KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 28/4 kl Visn. 28/4 från kl 10 samt Tisdag 27/4 kl.

Download "KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 28/4 kl. 12.00 Visn. 28/4 från kl 10 samt Tisdag 27/4 kl."

1 Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: Fax info@malardalensauktioner.se KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 28/4 kl. 12. Visn. 28/4 från kl 1 samt Tisdag 27/4 kl STORT PARTI PRYDNADSELEFANTER 2 RULLBANDSPELARE SONY TC BYGCENTRAL 4 SITAR I VÄSKA 12CM LÅNG 5 2 DEL. RUBIN GEFLE 6 5 ST ELEFANT & GUDABILDER 7 KOMPASS GYROUPPHÄNGD 8 PARTI LEGO BL.A RÄLS 9 PARTI BIJOUTERIER; ÖRHÄNGEN M.M. 1 PARTI KAMERA, VUXENFILM 8MM M.M TRUMMOR & 2 BJÄLLROR 12 SNIDAD ELEFANTBETE 13 GUDABILD I BRONS 18CM HÖG 14 VILDSVIN I BRONS PÅ MARMORSOCKEL9,5CM LÅNG 15 2 HÖGTALARE BOSE 91-II PÅ STATIV+ EQUALIZER MIXERBORD PHONIC MRT7+ 2 STATIV 17 3 ST FIGURINER 18 2 ST GLASSVAMPAR BODA 19 DIGITALKAMERA CANON POWERSHOT A ST YTTERKRUKOR GUSTAVSBERG EMPIRE 21 2 ST KINESISKA KRUKOR 22 KERAMIKVAS UE MARI SIMULSSON 23CM HÖG 23 PARTI VINYLSKIVOR 24 VÄXTERNAS LIV 11 BAND 25 2 KART. MED LINNE 26 TAKLAMPA MED GRÖNA PRISMOR 27 TAKLAMPA KRISTALL 28 TAKLAMPA KRISTALL 29 2 ST KORNISCHER 3 BARVAGN 31 PARTI NYA T-SHIRTS MED TRYCK 32 KVITTOSKRIVARE STAR TSP 33 DVD-SPELARE YAMAHA DVD-S55 34 PARTI BORRAR & BITS 35 LUFTGEVÄR EM-GE ZELLA MEHLIS MED KULOR 36 PARTI SPÄRRSKAFT, HYLSSATS M.M. 37 PARTI KOBEN 38 3 YXOR HULTAFORS 39 PARTI BILDAMMSUGARE, KUPÉVÄRMARE M.M. 4 CIRKELSÅG SKIL 41 BANDSLIP SKIL 42 VINKELSLIP ELU 43 SLIPMASKIN BOSCH PEX 115 A 44 ÖVERHANDSFRÄS BOSCH PEF 5 A 45 2 ST BORRMASKINER BOSCH 46 PARTI DIVERSE OLIKA VERKTYG 47 4 ST RÖRTÄNGER 48 BULTSAX 6MM 49 TIGERSÅG 5 PC DELL DIMENSION 515 M. SKÄRM 17 & LJUD 51 PARTI SKARVSLADDAR, JORDFELSBRYTARE M.M. 52 SVENSKA FLAGGOR & VIMPLAR 53 VINYLSKIVOR; LP, EP M.M. 54 YXOR, SÅGAR, KORP 55 MOTORSÅG AL-KO KB 35/35 BENSIN 56 MOTORSÅG DOLMAR ES-2135 A EL. 57 MOTROSÅG SACHS-DOLMAR 295 EL. 58 PALL BYGGBELYSNING, GERSÅG M.M FISKESPÖN, BÅTHAKE 6 2 ST GASOLKÖK 61 SLIPMASKIN SKIL ELHYVEL SKIL 63 PARTI DIVERSE BÅTTILLBEHÖR 64 1 PAR HÖGTALARE BOSE MOD SKIVSPELARE AR INC. XA UNIVERSAL MOD. 66 PARTI BLOCK, HYLSNYCKLAR, SPÄRRSKAFT

2 67 4 LÅDOR HANDVERKTYG M.M ST BATTERIDRIVNA BORRMASKINER 69 PARTI EXTRALJUS, BATTERILADDARE M.M. 7 PARTI DIGITALBOX, DVD-SPELARE M.M. 71 PARTI MÄTVERKTYG 72 SLIPSTEN TORMEK ST SYSTEMKAMERA MINOLTA SR-7 M EXTRA OBJEKTIV 74 VARMLUFTPISTOL, STICKSÅG 75 VINSCH 76 STORT PARTI TRÄDGÅRDSVERKTYG 77 GARAGEDOMKRAFT 2 ¼ TON 78 PALL MED PALLBOCKAR, DOMKRAFT M.M. 79 HÖGTRYCSTVÄTT KÄRCHER K PIRRA 81 KOMBINATIONSSTEGE SCANDO 6M. 82 KOMBINATIONSSTEGE ALTREX CA 5M. 83 ARBETSSTÄLLNING 84 VEDKLYV 85 CYKEL MERIDA CROSSWAY CYKEL BRIDGESTONE CB/1 87 MOPED SOLO HYDRO-DRIVE 88 VAKANT 89 SNÖSLUNGA 9 MOTORGRÄSKLIPPARE BRIGGS & STRATON QUANTUM TRÄNINGSBÄNK 92 MJÖLKKRUKA LÄTTMETALL 93 FLAGGSPEL 94 GAMMAL TRÄSTEGE 95 HYVELBÄNK SJÖBERGS 96 RECEIVER ONKYO TX 821 M. HÖGTALARE 97 PARTI FLYTVÄSTAR 98 ASKTANK FÖR DAMMSUGARE 99 TV PHILIPS 19TW DRÄNKPUMP AL-KO TWIN 14 COMBI 11 RECEIVER PIONEER SX-15 TD 12 TV FUNAI LCD-A6 13 MINISTEREO PANASONIC 14 DOKUMENTFÖRVARINGSSTÄLL 15 PERSONVÅG EXAKT 16 GJUTJÄRNSSKÖLD SIGN GRAVYR LE HILLET DOUX 18 GRAVYR LE LEVER 19 TAKLAMPA GLAS 11 TAKLAMPA INGRID OF SWEDEN 111 TAKLAMPA 112 PARTI TAVLOR 113 KIKARE ZENITH MARINE 7*5 114 KIKARE PERL 8*56 FIELD PARTI KRISTALLKARAFF, MORTEL, NYSILVER M.M ST LYKTOR 117 PARTI GLÖGG & SNAPSGLAS 118 TOPPLANTERNA KOPPAR 119 KOPPARKITTEL, KAFFEPANNA, KASTRULL M.M. 12 PARTI DIVERSE PORSLIN; SYLTKRUKA, FLYTANDE BLÅTT M.M KANDELABRAR IKEA GRÖNSÖ V.I DEL. RÖRSTRAND BLÅ BLOM 123 YTTERKRUKA GUSTAFSBERG 124 VAS RÖRSTRAND DRUVA(UTGÅR) 125 FISKFAT M. LAGAD INSATS KINA 126 FIGURIN ROSENTHAL 24CM HÖG 127 SKINNVÄSKA PICARD 128 TEKÖK PLÄTER 129 SERVERINGSKANNA TENN, LJUSSAX, DOLK 13 1 PAR 2-ARMADE SILVERKANDELABRAR C.G.H. D8 (MONOGRAM) 131 SILVERPOKAL J. RÖNNQVIST Q7 29,5CM HÖG 714GR GRAVERAD 132 SILVERSKÅL ESK S7 717GR 19,5CM HÖG 3, 5CM LÅNG 133 KAFFESERVIS 3 DELAR SILVER C.G HALLBERG U7 1725GR (NYCKEL FATTAS) 134 SILVERSKÅL ENGLAND 342GR 135 PARTI SILVER; FAT, TESIL M.M. 864GR ST FAT RÖRSTRAND FLAMBE NYLUND PAR DEKORELEMENT TRÄ PAR BRÄNNFÖRGYLLDA MÄSSINGLJUSSTAKAR 139 TRUMPET GÖTZ 14 1 PAR GOLVLJUSSTAKAR TRÄ 55CM 141 MARMORPIEDESTAL 15CM HÖG (DIV. SPRICKOR & NAGG) 142 ALABASTERLAMPA 92CM HÖG (ÖVRE LAMPKUPAN LAGAD) 143 TRÄSKULPTUR PÅ PIEDESTAL 119CM HÖG ST BÖJTRÄSTOLAR THONET BRÄNN & ETIKETTMÄRKT 145 TRÄDGÅRDSMÖBEL; BORD & 2 STOLAR ST TRÄDGÅRDSKARMSTOLAR GRYTHYTTAN 147 TRÄDGÅRDSBORD METALL SKOGLUND & OLSON 148 SOFFBORD M. KAKELPLATTOR JAKTMOTIV SIGN: BÖCKMAN? 149 STOL MED 6 STOLAR 15 4 ST STOLAR IKEA 17-TAL FRESTAD 151 TRÄDGÅRDSMÖBEL; BORD, SOFFA, 2 STOLAR BLÅ

3 152 SKINNSOFFA BRUN 153 SPARKSTÖTTING 154 SPARKSTÖTTING 155 TRÄDGÅRDSBORD TEAK M. FAST ILÄGGSSKIVA 156 TRÄDGÅRDSBORD TEAK FÄLLBART 157 PORSLINSASK M. ÄNGLAMOTIV 158 BORRMASKIN BOSCH 12V. GSR 159 BORRMASKIN BOSCH 12V. GSR 16 BORRMASKIN BOSCH PSR 12 VE BORRMASKIN BOSCH PSR 12 VE FM-RADIO SONY ICF-94L 163 TRÅDLÖS TEL. SIEMENS GIGASET A DIGITALBOX MOTOROLA VIP 196-9DB 165 DIGITALBOX MOTOROLA VIP PARTI FRIMÄRKEN 167 LITOGRAFI SIGN. TRE KRONOR 168 LITOGRAFI SIGN. TRE KRONOR 169 LITOGRAFI SIGN. TRE KRONOR 17 TAVLA SEGELFARTYG 171 TAVLA B.H. HÄVERÖ 172 AFFISCH CAMERA OBSCURA AFFISCH CAMERA OBSCURA AFFISCH TOMAS LEDIN AFFISCH FOTOGRAFI UTSTÄLLNING UMEÅ AFFISCH SARA PROVINCETOWN LITOGRAFI VASARELY 156/ AFFISCH VICTOR VASARELY 179 AFFISCH VICTOR VASARELY 18 AFFISCH JOHN KACERE AFFISCH KOOL JAZZ FESTIVAL TAVLA BOULEVARD OF BROKEN DREAMS ETSNING OSSIAN ELGSTRÖM 193 RENGÄRDET 184 ETSNING OSSIAN ELGSTRÖM 193 LAPP OLMREN 185 ETSNING OSSIAN ELGSTRÖM OLJEMÅLNING SIGN: W. SOAMES 187 OLJEMÅLNING SIGN: LARS BOETHIUS OLJEMÅLNING SIGN: LARS BOETHIUS OLJEMÅLNING SIGN: CORSHAMMAR LOFOTEN TAVLOR SAMER +DIVERSE BÖCKER BL.A RAHNALA ILL. OSSIAN ELGSTRÖM 191 GLASÖRN SIGN: RASALAHTI DELAR KAFFESERVIS TUSCAN ENGLAND ST BORDSLYSTER KRISTALL ST GLASSKULPTURER KOSTA WÄRFF DEL. RÖTT GLAS GULLASKRUF DEL. RANKA GUSTAVSBERG ST STARKVINSGLAS GULDDEKOR 198 RÖD GLASSKÅL PÅ FOT ORREFORS PALMQVIST DEL. KUNGLIG DANSK BLOND MUSSELMALET 37 DEL. KRISTALLSERVIS KOSTA 21 PARTI GLASVASER, KARAFF M.M. 22 PARTI NS M.M DEL. KUNGLIG DANSK HELBLOND MUSSELMALET 24 PARTI KRISTALLKARAFFER, OSTKUPA FISKBESTICK 26 KRISTALLSKÅL ORREFORS 27 MATSALSBORD PELARFOT MAHOGNY 2 SKIVOR TOTAL LÄNGD 285CM 28 KARMSTOL MAHOGNY 29 SOFFA CARL MALMSTEN SAMSAS 21 GOLVLAMPA 211 SEKRETÄR MAHOGNY MARMORSKIVA GUSTAVIANSK STIL 212 SERVERINGSSKÅP BODAFORS MED JALUSIDÖRRAR 213 TEAK/ROTTINGBORD DANSKT 214 FÅTÖLJ CARL MALMSTEN FARMOR (SLITEN) STOLAR GUSTAVIANSK STIL 216 SLAGBORD+ LITEN BYRÅ 217 BORDSLAMPA PORSLIN 218 SKRIVBORD 219 PRYDNADSHYLLA MED UNDERSKÅP 22 KARMSTOL KÖRSBÄR/SKINN JOC 221 KARMSTOL ASKO 222 KAFFESERVIS GUSTAVSBERG 12 DELAR GRÖN/GULD 223 KAFFESERVIS GUSTAVSBERG 12 DELAR GUL/GULD 224 PORSLINSFIGURIN B&G GITARRSPELANDE FLICKA 24 CM SIGN. 225 PORSLINSFIGURIN B&G FLICKA MED GÄSS 24CM SIGN. 226 PORSLINSFIGURIN KUNGLIG DANSK 22CM 227 PORSLINSFIGURIN B&G FLICKA MED TULPANER 15CM PORSLINSSVANAR KUNGLIG DANSK 229 PORSLINSFIGURIN KUNGLIG DANSK 23 SNIDAD TRÄGUMMA L. BRUNDIN PORSLINSVAS KUNGLIG DANSK 17CM 232 PORSLINSFLASKA+ 2 CREMEKOPPAR RÖRSTRAND ST ASKAR SILVER, MÄSSING 234 SOPPSLEV SILVER DANSK 1937 JS ST AFTONVÄSKOR SILVER M.M. 236 LAPPSKEDAR M.M

4 237 3 SKURNA FIGURINER K.B -75 & E N SKURNA LAPPKVINNOR T.L. & G.T PORSLINSFIGURINER+ FAT B&G 24 MOB. TELEFON SONY ERICSSON C MOB. TELEFON SONY ERICSSON SATIO 242 PARTI MOBILTELEFONER SKÄRBRÄDOR DELRIN+ 6 KNIVAR ABSOLUT VODKA SKÄRBRÄDOR DELRIN+ ISHINK+ 4 KNIVAR ABSOLUT VODKA 245 ARMBANDSUR BLINGBLING SVART TAVLA 246 ARMBANDSUR BLINGBLING VIT TAVLA 247 GULDARMBAND 45 GR ST ZIPPOTÄNDARE 249 ARMBANDSUR DIESEL 25 PARTI TINTINBIL, BIJOUTERIER M.M. 251 PARTI DIVERSE; LISA LARSON, TERMA M.M. 252 LITOGRAFI SIGN: GUSTAV RUDBERG 253 LITOGRAFI SIGN. ANDRA LOPPET 254 LITOGRAFI SIGN: WICHMANN LITOGRAFI SIGN: HILDING LINNQVIST 256 AKVARELL SIGN: CARL ANDERSSON MOHELLA ALLA TAVLOR PÅ VAGNEN 258 DVDBOX SEINFELD THE COMPLETE SERIES 259 BOKEN OM GAMLA STAN ÅKE OHLMARKS HELFRANSKT BAND 26 PORSLINSSKÅL RÖRSTRAND ILSE CLAESSON 261 VAS+ SKÅL EKEBY VICKE LINDSTRAND 262 GOLVVAS UPSALA EKEBY 47CM HÖG 263 LOCKURNA PORSLIN THOMAS 45CM HÖG DEL. KAFFESERVIS BING & GRÖNDAL BÖCKER HÄGG ÖRLOGGSLIV, UNDER SEGEL, GOTLAND REMMARE, 7 VINGLAS OLIVSLIPADE 267 BULJONGKOPPAR+ KAFFESERVIS 268 PARTI LJUSSTAKAR M.M DEL. KAFFESERVIS 27 STENGODSSKÅL RÖRSTRAND NYLUND 271 PARTI LINNE PÅ PALL 272 PARTI MYNTBREV, SVENSKA MYNT M.M. 273 FICKUR LONGINES, CERTINA DS M.M. 274 MODELLSTRÅLKASTARE, FILMKAMERA M.M DEL. MATSERVIS RÖRSTRAND ELEFENBENSRAMAR 277 PARTI TRE KRONORSSKÅL NYLUND+ VAS & KAKFAT DANMARK 278 PORSLINSFIGURIN ZAPHIR 279 MC-HUVA+ MOTORGLASÖGON 28 PRYDNADSSVÄRD 281 STRÅLKASTARE ETC SOURCE FOUR REVOLUTION 282 STRÅLKASTARE AVAB V.I.P. DIA PFC 283 STRÅLKASTARE AVAB V.I.P. 284 STRÅLKASTARE STRÅLKASTARE STRÅLKASTARE STRÅLKASTARE LED 288 STRÅLKASTARE SUONO F25 MSD 289 STRÅLKASTARE INNO A 29 4 LAMPHÅLLARE KARDAMOD 291 RÖKMASKIN ROSCO DELTA 292 PARTI VINYL 293 PARTI KRISTALLGLAS, FUGA PORSLIN M.M. 294 PARTI SILVERSKEDAR, TÅRTSPADE M.M. 338GR. 295 BORDSLAMPA KRISTALL ORREFORS CARL FAGERLUND 296 TV-SPEL SONY PLAYSTATION 3, 2 SPEL, 2 KONTROLLER 297 PARTI LINNE 298 STILBYRÅ MED MARMORSKIVA 299 FÅTÖLJ SAMSAS CARL MALMSTEN (SLITEN) LITOGRAFI SIGN: SVEN LIDBERG 31 LITOGRAFI SIGN: JAN LUNDQVIST STHLMS MOTIV 32 LITOGRAFI SIGN: JAN LUNDQVIST STHLMS MOTIV 33 LITOGRAFI SIGN. 34 MODELLSKEPP 7CM 35 KRISTALLKRONA BAROCKMODELL 11CM 36 VÄGGLYSTER BAROCKMODELL 37 ERIK DAHLBERG SUECIA ANTIQUA 1967 RÖTT SKINN/GULD 38 BOK STOCKHOLM WALD. BERNHARD 5 TRÄSNITT 39 DIVERSE GULDSMYCKEN 16GR. 31 DIVERSE SILVERSMYCKEN, KENZO M.M. 311 DIVERSE FICKUR, RESEUR KIENZLE M.M. 312 PARTI BIJOUTERIER 313 STORT PARTI ELSKÅP HIMMEL SAMT ELMÄTARTB(7 PALL.) 314 OLJEMÅLNING SIGN: MARTIN SALVADOR STOCKHOLMS MOTIV 315 OLJEMÅLNING SIGN: MARTIN SALVADOR STOCKHOLMS MOTIV 316 OLJEMÅLNING SIGN: MARTIN SALVADOR STOCKHOLMS MOTIV 317 LINNESKÅP MED SPEGEL I DÖRREN 318 SPEGELBYRÅ FURU 319 AMERIKANSK GUNGSTOL 32 ÖRONLAPPSFÅTÖLJ SKINN DJUPHÄFTAD 321 PARTI MODELLBILAR, SKENOR M.M. BL.A SCALEXTRIC

5 322 2 HÖGTALARE AMTECH 323 CYKEL CYCLEPRO OPTIMA 324 KLOCKRADIO M. CD PHILIPS 325 SKRIDSKOR BAUER VAPOR STRL: 9, BAND SELMA LAGERLÖF SKINN/GULD 327 PARTI BÄRBAR PC, TB M.M. 328 TV-SPEL XBOX M. TILLBEHÖR PLATTA SKÄRMAR MULTI Q (SAKANR STRÖMKÄLLA) 33 PARTI JOYSTICK ANALOGA SAITEK X PARTI TOMMA DVD-FODRAL & CD-VÄSKOR HÖGTALARE SMC 333 KEYBOARD YAMAHA PSR SÄNGMÖBEL 335 PARTI PC & DATATILLBEHÖR, KABLAR M.M. 336 PC & HDD-STÄLL FÖR RACKMONTAGE ST PC FÖR RACKMONTAGE 338 PARTI DOTORLITTERATUR ST APPLE POWER MACINTOSH G ST APPLE POWER MACINTOSH G3 341 EVAPORATIVE AIR COOLER 342 VÄGGFÄSTE FÖR PLATT-TV 343 VÄGGFÄSTE FÖR PLATT-TV 344 PARTI PRYDNADSFÖREMÅL; STRINDBERGSLAMPA M.M. 345 KRISTALLSERVIS 69 DELAR MONOGRAM 346 GASOLGRILL CHAR-BROIL 347 KEYBOARD CASIO CT SYMASKIN NORDIC 349 KAMERASTATIV VANGUARD VT MIXERBORD LEM COMPACT 412 S 351 SMIDESLJUSSTAKE+ VÄGGPRYDNAD 352 STEREODELAR YAMAHA; CD & FÖRSTÄRKARE DELAR PORSLIN KUNGLIG DANSK 354 PARTI VINTAGEVÄSKOR 355 PARTI LINNE 356 TAKLAMPA KRISTALL 357 TAKLAMAPA M. GLASKUPA 358 DVD-SPELARE PIONEER DV-717(SAKNAR FJÄRR.) 359 GPS PACKARD BELL COMPASSEO MEDIACONVERTER D-LINK DMC-7SC 361 SKRIVARE HP COLOR INKJET PRINTER CP MULTIMASKINER BROTHER & CANON 363 PARTI DATATB.: KABLAR, SCSIKORT M.M. 364 PARTI DIGITALTV FÖR PC, ANTENN M.M. 365 PARTI TRÅDLÖSA TANGENTBORD M.M. 366 PARTI DATATB., LEKSAKER M.M. 367 PARTI DATAMÖSS DISNEY 368 PARTI HDD & HDDCASE 369 PARTI SCART & DATAKABEL 37 TAVLA Försäljningsvillkor 15% SLAGAVGIFT. GODSET SÄLJS I VID KLUBBSLAG BEFINTLIGT SKICK. ANSVAR FÖR INROPAT GODS ÖVERGÅR VID KLUBBSLAG TILL KÖPAREN. PÅ SVENSK KONST SOM ROPAS IN FÖR MER ÄN 215:- TILLKOMMER EN AVGIFT(FÖLJERÄTT) PÅ 5% ATT BETALAS AV KÖPAREN. UTLÄMNING SKER T.O.M. 1 TIMME EFTER SISTA KLUBBSLAG SAMT TORSDAG 29/4 KL FÖRVARINGSKOSTNAD UTGÅR MED :- PER UTROP OCH DAG EFTER UTLÄMNINGSDAGEN.

Dödsboet efter Gert-Olle Ljunghäger auktion

Dödsboet efter Gert-Olle Ljunghäger auktion Bokhylla och böcker 1417-002 Avslut: 10:01 2st fåtöljer och ett runt bord 1417-001 Avslut: 10:01 2st byråer 1417-004 Avslut: 10:03 46 tum led tv slim Andersson, saknar fjärrkontroll 1417-003 Avslut: 10:03

Designkoncept Stockholm AB i konkurs

Housing Malmö AB i likvidation

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12.00 Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl.

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12.00 Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 8-655 1 5 Fax. 8-514 8 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet

Vurpa Motion Graphics AB

Vurpa Motion Graphics AB 0230-001 Avslut: 10:00 0230-003 Avslut: 10:06 PowerMac G5 dator, 2 skärmar och pentablet 0230-002 Avslut: 10:09 8 000.00 kr exkl moms Mac pro, skärm och pentablet 0230-004 Avslut: 10:10 10 000.00 kr exkl

AUKTION 18 Januari. VISNING fredag den 16:e januari kl. 11-17. AVSLUTAS söndag den 18:e januari med avslut från kl. 11 på vår hemsida..

AUKTION 18 Januari. VISNING fredag den 16:e januari kl. 11-17. AVSLUTAS söndag den 18:e januari med avslut från kl. 11 på vår hemsida.. AUKTION 18 Januari VISNING fredag den 16:e januari kl. 11-17 Objekt 3964 till 4020 samt 4063 framåt visat på industrig. 7, Gävle (Brynäs) Objekt 4021 till 4062 visat på Drottninggatan 48, Gävle (Alderholmen)

Samlingsauktion från olika förvaltare

Samlingsauktion från olika förvaltare Köpmansdisk 3529-001 Avslut: 10:08 3 000.00 kr momsfritt Klaffbord på hjul, spegel och klockor 3529-002 Avslut: 10:09 1 200.00 kr momsfritt Diverse nya kläder, diverse beg. skor, galgar och klädhäst 3529-003

Auktion 2013-06-26 1 (7)

Kilowatt AB i konkurs

Kilowatt AB i konkurs Sony dvd med surroundssystem, 5 högtalare, 1 sub 3115-001 Avslut: 13:05 700.00 kr exkl moms Whiteboardtavla och projektorduk 3115-002 Avslut: 13:06 2 500.00 kr exkl moms Projektor Epson EH-TW3200 full

Auktion lös egendom Västra Avdelningen Göteborg 080315

Auktion lös egendom Västra Avdelningen Göteborg 080315 Auktion lös egendom Västra Avdelningen Göteborg 080315 UtropsNr Antal Gods Såld för 1 1st Elgitarr Jackson PS mörkblå med fodral 900 2 1 st Elgitarr Washburn A-20V med fodral 2600 3 1 st Elgitarr Fender

Lärnehem AB i konkurs

Folkets Möbler Järfälla i konkurs

Folkets Möbler Järfälla i konkurs Vitrinskåp mörk brunt. 1956-002 Avslut: 12:35 10 990.00 kr exkl moms Manchestersoffa i beige 1956-001 Avslut: 12:35 25 000.00 kr exkl moms Vitrinskåp mörk brunt. 1956-003 Avslut: 12:36 10 990.00 kr exkl

Cedmerts Radio & TV Aktiebolag (Audio Video) i

Cedmerts Radio & TV Aktiebolag (Audio Video) i Allt på vägg pin pac 0575-001 Avslut: 15:45 15 000.00 kr exkl moms Allt på vägg pin pac 0575-002 Avslut: 15:46 10 000.00 kr exkl moms Minneskort 0575-005 Avslut: 15:49 600.00 kr exkl moms Canon 1100D,

Rohwer Granit AB i konkurs

Rohwer Granit AB i konkurs Kängor storlek 40 1383-001 Avslut: 14:06 800.00 kr exkl moms Kängor storlek 41 1383-002 Avslut: 14:07 800.00 kr exkl moms Arbetssko storlek 41 1383-003 Avslut: 14:08 500.00 kr exkl moms Arbetssko storlek

Lindens Gård AB i konkurs

Lindens Gård AB i konkurs Tvättmaskin Electrolux EW 920 S 3451-001 Avslut: 09:00 Dator, tangentbord och 2 skärmar 3451-003 Avslut: 09:02 Städutrustning allt löst och 2 kaffebryggare 3451-002 Avslut: 09:02 Micro, side bord, stort

Iransk-Svenska föreningen i konkurs auktion

Iransk-Svenska föreningen i konkurs auktion Bärbar dator Dell inspiron 6000 ej laddare 1699-001 Avslut: 10:25 Dator Compaq, skärm Asus, högtalare, tangentbord och mus 1699-002 Avslut: 10:26 2st jalusiskåp med diverse innehåll bla. värmefläkt och

SÄLGEN. INVENTARIEFÖRTECKNING Datum 2013-08-20 ENHET:

Torbjörn Jinert bygg & montage AB i konkurs

Torbjörn Jinert bygg & montage AB i konkurs Citroen Berlingo HDI, Reg.nr. WJH 396, årsmodell 2004, ca 17 700mil 0827-003 Avslut: 14:52 18 000.00 kr momsfritt Opel Combo CDTI, 2. Reg.nr. DAD 693, årsmodell 2006, ca 16 300mil 0827-002 Avslut: 14:52

Göran Svensson i konkurs

Göran Svensson i konkurs Diverse färg 2792-001 Avslut: 10:10 1 000.00 kr exkl moms Lagerhyllor och arbetsbord 2792-002 Avslut: 10:11 1 000.00 kr exkl moms Borrhammare/bilningsmaskin Hilti Te 72 2792-003 Avslut: 10:12 1 Verktygsskåp

Samlingsauktion från olika förvaltare Kärnborrmaskin Weka DK 11 2534-001 Avslut: 17:00 8 000.00 kr exkl moms Kärnborrstativ 2534-003 Avslut: 17:02 1 Kärnborrstativ 2534-002 Avslut: 17:02 12 000.00 kr exkl moms Kärnborrstativ 2534-004 Avslut:

Sköldekrans Ocean Play & Golf AB i konkurs

Sköldekrans Ocean Play & Golf AB i konkurs Förvaringsskåp 1 nyckel saknas, trottoarpratare och skyltflagga 1418-001 Avslut: 11:20 1 18st vita pallar 1418-002 Avslut: 11:21 5st barnstolar staplingsbara och brochyrställ 1418-003 Avslut: 11:22 2-sits

Auktion 2015-08- 29. Sida 1 av 17

Föreningen Marsvinsholmsteatern i konkurs

Föreningen Marsvinsholmsteatern i konkurs Ca 8 balar isolering 2155-001 Avslut: 13:10 1 000.00 kr momsfritt Ca 15 stolar samt golvlampa 2155-002 Avslut: 13:11 Ca 25 st äldre klänningar olika strl 2155-003 Avslut: 13:12 1 2st torsos, samt 2st mjukisvildsvinshuvuden

Kanama Ekonomiska Förening i konkurs

Kanama Ekonomiska Förening i konkurs Griffeltavla 2706-002 Avslut: 17:16 Retro Soffa, fåtölj, golvlampa 2706-001 Avslut: 17:16 2 3st bord med ca 12st stolar 2706-003 Avslut: 17:17 Diverse köksredskap såsom knivar, vispar, rostfri bunkar,

Steveus Bolag AB i konkurs

Steveus Bolag AB i konkurs Diverse gröna växter 2959-001 Avslut: 09:23 7st gröna växter, hänger i taket blandade sorter 2959-002 Avslut: 09:24 Bord, 4st stolar och matta 2959-003 Avslut: 09:25 1st bord och 6st stolar 2959-004 Avslut:

Samlingsauktion från olika förvaltare 2st Samsung telefoner utan laddare 2460-001 Avslut: 20:55 1st Samsung telefon, 1st Sony Eriksson, 1st Htc telefon utan laddare 2460-002 Avslut: 20:56 500.00 kr exkl moms Digitalkamera Olympus FE-47 med

Ingvar Anderssons dödsbo

Ingvar Anderssons dödsbo Högtryckstvätt Biltema 1800W 1172-001 Avslut: 13:55 750.00 kr momsfritt Slangvinda & stroller 1172-002 Avslut: 13:56 Dubbade vinterdäck på fälg, 4-bult 195 x 55 R15 1172-003 Avslut: 13:57 4 000.00 kr momsfritt

Inveckta i Växjö AB i Konkurs ( Jackson`s )

Inveckta i Växjö AB i Konkurs ( Jackson`s ) Allt i städskrubb såsom 2 st dammsugare Nilfisk GD 930 2693-001 Avslut: 15:21 1 700.00 kr exkl moms Allt i hall; soffa, tamburmajor, spegel m.m. OBS! Ej fastmonterade objekt 2693-002 Avslut: 15:22 2 800.00

Bakker Holland AB i konkurs

Bakker Holland AB i konkurs Kopieringsmaskin Sharp AR-M165, ca 67200 kopior 2585-001 Avslut: 19:15 2 500.00 kr exkl moms Elektriskt skrivbord, stol, hurts och 3st bokhyllor 2585-002 Avslut: 19:16 Stationär dator Hp Win med 2st bildskärmar,

Restaurang F HB (Stortorget 11) i konkurs, auktion

Restaurang F HB (Stortorget 11) i konkurs, auktion Ölglas ca 45st 2323-001 Avslut: 18:22 300.00 kr exkl moms 4st tillbringare, 2st konfettibomber mm 2323-002 Avslut: 18:23 600.00 kr exkl moms Ölglas ca 40st, ca 10 st plastglas mm 2323-003 Avslut: 18:24

West Side AB i konkurs

West Side AB i konkurs Exponeringskyl, Georgia 1000 2610-001 Avslut: 09:00 3 Köksskåp med bänkskiva, Obs bänkskiva ca 3,5m lång 2610-003 Avslut: 09:02 800.00 kr exkl moms Kassaapparat Casio SeC2000 2610-002 Avslut: 09:02 Kokeri

E-Foto Borgholm AB

E-Foto Borgholm AB Digitalkamera Nikon Coolpix Sol, ny i kartong, samt laddare Nikon MH-63 2197-001 Avslut: 13:55 1 700.00 kr exkl moms Kamera Canon DS6041 ( begagnad ) samt extra objektiv 2197-002 Avslut: 13:56 Blandade

Hem & Fritid i Skåne

Hem & Fritid i Skåne Minidumper med schaktblad 0757-001 Avslut: 18:00 45 000.00 kr exkl moms Minidumper med schaktblad 0757-002 Avslut: 18:01 45 000.00 kr exkl moms Stubbfräsare Lumag 0757-003 Avslut: 18:02 24 000.00 kr exkl

Tremulanten AB i konkurs

Tremulanten AB i konkurs Ställ med diverse notböcker 3179-001 Avslut: 11:26 2 000.00 kr exkl moms 2st reklamskyltar 3179-002 Avslut: 11:27 3179-003 Avslut: 11:28 3179-004 Avslut: 11:29 3179-005 Avslut: 11:30 3179-006 Avslut: 11:31

Tremulanten AB i konkurs

AUKTIONSLISTA EKAGÅRD LUNDA - ARLANDA 15-05-23 KL 10.00 VISN KL 8.00 * ALLA UTROP EXKL

AUKTIONSLISTA EKAGÅRD LUNDA - ARLANDA 15-05-23 KL 10.00 VISN KL 8.00 * ALLA UTROP EXKL AUKTIONSLISTA EKAGÅRD LUNDA - ARLANDA 15-05-23 KL 10.00 VISN KL 8.00 * ALLA UTROP EXKL. MOMS * BETALNING KONTANT & KORT * KUNDEN ANSVARAR SJÄLV FÖR INROPAT GODS/ INGA GARANTIER * ANTECKNA DE NUMMER DU

Samlingsauktion

Samlingsauktion 2st tvåstegspallar, bensindunk samt div städmateriel 2043-001 Avslut: 13:10 Hörbybruk magasinkärra, saknar hjul mm 2043-002 Avslut: 13:11 700.00 kr exkl moms Förstärkare Yamaha, dvd, tv mm 2043-003 Avslut:

Advanced TV Network Sweden AB i konkurs

Advanced TV Network Sweden AB i konkurs 1565-001 Avslut: 12:40 1565-002 Avslut: 12:41 1565-003 Avslut: 12:42 1565-004 Avslut: 12:43 1565-005 Avslut: 12:44 1565-006 Avslut: 12:45 1565-007 Avslut: 12:46 1565-008 Avslut: 12:47 1565-009 Avslut:

Hjärtat Hem & Interiör AB i konkurs

Bihnet Restaurang & Nöje AB i konkurs auktion

Bihnet Restaurang & Nöje AB i konkurs auktion Konferens bord med ca 10st stolar 3545-002 Avslut: 16:27 Stolar ca 20st samt bord, tavlor i rummet m.m. 3545-001 Avslut: 16:27 2 000.00 kr exkl moms Whiteboard-, Projektor-, tavla OBS ej fastmonterad skena

Förskolan Lasseliten ekonomisk förening i konkurs

Förskolan Lasseliten ekonomisk förening i konkurs Allt löst på kontor bla. skåp, skrivbord, stol, lådhurts 2300-001 Avslut: 11:00 Allt löst i städskåp 2300-003 Avslut: 11:02 800.00 kr exkl moms Microvågsugn, kaffebryggare och allt löst i skåp, ej städskåp

Amazing Pizza & Grill Lund AB i likvidation

Amazing Pizza & Grill Lund AB i likvidation Diverse lyktor, krukor, askfat m.m 1756-001 Avslut: 11:05 1756-002 Avslut: 11:06 1756-003 Avslut: 11:07 1756-004 Avslut: 11:08 1756-005 Avslut: 11:09 1756-007 Avslut: 11:11 1756-006 Avslut: 11:11 15st

Sven Fransson Hushållsservice AB i konkurs auktion

Sven Fransson Hushållsservice AB i konkurs auktion Höj och sänkbart skrivbord, arbetsstol och 3st tavlor 2378-001 Avslut: 18:05 1 400.00 kr exkl moms Butiksinredning ca 8st sektioner 2378-002 Avslut: 18:06 5 000.00 kr exkl moms Matbord med iläggsskiva

Bolagret Living & Giving AB i konkurs butik Malmö

Bolagret Living & Giving AB i konkurs butik Malmö Soffa 0126-001 Avslut: 10:00 Soffa 0126-002 Avslut: 10:01 6 800.00 kr exkl moms Fåtölj 0126-003 Avslut: 10:02 3 200.00 kr exkl moms Matsalsbord 0126-004 Avslut: 10:03 5 800.00 kr exkl moms Vardagsrumsbord

Diedrichs Flexibla väggsystem AB i konkurs auktion

Diedrichs Flexibla väggsystem AB i konkurs auktion Avvägningsinstrument Leica NA720 med stativ Bewag 1795-001 Avslut: 18:35 4 000.00 kr exkl moms Universalstege 1795-003 Avslut: 18:37 1 Industridammsugare Festo SR5 1795-002 Avslut: 18:37 Batteridriven

Advisors Marketing Group AMG AB i konkurs 2016-01-13

Advisors Marketing Group AMG AB i konkurs 2016-01-13 3st fåtöljer, reklam-material och hyllor 1171-001 Avslut: 11:50 Skrivbord, stol, dator, 2st skärmar och hylla 1171-002 Avslut: 11:51 Skrivbord, stol, dator, 1st skärm och hylla 1171-003 Avslut: 11:52 1

Ängelholms utemöbler AB i konkurs rop

Ängelholms utemöbler AB i konkurs rop Sittpuff med lock 1133-201 Avslut: 16:10 Stor plastblomma 1133-202 Avslut: 16:11 700.00 kr exkl moms Soffbord 120 x 63cm, ljus trä 1133-203 Avslut: 16:12 2 200.00 kr exkl moms Soffbord 120 x 63cm svart

Markislagret i Bromölla AB i konkurs

Markislagret i Bromölla AB i konkurs Tv 32" märke ok med takfäste 1653-001 Avslut: 10:15 Aluminiumstege 8-stegs 1653-003 Avslut: 10:17 Butiksställ med korgar 1653-004 Avslut: 10:18 400.00 kr exkl moms Terass värmare med tub 1653-002 Avslut:

Sommar och Sols AB i konkurs

Sommar och Sols AB i konkurs 2st reklamställ 1015-001 Avslut: 10:00 2 200.00 kr exkl moms Bord, 2st 3-sits soffor och sidbord 1015-003 Avslut: 10:02 6 000.00 kr exkl moms Blomma OBS! Bild kommer senare 1015-004 Avslut: 10:03 500.00

Framtidens Tandvård i Borås AB i konkurs

Framtidens Tandvård i Borås AB i konkurs Dator HP ProDesk 400 G1 MT med skärm och trådlöst tangentbord 1869-002 Avslut: 10:21 2 stolar och papperskorg 1869-004 Avslut: 10:23 Innehåll i 4 lådor, ej hurts 1869-005 Avslut: 10:24 Röntgenapparat Sirona

Kullavångens förskola Ekonomisk förening i konkurs

Kullavångens förskola Ekonomisk förening i konkurs Allt löst i kök, ej andra numrerade rop 1091-001 Avslut: 16:45 Diverse jul och påsksaker 1091-002 Avslut: 16:46 Tv Sony Lcd, 40tum, VHS spelare, Dvd spelare och vagn 1091-003 Avslut: 16:47 3 000.00 kr

50% på allt i butiken

50% på allt i butiken Kabelvägen 19 602 10 norrköping Tel 011-10 08 80 månd-fred 10-18 lörd 10-15 sönd 11-15 Tv-bänK Mdf 140x45x50 cm Ord. pris 3.500:- 1.750:- sideboard Mdf 145x47x85 cm Ord. pris 5.150:- 2.575:- sideboard

Niklassons Sales and Consulting AB i konkurs 2015-12-02

Niklassons Sales and Consulting AB i konkurs 2015-12-02 Whiteboardtavla 1153-003 Avslut: 16:12 1 200.00 kr exkl moms Låsbart skåp med innehåll och liten radio 1153-002 Avslut: 16:12 1 300.00 kr exkl moms Lampa 1153-004 Avslut: 16:13 400.00 kr exkl moms Hp dator,

Gothia Entreprenad AB i konkurs

Gothia Entreprenad AB i konkurs Datorskärm Dell, tangentbord samt kabel 1879-002 Avslut: 09:41 Laptop Acer E5-551 1879-001 Avslut: 09:41 2st bokhyllor, hurts samt kontorsstol 1879-004 Avslut: 09:43 Bokhylla, hurts, bord samt kontorsstol

OBS! Anbud på mail eller fax måste vara oss tillhanda innan Tisdag den 20/4 kl. 16

OBS! Anbud på mail eller fax måste vara oss tillhanda innan Tisdag den 20/4 kl. 16 Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se FLYTTAUKTION PÅ-PLATS Peugeot Huvudkontor K W Bruun Autoimport byter

Samlingsauktion från olika förvaltare 1st komprimator Orwak 3210 3065-002 Avslut: 16:22 30 000.00 kr exkl moms Teleskopstege 3066-003 Avslut: 16:23 1 200.00 kr exkl moms 2st Hitachi cirkelsågar C6BU2, 1st Paslod stiftpistol 3066-004 Avslut:

AUKTION 28:e September med avslut från kl 11:00

Staffanstorps Anläggning AB i konkurs

Staffanstorps Anläggning AB i konkurs Diverse skyltar, avspärrningar, pulversläckare och stövlar 3149-001 Avslut: 12:06 Batteriladdare, 3-faskabel och startkablar 3149-003 Avslut: 12:07 1 400.00 kr exkl moms Grästrimmer Tanaka AST-5000 med

Byggnads Aktiebolaget Per Wall i konkurs auktion

Byggnads Aktiebolaget Per Wall i konkurs auktion Takbox, nyckel saknas 2395-001 Avslut: 12:23 2st plåtskåp, nyckel saknas 2395-002 Avslut: 12:24 Rostfri vask och arbetsbock 2395-003 Avslut: 12:25 Byggsåg Power Craft 2000W 2395-004 Avslut: 12:26 1 Säkerhetsdörr

Förteckning Jul_Nyårsauktionweb

Förteckning Jul_Nyårsauktionweb Sida 1 Utskrivet 2015 12 18 17:56 1 Svanfigurin, signerad Marcolin, FM Ronneby H=17. 3 Figuriner 3st isbjörnar H=3 resp 6,5 resp 11. 5 Korgmöblemang, bord, stol, pall och väggspegel. 7 Hörnskåp, gustaviansk

Gertrud och Söner AB i konkurs 2016-05-04

Gertrud och Söner AB i konkurs 2016-05-04 Låda med spännband och rep 1362-001 Avslut: 12:00 Skärm PB Viseo 240 DX, Upplösning 1920x1080 1362-002 Avslut: 12:01 TV Sony Bravia KLV-S32 A10E 1362-003 Avslut: 12:02 TV Samsung 32 Tum 1362-004 Avslut:

Jima Högtryck AB i konkurs

Jima Högtryck AB i konkurs Låsbar hylla 2368-001 Avslut: 09:00 Elektriskt skrivbord, stol och hyllskåp 2368-002 Avslut: 09:01 Tavla 2368-003 Avslut: 09:02 Dator Dell, 2st skärmar, tangentbord och mus 2368-004 Avslut: 09:03 1 Elektriskt

Pang i Bygget AB i konkurs

Pang i Bygget AB i konkurs Tigersåg Makita JR3070CT 2828-001 Avslut: 18:00 1 200.00 kr exkl moms Skruvdragare Festool BPC18 med batteri och laddare 2828-002 Avslut: 18:01 1 800.00 kr exkl moms Sticksåg Bosch Professional GST90E

VVS & ventilationsteknik AB i konkurs

VVS & ventilationsteknik AB i konkurs Motorlyft 1,5 ton 2775-001 Avslut: 12:05 Vattenfilter Alfa 18 H 2775-002 Avslut: 12:06 Stege 8-steg 2775-003 Avslut: 12:07 Stege 5-steg 2775-004 Avslut: 12:08 1 200.00 kr exkl moms Stege 3-steg 2775-005

Samlingsauktion från olika förvaltare 2 axelskydd Warrior s/p 2439-001 Avslut: 13:42 2 axelskydd Easton senior s/p 2439-002 Avslut: 13:43 2 defekta keyboard och Canon skrivare 2439-003 Avslut: 13:44 Kassaregister Ollivetti ECR 8200 2439-004

Basilicon AB i konkurs

Basilicon AB i konkurs Plastblomma, lampa och klädmajor 1686-001 Avslut: 10:20 1 300.00 kr exkl moms Skåp med diverse innehåll 1686-003 Avslut: 10:22 Touchskärm 19" på golvstativ Multiq MQ219 Media 1686-002 Avslut: 10:22 4 000.00

194 Förnya ditt badrum! Lätt som en plätt med nya handdukar i härliga färger.

194 Förnya ditt badrum! Lätt som en plätt med nya handdukar i härliga färger. Vardagsrum 16 Vardagsrum, soffor, fåtöljer, bäddsoffor, soffbord, förvaring, tv-möbler 16 230 Matplats 88 Matrum, matbord, stolar och pallar, matsalsgrupper Kök 108 Kök, inredning, luckor, planeringsverktyg

Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se LÖSÖRESAUKTION PÅ-PLATS UTOMHUS Dösboet efter frisör Ebbe Bengtsson

Modular ML AB i konkurs auktion

Modular ML AB i konkurs auktion Diverse i lådor 1454-001 Avslut: 11:15 Lampor och tavelramar 1454-002 Avslut: 11:16 500.00 kr exkl moms Allt löst i skåp och uppe på bänk 1454-003 Avslut: 11:17 400.00 kr exkl moms Kaffebryggare Mockamaster

C 4 Idéforum ideell förening i konkurs

C 4 Idéforum ideell förening i konkurs Allt i rummet, EJ kopiator 2634-001 Avslut: 09:00 1 Allt i hörnet, diverse laptops med osäker funktion, diverse material m.m 2634-004 Avslut: 09:03 1 Bord med ca 12 stolar 2634-005 Avslut: 09:04 Skåp med

PU.EL I KVÄRLÖV AB i konkurs

PU.EL I KVÄRLÖV AB i konkurs Skrivbord, lådhurtsar, kontorsstol, bokhyllor 1744-001 Avslut: 19:25 Konferensbord med 9st tillhörande stolar samt whiteboard och diverse tavlor 1744-003 Avslut: 19:28 Samsung multimaskin SCX 4521F samt

Vendic AB i konkurs

Vendic AB i konkurs Diverse verktyg 0462-001 Avslut: 17:25 Säckkärra 0462-003 Avslut: 17:27 Handtruck BT 0462-004 Avslut: 17:28 Dator Dell 0462-002 Avslut: 17:28 1 Trappstegar 2 styck 0462-005 Avslut: 17:29 Dricka automat

Möbler i Skåne 2016-04-25

Möbler i Skåne 2016-04-25 Överdrag till 180 x 200 säng 0619-001 Avslut: 18:00 Överdrag till 180 x 200 säng 0619-002 Avslut: 18:01 Soffbord i såpad ek med vit skiva 0619-003 Avslut: 18:02 2 900.00 kr exkl moms Soffbord i såpad ek