARTI TEATERAFFISCHER, FOTOGRAFIER, PROGRAM M.M VILSTOL GULDPIEDESTAL M. MARMORSKIVA GOLVLAMPA GOLVLAMPA SPEGELBYRÅ ENGELSKT GOLVUR JOSEPH FORDHAM BRAINTREE ST STOLAR KARL-JOHAN MODELL ST TRÄDGÅRDSSTOLAR OVAL SPEGEL SLIPAT GLAS 300

4 332 3 ST MATTOR GULDPENDYL GULDPENDYL (BATT. VERK) LITOGARFI SIGN. "STUREBADET" LITOGRAFI SIGN. "STUREBADET" LITOGRAFI SIGN. "STUREBADET" LITOGRAFI SIGN. "ÖSTERMALMSHALLEN" LITOGRAFI SIGN. "RIDDARHUSET" LITOGRAFI SIGN. "CIRKUS" OLJEMÅLNING SIGN: INGE TÖRNER LITOGRAFI SIGN: ELIS RYBERG+ 3 TAVLOR OLJEMÅLNING SIGN: W. WEEKES LITOGRAFI SIGN: EVY LÅÅS LITOGRAFI SIGN ST FOTOGRAFIER OLJEMÅLNING SIGN TAVLA "ROM" OLJEMÅLNING GULDRAM TAVLA ROLAND SVENSSON FÅGELTAVLA OLJEMÅLNING SIGN PORSLINSVAS JUGENDMÖNSTER 43CM VAKANT VAKANT VAKANT VAKANT ST SPOTLIGHTSSKENOR ÖVERFÅNGSVAS A.E. BOMAN REIJMYRE 1916 UNIK NO: ST GOEBELFIGURINER HUMMELFIGURIN FLEISCHMANNLOK MED TÄNDER FS VAGN I KART ST FRIMÄRKEN FÖRGYLLT SILVER ST ORDNAR PARTI MEDALJER M.M. SILVER 370GR PARTI DIV. SILVER 235GR DELAR MATSILVER FINLAND G6, A KAFFESKEDAR SILVER 99GR TESKEDAR STERLING 124GR LAPPKNIV LAPPKNIV OS PARTI CERTINA, RAYBAN M.M PARTI KOCKKNIVAR KOLSYREPISTOL WALTHER CP 99 M. TILLBEHÖR GPS DUNLOP NAVI MP3-SPELARE ST KAFFESKEDAR SILVER 132GR STENGODSVAS GUSTAVSBERG ST KAFFESKEDAR SILVER/EMALJ 400

5 380 2 ST ORIENTALISKA VASER DUBBEL LAPPKNIV SIGN: VE ST KNIVAR BL.A LAPPKNIV ST KATTER LISA L ST SHB-SPARBÖSSOR STIG L ST TRÄGUBBAR DIGITALKAMERA CANON EOS 20D PARTI BIJOUTERIER, PARFYMER M.M PARTI GLASÖGON DIOR M.M PARTI SILVERSMYCKEN, BIJOUTERIER M.M STORSEGEL "BODING" UA BÅTKAPEL TILL MOTORBÅT RYDS EL ÖRNVIK SÅGBORD WOLFCRAFT CYKEL CBS (LÅST) CYKEL ULTRA 547 (LÅST) VAGNAR MED SPOTLIGHTS LECAR CARDANO HERRCYKEL CRESCENT 3-VXL DAMCYKEL CRESCENT POJKCYKEL REGENT PALL SKRUV & SPIK PALLAR GIPS, PUTS, FÄRG M.M PALL KAKEL & KLINKER PALL HJÄLMAR, BELYSNING M.M PALL LIE, SÅGAR M.M. GAMLA VERKTYG ST DUBBDÄCK 155 R13 MAZDA PARTI KAKEL VITT KART. MURARVERKTYG LÅDOR SILIKON, FOGMASSA M.M PARTI BANDAD SKIVSKRUV PARTI VINYLSKIVOR KOMBIMASKIN NASHUATEC 1305F HUSHÅLLSASSISTENT KENWOOD MAJOR DEL. IITTALA-GLAS STEREO PANASONIC (SAKNAR FJÄRR) TV-SPEL PLAYSTATION ST KOCKKNIVAR EDGE PARTI NYA STRUMPBYXOR EXPONERINGSSKYLTAR SKÄKTTRÄ TRÄSKÅL DELAR U-E SAMT VAS NYLUND PARTI TILLBRINGARE & KARAFFER TIMPLÅDA DELAR U-E SKÅLAR DELAR MATSERVIS RÖRSTRAND VINDFLÖJEL STÖRRE PARTI GLAS & PORSLIN, KARAFFER M.M ASSIETTER SAMT FAT GUSTAVSBERG STOCKHOLM 100

6 428 3 ST LAMPOR M.M ST SYLTKRUKOR RÖRSTRAND TENNKANDELABER, GRÖTSKÅL M.M PARTI KLOCKOR, U-EVAS M.M C:A 20 KONSTBÖCKER PICASSO C:A 100 KONSTBÖCKER SVENSKA KONSTNÄRER STORT PARTI KONSTBÖCKER UTLÄNDSKA KONSTNÄRER PARTI KAMEROR PARTI MECCANO PARTI BIJOUTERIER MYNTSKÅP STORT PARTI MEDALJER BL.A ALVAR AALTO PARTI KOPPAR, STATYETT, ELEFANTHUVUD M.M DELAR MATSERVIS ROSENTHAL SANSSOUCI ERICOFON "KOBRA" RÖD ERICOFON "KOBRA" RÖD ERICOFON "KOBRA" GRÅ PARTI PRISER SWITCH+ DIGIPORT EXT. HDD 400GB+ CLAVISTER S ST BACKUP-ENEHETER M. BAND DELL POWEREDGE 1750 M. 2 HDD DELL POWEREDGE 2850 M. 6 HDD DELL POWEREDGE 2850 M. 6 HDD SERVERBURK M. HDD ST SWITCHAR NORTEL & 3COM SERVERPC M. PLATTSKÄRM VUXENTIDNINGAR BL.A 60-70TAL PARTI DÖRRKLOCKOR? ENFORCER EXT HDD SAMT EXT DVD PARTI NYA KLÄDER BERTONI M.M PARTI NYA SKÄRP PARTI NYA HATTAR FÄRGSKRIVARE EPSON ACULASER C ST TÄLGSTENSELEMENT DELAR ARABIASERVIS PARTI KOCKUMS-EMALJ BLANKVAPEN JAKTVÄSKA SAMT JAKTHORN GAMMAL VÄGGTELEFON L.M. ERICSSON TEKOPPAR BERSÅ PARTI SYCO KÖKSPORSLIN LÅDOR MORTEL, STRYKJÄRN M.M LÅDOR PORSLIN GRÖN ANNA M.M LÅDOR FOTOGENLAMPA, DÄCKASKKOPP M.M PARTI PASTELLKRITOR M.M PARTI BÖCKER VÅR SVENSKA FLORA M.M PARTI VYKORT 100

7 476 PARTI LINNE, DOCKA M.M DEL. KRISTALLSERVIS HELGA ST HÖGANÄSKRUKOR PARTI FÅGELBAD, SKANSENFISK M.M DEL. MATSERVIS HAGTORN GUSTAVSBERG PARTI TAVLOR PÅ VAGN PARTI GAMLA RAMAR TAKLAMPA KRISTALL TAKLAMPA SATURNUS TAKLAMPA MODELL LYKTA MALMKRONA TAKLAMPA TAKLAMPA KOPPAR/GLASKUPA TAKLAMPA 6-ARMAD TAKLAMPA GLASKUPA TAKLAMPA TAKLAMPA KRISTALL BLÅ GLASSKÅL VERKTYGSLÅDA M. VERKTYG PLATTTV SAMSUNG 32" BREVLÅDA VEVGRAMMOFON HANDFAT GUSTAVSBERG STÖRTKRUKA, KRAGHANDSKAR, VINDSTRUT M.M VÄGGHYLLA PORSLIN (SKADAD) PARTI BLÅSLAMPOR, VÅG M.M PARTI LAMPHISSAR M.M PARTI DIV. LYKTOR PARTI; 2 NAVKAPSLAR MB, BILRADIO M.M PARTI DIV. SÅGAR PARTI DIV. ÄLDRE RADIO, SKRIVMASKIN M.M PARTI METALLDETEKTOR, KAMERASTATIV M.M PARTI ANKARE, PROPELLER M.M PARTI PÄLSMÖSSOR & KRAGAR PARTI VINYLSKIVOR MOTORGRÄSSKLIPPARE KLIPPO 3.5HP HEMBIOANLÄGGNING PIONEER GRAMMOFONSPELARE OPTONICA RP HÖGTALARE M. INBYGGD FÖRSTÄRKARE SOH PARTI DVD-FILMER PARTI VINYLSKIVOR PARTI LEKSAKSBILAR BL.A GAMLA PLÅTBILAR & BURAGGO VÄGGUR PARTI DIV. SCENKLÄDER VIEWMASTER M. SKIVOR & FILMER ST FIGURINER ST HUNDFIGURINER PARTI FRIMÄRKEN DEL. KRISTALLSERVIS HELGA 1500

8 524 PARTI UTLÄNDSKA SEDLAR, HÄNGLÅS, KOMPASS M.M KLARINETT I VÄSKA PARTI NYSILVER PARTI GAMLA DOKUMENT PELARBORR SPELLÅDA M.M PARTI BYGGBELYSNING M.M LUFTGEVÄR WEIHRAUCH (FATTAS SIKTE) PARTI VINYL LUFTGEVÄR, BÅTMODELL M.M PARTI KOMRADIO M.M ÅNGMASKIN WILESCO M. TILLBEHÖR LÅDOR MÄRKLIN; TÅG, SKENOR M.M DREMEL MULTI MED TILLBEHÖR AIRBRUSH; KOMPRESSOR AC500, FÄRGSPRUTA M.M PICKNICKKORG PARTI BATTERI & ELVERKTYG DAMMSUGARE ELECTROLUX CLARIO Z EL. JUICEPRESS PHILIPS HR LUFTPISTOL GAME 4, MASSAGESITS CARMEN LAGBÖCKER PARTI TAVLOR MED GULDRAM SYMASKIN EVA V SKRIVMASKIN OLIVETTI VALENTINE RÖD STORT PARTI SKOR, VÄSKOR M.M CYKEL MTB OBS! Auktionen börjar på utrop 201 Utrop säljs direkt efter ordinarie auktion 1 FILMAFFISCH JÄTTEN -64 JAMES DEAN FILMAFFISCH UNG REBEL -68 JAMES DEAN FILMAFFISCH CASABLANCA FILMAFFISCH ORFEU NEGRO DON T LOOK BACK -67 BOB DYLAN FILMAFFISCH NASHVILLE -75 ROBERT ALTMAN 0 7 FILMAFFISCH THAT S ENTERTAINMENT FILMAFFISCH ROSEMARY S BABY -68 MIA FARROW FILMAFFISCH NORDLANDETS LAG FILMAFFISCH THE SPY WHO LOVED ME -77 AM. ORG FILMAFFISCH SYSKONBÄDD -66 JARL KULLE 0 12 FILMAFFISCH BRIGGEN TRE LILJOR -61 SIGGE FURST FILMAFFISCH ANSIKTET -58 INGMAR BERGMAN FILMAFFISCH JAG ÄR NYFIKEN-GUL FILMAFFISCH THE BIG SLEEP HUMPHREY BOGART FILMAFFISCH ATT HA OCH INTE HA HUMPHREY BOGART FILMAFFISCH UTPOSTEN

9 18 FILMAFFISCH SAFARI FILMAFFISCH HON KOM OM NATTEN -42 CARY GRANT FILMAFFISCH KÄRE JOHN FILMAFFISCH ÄNGLAR, FINNS DOM? FILMAFFISCH MINA DRÖMMARS STAD -76 EDDIE AXBERG FILMAFFISCH MÖTE VID OXOKET -43 HENRY FONDA FILMAFFISCH CIRKUS OMBORD FILMAFFISCH UTANFÖR LAGEN(JESSE JAMES) FILMAFFISCH MIN SYSTER EILEEN -55 JACK LEMMON 0 27 FILMAFFISCH DEN BRUTALA STADEN -71 CHARLES BRONSON 0 28 FILMAFFISCH DET SVARTA HÅLET FILMAFFISCH SISTA PANSARATTACKEN -68 STAN COOPER FILMAFFISCH CARNAL KNOWLEDGE -71 JACK NICHOLSON 0 31 FILMAFFISCH MORE -70 BARBET SCHRÖDER FILMAFFISCH SLAGHÖKEN FILMAFFISCH REPET FILMAFFISCH DEN SISTE GUNFIGHTERN -76 JOHN WAYNE FILMAFFISCH FLICKAN MED ÅSNESKINNET -70 FRANSK 0 36 FILMAFFISCH STAR WARS FILMAFFISCH ANAKIN SKYWALKER 0 38 FILMAFFISCH ALICE DOESN T LIVE HERE ANYMORE FILMAFFISCH STAR WARS VAKANT 0 41 FILMAFFISCH PARADE -74 TATI FILMAFFISCH LA STRADA -70 FELLINI 0 43 FILMAFFISCH 200 MOTELS -71 FRANK ZAPPA FILMAFFISCH JIMI HENDRIX FILMAFFISCH FULA, SKITIGA OCH ELAKA FILMAFFISCH M*A*S*H D -76 GLADPORR 0 47 FILMAFFISCH BRÖLLOPSFESTEN -72 POLSK 0 48 FILMAFFISCH PÅ VIFT FAST GIFT -61 BOB HOPE 0 49 FILMAFFISCH MAMMAS GOSSE -55 JERRY LEWIS 0 50 FILMAFFISCH MY DARLING CLEMENTINE -46 HENRY FONDA FILMAFFISCH TJORVEN, BÅTSMAN & MOSES FILMAFFISCH FEST I BYN -49 TATI FILMAFFISCH SEMESTERSABOTÖREN -53 TATI FILMAFFISCH MITT HEM ÄR COPACABANA FILMAFFISCH RAMPLJUS FILMAFFISCH TRAFFIC -71 TATI FILMAFFISCH MOMENT ALAN ARKIN 0 58 FILMAFFISCH JUILETTA OCH ANDARNA -65 FELLINI FILMAFFISCH DECAMERONE -71 PASOLINI 0 60 FILMAFFISCH TAKING OFF -71 MILOS FORMAN 0 61 FILMAFFISCH MAIGRET GILLRAR EN FÄLLA FILMAFFISCH DUMBOM -53 NILS POPPE FILMAFFISCH FRENCH CONNECTION FILMAFFISCH CABARÈT FILMAFFISCH KRONAN PÅ VERKET

10 66 FILMAFFISCH PÅ PETTERSSONSKANS PENSIONAT FILMAFFISCH ÄNGLAR, FINNS DOM? FILMAFFISCH HELAN & HALVAN SKAKAR GALLER FILMAFFISCH MÖRK PASSAGE -75 H. BOGART FILMAFFISCH SVARTE RIDDAREN -54 ALAN LADD FILMAFFISCH SENSATIONERNAS GRAND PRIX -35 G. FORMB FILMAFFISCH PETTERSSON & BENDELS NYA AFFÄRER FILMAFFISCH ÅH, EN SÅN NATT -37 THOR MODÈEN FILMAFFISCH BRÖDERNA MARX RENSAR STAN FILMAFFISCH JAG ÄR NYFIKEN-GUL FILMAFFISCH VI PÅ SALTKRÅKAN FILMAFFISCH FLESH -69 ANDY WARHOL POSTER BRUCE SPRINGSTEEN SIGN.? AFFISCH KAPITALISM-IMPERIALISM POSTER ABBA LOUIS-REKLAM KONSTAFFISCH ERNST FUCHS RESEAFFISCH POLEN TAL AFFISCH WONDERFUL COPENHAGEN TIVOLI REKLAMAFFISCH STOMATOL ST FILMAFFISCHER ST FILMAFFISCHER ÄLDRE ST FILMAFFISCHER SVENSKA ST AFFISCHER MUSIK ST FILMAFFISCHER MODERNA ST REKLAMAFFISCHER "WONDERFUL COPENHAGEN" ST REKLAMAFFISCHER "PK BANKEN" ST FILMAFFISCHER LUIS BUNEL ST FILMAFFISCHER 30*70CM ST FILMAFFISCHER JERRY LEWIS ST FILMAFFISCHER 30*70CM ST FILMAFFISCHER 30*70CM ALAN LADD ST FILMAFFISCHER 30*70CM ALAN LADD FILMAFFISCH YEAH, YEAH, YEAH -68 BEATLES 30*70CM FILMAFFISCH DON T KNOCK THE ROCK *58CM FILMAFFISCH HJÄLTEN FRÅN KLIPPIGA BERGEN * FILMAFFISCH DET SJUNDE INSEGLET *70CM FILMAFFISCH GYCKLARNAS AFTON *70CM FILMAFFISCH ANSIKTET *70CM FILMAFFISCH FRANKENSTEIN *70CM FILMAFFISCH CASABLANCA *70CM FILMAFFISCH UNG REBELL *70CM FILMAFFISCH JÄTTEN *70CM FILMAFFISCH KÖRKARLEN *70CM FILMAFFISCH MIDNIGHT COWBOY *70CM FILMAFFISCH FLESH *70CM FILMAFFISCH GÄCKANDE SKUGGAN KOMMER TILLBAKA FILMAFFISCH I HETASTE LAGET *70CM FILMAFFISCH MR. SMITH I WASHINGTON *70CM 100

11 114 FILMAFFISCH TRAFFIC *70CM FILMAFFISCH SHANGHAIEXPRESSEN *70CM DIETRICH FILMAFFISCH PENSIONATAT SOM BLEV NATTKLUBB * FILMAFFISCH LANDET BORTOM LAGEN *70CM FILMAFFISCH A CLOCKWORK ORANGE *70CM FILMAFFISCH MÖRK PASSAGE *70CM FILMAFFISCH ATT HA OCH INTE HA 30*70 BOGART CIRKUSAFFISCH "PANTAGONES HOWAROFF" ST AFFISCHER ARBETARPARTIET AFFISCH "FISKERIHALLEN" PARTI LOBBYCARDS ALAN LADD PÄRM MED AUTOGRAFER PARTI PRESSMATERIEL FÖR ÄLDRE FILMER PARTI FILMFOTOS FILMAFFISCH ÖSTER OM EDEN JAMES DEAN 30*70CM FILMAFFISCH SISTA TÅGET FRÅN GUN HILL 30*70CM KONSERTAFFISCH OASEN EBBA GRÖN 500 Försäljningsvillkor 15% SLAGAVGIFT. GODSET SÄLJS I VID KLUBBSLAG BEFINTLIGT SKICK. ANSVAR FÖR INROPAT GODS ÖVERGÅR VID KLUBBSLAG TILL KÖPAREN. PÅ SVENSK KONST SOM ROPAS IN FÖR MER ÄN 2015:- TILLKOMMER EN AVGIFT(FÖLJERÄTT) PÅ 5% ATT BETALAS AV KÖPAREN. UTLÄMNING SKER T.O.M. 1 TIMME EFTER SISTA KLUBBSLAG SAMT TORSDAG 23/9 KL FÖRVARINGSKOSTNAD UTGÅR MED 100:- PER UTROP OCH DAG EFTER UTLÄMNINGSDAGEN.

Auktion 10 juli 1 (7)

Auktion 10 juli 1 (7) Nr Beskrivning 1 Kaffekvarn 2 Dalahäst 3 Väggfotogenlampa 4 2 plåtburkar 5 Fotogenlampa 6 Fotogenlampa 7 Borste, spegel, kam i etui 8 Ljusstakar Hovmantorp, ljusmanschetter 9 Plåtburk 10 Ljusstakar 11

Läs mer

Designkoncept Stockholm AB i konkurs

Designkoncept Stockholm AB i konkurs Diverse möbler 2492-001 Avslut: 16:12 4st vita stolar 2492-003 Avslut: 16:14 3st kartonger med diverse prydnadskuddar 2492-004 Avslut: 16:15 Vagn med diverse lådor, krokar, lampor, underlägg m.m. 2492-005

Läs mer

AUKTION 28:e September med avslut från kl 11:00

AUKTION 28:e September med avslut från kl 11:00 AUKTION 28:e September med avslut från kl 11:00 VISNING Denna auktion har två olika visningstider och platser! VISNING 1, objekt nr. 3478-3519: torsdag den 25:e september kl. 11-17 Industrig. 7, Gävle

Läs mer

Sven Fransson Hushållsservice AB i konkurs auktion

Sven Fransson Hushållsservice AB i konkurs auktion Höj och sänkbart skrivbord, arbetsstol och 3st tavlor 2378-001 Avslut: 18:05 1 400.00 kr exkl moms Butiksinredning ca 8st sektioner 2378-002 Avslut: 18:06 5 000.00 kr exkl moms Matbord med iläggsskiva

Läs mer

Auktion på Kvarndala den 26 juli kl 12, visning från kl 11.

Auktion på Kvarndala den 26 juli kl 12, visning från kl 11. Auktion på Kvarndala den 26 juli kl 12, visning från kl 11. Alla objekt säljs i befintligt skick. Betalning vid klubbslag; kontant eller med kort. Objektsnr Objekt Utropspris 1 Gungstol svartmålad tillverkad

Läs mer

AUKTION 18 Januari. VISNING fredag den 16:e januari kl. 11-17. AVSLUTAS söndag den 18:e januari med avslut från kl. 11 på vår hemsida..

AUKTION 18 Januari. VISNING fredag den 16:e januari kl. 11-17. AVSLUTAS söndag den 18:e januari med avslut från kl. 11 på vår hemsida.. AUKTION 18 Januari VISNING fredag den 16:e januari kl. 11-17 Objekt 3964 till 4020 samt 4063 framåt visat på industrig. 7, Gävle (Brynäs) Objekt 4021 till 4062 visat på Drottninggatan 48, Gävle (Alderholmen)

Läs mer

Samlingsauktion från olika förvaltare

Samlingsauktion från olika förvaltare Kärnborrmaskin Weka DK 11 2534-001 Avslut: 17:00 8 000.00 kr exkl moms Kärnborrstativ 2534-003 Avslut: 17:02 1 Kärnborrstativ 2534-002 Avslut: 17:02 12 000.00 kr exkl moms Kärnborrstativ 2534-004 Avslut:

Läs mer

Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.

Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 8-655 1 5 Fax. 8-514 8 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet

Läs mer

Höstauktion 2014.. nr 1. Gul vas Åsheda. Orange skål på fot Boda. Stor orange skål på fot signerad. nr 3. Fisk Murano. Skål Orrefors.

Höstauktion 2014.. nr 1. Gul vas Åsheda. Orange skål på fot Boda. Stor orange skål på fot signerad. nr 3. Fisk Murano. Skål Orrefors. Här kan du se ett urval av de auktionsföremål som vi avser att ropa ut vid vår årliga höstauktion i Tingshuset Lerum sönd. 5 oktober Auktion kl.12:00, visning från kl. 11:00 VÄLKOMMEN nr 1 Denna lista:

Läs mer

Samlingsauktion från olika förvaltare

Samlingsauktion från olika förvaltare Köpmansdisk 3529-001 Avslut: 10:08 3 000.00 kr momsfritt Klaffbord på hjul, spegel och klockor 3529-002 Avslut: 10:09 1 200.00 kr momsfritt Diverse nya kläder, diverse beg. skor, galgar och klädhäst 3529-003

Läs mer

Samlingsauktion från olika förvaltare

Samlingsauktion från olika förvaltare 2 axelskydd Warrior s/p 2439-001 Avslut: 13:42 2 axelskydd Easton senior s/p 2439-002 Avslut: 13:43 2 defekta keyboard och Canon skrivare 2439-003 Avslut: 13:44 Kassaregister Ollivetti ECR 8200 2439-004

Läs mer

Restaurang Stora Norregatan 22 i konkurs 2014-07-30

Restaurang Stora Norregatan 22 i konkurs 2014-07-30 2 stolar, ljuslykta, diverse kläder och ställ 0610-001 Avslut: 10:00 Klaffbord och 4 stolar 0610-002 Avslut: 10:01 Diverse prydnadssaker på hylla 0610-004 Avslut: 10:03 Diverse prydnadssaker på hylla 0610-005

Läs mer

Birgitta Nielsen - Kafferepet AB

Birgitta Nielsen - Kafferepet AB Soffa i 8 sektioner, 5st bord m.m. 2503-001 Avslut: 19:00 1 600.00 kr exkl moms Antik kista, nyckel saknas 2503-002 Avslut: 19:02 2 000.00 kr exkl moms Trappstege, spegel, brickvagn & 2st barnstolar 2503-005

Läs mer

Göran Svensson i konkurs

Göran Svensson i konkurs Diverse färg 2792-001 Avslut: 10:10 1 000.00 kr exkl moms Lagerhyllor och arbetsbord 2792-002 Avslut: 10:11 1 000.00 kr exkl moms Borrhammare/bilningsmaskin Hilti Te 72 2792-003 Avslut: 10:12 1 Verktygsskåp

Läs mer

Dödsboet efter Gert-Olle Ljunghäger auktion

Dödsboet efter Gert-Olle Ljunghäger auktion Bokhylla och böcker 1417-002 Avslut: 10:01 2st fåtöljer och ett runt bord 1417-001 Avslut: 10:01 2st byråer 1417-004 Avslut: 10:03 46 tum led tv slim Andersson, saknar fjärrkontroll 1417-003 Avslut: 10:03

Läs mer

Inveckta i Växjö AB i Konkurs ( Jackson`s )

Inveckta i Växjö AB i Konkurs ( Jackson`s ) Allt i städskrubb såsom 2 st dammsugare Nilfisk GD 930 2693-001 Avslut: 15:21 1 700.00 kr exkl moms Allt i hall; soffa, tamburmajor, spegel m.m. OBS! Ej fastmonterade objekt 2693-002 Avslut: 15:22 2 800.00

Läs mer

Carendo AB i konkurs auktion

Carendo AB i konkurs auktion Säng och litet skåp, 200x90 1809-002 Avslut: 12:11 Matbord med 4 stolar, 90x90 + iläggsskivor, litet bord med vatten o kaffekokare mm 1809-003 Avslut: 12:12 1 900.00 kr exkl moms Mikro och hylla 1809-004

Läs mer

RoA Kakel & Klinker AB i konkurs 2015-07-29

RoA Kakel & Klinker AB i konkurs 2015-07-29 Duschblandare Gustavsberg 0959-001 Avslut: 10:00 1 400.00 kr exkl moms Duschblandare Gustavsberg 0959-002 Avslut: 10:01 1 400.00 kr exkl moms Tvättställsblandare Gustavsberg 0959-003 Avslut: 10:03 1 900.00

Läs mer

Serviceeliten i Malmö AB i konkurs auktion

Serviceeliten i Malmö AB i konkurs auktion Vertikalskärare Stiga VE 32 1615-002 Avslut: 16:31 Gräsklippare Monark M 43 1615-003 Avslut: 16:32 Gräsklippare Klippo 1615-001 Avslut: 16:33 1 500.00 kr exkl moms Vertikalskärare Meec V-BV 38 1615-004

Läs mer

Inventarieförteckning Rösegården. 1. Inventarier bokförda som tillgångar. Verksamhet: Rösegården

Inventarieförteckning Rösegården. 1. Inventarier bokförda som tillgångar. Verksamhet: Rösegården Inventarieförteckning Rösegården Verksamhet: Rösegården Inventarieförteckningens riktighet intygas. Namn: Petra Sjöberg Datum: 2016-03-23 1. Inventarier bokförda som tillgångar A B Typ av inventarie Antal

Läs mer

Folkets Möbler Järfälla i konkurs

Folkets Möbler Järfälla i konkurs Vitrinskåp mörk brunt. 1956-002 Avslut: 12:35 10 990.00 kr exkl moms Manchestersoffa i beige 1956-001 Avslut: 12:35 25 000.00 kr exkl moms Vitrinskåp mörk brunt. 1956-003 Avslut: 12:36 10 990.00 kr exkl

Läs mer

Steveus Bolag AB i konkurs

Steveus Bolag AB i konkurs Diverse gröna växter 2959-001 Avslut: 09:23 7st gröna växter, hänger i taket blandade sorter 2959-002 Avslut: 09:24 Bord, 4st stolar och matta 2959-003 Avslut: 09:25 1st bord och 6st stolar 2959-004 Avslut:

Läs mer

Amazing Pizza & Grill Lund AB i likvidation

Amazing Pizza & Grill Lund AB i likvidation Diverse lyktor, krukor, askfat m.m 1756-001 Avslut: 11:05 1756-002 Avslut: 11:06 1756-003 Avslut: 11:07 1756-004 Avslut: 11:08 1756-005 Avslut: 11:09 1756-007 Avslut: 11:11 1756-006 Avslut: 11:11 15st

Läs mer

BKRP Förvaltning AB i konkurs

BKRP Förvaltning AB i konkurs Nya och begagnade arbetskläder, kepsar m.m med tryck 2884-003 Avslut: 12:37 3 000.00 kr exkl moms Diverse kontorsmaterial, konsollhyllor m.m, ej Telia router 2884-004 Avslut: 12:38 Toppmatad tvättmaskin

Läs mer

Another Nest Täby AB i konkurs

Another Nest Täby AB i konkurs 4st larmbågar Nedap med defekt dator 1577-002 Avslut: 10:13 Doftmaskin REIMA airconcept 1577-003 Avslut: 10:14 TV Samsung UE75JU6475U ca 75 tum samt väggfäste 1577-001 Avslut: 10:14 1 Innehåll på bord

Läs mer

Lindens Gård AB i konkurs

Lindens Gård AB i konkurs Tvättmaskin Electrolux EW 920 S 3451-001 Avslut: 09:00 Dator, tangentbord och 2 skärmar 3451-003 Avslut: 09:02 Städutrustning allt löst och 2 kaffebryggare 3451-002 Avslut: 09:02 Micro, side bord, stort

Läs mer

Allglas 28 cl 31:-/dussin. Champagneglas, lågt, svängare 16 cl 34:-/dussin. Champagneglas, högt 17 cl 31:-/dussin. Champagneglas XL 19 cl 39:-/dussin

Allglas 28 cl 31:-/dussin. Champagneglas, lågt, svängare 16 cl 34:-/dussin. Champagneglas, högt 17 cl 31:-/dussin. Champagneglas XL 19 cl 39:-/dussin GLAS Allglas 28 cl Champagneglas, lågt, svängare 16 cl Champagneglas, högt 17 cl Champagneglas XL 19 cl Cocktailglas 14 cl Cocktailglas XL 20 cl Cognacskupa 15 cl Cognacskupa 25 cl Coupeglas 28 cl Dessertvinsglas

Läs mer

Brand World AB i konkurs Göteborg 2012-07-29

Brand World AB i konkurs Göteborg 2012-07-29 0144-001 Avslut: 10:01 14 000.00 kr exkl moms 0144-003 Avslut: 10:06 + kläder 0144-004 Avslut: 10:06 Parti med strumpor 0144-005 Avslut: 10:08 30 000.00 kr exkl moms + Regnställ 0144-002 Avslut: 10:09

Läs mer

Magnus Johansson & Son Måleri Nord AB i konkurs

Magnus Johansson & Son Måleri Nord AB i konkurs Kontorsskåp allt i och på 2318-002 Avslut: 10:01 Kontorsplats inkl dator med skärm 2318-003 Avslut: 10:02 5 000.00 kr exkl moms 6 st skärmväggar 2318-004 Avslut: 10:03 Kontorsplats datorburk saknas 2318-001

Läs mer

INVENTARIER. Kontor Vinklat skrivbord + hurts Kontorsstol Div kontorsförbrukning Äldre Dell Pc, Optiflex G280 3 x Nya jackor 9 x Hyllplan

INVENTARIER. Kontor Vinklat skrivbord + hurts Kontorsstol Div kontorsförbrukning Äldre Dell Pc, Optiflex G280 3 x Nya jackor 9 x Hyllplan INVENTARIER sstol Div kontorsförbrukning Äldre Dell Pc, Optiflex G280 3 x Nya jackor 9 x Hyllplan sstol 18 x Hyllplan 5 x Bordsfläkt Äldre Pc skärm, platt Div kontorsutr Städrum Div städutr, kem, enklare

Läs mer

Limhamns Modehus AB i konkurs

Limhamns Modehus AB i konkurs Larmbåge och larmknappar 1453-001 Avslut: 10:00 Spegel på hjul 1453-002 Avslut: 10:01 4st provdockor 1453-003 Avslut: 10:02 1453-004 Avslut: 10:03 8 000.00 kr exkl moms 4st 3-sektioners klädställ, ej kläder

Läs mer

Framtidens Tandvård i Borås AB i konkurs

Framtidens Tandvård i Borås AB i konkurs Dator HP ProDesk 400 G1 MT med skärm och trådlöst tangentbord 1869-002 Avslut: 10:21 2 stolar och papperskorg 1869-004 Avslut: 10:23 Innehåll i 4 lådor, ej hurts 1869-005 Avslut: 10:24 Röntgenapparat Sirona

Läs mer

Inventarielista Göta Hotell, 2016-03-03

Inventarielista Göta Hotell, 2016-03-03 Inventarielista Göta Hotell, 2016-03-03 Plan 1 (bottenvåning) Restaurangkök (maskiner generellt från 2000-2001 om inte annat anges): Bild nr 1-9 Frysskåp (GRAM), 220x80, egen kompressor Kylbänk (GRAM),

Läs mer

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12.00 Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl.

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12.00 Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 8-655 1 5 Fax. 8-514 8 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet

Läs mer

SÄLGEN. INVENTARIEFÖRTECKNING Datum 2013-08-20 ENHET:

SÄLGEN. INVENTARIEFÖRTECKNING Datum 2013-08-20 ENHET: SÄLGEN På avd. köken är inte porslin inventerat, se de listor som är från uppstarten, de finns hos Kenneth. Obs, utemöblerna är inte inventerade Konsten inventeras av Konstföreningen Rehabenheten inventerar

Läs mer

Hem & Fritid

Hem & Fritid Stuga på 21,4 kvm 0810-002 Avslut: 18:01 100 000.00 kr exkl moms Stuga 11,3 kvm 0810-001 Avslut: 18:02 60 000.00 kr exkl moms Gäststuga 18,2 kvm 0810-004 Avslut: 18:03 60 000.00 kr exkl moms 1 1/2 plans

Läs mer

Housing Malmö AB i likvidation

Housing Malmö AB i likvidation 4st laptop tv-atrapper och 1st dator atrapp 1399-001 Avslut: 11:05 1 Tavla ca höjd 200 x 140cm 1399-002 Avslut: 11:06 1 200.00 kr exkl moms 3st tavlar ca höjd 90 x 88cm 1399-003 Avslut: 11:07 900.00 kr

Läs mer

Iransk-Svenska föreningen i konkurs auktion

Iransk-Svenska föreningen i konkurs auktion Bärbar dator Dell inspiron 6000 ej laddare 1699-001 Avslut: 10:25 Dator Compaq, skärm Asus, högtalare, tangentbord och mus 1699-002 Avslut: 10:26 2st jalusiskåp med diverse innehåll bla. värmefläkt och

Läs mer

Soffor Ute & Inne Malmö AB i konkurs

Soffor Ute & Inne Malmö AB i konkurs Fåtölj 0781-002 Avslut: 10:01 2 400.00 kr exkl moms Soffgrupp med bord 0781-001 Avslut: 10:01 15 000.00 kr exkl moms Soffbord 0781-003 Avslut: 10:02 2 100.00 kr exkl moms Soffa med bord 0781-004 Avslut:

Läs mer

Återvinningsvaruhuset i Skåne AB i konkurs

Återvinningsvaruhuset i Skåne AB i konkurs Parti med tavlor 2321-001 Avslut: 15:15 Parti med julsaker 2321-002 Avslut: 15:16 4 000.00 kr exkl moms Innehåll i 4 hyllsektioner, ej hyllor 2321-004 Avslut: 15:18 3 000.00 kr exkl moms 2 hyllsektioner

Läs mer

Min skola - ቤ ት ቤ ት ት ም ህ ር ተ ይ. Klassrum ክ ፍ ሊ Matsal መብል ዒ መግ ቢ. Lekplats መጻ ወ ቲ ቦ ታ. Bokhylla ከ ብሒ (መቐ መጢ. Kontor ቤ ት ጽ ሕፈ ት.

Min skola - ቤ ት ቤ ት ት ም ህ ር ተ ይ. Klassrum ክ ፍ ሊ Matsal መብል ዒ መግ ቢ. Lekplats መጻ ወ ቲ ቦ ታ. Bokhylla ከ ብሒ (መቐ መጢ. Kontor ቤ ት ጽ ሕፈ ት. Min skola - ቤ ት ቤ ት ት ም ህ ር ተ ይ Klassrum ክ ፍ ሊ Matsal መብል ዒ መግ ቢ Lekplats መጻ ወ ቲ ቦ ታ Kontor ቤ ት ጽ ሕፈ ት Bok መጽ ሓፍ Bokhylla ከ ብሒ (መቐ መጢ መጻ ሕፍ ቲ ) Lärare መምህ ር Tavla ሰ ሌዳ Laptop - ላ ፕ ቶ ፕ (ኮ ምፑተ ር ) Skrivbok

Läs mer

West Side AB i konkurs

West Side AB i konkurs Exponeringskyl, Georgia 1000 2610-001 Avslut: 09:00 3 Köksskåp med bänkskiva, Obs bänkskiva ca 3,5m lång 2610-003 Avslut: 09:02 800.00 kr exkl moms Kassaapparat Casio SeC2000 2610-002 Avslut: 09:02 Kokeri

Läs mer

Samlingsauktion från olika förvaltare

Samlingsauktion från olika förvaltare Hjälm Shiro stl L, Jacka samt snowboardbyxor 3070-001 Avslut: 18:00 Kaffekvarn, grönsaksstrimlare samt dekorationssten 3070-002 Avslut: 18:01 5 åkpåsar för bebis samt ca 10 bluetooth-högtalare 3070-003

Läs mer

Hotell Plaza i Malmö i konkurs 2014-03-12

Hotell Plaza i Malmö i konkurs 2014-03-12 Rum 201 enkelrum. 0495-001 Avslut: 10:00 Rum 202 enkelrum. 0495-002 Avslut: 10:01 Rum 203 enkelrum. 0495-003 Avslut: 10:02 Rum 204 dubbelrum. 0495-004 Avslut: 10:03 Rum 205 enkelrum. 0495-005 Avslut: 10:04

Läs mer

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 28/4 kl. 12.00 Visn. 28/4 från kl 10 samt Tisdag 27/4 kl.

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 28/4 kl. 12.00 Visn. 28/4 från kl 10 samt Tisdag 27/4 kl. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 8-655 1 5 Fax. 8-514 8 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet

Läs mer

Markislagret i Bromölla AB i konkurs

Markislagret i Bromölla AB i konkurs Tv 32" märke ok med takfäste 1653-001 Avslut: 10:15 Aluminiumstege 8-stegs 1653-003 Avslut: 10:17 Butiksställ med korgar 1653-004 Avslut: 10:18 400.00 kr exkl moms Terass värmare med tub 1653-002 Avslut:

Läs mer

Vurpa Motion Graphics AB

Vurpa Motion Graphics AB 0230-001 Avslut: 10:00 0230-003 Avslut: 10:06 PowerMac G5 dator, 2 skärmar och pentablet 0230-002 Avslut: 10:09 8 000.00 kr exkl moms Mac pro, skärm och pentablet 0230-004 Avslut: 10:10 10 000.00 kr exkl

Läs mer

Figa com AB i konkurs

Figa com AB i konkurs Trottoarpratare 1947-001 Avslut: 13:30 80 Diverse datorkomponenter och tvättkorg 1947-002 Avslut: 13:31 Multimaskin Xerox Phaser 6180 MFP 1947-003 Avslut: 13:32 1 80 5st datorburkar blandade märken 1947-004

Läs mer

Höstauktion nr 1. Gul vas Åsheda. Orange skål på fot Boda. Stor orange skål på fot signerad. nr 3. Fisk Murano. Skål Orrefors.

Höstauktion nr 1. Gul vas Åsheda. Orange skål på fot Boda. Stor orange skål på fot signerad. nr 3. Fisk Murano. Skål Orrefors. Här kan du se ett urval av de auktionsföremål som vi avser att ropa ut vid vår årliga höstauktion i Tingshuset Lerum sönd. 5 oktober Auktion kl.12:00, visning från kl. 11:00 VÄLKOMMEN nr 1 Denna lista:

Läs mer

Öresunds Bygg Entreprenad AB i konkurs

Öresunds Bygg Entreprenad AB i konkurs Allt löst i rum, laptop Asus, fåtölj, bord och stol 2860-001 Avslut: 10:47 Matbord och 4st stolar 2860-002 Avslut: 10:48 600.00 kr exkl moms Dammsugare Electrolux 2860-004 Avslut: 10:50 700.00 kr exkl

Läs mer

Villa Sörbo AB i konkurs 2016-05-25

Villa Sörbo AB i konkurs 2016-05-25 1st trottoarpratare 1390-002 Avslut: 10:01 700.00 kr exkl moms 4st vaser, 2st ljusslyktor och 2st plastblommer 1390-001 Avslut: 10:01 2st barnstolar, filtar m.m 1390-003 Avslut: 10:02 2st caféskyltar och

Läs mer

ANBUDSUNDERLAG. VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255. Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd

ANBUDSUNDERLAG. VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255. Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd ANBUDSUNDERLAG VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255 Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd Hjälmaregatan 3, 211 18 MALMÖ Tel 040-74185, Fax 040-231949 E-mail acmalmo@ackordscentralen.se

Läs mer

Telefon och elektronik i Trelleborg 2016-02-21

Telefon och elektronik i Trelleborg 2016-02-21 Iphone 5 64GB 0593-001 Avslut: 18:00 5 ASUS Phonepad 16GB 0593-002 Avslut: 18:01 3 Samsung Galaxy ACE 4 0593-003 Avslut: 18:02 Samsung Galaxy S3 Olåst 0593-004 Avslut: 18:03 2 Iphone 5s GULD 16GB Olåst

Läs mer

Samlingsauktion

Samlingsauktion 2st tvåstegspallar, bensindunk samt div städmateriel 2043-001 Avslut: 13:10 Hörbybruk magasinkärra, saknar hjul mm 2043-002 Avslut: 13:11 700.00 kr exkl moms Förstärkare Yamaha, dvd, tv mm 2043-003 Avslut:

Läs mer

City Air Installation i Skåne AB i konkurs

City Air Installation i Skåne AB i konkurs Större whiteboardtavla ca 120x300cm 1953-001 Avslut: 10:00 Stor matta ca 270x400cm + lampa 1953-002 Avslut: 10:01 2st fåtöljer, runt bord och 2st mattor 1953-003 Avslut: 10:02 Runt lunchbord med 6st stolar

Läs mer

Auktion 4 september 1 (9)

Auktion 4 september 1 (9) Nr Beskrivning 1 Kaffekvarn 2 Kaffekvarn 3 Ljusstakar SN Metall 4 Tennljusstake Scandia Design Bellman, höjd 37 cm 5 Metallservis (lite defekt) 6 Strösockerskål 7 Blå-vit kruka Göteborg, höjd 23 cm 8 Blå-vit

Läs mer

Auktion 2013-06-26 1 (7)

Auktion 2013-06-26 1 (7) Nr Beskrivning 1 Blå-vit kruka Rörstrand höjd 18 cm, diameter 24 cm 2 Pyrokanna 3 Griskanna 4 Askfat med isbjörn 5 Kakburk 6 Vaser 7 Målat träfat 8 Ligghöna 9 Rostfri kaffekittel Nils-Johan 10 Eldfast

Läs mer

Kullabygdens Cykel och Motor AB

Kullabygdens Cykel och Motor AB 0035-001 Avslut: 10:02 6 156.00 kr exkl moms 0035-002 Avslut: 10:03 7 356.00 kr exkl moms 0035-004 Avslut: 10:06 6 556.00 kr exkl moms 0035-003 Avslut: 10:07 7 196.00 kr exkl moms 0035-006 Avslut: 10:10

Läs mer

Jima Högtryck AB i konkurs auktion

Jima Högtryck AB i konkurs auktion Domkraft 2381-001 Avslut: 09:35 Bänk 2381-002 Avslut: 09:36 300.00 kr exkl moms Plasttank 2381-003 Avslut: 09:37 200.00 kr exkl moms Spolslang 2381-004 Avslut: 09:38 6st konor 2381-005 Avslut: 09:39 Toastolar

Läs mer

Serviceeliten i Malmö AB i konkurs

Serviceeliten i Malmö AB i konkurs Pall med diverse färg, spackel m.m 1612-001 Avslut: 10:00 Grenställ med innehåll, diverse virke 1612-002 Avslut: 10:01 4 000.00 kr exkl moms 2st skottkärror 1612-003 Avslut: 10:02 1 400.00 kr exkl moms

Läs mer

Inejden Ekonomiska förening i konkurs

Inejden Ekonomiska förening i konkurs Barncykel med stödhjul Monark 12" 1893-001 Avslut: 14:40 Barncykel med stödhjul Monark 12" 1893-002 Avslut: 14:41 Herrcykel 7 växlar 28" 1893-003 Avslut: 14:42 1 200.00 kr exkl moms Herrcykel Crecent 26"

Läs mer

Nr Beskrivning 1 Plåtburk Carl Peter Påhlsson 2 2 eldfasta fat, Rörstrand, UE 3 2 eldfasta fat, Rörstrand Sara, UE 4 Ställ till singelskivor 5 Mjölk- och gräddflaskor 6 Mjölk- och gräddflaskor 7 Ligghöna

Läs mer

Kontinent Möbler i Bjärnum AB i Konkurs

Kontinent Möbler i Bjärnum AB i Konkurs Städskrubb inkl.hylla 0357-001 Avslut: 11:30 1 000.00 kr exkl moms Hall möbler och 5 styck stolar 0357-002 Avslut: 11:31 Soffbord 0357-003 Avslut: 11:32 Sharp multimaskin Mx 3110 N 0357-005 Avslut: 11:34

Läs mer

AB Konsult & Möbler ( Sitty Möbler ) i Landskrona

AB Konsult & Möbler ( Sitty Möbler ) i Landskrona Grå golvlampa 0565-001 Avslut: 11:15 Ekliden matgrupp, bord och 4 st.stolar 0565-002 Avslut: 11:16 7 000.00 kr exkl moms Ekliden skänk 0565-003 Avslut: 11:17 6 200.00 kr exkl moms Matta Cozy grön 160 x

Läs mer

Sköldekrans Ocean Play & Golf AB i konkurs

Sköldekrans Ocean Play & Golf AB i konkurs Förvaringsskåp 1 nyckel saknas, trottoarpratare och skyltflagga 1418-001 Avslut: 11:20 1 18st vita pallar 1418-002 Avslut: 11:21 5st barnstolar staplingsbara och brochyrställ 1418-003 Avslut: 11:22 2-sits

Läs mer

BESKRIVNING PLATS VÄRDE

BESKRIVNING PLATS VÄRDE BUKOWSKI AUKTIONER AB BOX 1754 111 87 STOCKHOLM TEL. 08-614 08 00 INFO@BUKOWSKIS.COM WWW.BUKOWSKIS.COM BARBRO HEDENMALM DUNDERBERGSGATAN 2 382 80 NYBRO 0481-45375 ORG.NR 556434-1369 MOMSREG.NR SE556434136901

Läs mer

Nybostrands Bygg AB i konkurs

Nybostrands Bygg AB i konkurs Hylla med innehåll 2605-001 Avslut: 10:01 Hylla med innehåll 2605-005 Avslut: 10:04 7 000.00 kr exkl moms Hylla med innehåll 2605-004 Avslut: 10:04 8 000.00 kr exkl moms Diverse sågklingor, glaslyft, linjal

Läs mer

Flex grovdammsugare 1 Flex väggslip 1 Esab svets Caddy ARC 150 1 Kärscher högtryckstvätt, liten 1 Ridgid Kollmann, rörrensare 1 Fallskyddsutrustning

Flex grovdammsugare 1 Flex väggslip 1 Esab svets Caddy ARC 150 1 Kärscher högtryckstvätt, liten 1 Ridgid Kollmann, rörrensare 1 Fallskyddsutrustning Benämning Antal Flex grovdammsugare 1 Flex väggslip 1 Esab svets Caddy ARC 150 1 Kärscher högtryckstvätt, liten 1 Ridgid Kollmann, rörrensare 1 Fallskyddsutrustning Müller 2 Topcon RL-H33, laser 1 ECU

Läs mer

GG golv AB i konkurs 2012-06-05

GG golv AB i konkurs 2012-06-05 Verktygslåda 0132-002 Avslut: 10:02 Elfläkt+Vinkelslip med diamantklinga 0132-003 Avslut: 10:04 Slagborrmaskin Makita 0132-004 Avslut: 10:06 Golvslip Randmeister 0132-001 Avslut: 10:07 5 000.00 kr exkl

Läs mer

Pang i Bygget AB i konkurs

Pang i Bygget AB i konkurs Tigersåg Makita JR3070CT 2828-001 Avslut: 18:00 1 200.00 kr exkl moms Skruvdragare Festool BPC18 med batteri och laddare 2828-002 Avslut: 18:01 1 800.00 kr exkl moms Sticksåg Bosch Professional GST90E

Läs mer

Samlingsauktion från olika förvaltare

Samlingsauktion från olika förvaltare Vägkonor, vägarbetsskyltar m.m 2843-001 Avslut: 11:35 700.00 kr momsfritt 2st trälådor, blomsterbåge och växt i betongkruka 2843-002 Avslut: 11:36 Ca 190st tak & nockpannor, olika modeller 2843-004 Avslut:

Läs mer

EN SEPTEMBER-REPRIS SFI. Hur är det idag? Får jag låna ditt busskort? Vad vill du ha, kaffe eller te? Vad vill du ha, nötter eller godis?

EN SEPTEMBER-REPRIS SFI. Hur är det idag? Får jag låna ditt busskort? Vad vill du ha, kaffe eller te? Vad vill du ha, nötter eller godis? SFI EN SEPTEMBERREPRIS Hur är det idag? Får jag låna ditt busskort? Vad vill du ha, kaffe eller te? Vad vill du ha, nötter eller godis? Vill du ha lite mer? Kan du hjälpa mig? Oj, förlåt! Tack för lånet!

Läs mer

Auktion 7 augusti 1 (7)

Auktion 7 augusti 1 (7) Nr Beskrivning 1 Nickelservis 2 Bordsur 3 Nickelservis 4 Ostkupa 5 Strösockerskål 6 Julgranskulor mm 7 Bokmärken 8 Bokmärken 9 Bokmärken 10 Bokmärken 11 Bokmärken 12 Bokmärken 13 Kaffeservis 14 Fat Rubin

Läs mer

Hem & Fritid

Hem & Fritid Golvlampa med industriell look. 0802-002 Avslut: 18:01 4 400.00 kr exkl moms Tv bord med bokhylla 0802-001 Avslut: 18:01 6 000.00 kr exkl moms Två skyltdockor 0802-003 Avslut: 18:02 Soffbord i chesterfield

Läs mer

Kanama Ekonomiska Förening i konkurs

Kanama Ekonomiska Förening i konkurs Griffeltavla 2706-002 Avslut: 17:16 Retro Soffa, fåtölj, golvlampa 2706-001 Avslut: 17:16 2 3st bord med ca 12st stolar 2706-003 Avslut: 17:17 Diverse köksredskap såsom knivar, vispar, rostfri bunkar,

Läs mer

PU.EL I KVÄRLÖV AB i konkurs

PU.EL I KVÄRLÖV AB i konkurs Skrivbord, lådhurtsar, kontorsstol, bokhyllor 1744-001 Avslut: 19:25 Konferensbord med 9st tillhörande stolar samt whiteboard och diverse tavlor 1744-003 Avslut: 19:28 Samsung multimaskin SCX 4521F samt

Läs mer

Samlingsauktion från olika förvaltare

Samlingsauktion från olika förvaltare 4st stolar och vedkorg 2206-001 Avslut: 10:50 1 300.00 kr exkl moms Bärbar dator Lenovo G 50 med laddare 2207-002 Avslut: 10:59 1 800.00 kr exkl moms Bärbar Samsung RV 520 med laddare 2208-003 Avslut:

Läs mer

Bikeline Sweden AB i konkurs auktion

Bikeline Sweden AB i konkurs auktion Bord med 2st soffor KWA 2430-001 Avslut: 13:15 Bord med 2st soffor KWA och bord, soffa och stol 2430-002 Avslut: 13:16 Hemmabyggd askkopp 2430-003 Avslut: 13:17 300.00 kr exkl moms 2st styren 2430-004

Läs mer

Auktion på Kvarndala den 28 juli kl 12, visning från kl 11.

Auktion på Kvarndala den 28 juli kl 12, visning från kl 11. Auktion på Kvarndala den 28 juli kl 12, visning från kl 11. Alla objekt säljs i befintligt skick. Betalning vid klubbslag; kontant, swish eller kort. Objekt Utropspris 1 Rosenthal fat design Björn Wiinblad,

Läs mer

<B>Möbeloutlet

<B>Möbeloutlet Sidobord elipseformat ca 55x43cm H 44 cm 1344-001 Avslut: 18:00 Sidobord elipseformat ca 55x43cm H 44 cm 1344-002 Avslut: 18:01 Blandpall med stativ ca 2 paviljonger skruvar saknas 1344-003 Avslut: 18:02

Läs mer

1 Torktumlare 1 Torkskåp 1 Mangel 1 Strykbräda 2 Strykjärn. 1 Låg bokhylla Toalettskåp

1 Torktumlare 1 Torkskåp 1 Mangel 1 Strykbräda 2 Strykjärn. 1 Låg bokhylla Toalettskåp INVENTARIELISTA TENNKRONAN 150930 KÄLLARVÅNINGEN TRAPPHUS HALL TVÄTTSTUGA LINNEFÖRRÅD/PERSONALDUSCH DUSCH/BASTU TV-RUM AKTIVITETSRUM HYGIENFÖRRÅD MATFÖRRÅD 1 hatthylla 3 Tvättmaskiner 1 Torktumlare 1 Torkskåp

Läs mer

GBS Global Business Solutions AB i konkurs

GBS Global Business Solutions AB i konkurs Whiteboard i glas 2 x 1,5m 1755-001 Avslut: 10:00 1 Whiteboardtavla 3,5 x 1,2m 1755-002 Avslut: 10:01 3st tavlor 1755-003 Avslut: 10:02 1st fönster, plast 131 x 75cm öppningsbart 1755-005 Avslut: 10:04

Läs mer

Elmaterial mm

Elmaterial mm Gallergrindar 2 st + gallerdurk 1085-001 Avslut: 18:00 2 Armaturer begagnade 1085-002 Avslut: 18:01 Armaturer begagnade 1085-003 Avslut: 18:03 Nödutgångsarmaturer 1085-004 Avslut: 18:04 Armaturer 1085-005

Läs mer

Bosättningsaffären Tranemo AB i konkurs

Bosättningsaffären Tranemo AB i konkurs Allt på 3 hyllor och kransar på golvet, ej hyllor 2223-002 Avslut: 10:21 2 800.00 kr exkl moms Allt på 3 hyllor, Lily-boxar, glasvasar mm, ej hyllor 2223-001 Avslut: 10:22 3 200.00 kr exkl moms Allt på

Läs mer

Föreningen Marsvinsholmsteatern i konkurs

Föreningen Marsvinsholmsteatern i konkurs Ca 8 balar isolering 2155-001 Avslut: 13:10 1 000.00 kr momsfritt Ca 15 stolar samt golvlampa 2155-002 Avslut: 13:11 Ca 25 st äldre klänningar olika strl 2155-003 Avslut: 13:12 1 2st torsos, samt 2st mjukisvildsvinshuvuden

Läs mer

lampor Grupp två är Svenska en-ord och grupp tre är en-ord som kommer från andra språk.

lampor Grupp två är Svenska en-ord och grupp tre är en-ord som kommer från andra språk. Lampa Lampor Det finns fem verb grupper. Grupp ett är en-ord som slutar på -a. Grupp två är Svenska en-ord och grupp tre är en-ord som kommer från andra språk. som inte slutar på vokal. En Grupp 1 En lampa

Läs mer

Gertrud och Söner AB i konkurs 2016-05-04

Gertrud och Söner AB i konkurs 2016-05-04 Låda med spännband och rep 1362-001 Avslut: 12:00 Skärm PB Viseo 240 DX, Upplösning 1920x1080 1362-002 Avslut: 12:01 TV Sony Bravia KLV-S32 A10E 1362-003 Avslut: 12:02 TV Samsung 32 Tum 1362-004 Avslut:

Läs mer

Jima Högtryck AB i konkurs

Jima Högtryck AB i konkurs Matbord o 7st stolar, hylla, planeringstavla 2320-001 Avslut: 13:45 2st skrivbord, 4st hyllor, whiteboard, 2st sidobord 2320-002 Avslut: 13:46 2 Dammsugare Electrolux Ultrasilencer 2320-003 Avslut: 13:47

Läs mer

Bolagret Living & Giving AB i konkurs butik Söder

Bolagret Living & Giving AB i konkurs butik Söder Dekoration 0121-003 Avslut: 09:02 Barstolar 0121-001 Avslut: 09:02 2 250.00 kr exkl moms Matbord 0121-004 Avslut: 09:04 5 600.00 kr exkl moms Matstolar 0121-002 Avslut: 09:04 5 600.00 kr exkl moms Matbord

Läs mer

Allglas 28 cl 31:-/dussin. Champagneglas, lågt, svängare 16 cl 34:-/dussin. Champagneglas, högt 17 cl 31:-/dussin. Champagneglas XL 19 cl 39:-/dussin

Allglas 28 cl 31:-/dussin. Champagneglas, lågt, svängare 16 cl 34:-/dussin. Champagneglas, högt 17 cl 31:-/dussin. Champagneglas XL 19 cl 39:-/dussin GLAS Allglas 28 cl Champagneglas, lågt, svängare 16 cl Champagneglas, högt 17 cl Champagneglas XL 19 cl Cocktailglas 14 cl Cocktailglas XL 20 cl Cognacskupa 15 cl Cognacskupa 25 cl Coupeglas 28 cl Dessertvinsglas

Läs mer

Digital Computer Systems i Jönköping i konkurs

Digital Computer Systems i Jönköping i konkurs Hylla med toner ca 25 st 1901-001 Avslut: 19:30 9 Hylla med kassar, krymp plast, papper mm 1901-002 Avslut: 19:31 Väskor och ryggsäckar 1901-003 Avslut: 19:32 Kassalådor, kvittoskrivare mm 1901-004 Avslut:

Läs mer

Advisors Marketing Group AMG AB i konkurs 2016-01-13

Advisors Marketing Group AMG AB i konkurs 2016-01-13 3st fåtöljer, reklam-material och hyllor 1171-001 Avslut: 11:50 Skrivbord, stol, dator, 2st skärmar och hylla 1171-002 Avslut: 11:51 Skrivbord, stol, dator, 1st skärm och hylla 1171-003 Avslut: 11:52 1

Läs mer

Brand World i Malmö

Brand World i Malmö 0142-001 Avslut: 09:01 Jeans på bord 0142-002 Avslut: 09:01 2 0142-003 Avslut: 09:02 0142-006 Avslut: 09:05 0142-008 Avslut: 09:07 10 000.00 kr exkl moms 0142-004 Avslut: 09:07 0142-007 Avslut: 09:08 0142-009

Läs mer

Den Magiska dörren av Tilde och Saga Illustrationer av Tilde

Den Magiska dörren av Tilde och Saga Illustrationer av Tilde Den Magiska dörren av Tilde och Saga Illustrationer av Tilde Kapitel 1 Dörren Hej jag heter Carli och jag är 9 år. Min skola heter Nyckelpigan. Min kompis tycker jag om, hon heter Marie. Vi är rädda för

Läs mer

Hem & Fritid i Skåne

Hem & Fritid i Skåne De luxe Lounge uppsättning 0648-001 Avslut: 19:00 25 000.00 kr exkl moms Stor trädgårdsgrupp i Svart 0648-002 Avslut: 19:01 16 000.00 kr exkl moms Duo stol med bord och två fotpallar 0648-003 Avslut: 19:02

Läs mer

Dennis Jakt & Vapen AB i konkurs

Dennis Jakt & Vapen AB i konkurs Hängare, koppel och reflex 0428-001 Avslut: 12:45 Jacka storlek S 0428-002 Avslut: 12:46 Skjorta storlek L 0428-003 Avslut: 12:47 Skjorta storlek L 0428-004 Avslut: 12:48 Skjorta storlek XL 0428-005 Avslut:

Läs mer

Hem & Fritid

Hem & Fritid Stor trädgårdspaviljong 0826-001 Avslut: 18:00 Stor Paviljong för trädgården 0826-002 Avslut: 18:01 Stor Paviljong för trädgården 0826-003 Avslut: 18:02 Stort party tält 0826-004 Avslut: 18:03 Party Tält

Läs mer

Auktion på Kvarndala den 23 juli kl 12, visning från kl 11.

Auktion på Kvarndala den 23 juli kl 12, visning från kl 11. Auktion på Kvarndala den 23 juli kl 12, visning från kl 11. Alla objekt säljs i befintligt skick. Betalning vid klubbslag; kontant, swish eller kort. 1 Oljemålning av Ove Lennart Svedin, född i Malmö 1915.

Läs mer

Keramik Entreprenad i Skåne AB

Keramik Entreprenad i Skåne AB Allt i hörnan 0347-001 Avslut: 17:15 Vattensåg VIP 260 0347-002 Avslut: 17:16 Vattensåg Monolit Tornado 0347-004 Avslut: 17:18 4 000.00 kr exkl moms Pelarborr 0347-003 Avslut: 17:19 Allt i hyllan 0347-006

Läs mer

RUMSBESKRIVNING PARHUS

RUMSBESKRIVNING PARHUS RUMSBESKRIVNING PARHUS RUMSBESKRIVNING PARHUS allmänt KAPPRUM/HALL VARDAGSRUM INNERDÖRRAR Vita, Diplomat FÖNSTERBRÄDOR Entréplan: Slipad ölandssten Övre plan: Vitmålad trä Vindsplan: Vitmålad trä RUMSHÖJD

Läs mer