KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl.

Download "KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12.00 Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl."

1 Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: Fax KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12. Visn. 19/1 från kl 1 samt Tisdag 18/1 kl PARTI FOTON & VYKORT PARTI URMAKARVERKTYG M.M. PARTI SVENSK URMAKERITIDNING PARTI IITTALAGLAS M.M. RADIO FORM III STOCKHOLM 3 ST VÄGGUR M.M. PARTI SKYLTMTRL; CERTINA, ZENITH M.M. HANDVÄSKA 3 ST UPPLÄGNINGSFAT HÖGANÄS PARTI NYSILVER PARTI BÖCKER; STOCKHOLM M.M. STÖRRE PARTI NYSILVER PARTI SKANSENGLAS, KERAMIKSKÅLAR M.M. 8 ST FUGASKÅLAR BLÅ GLASVAS REIJMYRE 1992 BLÅ GLASVAS STRINDBERGSLAMPA TOILETTESPEGEL FLASKSKEPP BRONSLAMPA SAMT 2 LJUSSTAKAR BORDSLAMPA SAMT VÄGGLAMPA MAPP MED PLANSCHER M.M. PARTI HÖGTALARE, RADIO M.M. PARTI TRÄTÅG MED FÄRJA KAY BOJESEN DENMARK PARTI KRISTALL BORDSLAMPA TENN FIRMA SVENSKT TENN D8 PARTI GAMLA KONSERVER M.M. 47 DEL KRISTALLSERVIS BROR+ DIV. GLAS PARTI NYA LAMPSKÄRMAR M.M. 1 PAR BORDSLAMPOR 27 DELAR KAFFESERVIS TÅGSET MÄRKLIN SET- HO S SAMT 2 VAGNAR TV-SPEL MARK M. SPEL SYMASKIN SINGER PARTI LEGOTÅG PRYDNADSPISTOL TV-SPEL NINTENDO M. SPEL PARTI KRISTALL, NYSILVER M.M. HÖGTALARE B&O RL14 KOMPRESSOR? INDUSTRIDAMMSUGARE DUSTCONTROL INDUSTRIDAMMSUGARE DUSTCONTROL 18 RULLAR TEXTILTAPET SANDBERG OLJEMÅLNING SIGN: W. EWETZ LÄTTMETALLFÄLGAR HRA-GYRO INDUSTRIDAMMSUGARE KÄRCHER A 264 ARBETSBORD BOSCH GTA 37 LÅNGPASS HULTAFORS MST 18 SÅGKLINGOR+ HÅLTAGNING OLJEMÅLNING SIGN: P. MÖLLER ST BARSTOLAR PARTI PARKETT M.M. PARTI TARKETT EK PARTI GOLV BERG & BERG ASK EBONY

2 I VAGNEN LITOGRAFI SIGN: LASSE ÅBERG 72/9 (SAKNAR GLAS) 2 HÖGTALARE & 2 BASSLÅDOR AUDIO-PRO ACE PARTI LJUSLÅDOR OLJEMÅLNING ELENA PARTI VINYLSKIVOR SNICKERIMASKIN KITY BESTCOMBI ARBETSBORD B&D SPÅNSUG TVÄTTMASKIN WHIRLPOOL AWT 481 BAGAGEHYLLA FÖR BIL TRÄSTEGE 2 ST VINTERHJUL PÅ LÄTTMETALLFÄLG SIDEBOARD MED BOKHYLLA TEAK DOCKSKÅP RADIOMÖBEL MED GRAMMOFON TELEFUNKEN SCHIFFONJE VALNÖT 189-TAL PIANO BAUMGARDT VITT SPEGEL SCHIFFONJE FURU ALLMOGESKÅP (LÅS & NYCKEL I KASSAN) TAVLA SEKRETÄR SCHIFFONJE FURU TRÄBUSS RÖLLAKANMATTA *136 SIGN: GS SPEGEL MED GULDRAM KISTA AOS 1815 VITRINSKÅP RYAMATTA *15CM BOKHYLLA GIPSSKULPTUR VÄRMERI NYSILVER RÖLLAKANMATTA 295*22CM SIGN: UP KYLSKÅP TEMERATOR SKINNSOFFA 2-SITS SVART GOLVLAMPA SVENKT TENN JOSEF FRANK DYKARTUBER PARTI BÖCKER, AFRIKANSKA FIGERER M.M. FISKELÅDA MED DIVERSE DRAG M.M. TRÄDGÅRDSMÖBEL; BORD, 5 STOLAR, 2 PALLAR PARASOLL MED STENFOT TV-SPEL GAMECUBE MED TB, 2 ST XBOX36 KONTROLLER HÄCKSSAX B&D ELDRIVEN HANDÖVERFRÄS BOSCH MED 2 LÅDOR FRÄSAR CIRKELSÅG DEWALT TIGERSÅG DEWALT SLIPMASKIN BOSCH PSS24 AE VINSCH, MUTTERDRAGARE M.M. PARTI MÄRKLINSKENOR M.M. BILBANA NINCO FORMULA 1 GRÄSSTRIMMER PARTNER COLIBRI BENSIN BORD 24*112*74CM TEAKBRÄDOR MED METALLBEN PARTI LITOGRAFIER SIGN: BÖRJE VESLAU VEDKORG MED FOTOGRAFIER BORDSLAMPA PARTI PORSLIN M.M. PARTI LINNE, GRÅSTENFILT M.M. BORD 13*13*5CM TEAKBRÄDOR MED METALLBEN DAMMSUGARE KIRBY MED TILLBEHÖR SATSBORD BORDSUNDERRÄDE 4 STOLAR PLYSCH SOFFA NJURFORMAD

3 EMALJSKYLT "JERNBROGATAN" (DIV. SKADOR) IKON TAVLA TAVLA SIGN: A. FRIDELL GRAVYR 1 PAR VÄGGLYSTRAR KRISTALL OLJEMÅLNING PÅ TRÄ SIGN: BENGT ENGMAN ETSNING SIGN: BERTIL BULL EDLUND LITOGRAFI SIGN: E. WETZENSTEIN TRÄSKULPTUR SIGN: V.E. OLJEMÅLNING SIGN: AJNA ERIKSON -74 OLJEMÅLNING SIGN: DJURBERG OLJEMÅLNING SIGN: KEY-ÅBERG 75 OLJEMÅLNING SIGN: A. HELLSTRÖM -51 TAVLA SIGN: EMILE ZOIR LITOGRAFI SIGN: S. ERIXSON (X-ET) LITOGRAFI SIGN: INGE PETTERSSON LITOGRAFI SIGN: JAN RHODIN VÄGGUR 8-KANT WESTERSTRAND AKVARELL SIGN: H.H. TAVLA KARTA LITOGRAFI SIGN: SVEN HOLM TAVLA SIGN: LEIF AHRLE OLJEMÅLNING SIGN: HILDUR CLEVEL 1932 LITOGRAFI SIGN: HILKKA BERNHARDT TAVLA SIGN: G.B. LITOGRAFI SIGN: LIZZIE OLSSON OLJEMÅLNING SIGN: TULL LITOGRAFI SIGN: SUNE TJÄLLANDER TAVLA 91AN & 87AN LITOGRAFI SIGN: BENGT LANDIN LITOGRAFI SIGN: S. CLARK LITOGRAFI SIGN. SKISS TILL ALTARTAVLA I S:T HANS KYRKA L-KÖPING LITOGRAFI LITOGRAFI SIGN: JENS MATHISEN 1964 OLJEMÅLNING OLJEMÅLNING SIGN: ELIS RYBERG TAVLA SIGN. LITOGRAFI SIGN: ULF GREDER (SAKNAR GLAS) TUSCHTECKNING "BRIDGE" SIGN: BERTIL A. LITOGRAFI SIGN: LASSE ÅBERG "FLYGANDE HUND" LITOGRAFI SIGN: LASSE ÅBERG "ISHUND" OLJEMÅLNING SIGN: ML 63 2 TAVLOR SIGN: BROR MARKLUND 194(TRASIGT GLAS PÅ EN) LITOGRAFI SIGN: SALTO LITOGRAFI SIGN. LITOGRAFI SIGN. (SAKNAR GLAS) PARTI DIVERSE PC-TILLBEHÖR, KABLAR M.M. SEGELBÅT 2M HÖG 3 ST FRACKAR PARTI VINTAGEKLÄDER

4 SIGN: INGRID M. ÅRFELT PARTI LITOGRAFIER M.M. M.M. 3 ST ETSNINGAR SIGN: CH. DUE 3 LITOGRAFIER SIGN: R. LJUNGGREN 2 LITOGRAFIER SIGN: E. WETZENSTEIN 3 LITOGRAFIER SIGN: OLLE HANSPERS 3 ST ETSNINGAR SIGN:STIG ÅSBERG TORRNÅLSGRAVYR SIGN: STIG BORGLIND 4 ST ETSNINGAR 4 ST ETSNINGAR 4 GRAFISKA BLAD ETSNING SIGN: AXEL FRIDELL "SELMA LAGERLÖF" PROVTRYCK SIGN: AXEL FRIDELL 3 ST GRAFISKA BLAD 2 ST ETSNINGAR SIGN: LENNART GLEMME 3 ST GRAFISKA BLAD LITOGRAFI SIGN: LOUIS BASTIN 4 ST GRAFISKA BLAD SIGN: LOUIS BASTIN (PÅ BÅDA SIDOR) TV-SPEL SONY PSP 5 DALAHÄSTAR+ 2 STÖRRE DALAHÄSTAR MED TRASIGA FRAMBEN KAMERAHUS NIKON D7 MOBIL TELEFON SONY ERICSSON RAKAPPARAT PHILIPS SPEED-XL PARTI BIJOUTERIER M.M. 3 KARTONGER DIGITALKAMERA, 2 ARMBANDSUR M.M. FICKUR ZENITH SILVER HALSKEDJA GULD 18K 15GR ARMBAND GULD 18K 23GR ARMBAND GULD 18K 24GR ARMBAND GULD 18K 16GR ARMBAND MED BERLOCKER GULD 18K 13GR KLOCKKEDJA GULD 18K 11GR HALSKEDJA GULD 18K 4GR 2 RINGAR GULD 23K 22GR 5 RINGAR MED DIVERSE STENAR GULD 18K 19GR RING MED BRILJANT GULD 18K 6GR 4 BERLOCKER & 1 BROSCH GULD 18K 5GR PARTI FICKUR & ARMBANDSUR 4 ST MUNSPEL SMYCKESSKRIN MED SILVERSMYCKEN M.M. SEGELBÅT I ORG. KARTONG KELLNER U-BÅT PLÅT PLÅNBOK & ARMBANDSUR OMEGA SEAMASTER(DEF. KRONA) PORSLINSFAT MEISSEN MED SILVERKANT 35CM DIAM. MOTIV SKEPP PARTI SILVER 614GR 2 ST FICKUR SILVER 9 ST LINEOLFIGURER GULDRING + GULDKEDJA 18K 9GR BRILJANTRING VITT GULD 18K 5GR DIVERSE STENAR, SILVERBROSCH, SILVERPENNA VAS TAPIO WIRKKALA IITTALA JÄRKÄLÄ 3516 KONSTGLASVAS KOSTABODA KJELL ENGMAN 18,5CM HÖG SILVERLJUSSTAKE STERLING 2 SKÅLAR+ 1 VAS ARIEL EDVIN ÖHRSTRÖM 3 ST SKÅLAR BODA B. VALLIEN VAS SIGN: S. BERNADOTTE LINDSHAMMAR 22CM HÖG VAS SIGN: ERIK HÖGLUND 18CM HÖG VAS STUDIO GUSTAVSBERG VECKLA STIG L. CARRARA 12,5CM HÖG 2 ST TRÄHÄSTAR LJUSSTAKE GLAS KOSTA SIGN: LH 1392 PORFYRKULA FÖR VISITKORT PARTI DIVERSE; ORREFORS, ARABIA M.M. BORDSSURTOUT SILVER 4 FLASKOR GRÖNVALL B4 (1832) PARTI SILVER CA GR 3 DELAR SILVER 221GR PLAKETT "TILL MINNE AV CARL LARSSON" SIGN: ARVID BACKLUND PARTI PLÅNBÖCKER, ÖRHÄNGEN M.M

5 PARTI SILVERMYNT M.M. KAY BOJESEN BJÖRN+ DEFEKT APA SPELDOSA MED BEN MINIATYRMÅLNING I LOCKET 2 ST FICKUR SILVER MED FODRAL 4 MEKANISKA ARMBANDSUR PARTI BIJOUTERIER, LAPPDOCKA M.M. BIBEL ÅR 1655 MODELLTÅG RAPIDO PÅ 3 HYLLOR PALL VINYLSKIVOR (4 KARTONGER) PALL VINYLSKIVOR (4 KARTONGER) SÅGBORD MOTORGRÄSKLIPPARE PARTNER 375 SM HÖGTRYCKSTVÄTT KÄRCHER PALL PRYDNADSFÖREMÅL, VÄSKOR M.M. PARTI KUDDAR, TEXTILER M.M. PALL MED STEARINLJUS PALL MED LJUSSTAKAR, LYKTOR M.M. 3 PALLAR FÄRG & KEM PALL KLINKER GRÅA KOMPRESSOR SPIKPISTOL LUFTTRYCK 3 ST 2OL PLÅTDUNKAR BENSIN FRIMÄRKSALBUM PARTI GAMLA FOTOGRAFIER TRÄHÄST & PARTI TRÄFÅGLAR GULDPENDYL PARTI VYKORTSALBUM M.M. 2 ST UPPSTOPPADE FÅGLAR SERVERINGSFAT PICKNICK, SERVERINGSKANNA BERSÅ LCD-TV SHARP 32" MED BOXER TV-MODULE PARTI LINNE DAMMSUGARE MELISSA PARTI TELEFONER, SVARARE, FAX M.M. PARTI BILSTEREO, MOBILTB M.M. 2 VÄGGKLOCKOR PARTI SJÖSTÖVLAR, VERKTYG M.M. 2 ST DIGITALBOXAR, TUNERDEL, RECIEVER PARTI SCANNER, FOTOSKRIVARE M.M. LAMINERINGSMASKIN IBECO DIGITALBOX MED HDD HUMAX MULTIMASKIN, FAX, DOKUMENTÄTARE 2 PC, PLATTSKÄRM PARTI HÖGTALARE 5 DELAR HÄCKSAX HERRCYKEL HUSQVARNA REG. NR PAR STÖVLAR & 1 PAR KÄNGOR UNDERGROUNS STÅLHÄTTA KEVLARVÄST, HANDBOJOR M.M. DATALJUD HARMAN/KARDON PARTI SERIETIDNINGAR+ BASEBOLLHANDSKE PC DELL DIMENSION E521 MED PLATTSKÄRM TRUMPINNAR, FÖRSTÄRKARE KUSTON M.M. PC & SCANNER PARTI LJUSLYKTA, AALTO-SKÅL M.M. 3 ST LAMPGLOBER SAMT TAKLAMPA MED SPOTLIGHT DAMMSUGARE, KAFFEBRYGGARE, BRÖDROST PARTI LAHOLMKAROTT, MÄSSINGSTAKAR, GLAS M.M. 31 DELAR VINRANKA GEFLE 2 LJUSLYKTOR PARTI KONSTGLAS M.M. PARTI NYSILVERBESTICK 6 ST SPETSGLAS ORREFORS VÄSKA MED RAMAR M.M. SAMT LÅDA PRYDNADSSAKER PARTI NYSILVER; BESTICK, FAT M.M. AC DELCHI PELARBORR (EJ KOMPLETT)

6 ELMOTORSÅG PARTNER P52 SEGELBÅT PARTI TENN; BRICKA, SKÅLAR M.M. PARTI TENN; LAMPA, STAKAR M.M. LADDBAR SKRUVDRAGARE, BORRMASKIN BOSCH 2 ST SPEGLAR MED HYLLA 15L BACKPACK SPRAYER MULTIMASKIN HP PHOTOSMART C438 SKRUVDRAGARE BLUNDDOCKA BLUNDDOCKA RESVÄSKA, 2 DOCKOR, NALLE PARTI SILVERSKEDAR, MÅTTSTOCK, KALENDER M.M. TRÄHÄST "VÄLHÄNGD" TV-SPEL NINTENDO 64 MED SPEL PARTI SCIENTOLOGI; BÖCKER & CD PARTI HANDVÄSKOR PARTI LÅS M.M. MULTIMASKIN BLACK&DECKER QUATTRO 14,4V MULTIMASKIN BLACK&DECKER QUATTRO 14,4V (EJ KOMPLETT) SKRUVDRAGARE HITACHI SAMT BORRMASKIN B&D DAMMSUGARE ELECTROLUX ERGORAPIDO MOTORSÅG ELDRIVEN MOTORSÅG ELDRIVEN PARTI GAMLA TRÄHYVLAR PARTI STOR MORTEL, LAMPKUPA M.M. SKRUVDRAGARE B&D 12V. 2 BATTERIER SLIPMASKIN, LIMPISTOL B&D STYRSKENA FESTO FS8 STICKSÅG BOSCH SKRUVDRAGARE DEWALT 12V. TIGERSÅG, SLIPMASKIN BOSCH ELHYVEL AEG EH45 HANDÖVERFRÄS FESTO GERSÅG BÄNKSLIP FÄRGSPRUTA, VÄRMEPISTOL M.M. BORDSSTATIV FÖR BORRMASKIN BASLÅDA+ 3 HÖGTALARE 2 ST SKYLTDOCKOR BASSLÅDA AUDIO PRO PARTI BORDSLAMPA, FRIMÄRKEN, MICKEY MOUSE M.M. PARTI SERIETIDNINGAR; MAD, KNASEN M.M. SLIPMASKIN FLEX SPIKPISTOL HILTI DX 35 SPIKPISTOL HILTI DX 45 BERGBORRMASKIN BOSCH GSH? BOSCHHAMMER BILMASKIN BOSCHHAMMER GSH 5 E BOSCHHAMMER GSH 5 E BILMASKIN LASERINSTRUMENT GIZ II PB MÄTINSTRUMENT ESS-BORR JOKER INDUSTRIDAMMSUGARE PULLMAN FÅNGLINA EKMAN S 736 PROPELLER MERCURY 2 SLUTSTEG, ALARM M.M. PARTI ELKABEL 3FASS HÄCKSAX MOTORSÅG ELDRIVEN HÄCKSAX TAKLAMPA MÄSSING/GLAS TAKLAMPA ALABASTER

7 PAPPERSSKÄRARE DAHLE BARNSTOL, BABYCARIER M.M. PORTABEL DVD-SPELARE, SKÄRM M.M. PARTI MAPPAR GRAFISKA BLAD FÖRENINGEN FÖR (EJ KOMPL.) DIAMANTSLIP MAKITA MODELL 411C MUTTERDRAGARE MAKITA EL. SKRUVDRAGARE MAKITA 14,4V. EJ LADD. INDUSTRIDAMMSUGARE MAKITA 44 MED PÅSAR MOTORSÅG MC CULLOCH PARTI PRYDNADSAKER, PÅSAR M.M. PARTI STEARINLJUS PARTI NYA BYXOR PARTI NYA VÄSKOR PARTI NYA SKOR, STÖVLAR M.M. KLÄDSTÄLLNING PÅ HJUL PALL ORIENTALISK MAT Försäljningsvillkor 15% SLAGAVGIFT. GODSET SÄLJS I VID KLUBBSLAG BEFINTLIGT SKICK. ANSVAR FÖR INROPAT GODS ÖVERGÅR VID KLUBBSLAG TILL KÖPAREN. PÅ SVENSK KONST SOM ROPAS IN FÖR MER ÄN 215:- TILLKOMMER EN AVGIFT(FÖLJERÄTT) PÅ 5% ATT BETALAS AV KÖPAREN. UTLÄMNING SKER T.O.M. 1 TIMME EFTER SISTA KLUBBSLAG SAMT TORSDAG 2/1 KL FÖRVARINGSKOSTNAD UTGÅR MED :- PER UTROP OCH DAG EFTER UTLÄMNINGSDAGEN.

Serviceeliten i Malmö AB i konkurs auktion

Serviceeliten i Malmö AB i konkurs auktion Vertikalskärare Stiga VE 32 1615-002 Avslut: 16:31 Gräsklippare Monark M 43 1615-003 Avslut: 16:32 Gräsklippare Klippo 1615-001 Avslut: 16:33 1 500.00 kr exkl moms Vertikalskärare Meec V-BV 38 1615-004

Torbjörn Jinert bygg & montage AB i konkurs

Torbjörn Jinert bygg & montage AB i konkurs Citroen Berlingo HDI, Reg.nr. WJH 396, årsmodell 2004, ca 17 700mil 0827-003 Avslut: 14:52 18 000.00 kr momsfritt Opel Combo CDTI, 2. Reg.nr. DAD 693, årsmodell 2006, ca 16 300mil 0827-002 Avslut: 14:52

Nationellbyggen i Skåne AB i konkurs

Nationellbyggen i Skåne AB i konkurs Elfläkt 9 KW 0531-001 Avslut: 10:00 Girsåg Dewalt 0531-002 Avslut: 10:01 4 sladdvindor och 2 lampor 0531-004 Avslut: 10:03 Girsåg ELU med bana 0531-003 Avslut: 10:03 Trappstegar 2 st. 0531-005 Avslut:

Housing Malmö AB i likvidation

Flex grovdammsugare 1 Flex väggslip 1 Esab svets Caddy ARC 150 1 Kärscher högtryckstvätt, liten 1 Ridgid Kollmann, rörrensare 1 Fallskyddsutrustning

Flex grovdammsugare 1 Flex väggslip 1 Esab svets Caddy ARC 150 1 Kärscher högtryckstvätt, liten 1 Ridgid Kollmann, rörrensare 1 Fallskyddsutrustning Benämning Antal Flex grovdammsugare 1 Flex väggslip 1 Esab svets Caddy ARC 150 1 Kärscher högtryckstvätt, liten 1 Ridgid Kollmann, rörrensare 1 Fallskyddsutrustning Müller 2 Topcon RL-H33, laser 1 ECU

GG golv AB i konkurs 2012-06-05

GG golv AB i konkurs 2012-06-05 Verktygslåda 0132-002 Avslut: 10:02 Elfläkt+Vinkelslip med diamantklinga 0132-003 Avslut: 10:04 Slagborrmaskin Makita 0132-004 Avslut: 10:06 Golvslip Randmeister 0132-001 Avslut: 10:07 5 000.00 kr exkl

AUKTIONSLISTA EKAGÅRD LUNDA - ARLANDA 15-05-23 KL 10.00 VISN KL 8.00 * ALLA UTROP EXKL

AUKTIONSLISTA EKAGÅRD LUNDA - ARLANDA 15-05-23 KL 10.00 VISN KL 8.00 * ALLA UTROP EXKL AUKTIONSLISTA EKAGÅRD LUNDA - ARLANDA 15-05-23 KL 10.00 VISN KL 8.00 * ALLA UTROP EXKL. MOMS * BETALNING KONTANT & KORT * KUNDEN ANSVARAR SJÄLV FÖR INROPAT GODS/ INGA GARANTIER * ANTECKNA DE NUMMER DU

Restaurang Stora Norregatan 22 i konkurs 2014-07-30

Restaurang Stora Norregatan 22 i konkurs 2014-07-30 2 stolar, ljuslykta, diverse kläder och ställ 0610-001 Avslut: 10:00 Klaffbord och 4 stolar 0610-002 Avslut: 10:01 Diverse prydnadssaker på hylla 0610-004 Avslut: 10:03 Diverse prydnadssaker på hylla 0610-005

Fredrik Nilsson Bygg och Entreprenad AB i konkurs

Fredrik Nilsson Bygg och Entreprenad AB i konkurs Landert Motoren AG VC15, sax för armeringsjärn 0511-001 Avslut: 12:35 1 Makita SR1800, cirkelsåg 0511-002 Avslut: 12:36 Selekta HN5909, elektrisk motorsåg 0511-004 Avslut: 12:38 DeWalt DW621, handöverfräs

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs Gersåg/kap Bosch GCM 10 SD 1098-001 Avslut: 12:56 4 000.00 kr exkl moms Betonvisp Berg EHR 110 BEL 1098-003 Avslut: 12:57 1 400.00 kr exkl moms Gersåg/kap DeWalt DW 777 1098-002 Avslut: 12:57 2 400.00

Anneli Erikssons dödsbo i konkurs

Anneli Erikssons dödsbo i konkurs Skivsåg okänd modell 2029-001 Avslut: 17:45 10 000.00 kr exkl moms Sladdvinda 230V, motorvärmarkabel, 380V kabel m.m. 2029-002 Avslut: 17:46 Div. tryckluftsslang, reduceringsventil m.m. 2029-003 Avslut:

Sewa byggmontage AB i konkurs

Sewa byggmontage AB i konkurs Vinkelslip Hitachi G18SH2 1292-001 Avslut: 15:42 Slagborrmaskin Hitachi DH24PC3 1292-002 Avslut: 15:43 Borrmaskin Hitachi DM20V 1292-003 Avslut: 15:44 600.00 kr exkl moms Skruvdragare Hitachi DS14DMR 1292-004

Iransk-Svenska föreningen i konkurs auktion

Iransk-Svenska föreningen i konkurs auktion Bärbar dator Dell inspiron 6000 ej laddare 1699-001 Avslut: 10:25 Dator Compaq, skärm Asus, högtalare, tangentbord och mus 1699-002 Avslut: 10:26 2st jalusiskåp med diverse innehåll bla. värmefläkt och

Björkvig Bygg AB i konkurs

Björkvig Bygg AB i konkurs Bilinredning 0180-001 Avslut: 18:00 4 000.00 kr exkl moms Giringssåg 0180-002 Avslut: 18:02 Slagborr makita 0180-003 Avslut: 18:04 1 200.00 kr exkl moms Tigersåg milwalker 0180-004 Avslut: 18:06 300.00

Diedrichs Flexibla väggsystem AB i konkurs auktion

Diedrichs Flexibla väggsystem AB i konkurs auktion Avvägningsinstrument Leica NA720 med stativ Bewag 1795-001 Avslut: 18:35 4 000.00 kr exkl moms Universalstege 1795-003 Avslut: 18:37 1 Industridammsugare Festo SR5 1795-002 Avslut: 18:37 Batteridriven

Advanced TV Network Sweden AB i konkurs

Advanced TV Network Sweden AB i konkurs 1565-001 Avslut: 12:40 1565-002 Avslut: 12:41 1565-003 Avslut: 12:42 1565-004 Avslut: 12:43 1565-005 Avslut: 12:44 1565-006 Avslut: 12:45 1565-007 Avslut: 12:46 1565-008 Avslut: 12:47 1565-009 Avslut:

Ulf Johansson Glas & Aluminium AB i konkurs 2015-02-11

Ulf Johansson Glas & Aluminium AB i konkurs 2015-02-11 Trappstege och aluminiumstege 0795-001 Avslut: 10:00 Trappstege 6-stegs 0795-002 Avslut: 10:01 4st däck på aluminiumfälg 195/65 x 15, sommardäck 0795-004 Avslut: 10:03 Trappstege 6-stegs 0795-003 Avslut:

Klitterhus pga renovering 2016-05-08

Klitterhus pga renovering 2016-05-08 Allt i rummet ej dator med skärm, ej bokförning 0628-001 Avslut: 16:20 Allt i rummet ej datorer med skärmar, ej bokförning 0628-002 Avslut: 16:21 Wascator torktumlare 0628-003 Avslut: 16:22 20 000.00 kr

Ingvar Anderssons dödsbo

Ingvar Anderssons dödsbo Högtryckstvätt Biltema 1800W 1172-001 Avslut: 13:55 750.00 kr momsfritt Slangvinda & stroller 1172-002 Avslut: 13:56 Dubbade vinterdäck på fälg, 4-bult 195 x 55 R15 1172-003 Avslut: 13:57 4 000.00 kr momsfritt

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs Bosch sladdlös skruvdragare GSR 18V 1144-001 Avslut: 10:57 Bosch sladdlös skruvdragare GSR 18V 1144-002 Avslut: 10:58 Bosch sladdlös skruvdragare GSR 18V 1144-003 Avslut: 10:59 Bosch sladdlös borrmaskin

K J Karlsson Bygg AB i konkurs 2014-02-24

K J Karlsson Bygg AB i konkurs 2014-02-24 Motorsåg Husqvarna, funktion osäker 1254-002 Avslut: 2016-02-24 18:01 Laser, Topcon RL-H4C, stativ ingår ej 1254-001 Avslut: 2016-02-24 18:01 Vinkelslip, Dewalt DC410 med extra batteri, ej laddare 1254-003

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs Kompressor aerfast Ac 29616 1-fas 1056-001 Avslut: 10:27 Betongvibrator 1-fas 1056-002 Avslut: 10:28 1 500.00 kr exkl moms Betongvibrator 1-fas 1056-003 Avslut: 10:29 1 500.00 kr exkl moms Dammsugare Kärcher

Kullavångens förskola Ekonomisk förening i konkurs

Kullavångens förskola Ekonomisk förening i konkurs Allt löst i kök, ej andra numrerade rop 1091-001 Avslut: 16:45 Diverse jul och påsksaker 1091-002 Avslut: 16:46 Tv Sony Lcd, 40tum, VHS spelare, Dvd spelare och vagn 1091-003 Avslut: 16:47 3 000.00 kr

Söderlindh & Jeppsson Entreprenad AB i konkurs

Söderlindh & Jeppsson Entreprenad AB i konkurs Gräsklippare, Stiga Turbo Pro 48 S Combi 0656-001 Avslut: 10:00 Grusräfsa, Stensballe 0656-003 Avslut: 10:02 Tigersåg, Milwaukee 0656-004 Avslut: 10:03 Tigersåg, Milwaukee 0656-005 Avslut: 10:04 Elverk,

Reslövs Bygg & Trädesign AB i konkurs

Reslövs Bygg & Trädesign AB i konkurs Pall med skruv, bult, plugg m.m 0820-001 Avslut: 15:00 3 000.00 kr exkl moms Pall med balkskor, franska bult m.m 0820-002 Avslut: 15:01 2 000.00 kr exkl moms Pall med spik, skruv, plugg m.m 0820-003 Avslut:

Markislagret i Bromölla AB i konkurs

Markislagret i Bromölla AB i konkurs Tv 32" märke ok med takfäste 1653-001 Avslut: 10:15 Aluminiumstege 8-stegs 1653-003 Avslut: 10:17 Butiksställ med korgar 1653-004 Avslut: 10:18 400.00 kr exkl moms Terass värmare med tub 1653-002 Avslut:

Byggarbetarna i Helsingborg AB i konkurs

Byggarbetarna i Helsingborg AB i konkurs Slagborrmaskin Bosch 0241-002 Avslut: 10:02 Gipsdragare Makita 0241-003 Avslut: 10:04 Cirkelsåg Hitachi 0241-004 Avslut: 10:06 Lister och diverse virke 0241-001 Avslut: 10:06 Mutterdragare 0241-005 Avslut:

TOTAL Diamant i Sverige AB i konkurs auktion

TOTAL Diamant i Sverige AB i konkurs auktion Kompressor 1-fas 0896-001 Avslut: 18:30 Betongsåg 0896-003 Avslut: 18:32 Betongsåg Makita 4114S 0896-005 Avslut: 18:34 Mig-svets 180 Amp med gastub 0896-002 Avslut: 18:34 Betongsåg Husqvarna K6500ring

RoA Kakel & Klinker AB i konkurs 2015-07-29

RoA Kakel & Klinker AB i konkurs 2015-07-29 Duschblandare Gustavsberg 0959-001 Avslut: 10:00 1 400.00 kr exkl moms Duschblandare Gustavsberg 0959-002 Avslut: 10:01 1 400.00 kr exkl moms Tvättställsblandare Gustavsberg 0959-003 Avslut: 10:03 1 900.00

Engström bygg Mälardalen AB i konkurs Västerås 2014-04-09

Engström bygg Mälardalen AB i konkurs Västerås 2014-04-09 Dewalt skruvdragare 0513-001 Avslut: 10:00 Max spikpistol luftdriven högtryck 0513-002 Avslut: 10:01 15 000.00 kr exkl moms Dewalt sticksåg 0513-003 Avslut: 10:02 Max spikpistol luftdriven högtryck 0513-004

Brand World AB i konkurs Göteborg 2012-07-29

Brand World AB i konkurs Göteborg 2012-07-29 0144-001 Avslut: 10:01 14 000.00 kr exkl moms 0144-003 Avslut: 10:06 + kläder 0144-004 Avslut: 10:06 Parti med strumpor 0144-005 Avslut: 10:08 30 000.00 kr exkl moms + Regnställ 0144-002 Avslut: 10:09

Figa com AB i konkurs

Figa com AB i konkurs Trottoarpratare 1947-001 Avslut: 13:30 80 Diverse datorkomponenter och tvättkorg 1947-002 Avslut: 13:31 Multimaskin Xerox Phaser 6180 MFP 1947-003 Avslut: 13:32 1 80 5st datorburkar blandade märken 1947-004

Inventarier i Västkustfasader AB

Inventarier i Västkustfasader AB Sid 1 av 8 Inventarier i Västkustfasader AB Gården Inventarier: Antal: Fsg-leasing: Fsg-bedömning: Bilsläp med glasställ. AYL 395. CO-Släpet 2008. Max last 450kg. 1 - Bil med verkstadsinredning. Mil: 12

Auktion 2013-06-26 1 (7)

Tid & Smycken i Sverige AB i konkurs 2015-03-14

EHL Heminredning AB / Bolagret i konkurs

EHL Heminredning AB / Bolagret i konkurs 38 pallar butiksinredning 0337-001 Avslut: 11:45 40 000.00 kr exkl moms Ca 25 styck helpallskragar och ett antal lock 0337-004 Avslut: 11:48 2 500.00 kr exkl moms Cirka 40 styck helpallskragar och ett

Inejden Ekonomiska förening i konkurs

Inejden Ekonomiska förening i konkurs Barncykel med stödhjul Monark 12" 1893-001 Avslut: 14:40 Barncykel med stödhjul Monark 12" 1893-002 Avslut: 14:41 Herrcykel 7 växlar 28" 1893-003 Avslut: 14:42 1 200.00 kr exkl moms Herrcykel Crecent 26"

Basilicon AB i konkurs

Basilicon AB i konkurs Plastblomma, lampa och klädmajor 1686-001 Avslut: 10:20 1 300.00 kr exkl moms Skåp med diverse innehåll 1686-003 Avslut: 10:22 Touchskärm 19" på golvstativ Multiq MQ219 Media 1686-002 Avslut: 10:22 4 000.00

Ganlids Bygg AB i konkurs nr 2 2012-04-25

Ganlids Bygg AB i konkurs nr 2 2012-04-25 Saxlift 0119-001 Avslut: 10:00 15 000.00 kr exkl moms Lyft Starke Arvid 0119-002 Avslut: 10:02 1 Dammsugare 0119-003 Avslut: 10:05 Alu ställning 0119-004 Avslut: 10:06 4 000.00 kr exkl moms Fodervagn 0119-005

Lars Thulin Guldsmed AB i konkurs

Lars Thulin Guldsmed AB i konkurs Kassa apparat 0568-001 Avslut: 12:01 Dator med skärm 0568-002 Avslut: 12:02 Skrivare Canon MP 360 0568-003 Avslut: 12:03 800.00 kr exkl moms Data högtalare 0568-004 Avslut: 12:04 300.00 kr exkl moms Handpress

ANBUDSUNDERLAG. VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255. Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd

ANBUDSUNDERLAG. VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255. Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd ANBUDSUNDERLAG VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255 Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd Hjälmaregatan 3, 211 18 MALMÖ Tel 040-74185, Fax 040-231949 E-mail acmalmo@ackordscentralen.se

Sköldekrans Ocean Play & Golf AB i konkurs

Sköldekrans Ocean Play & Golf AB i konkurs Förvaringsskåp 1 nyckel saknas, trottoarpratare och skyltflagga 1418-001 Avslut: 11:20 1 18st vita pallar 1418-002 Avslut: 11:21 5st barnstolar staplingsbara och brochyrställ 1418-003 Avslut: 11:22 2-sits

Telefon och elektronik i Trelleborg 2016-02-21

Telefon och elektronik i Trelleborg 2016-02-21 Iphone 5 64GB 0593-001 Avslut: 18:00 5 ASUS Phonepad 16GB 0593-002 Avslut: 18:01 3 Samsung Galaxy ACE 4 0593-003 Avslut: 18:02 Samsung Galaxy S3 Olåst 0593-004 Avslut: 18:03 2 Iphone 5s GULD 16GB Olåst

Tybäcks galleri 2012-11-28

Tybäcks galleri 2012-11-28 Tavla räkfiskaren 620x920 0183-001 Avslut: 09:00 Litografi Tomas Larsson 2/30 610x505 0183-002 Avslut: 09:01 Olja G.S Malm Ibizagata 520x595 0183-003 Avslut: 09:02 1 Porträtt Kraftig guldram 700x610 0183-004

Gertrud och Söner AB i konkurs 2016-05-04

Gertrud och Söner AB i konkurs 2016-05-04 Låda med spännband och rep 1362-001 Avslut: 12:00 Skärm PB Viseo 240 DX, Upplösning 1920x1080 1362-002 Avslut: 12:01 TV Sony Bravia KLV-S32 A10E 1362-003 Avslut: 12:02 TV Samsung 32 Tum 1362-004 Avslut:

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 28/4 kl. 12.00 Visn. 28/4 från kl 10 samt Tisdag 27/4 kl.

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 28/4 kl. 12.00 Visn. 28/4 från kl 10 samt Tisdag 27/4 kl. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 8-655 1 5 Fax. 8-514 8 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet

Amaranten Konditori & Café AB i konkurs ( Caroli City 2015-06-10

Amaranten Konditori & Café AB i konkurs ( Caroli City 2015-06-10 Klämgrill Electrolux 0917-002 Avslut: 12:07 Kassadisk i trä OBS! Inga kyldisplayer 0917-001 Avslut: 12:07 Pendeldörrar med beslag 2st. OBS! Ej karmar 0917-003 Avslut: 12:08 3 000.00 kr exkl moms Inmatningsbänk

Villa Sörbo AB i konkurs 2016-05-25

Villa Sörbo AB i konkurs 2016-05-25 1st trottoarpratare 1390-002 Avslut: 10:01 700.00 kr exkl moms 4st vaser, 2st ljusslyktor och 2st plastblommer 1390-001 Avslut: 10:01 2st barnstolar, filtar m.m 1390-003 Avslut: 10:02 2st caféskyltar och

Kontinent Möbler i Bjärnum AB i Konkurs

Kontinent Möbler i Bjärnum AB i Konkurs Städskrubb inkl.hylla 0357-001 Avslut: 11:30 1 000.00 kr exkl moms Hall möbler och 5 styck stolar 0357-002 Avslut: 11:31 Soffbord 0357-003 Avslut: 11:32 Sharp multimaskin Mx 3110 N 0357-005 Avslut: 11:34

Rullians Trafikskola AB i konkurs

Rullians Trafikskola AB i konkurs Ramper ca 1,5 meter 0863-002 Avslut: 12:36 Husqvarna åkgräsklippare med borst och klippaggregat, Model LT 151 0863-001 Avslut: 12:36 25 000.00 kr exkl moms Container 0863-003 Avslut: 12:37 20 000.00 kr

Auktion lös egendom Västra Avdelningen Göteborg 080315

Auktion lös egendom Västra Avdelningen Göteborg 080315 Auktion lös egendom Västra Avdelningen Göteborg 080315 UtropsNr Antal Gods Såld för 1 1st Elgitarr Jackson PS mörkblå med fodral 900 2 1 st Elgitarr Washburn A-20V med fodral 2600 3 1 st Elgitarr Fender

Gregers Bygg

Gregers Bygg Slaghammare Makita 0168-001 Avslut: 12:00 Verktygslådor med innehåll 0168-002 Avslut: 12:02 5 500.00 kr exkl moms Laserinstrument 0168-003 Avslut: 12:04 3 500.00 kr exkl moms El Björn och kabelvindor 0168-004

Cistes service AB i konkurs auktion

Cistes service AB i konkurs auktion 12st stolar, 2st bord, lampa, klädhängare samt mindre avlastningsbord 1509-001 Avslut: 12:20 Skrivbord höj och sänkbart, skärm HP, skrivare HP color laserjet m.m 1509-003 Avslut: 12:22 Tv Samsung LE40C535FW

Makasi Golv AB i konkurs auktion

Makasi Golv AB i konkurs auktion 2st uppkörningramper 1896-001 Avslut: 16:20 700.00 kr exkl moms Betongslip Flex LD 18-7 125R 1896-002 Avslut: 16:21 1 900.00 kr exkl moms Arbetsbänk, micro och kylskåp ej numrerade rop 1896-003 Avslut:

Kniberg-Rasmussons Ur AB i Eslöv i konkurs 2014-10-22

Berntssons Konst & Ramaffär AB i konkurs 2014-12-03

Berntssons Konst & Ramaffär AB i konkurs 2014-12-03 Allt i hörn bla. tavel staffli, lister mm. 0748-001 Avslut: 10:42 2 000.00 kr exkl moms Skåp med innehåll, bla. färg, penslar, dukar mm. 0748-002 Avslut: 10:43 8 000.00 kr exkl moms 2st trappstegar, 1st

Sommar och Sols AB i konkurs

Sommar och Sols AB i konkurs 2st reklamställ 1015-001 Avslut: 10:00 2 200.00 kr exkl moms Bord, 2st 3-sits soffor och sidbord 1015-003 Avslut: 10:02 6 000.00 kr exkl moms Blomma OBS! Bild kommer senare 1015-004 Avslut: 10:03 500.00

Bra Tak i Malmö AB i konkurs

Bra Tak i Malmö AB i konkurs Diverse handverktyg 0231-001 Avslut: 10:00 300.00 kr exkl moms Verktygstavla 0231-002 Avslut: 10:01 600.00 kr exkl moms Säckkärra och tegelkärra 0231-003 Avslut: 10:02 400.00 kr exkl moms Högtryckstvätt

Amaranten Konditori & Café AB i konkurs (Bageri)

Amaranten Konditori & Café AB i konkurs (Bageri) Stolar 5st, krukväxt och 2st ljuslyktor 0920-001 Avslut: 13:25 700.00 kr exkl moms Rullvagnar 2st 0920-002 Avslut: 13:26 Korgställ och extra korg 0920-003 Avslut: 13:27 Lampetter 8st och taklampor 10st

Inventarielista Göta Hotell, 2016-03-03

Inventarielista Göta Hotell, 2016-03-03 Inventarielista Göta Hotell, 2016-03-03 Plan 1 (bottenvåning) Restaurangkök (maskiner generellt från 2000-2001 om inte annat anges): Bild nr 1-9 Frysskåp (GRAM), 220x80, egen kompressor Kylbänk (GRAM),

Facero AB i konkurs

Facero AB i konkurs Plastslang på rulle, Hope 7x1,75 0982-001 Avslut: 11:27 1 Dränkpump 0982-002 Avslut: 11:28 900.00 kr exkl moms Elverk en-fas bensin 2,7 Kw 0982-003 Avslut: 11:29 Glättare bensindriven Hondamotor GX270

För att söka i dokumentet i din PDF-läsare Högerklicka > Sök (enkel) > Skriv in ditt sökord. Alternativt tryck Ctrl+F.

För att söka i dokumentet i din PDF-läsare Högerklicka > Sök (enkel) > Skriv in ditt sökord. Alternativt tryck Ctrl+F. Betongblandare Betongbehandling 34 200 kr 80 kr 280 kr Omrörare för murbruk Betongbehandling 35 160 kr 80 kr 240 kr Glättningsmaskin bensindriven Betongbehandling 47 320 kr 300 kr 620 kr Glättningsmaskin

För att söka i dokumentet i din PDF-läsare Högerklicka > Sök (enkel) > Skriv in ditt sökord. Alternativt tryck Ctrl+F. Betongblandare Betongbehandling 34 250 kr 100 kr 350 kr Omrörare för murbruk Betongbehandling 35 200 kr 100 kr 300 kr Glättningsmaskin bensindriven Betongbehandling 47 400 kr 375 kr 775 kr Glättningsmaskin

Fasadex AB i konkurs

Fasadex AB i konkurs 3st hyllor, klaffstolar, 2st kontorsstolar och rittavla 1169-001 Avslut: 10:00 Verkstadsskåp och pärmar 1169-002 Avslut: 10:01 1 200.00 kr exkl moms Diverse slang och kabel 1169-005 Avslut: 10:04 5st bygglampor

Cistes service AB i konkurs auktion nr

Cistes service AB i konkurs auktion nr Högtryckstvätt Nilfisk E130,2 1548-001 Avslut: 10:22 1 200.00 kr exkl moms Slagborrmaskin Bosch GBH 2-28DFV 1548-002 Avslut: 10:23 1 200.00 kr exkl moms 2st Makita BDF 453, BTD 146, 1st batteri, 1st laddare

Gamerplay Nordic AB i konkurs

Gamerplay Nordic AB i konkurs Tillbehör och spel Xbox 360 0291-001 Avslut: 10:00 2 800.00 kr exkl moms Ps3 spel cirka 60 styck och tillbehör 0291-002 Avslut: 10:02 1 Xbox spel cirka 170 styck 0291-003 Avslut: 10:05 17 000.00 kr exkl

Carsped AB i konkurs

Carsped AB i konkurs Skrivbord i vinkel 260 x 240, stol och hurts, inget på bordet 2019-001 Avslut: 17:10 Skrivbord 200 x 200 och stol, inget på skrivbordet 2019-002 Avslut: 17:11 700.00 kr exkl moms Skrivare Kyocera FS 1118

Cup of Java AB i konkurs 2015-10-21

Cup of Java AB i konkurs 2015-10-21 1059-001 Avslut: 17:25 5st sittsäckar 1059-002 Avslut: 17:26 Brickvagn & 2st soptunnor 1059-003 Avslut: 17:27 2 000.00 kr exkl moms Frysskåp Bosch GSN36BW30 1059-005 Avslut: 17:29 5 000.00 kr exkl moms

AUKTION 18 Januari. VISNING fredag den 16:e januari kl. 11-17. AVSLUTAS söndag den 18:e januari med avslut från kl. 11 på vår hemsida..

AUKTION 18 Januari. VISNING fredag den 16:e januari kl. 11-17. AVSLUTAS söndag den 18:e januari med avslut från kl. 11 på vår hemsida.. AUKTION 18 Januari VISNING fredag den 16:e januari kl. 11-17 Objekt 3964 till 4020 samt 4063 framåt visat på industrig. 7, Gävle (Brynäs) Objekt 4021 till 4062 visat på Drottninggatan 48, Gävle (Alderholmen)

Golventreprenad i Skåne AB i konkurs auktion 2 2014-05-07

Golventreprenad i Skåne AB i konkurs auktion 2 2014-05-07 DeWalt D25002K, slagborrmaskin 0548-002 Avslut: 12:46 Bosch PMF 190 E, multimaskin 0548-003 Avslut: 12:47 Bosch GST90E, sticksåg 0548-004 Avslut: 12:48 Pall med stavparkett, ek natur, ca 25 m2 0548-001

Helatolvajhus i Sverige AB i konkurs ( Hela Hus AB ) 2015-01-28

Helatolvajhus i Sverige AB i konkurs ( Hela Hus AB ) 2015-01-28 Allt i rum, två fåtöljer, bord, matta, hylla m.m. 0783-002 Avslut: 14:03 Två hörnskrivbord, stolar, hurtsar, whiteboard (ej numrerade rop) 0783-003 Avslut: 14:04 1 Tre förvaringsmöbler och hylla 0783-004

Bovima AB i konkurs

Bovima AB i konkurs 3st 3-faskablar 32 Amp. OBS! Saknar en del handskar 1741-001 Avslut: 14:30 4st däck med fälg 195/65R15 Roadstone VW fälgar, sommardäck 1741-002 Avslut: 14:31 1 000.00 kr exkl moms Pall med persienner blandade

Keramik Entreprenad i Skåne AB

Keramik Entreprenad i Skåne AB Allt i hörnan 0347-001 Avslut: 17:15 Vattensåg VIP 260 0347-002 Avslut: 17:16 Vattensåg Monolit Tornado 0347-004 Avslut: 17:18 4 000.00 kr exkl moms Pelarborr 0347-003 Avslut: 17:19 Allt i hyllan 0347-006

Secure alarm 24 AB i konkurs 2015-05-06

Secure alarm 24 AB i konkurs 2015-05-06 Bord med 6st barstolar 0879-001 Avslut: 10:01 8 000.00 kr exkl moms Soffa, 2st fåtöljer, bord och matta 0879-003 Avslut: 10:02 10 000.00 kr exkl moms Värmefläkt 0879-004 Avslut: 10:03 Whiteboard på hjul

Hälsodesign i Jönköping AB i konkurs

Hälsodesign i Jönköping AB i konkurs Klädhängare + skohylla 0190-001 Avslut: 10:00 Klädhängare + skohylla 0190-002 Avslut: 10:02 Ljudplattor 9 st + belysning 0190-003 Avslut: 10:04 10 000.00 kr exkl moms Krukväxter 4 st 0190-004 Avslut: 10:06

INVENTERINGSFÖRTECKNING

INVENTERINGSFÖRTECKNING INVENTERINGSFÖRTECKNING Svenska Byggelitgruppen ABs konkursbo Org.Nr.: 556886-4162 FORDON Svenska Byggelitgruppen... Sid 1 av 6 Antal Benämning Reg.nr. Anm. Not. 1 Volvo XC70 II T6 MPR059 Årsmodell 2011,

Café Röda Ugglan AB i konkurs

Café Röda Ugglan AB i konkurs Små bord 2 st, stolar 4 st samt 2 st eldkorgar 0474-001 Avslut: 10:00 Fåtölj 1-sits 2 st samt 1 st soffa 2-sits 0474-003 Avslut: 10:02 Tavlor 4 st 0474-004 Avslut: 10:03 Trottoarpratare 0474-005 Avslut:

Uffes Transport i Helsingborg AB i konkurs 2013-11-27

Uffes Transport i Helsingborg AB i konkurs 2013-11-27 Skoda diesel regnr: SDG 980 0414-002 Avslut: 11:31 10 000.00 kr momsfritt Renault diesel regnr: XCX 502 0414-001 Avslut: 11:31 70 000.00 kr exkl moms Flakväxlarskåp öppning vänster och bak 0414-005 Avslut:

LakeView Åre LÖDINGSVÄGEN 14 OCH 16

LakeView Åre LÖDINGSVÄGEN 14 OCH 16 LakeView Åre LÖDINGSVÄGEN 14 OCH 16 ANDERS Sänggavel B.160 ANDERS Sänggavel B.180 Kim våningssäng 80/80x200 ANDERS Sänggavel B.180 KIM Sänggavel B.180 Alex matbord 220x90 Jedo fåtölj Vintage God design,

Christoffer Lindblad Byggnads AB i konkurs

Christoffer Lindblad Byggnads AB i konkurs Spikvinklar, rännkrokar m.m 1543-001 Avslut: 13:05 Ledlampa 118W 4100K, passar till haki ställning 1543-002 Avslut: 13:06 Essve skruvsortiment låda med blandade skruv 1543-003 Avslut: 13:07 25 liter trälim

Tommy Marko Construction AB i konkurs 2013-09-18

Tommy Marko Construction AB i konkurs 2013-09-18 Diverse skivmaterial, allt i stället 0345-001 Avslut: 14:00 Diverse dörrar 0345-002 Avslut: 14:01 Diverse fönster 0345-003 Avslut: 14:02 Dörr 10 x 21 Ej komplett, transportskadad 0345-004 Avslut: 14:03

L-Konsult Internationell AB i konkurs rop 400-634 2013-08-15

L-Konsult Internationell AB i konkurs rop 400-634 2013-08-15 Lampor och transformatorer 0330-400 Avslut: 13:22 5 styck skenor med 5 styck jordfelsbrytare på varje 0330-401 Avslut: 13:23 20 styck spotlights till skena 70 W och 35 W 0330-402 Avslut: 13:24 Minst 40

Mäster Mats AB i konkurs (Nattklubb)

Mäster Mats AB i konkurs (Nattklubb) Kassadisk med belysning, ca 175x122cm 0856-001 Avslut: 15:05 1 Kassasystem med svarta lådan, Sharp ER-A280F 0856-002 Avslut: 15:06 5 000.00 kr exkl moms 2st barbord, ca 70x110cm, och 2st barpallar 0856-003

Hyrmaskiner i Sjöbo AB

Hyrmaskiner i Sjöbo AB 1101 Vibroplatta Wacker 100 Kg 226,00 Dygn 1102 Vibroplatta Wacker 100 Kg 226,00 Dygn 1201 Vibroplatta Wacker 209 Kg 229,00 Dygn 1265 Vibroplatta Wacker 265 Kg 384,00 Dygn 1501 Vibroplatta Wacker 481 Kg

AB Konsult & Möbler ( Sitty Möbler ) i Landskrona

AB Konsult & Möbler ( Sitty Möbler ) i Landskrona Grå golvlampa 0565-001 Avslut: 11:15 Ekliden matgrupp, bord och 4 st.stolar 0565-002 Avslut: 11:16 7 000.00 kr exkl moms Ekliden skänk 0565-003 Avslut: 11:17 6 200.00 kr exkl moms Matta Cozy grön 160 x

Vendic AB i konkurs

Vendic AB i konkurs Diverse verktyg 0462-001 Avslut: 17:25 Säckkärra 0462-003 Avslut: 17:27 Handtruck BT 0462-004 Avslut: 17:28 Dator Dell 0462-002 Avslut: 17:28 1 Trappstegar 2 styck 0462-005 Avslut: 17:29 Dricka automat