KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl.

Storlek: px
Starta visningen från sidan:

Download "KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12.00 Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl."

Transkript

1 Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: Fax KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12. Visn. 19/1 från kl 1 samt Tisdag 18/1 kl PARTI FOTON & VYKORT PARTI URMAKARVERKTYG M.M. PARTI SVENSK URMAKERITIDNING PARTI IITTALAGLAS M.M. RADIO FORM III STOCKHOLM 3 ST VÄGGUR M.M. PARTI SKYLTMTRL; CERTINA, ZENITH M.M. HANDVÄSKA 3 ST UPPLÄGNINGSFAT HÖGANÄS PARTI NYSILVER PARTI BÖCKER; STOCKHOLM M.M. STÖRRE PARTI NYSILVER PARTI SKANSENGLAS, KERAMIKSKÅLAR M.M. 8 ST FUGASKÅLAR BLÅ GLASVAS REIJMYRE 1992 BLÅ GLASVAS STRINDBERGSLAMPA TOILETTESPEGEL FLASKSKEPP BRONSLAMPA SAMT 2 LJUSSTAKAR BORDSLAMPA SAMT VÄGGLAMPA MAPP MED PLANSCHER M.M. PARTI HÖGTALARE, RADIO M.M. PARTI TRÄTÅG MED FÄRJA KAY BOJESEN DENMARK PARTI KRISTALL BORDSLAMPA TENN FIRMA SVENSKT TENN D8 PARTI GAMLA KONSERVER M.M. 47 DEL KRISTALLSERVIS BROR+ DIV. GLAS PARTI NYA LAMPSKÄRMAR M.M. 1 PAR BORDSLAMPOR 27 DELAR KAFFESERVIS TÅGSET MÄRKLIN SET- HO S SAMT 2 VAGNAR TV-SPEL MARK M. SPEL SYMASKIN SINGER PARTI LEGOTÅG PRYDNADSPISTOL TV-SPEL NINTENDO M. SPEL PARTI KRISTALL, NYSILVER M.M. HÖGTALARE B&O RL14 KOMPRESSOR? INDUSTRIDAMMSUGARE DUSTCONTROL INDUSTRIDAMMSUGARE DUSTCONTROL 18 RULLAR TEXTILTAPET SANDBERG OLJEMÅLNING SIGN: W. EWETZ LÄTTMETALLFÄLGAR HRA-GYRO INDUSTRIDAMMSUGARE KÄRCHER A 264 ARBETSBORD BOSCH GTA 37 LÅNGPASS HULTAFORS MST 18 SÅGKLINGOR+ HÅLTAGNING OLJEMÅLNING SIGN: P. MÖLLER ST BARSTOLAR PARTI PARKETT M.M. PARTI TARKETT EK PARTI GOLV BERG & BERG ASK EBONY

2 I VAGNEN LITOGRAFI SIGN: LASSE ÅBERG 72/9 (SAKNAR GLAS) 2 HÖGTALARE & 2 BASSLÅDOR AUDIO-PRO ACE PARTI LJUSLÅDOR OLJEMÅLNING ELENA PARTI VINYLSKIVOR SNICKERIMASKIN KITY BESTCOMBI ARBETSBORD B&D SPÅNSUG TVÄTTMASKIN WHIRLPOOL AWT 481 BAGAGEHYLLA FÖR BIL TRÄSTEGE 2 ST VINTERHJUL PÅ LÄTTMETALLFÄLG SIDEBOARD MED BOKHYLLA TEAK DOCKSKÅP RADIOMÖBEL MED GRAMMOFON TELEFUNKEN SCHIFFONJE VALNÖT 189-TAL PIANO BAUMGARDT VITT SPEGEL SCHIFFONJE FURU ALLMOGESKÅP (LÅS & NYCKEL I KASSAN) TAVLA SEKRETÄR SCHIFFONJE FURU TRÄBUSS RÖLLAKANMATTA *136 SIGN: GS SPEGEL MED GULDRAM KISTA AOS 1815 VITRINSKÅP RYAMATTA *15CM BOKHYLLA GIPSSKULPTUR VÄRMERI NYSILVER RÖLLAKANMATTA 295*22CM SIGN: UP KYLSKÅP TEMERATOR SKINNSOFFA 2-SITS SVART GOLVLAMPA SVENKT TENN JOSEF FRANK DYKARTUBER PARTI BÖCKER, AFRIKANSKA FIGERER M.M. FISKELÅDA MED DIVERSE DRAG M.M. TRÄDGÅRDSMÖBEL; BORD, 5 STOLAR, 2 PALLAR PARASOLL MED STENFOT TV-SPEL GAMECUBE MED TB, 2 ST XBOX36 KONTROLLER HÄCKSSAX B&D ELDRIVEN HANDÖVERFRÄS BOSCH MED 2 LÅDOR FRÄSAR CIRKELSÅG DEWALT TIGERSÅG DEWALT SLIPMASKIN BOSCH PSS24 AE VINSCH, MUTTERDRAGARE M.M. PARTI MÄRKLINSKENOR M.M. BILBANA NINCO FORMULA 1 GRÄSSTRIMMER PARTNER COLIBRI BENSIN BORD 24*112*74CM TEAKBRÄDOR MED METALLBEN PARTI LITOGRAFIER SIGN: BÖRJE VESLAU VEDKORG MED FOTOGRAFIER BORDSLAMPA PARTI PORSLIN M.M. PARTI LINNE, GRÅSTENFILT M.M. BORD 13*13*5CM TEAKBRÄDOR MED METALLBEN DAMMSUGARE KIRBY MED TILLBEHÖR SATSBORD BORDSUNDERRÄDE 4 STOLAR PLYSCH SOFFA NJURFORMAD

3 EMALJSKYLT "JERNBROGATAN" (DIV. SKADOR) IKON TAVLA TAVLA SIGN: A. FRIDELL GRAVYR 1 PAR VÄGGLYSTRAR KRISTALL OLJEMÅLNING PÅ TRÄ SIGN: BENGT ENGMAN ETSNING SIGN: BERTIL BULL EDLUND LITOGRAFI SIGN: E. WETZENSTEIN TRÄSKULPTUR SIGN: V.E. OLJEMÅLNING SIGN: AJNA ERIKSON -74 OLJEMÅLNING SIGN: DJURBERG OLJEMÅLNING SIGN: KEY-ÅBERG 75 OLJEMÅLNING SIGN: A. HELLSTRÖM -51 TAVLA SIGN: EMILE ZOIR LITOGRAFI SIGN: S. ERIXSON (X-ET) LITOGRAFI SIGN: INGE PETTERSSON LITOGRAFI SIGN: JAN RHODIN VÄGGUR 8-KANT WESTERSTRAND AKVARELL SIGN: H.H. TAVLA KARTA LITOGRAFI SIGN: SVEN HOLM TAVLA SIGN: LEIF AHRLE OLJEMÅLNING SIGN: HILDUR CLEVEL 1932 LITOGRAFI SIGN: HILKKA BERNHARDT TAVLA SIGN: G.B. LITOGRAFI SIGN: LIZZIE OLSSON OLJEMÅLNING SIGN: TULL LITOGRAFI SIGN: SUNE TJÄLLANDER TAVLA 91AN & 87AN LITOGRAFI SIGN: BENGT LANDIN LITOGRAFI SIGN: S. CLARK LITOGRAFI SIGN. SKISS TILL ALTARTAVLA I S:T HANS KYRKA L-KÖPING LITOGRAFI LITOGRAFI SIGN: JENS MATHISEN 1964 OLJEMÅLNING OLJEMÅLNING SIGN: ELIS RYBERG TAVLA SIGN. LITOGRAFI SIGN: ULF GREDER (SAKNAR GLAS) TUSCHTECKNING "BRIDGE" SIGN: BERTIL A. LITOGRAFI SIGN: LASSE ÅBERG "FLYGANDE HUND" LITOGRAFI SIGN: LASSE ÅBERG "ISHUND" OLJEMÅLNING SIGN: ML 63 2 TAVLOR SIGN: BROR MARKLUND 194(TRASIGT GLAS PÅ EN) LITOGRAFI SIGN: SALTO LITOGRAFI SIGN. LITOGRAFI SIGN. (SAKNAR GLAS) PARTI DIVERSE PC-TILLBEHÖR, KABLAR M.M. SEGELBÅT 2M HÖG 3 ST FRACKAR PARTI VINTAGEKLÄDER

4 SIGN: INGRID M. ÅRFELT PARTI LITOGRAFIER M.M. M.M. 3 ST ETSNINGAR SIGN: CH. DUE 3 LITOGRAFIER SIGN: R. LJUNGGREN 2 LITOGRAFIER SIGN: E. WETZENSTEIN 3 LITOGRAFIER SIGN: OLLE HANSPERS 3 ST ETSNINGAR SIGN:STIG ÅSBERG TORRNÅLSGRAVYR SIGN: STIG BORGLIND 4 ST ETSNINGAR 4 ST ETSNINGAR 4 GRAFISKA BLAD ETSNING SIGN: AXEL FRIDELL "SELMA LAGERLÖF" PROVTRYCK SIGN: AXEL FRIDELL 3 ST GRAFISKA BLAD 2 ST ETSNINGAR SIGN: LENNART GLEMME 3 ST GRAFISKA BLAD LITOGRAFI SIGN: LOUIS BASTIN 4 ST GRAFISKA BLAD SIGN: LOUIS BASTIN (PÅ BÅDA SIDOR) TV-SPEL SONY PSP 5 DALAHÄSTAR+ 2 STÖRRE DALAHÄSTAR MED TRASIGA FRAMBEN KAMERAHUS NIKON D7 MOBIL TELEFON SONY ERICSSON RAKAPPARAT PHILIPS SPEED-XL PARTI BIJOUTERIER M.M. 3 KARTONGER DIGITALKAMERA, 2 ARMBANDSUR M.M. FICKUR ZENITH SILVER HALSKEDJA GULD 18K 15GR ARMBAND GULD 18K 23GR ARMBAND GULD 18K 24GR ARMBAND GULD 18K 16GR ARMBAND MED BERLOCKER GULD 18K 13GR KLOCKKEDJA GULD 18K 11GR HALSKEDJA GULD 18K 4GR 2 RINGAR GULD 23K 22GR 5 RINGAR MED DIVERSE STENAR GULD 18K 19GR RING MED BRILJANT GULD 18K 6GR 4 BERLOCKER & 1 BROSCH GULD 18K 5GR PARTI FICKUR & ARMBANDSUR 4 ST MUNSPEL SMYCKESSKRIN MED SILVERSMYCKEN M.M. SEGELBÅT I ORG. KARTONG KELLNER U-BÅT PLÅT PLÅNBOK & ARMBANDSUR OMEGA SEAMASTER(DEF. KRONA) PORSLINSFAT MEISSEN MED SILVERKANT 35CM DIAM. MOTIV SKEPP PARTI SILVER 614GR 2 ST FICKUR SILVER 9 ST LINEOLFIGURER GULDRING + GULDKEDJA 18K 9GR BRILJANTRING VITT GULD 18K 5GR DIVERSE STENAR, SILVERBROSCH, SILVERPENNA VAS TAPIO WIRKKALA IITTALA JÄRKÄLÄ 3516 KONSTGLASVAS KOSTABODA KJELL ENGMAN 18,5CM HÖG SILVERLJUSSTAKE STERLING 2 SKÅLAR+ 1 VAS ARIEL EDVIN ÖHRSTRÖM 3 ST SKÅLAR BODA B. VALLIEN VAS SIGN: S. BERNADOTTE LINDSHAMMAR 22CM HÖG VAS SIGN: ERIK HÖGLUND 18CM HÖG VAS STUDIO GUSTAVSBERG VECKLA STIG L. CARRARA 12,5CM HÖG 2 ST TRÄHÄSTAR LJUSSTAKE GLAS KOSTA SIGN: LH 1392 PORFYRKULA FÖR VISITKORT PARTI DIVERSE; ORREFORS, ARABIA M.M. BORDSSURTOUT SILVER 4 FLASKOR GRÖNVALL B4 (1832) PARTI SILVER CA GR 3 DELAR SILVER 221GR PLAKETT "TILL MINNE AV CARL LARSSON" SIGN: ARVID BACKLUND PARTI PLÅNBÖCKER, ÖRHÄNGEN M.M

5 PARTI SILVERMYNT M.M. KAY BOJESEN BJÖRN+ DEFEKT APA SPELDOSA MED BEN MINIATYRMÅLNING I LOCKET 2 ST FICKUR SILVER MED FODRAL 4 MEKANISKA ARMBANDSUR PARTI BIJOUTERIER, LAPPDOCKA M.M. BIBEL ÅR 1655 MODELLTÅG RAPIDO PÅ 3 HYLLOR PALL VINYLSKIVOR (4 KARTONGER) PALL VINYLSKIVOR (4 KARTONGER) SÅGBORD MOTORGRÄSKLIPPARE PARTNER 375 SM HÖGTRYCKSTVÄTT KÄRCHER PALL PRYDNADSFÖREMÅL, VÄSKOR M.M. PARTI KUDDAR, TEXTILER M.M. PALL MED STEARINLJUS PALL MED LJUSSTAKAR, LYKTOR M.M. 3 PALLAR FÄRG & KEM PALL KLINKER GRÅA KOMPRESSOR SPIKPISTOL LUFTTRYCK 3 ST 2OL PLÅTDUNKAR BENSIN FRIMÄRKSALBUM PARTI GAMLA FOTOGRAFIER TRÄHÄST & PARTI TRÄFÅGLAR GULDPENDYL PARTI VYKORTSALBUM M.M. 2 ST UPPSTOPPADE FÅGLAR SERVERINGSFAT PICKNICK, SERVERINGSKANNA BERSÅ LCD-TV SHARP 32" MED BOXER TV-MODULE PARTI LINNE DAMMSUGARE MELISSA PARTI TELEFONER, SVARARE, FAX M.M. PARTI BILSTEREO, MOBILTB M.M. 2 VÄGGKLOCKOR PARTI SJÖSTÖVLAR, VERKTYG M.M. 2 ST DIGITALBOXAR, TUNERDEL, RECIEVER PARTI SCANNER, FOTOSKRIVARE M.M. LAMINERINGSMASKIN IBECO DIGITALBOX MED HDD HUMAX MULTIMASKIN, FAX, DOKUMENTÄTARE 2 PC, PLATTSKÄRM PARTI HÖGTALARE 5 DELAR HÄCKSAX HERRCYKEL HUSQVARNA REG. NR PAR STÖVLAR & 1 PAR KÄNGOR UNDERGROUNS STÅLHÄTTA KEVLARVÄST, HANDBOJOR M.M. DATALJUD HARMAN/KARDON PARTI SERIETIDNINGAR+ BASEBOLLHANDSKE PC DELL DIMENSION E521 MED PLATTSKÄRM TRUMPINNAR, FÖRSTÄRKARE KUSTON M.M. PC & SCANNER PARTI LJUSLYKTA, AALTO-SKÅL M.M. 3 ST LAMPGLOBER SAMT TAKLAMPA MED SPOTLIGHT DAMMSUGARE, KAFFEBRYGGARE, BRÖDROST PARTI LAHOLMKAROTT, MÄSSINGSTAKAR, GLAS M.M. 31 DELAR VINRANKA GEFLE 2 LJUSLYKTOR PARTI KONSTGLAS M.M. PARTI NYSILVERBESTICK 6 ST SPETSGLAS ORREFORS VÄSKA MED RAMAR M.M. SAMT LÅDA PRYDNADSSAKER PARTI NYSILVER; BESTICK, FAT M.M. AC DELCHI PELARBORR (EJ KOMPLETT)

6 ELMOTORSÅG PARTNER P52 SEGELBÅT PARTI TENN; BRICKA, SKÅLAR M.M. PARTI TENN; LAMPA, STAKAR M.M. LADDBAR SKRUVDRAGARE, BORRMASKIN BOSCH 2 ST SPEGLAR MED HYLLA 15L BACKPACK SPRAYER MULTIMASKIN HP PHOTOSMART C438 SKRUVDRAGARE BLUNDDOCKA BLUNDDOCKA RESVÄSKA, 2 DOCKOR, NALLE PARTI SILVERSKEDAR, MÅTTSTOCK, KALENDER M.M. TRÄHÄST "VÄLHÄNGD" TV-SPEL NINTENDO 64 MED SPEL PARTI SCIENTOLOGI; BÖCKER & CD PARTI HANDVÄSKOR PARTI LÅS M.M. MULTIMASKIN BLACK&DECKER QUATTRO 14,4V MULTIMASKIN BLACK&DECKER QUATTRO 14,4V (EJ KOMPLETT) SKRUVDRAGARE HITACHI SAMT BORRMASKIN B&D DAMMSUGARE ELECTROLUX ERGORAPIDO MOTORSÅG ELDRIVEN MOTORSÅG ELDRIVEN PARTI GAMLA TRÄHYVLAR PARTI STOR MORTEL, LAMPKUPA M.M. SKRUVDRAGARE B&D 12V. 2 BATTERIER SLIPMASKIN, LIMPISTOL B&D STYRSKENA FESTO FS8 STICKSÅG BOSCH SKRUVDRAGARE DEWALT 12V. TIGERSÅG, SLIPMASKIN BOSCH ELHYVEL AEG EH45 HANDÖVERFRÄS FESTO GERSÅG BÄNKSLIP FÄRGSPRUTA, VÄRMEPISTOL M.M. BORDSSTATIV FÖR BORRMASKIN BASLÅDA+ 3 HÖGTALARE 2 ST SKYLTDOCKOR BASSLÅDA AUDIO PRO PARTI BORDSLAMPA, FRIMÄRKEN, MICKEY MOUSE M.M. PARTI SERIETIDNINGAR; MAD, KNASEN M.M. SLIPMASKIN FLEX SPIKPISTOL HILTI DX 35 SPIKPISTOL HILTI DX 45 BERGBORRMASKIN BOSCH GSH? BOSCHHAMMER BILMASKIN BOSCHHAMMER GSH 5 E BOSCHHAMMER GSH 5 E BILMASKIN LASERINSTRUMENT GIZ II PB MÄTINSTRUMENT ESS-BORR JOKER INDUSTRIDAMMSUGARE PULLMAN FÅNGLINA EKMAN S 736 PROPELLER MERCURY 2 SLUTSTEG, ALARM M.M. PARTI ELKABEL 3FASS HÄCKSAX MOTORSÅG ELDRIVEN HÄCKSAX TAKLAMPA MÄSSING/GLAS TAKLAMPA ALABASTER

7 PAPPERSSKÄRARE DAHLE BARNSTOL, BABYCARIER M.M. PORTABEL DVD-SPELARE, SKÄRM M.M. PARTI MAPPAR GRAFISKA BLAD FÖRENINGEN FÖR (EJ KOMPL.) DIAMANTSLIP MAKITA MODELL 411C MUTTERDRAGARE MAKITA EL. SKRUVDRAGARE MAKITA 14,4V. EJ LADD. INDUSTRIDAMMSUGARE MAKITA 44 MED PÅSAR MOTORSÅG MC CULLOCH PARTI PRYDNADSAKER, PÅSAR M.M. PARTI STEARINLJUS PARTI NYA BYXOR PARTI NYA VÄSKOR PARTI NYA SKOR, STÖVLAR M.M. KLÄDSTÄLLNING PÅ HJUL PALL ORIENTALISK MAT Försäljningsvillkor 15% SLAGAVGIFT. GODSET SÄLJS I VID KLUBBSLAG BEFINTLIGT SKICK. ANSVAR FÖR INROPAT GODS ÖVERGÅR VID KLUBBSLAG TILL KÖPAREN. PÅ SVENSK KONST SOM ROPAS IN FÖR MER ÄN 215:- TILLKOMMER EN AVGIFT(FÖLJERÄTT) PÅ 5% ATT BETALAS AV KÖPAREN. UTLÄMNING SKER T.O.M. 1 TIMME EFTER SISTA KLUBBSLAG SAMT TORSDAG 2/1 KL FÖRVARINGSKOSTNAD UTGÅR MED :- PER UTROP OCH DAG EFTER UTLÄMNINGSDAGEN.

Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.

Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 8-655 1 5 Fax. 8-514 8 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet

Läs mer

Inventarier i Västkustfasader AB

Inventarier i Västkustfasader AB Sid 1 av 8 Inventarier i Västkustfasader AB Gården Inventarier: Antal: Fsg-leasing: Fsg-bedömning: Bilsläp med glasställ. AYL 395. CO-Släpet 2008. Max last 450kg. 1 - Bil med verkstadsinredning. Mil: 12

Läs mer

ANBUDSUNDERLAG. VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255. Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd

ANBUDSUNDERLAG. VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255. Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd ANBUDSUNDERLAG VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255 Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd Hjälmaregatan 3, 211 18 MALMÖ Tel 040-74185, Fax 040-231949 E-mail acmalmo@ackordscentralen.se

Läs mer

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 28/4 kl. 12.00 Visn. 28/4 från kl 10 samt Tisdag 27/4 kl.

KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 28/4 kl. 12.00 Visn. 28/4 från kl 10 samt Tisdag 27/4 kl. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 8-655 1 5 Fax. 8-514 8 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet

Läs mer

Allglas 28 cl 31:-/dussin. Champagneglas, lågt, svängare 16 cl 34:-/dussin. Champagneglas, högt 17 cl 31:-/dussin. Champagneglas XL 19 cl 39:-/dussin

Allglas 28 cl 31:-/dussin. Champagneglas, lågt, svängare 16 cl 34:-/dussin. Champagneglas, högt 17 cl 31:-/dussin. Champagneglas XL 19 cl 39:-/dussin GLAS Allglas 28 cl Champagneglas, lågt, svängare 16 cl Champagneglas, högt 17 cl Champagneglas XL 19 cl Cocktailglas 14 cl Cocktailglas XL 20 cl Cognacskupa 15 cl Cognacskupa 25 cl Coupeglas 28 cl Dessertvinsglas

Läs mer

PRISLISTA MASKINUTHYRNING

PRISLISTA MASKINUTHYRNING PRISLISTA MASKINUTHYRNING 2015-04-01 Besöksadress Postadress Backmansvägen 8 Box 105 672 30 ÅRJÄNG 672 23 ÅRJÄNG Tel: 0573 10600, 10606 Fax: 0573 12288 E-post: s.las@telia.com www.las-maskin.se 14. Trädgårdsmaskiner

Läs mer

KVALITETSAUKTION. Lördagen 23 november 2013 Auktionsstart kl. 12.00 HJÄRTLIGT VÄLKOMMEN! VISNING BENGT LINDSTRÖM,

KVALITETSAUKTION. Lördagen 23 november 2013 Auktionsstart kl. 12.00 HJÄRTLIGT VÄLKOMMEN! VISNING BENGT LINDSTRÖM, KVALITETSAUKTION Lördagen 23 november 2013 Auktionsstart kl. 12.00 VISNING Fredagen 22 november kl. 13 19 samt auktionsdagen mellan kl. 10 12. BENGT LINDSTRÖM, olja, 1976, 52 x 63 cm, 2 ägare och aldrig

Läs mer

LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 22/9 kl. 12.00 Visn. 22/9 från kl 10 samt Tisdag 21/9 kl.

LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 22/9 kl. 12.00 Visn. 22/9 från kl 10 samt Tisdag 21/9 kl. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet

Läs mer

lampor Grupp två är Svenska en-ord och grupp tre är en-ord som kommer från andra språk.

lampor Grupp två är Svenska en-ord och grupp tre är en-ord som kommer från andra språk. Lampa Lampor Det finns fem verb grupper. Grupp ett är en-ord som slutar på -a. Grupp två är Svenska en-ord och grupp tre är en-ord som kommer från andra språk. som inte slutar på vokal. En Grupp 1 En lampa

Läs mer

PRISLISTA EKERÖ & SOLNA. 08-560 247 80 www.mgrental.se. Alla priser exkl. moms

PRISLISTA EKERÖ & SOLNA. 08-560 247 80 www.mgrental.se. Alla priser exkl. moms PRISLISTA 2014 EKERÖ & SOLNA Alla priser exkl. moms 08-560 247 80 www.mgrental.se Våra hyrbutiker finns i Solna och Ekerö och vi ser hela Stockholm som vårt arbetsområde, vi levererar med egna bilar över

Läs mer

Material i sågbladen. Infästning på sticksågbladen. Saknar du någon produkt? Fler artiklar hittar du i MPS katalogen.

Material i sågbladen. Infästning på sticksågbladen. Saknar du någon produkt? Fler artiklar hittar du i MPS katalogen. MPS sticksågblad tillverkas av Pott & Hönscheid GmbH Sägenfabrik som är beläget i den vackra Moseldalen i södra Tyskland. I detta område har tillverkning av sågar pågått sedan sågens begynnelse. Pott &

Läs mer

julen 2013 449:- Köp nu - Betala sen! KVÄLLS- ÖPPET 6 december kl 18-20 Köp nu - betala sen Presentkort

julen 2013 449:- Köp nu - Betala sen! KVÄLLS- ÖPPET 6 december kl 18-20 Köp nu - betala sen Presentkort julen 013 Presentkort Köp nu - betala sen Köp det du vill, när du vill. Betala som det passar dig. Räntefritt upp till 4 månader. Ansök i butiken KVALITET värd att jämföras Bastuset 449:- Eldkorg/grill

Läs mer

KONKURSANBUD BILSTATISTIKKONSULT

KONKURSANBUD BILSTATISTIKKONSULT KONKURSANBUD BILSTATISTIKKONSULT Bransch-Data AB, 556163-6498, och Bransch-Data Produktion AB, 556220-9584, försattes i konkurs den 9 februari 2009 av Södertörns tingsrätt. Till konkursförvaltare för båda

Läs mer

V T S Sweden AB, i konkurs, K 2305-09

V T S Sweden AB, i konkurs, K 2305-09 V T S Sweden AB, i konkurs, K 2305-09 Inventarier GISLAVED Kontor 4 st Datorer 1 st Data Samsung Sync Master 2 st Data Laptop, IBM Think Pad 5 st Data View Sonic 201B 4 st Data Monitor View Sonic 2030B

Läs mer

Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.

Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner. Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se LÖSÖRESAUKTION PÅ-PLATS UTOMHUS Dösboet efter frisör Ebbe Bengtsson

Läs mer

08-716 01 60. www.hyrpoolen.se

08-716 01 60. www.hyrpoolen.se MASKINUTHYRNING NACKA Prislista PRISLISTA 2004 08-716 01 60 Gäller from 20090101 BYGG MARK STÄLLNING LIFTAR Din Hyrpartner Bromma 08-29 20 20 Nacka 08-716 01 60 INNEHÅLL Sidan 12. DUMPRAR 3 14. TRÄDGÅRDSMASKINER

Läs mer

Innehåll Rekommendationer Ömtåliga föremål Flytande innehåll Hårda och oregelbundna föremål Långsmala föremål Platta och sköra föremål

Innehåll Rekommendationer Ömtåliga föremål Flytande innehåll Hårda och oregelbundna föremål Långsmala föremål Platta och sköra föremål Förpackningsguide Innehåll Rekommendationer 1 Ömtåliga föremål 2 Flytande innehåll 3 Hårda och oregelbundna föremål 4 Långsmala föremål 5 Platta och sköra föremål 6 Stora och lätta föremål 7 Vassa och

Läs mer

Prislista 2009 Växjö Porslin & Möbeluthyrning / BS Party Event Glas Pris/st.

Prislista 2009 Växjö Porslin & Möbeluthyrning / BS Party Event Glas Pris/st. Prislista 2009 Växjö Porslin & Möbeluthyrning / BS Party Event Glas Pris/st. Vinglas 31 cl 2,90 Vinglas 24 cl 2,40 Vinglas 19 cl 2,40 Vinglas 12 cl 2,40 Champagneglas 17 cl 2,40 Martini/ coctailglas 15

Läs mer

RÖNNEBLADET. Nummer 1, 2015 Årgång 18. Lennart Jörsmar Färg, släp och utlåning av verktyg

RÖNNEBLADET. Nummer 1, 2015 Årgång 18. Lennart Jörsmar Färg, släp och utlåning av verktyg RÖNNEBLADET Nummer 1, 2015 Årgång 18 2015 års stämma har nu hållits och vi har avtackat Kjell Eriksson för 15 fantastiska år som ledamot i styrelsen med olika ansvarsområden. Samtidigt hälsar vi vår nye

Läs mer

För att underlätta vid fasadarbeten finns genomgångssektioner som medger fri passage mellan två eller flera plattformar.

För att underlätta vid fasadarbeten finns genomgångssektioner som medger fri passage mellan två eller flera plattformar. Lyftanordningar Lättmetallställning Lättmetallställning, smal Den kan lätt monteras i trånga passager, i butiker, lagerlokaler samt mellan maskiner i fabrikslokaler. Upp- och nedgång sker på stegramens

Läs mer

MASKINUTHYRNING I NYKÖPING PRISLISTA. www.hyrmaskinerbozenk.se. Gäller från 2010-01-01

MASKINUTHYRNING I NYKÖPING PRISLISTA. www.hyrmaskinerbozenk.se. Gäller från 2010-01-01 MASKINUTHYRNING I NYKÖPING PRISLISTA 0155 280 280 www.hyrmaskinerbozenk.se Gäller från 2010-01-01 Öppettider Butik Måndag-Fredag 07:00-17:00 Lördag-Söndag STÄNGT Verkstad Måndag-Fredag 07:00-16.00 Lördag-Söndag

Läs mer

KONSTHANTVERK TYRINGE MUSEUM

KONSTHANTVERK TYRINGE MUSEUM KONSTHANTVERK TYRINGE MUSEUM En del av Byalaget STÄMPLAR Svårt att avgöra när en viss stämpel ersattes med en annan, några användes parallellt. Troligt är att de ovan är i någon form av åldersordning..

Läs mer

Welcome Hotel skyttestafett 2006-08-19

Welcome Hotel skyttestafett 2006-08-19 1 Moälven Modo 1160 Maria Falck 142 95 237 Linda Gustavsson 138 95 233 Helena Arvidsson 139 92 231 Mikael Olofsson 140 90 230 Petter Eriksson 137 92 229 2 Ale 1152 Mikael Fors 147 89 236 Donald Johansson

Läs mer

Welcome Hotel skyttestafett 2006

Welcome Hotel skyttestafett 2006 Welcome Hotel skyttestafett 2006 1 Moälven Modo 1160 Maria Falck 142 95 237 Linda Gustavsson 138 95 233 Helena Arvidsson 139 92 231 Mikael Olofsson 140 90 230 Petter Eriksson 137 92 229 2 Ale 1152 Mikael

Läs mer

Bosch 1995:- Nyheter från 795:- NYHET! Bosch hantverkartidning 2 2010. Från proffs till proffs

Bosch 1995:- Nyheter från 795:- NYHET! Bosch hantverkartidning 2 2010. Från proffs till proffs Bosch hantverkartidning 2 2010 NYHET! Nyheter från Bosch Nyhet! Bosch sticksåg GST 150 CE Den nya sticksågen har en stark motor på 750 W med konstantelektronik, som innebär att motorn inte sackar vid hård

Läs mer

Välkommen till Werners!

Välkommen till Werners! Prislista Hyr dig fri Genom att hyra de maskiner du behöver har du alltid tillgång till rätt maskin till det arbete som skall utföras. Det ger dig flexibilitet och ständigt den modernaste utrustningen.

Läs mer

MASKINUTHYRNING I NYKÖPING PRISLISTA. www.hyrmaskinerbozenk.se. Gäller från 2015-01-01

MASKINUTHYRNING I NYKÖPING PRISLISTA. www.hyrmaskinerbozenk.se. Gäller från 2015-01-01 MASKINUTHYRNING I NYKÖPING PRISLISTA 0155 280 280 www.hyrmaskinerbozenk.se Gäller från 2015-01-01 Öppettider Butik Måndag-Fredag 07:00-17:00 Lördag-Söndag STÄNGT Verkstad Måndag-Fredag 07:00-16.00 Lördag-Söndag

Läs mer

Kvalitetsvärderingsrapport 2010

Kvalitetsvärderingsrapport 2010 STATISTISKA CENTRALBYRÅN Pm till Nämnden för KPI 1(5) Kvalitetsvärderingsrapport 2010 För information Denna PM beskriver de kvalitetsvärderingar som gjorts för centralt insamlade priser i KPI under 2010.

Läs mer

Waldén Utbildning PLÅSTERDISPENSER: SPRAYHÅLLARE: PLÅSTERRULLAR PRISLISTA 2013-01-01. Art.nr Produkt Beskrivning Antal/kart Pris/st

Waldén Utbildning PLÅSTERDISPENSER: SPRAYHÅLLARE: PLÅSTERRULLAR PRISLISTA 2013-01-01. Art.nr Produkt Beskrivning Antal/kart Pris/st Waldén Utbildning 732018242 PRISLISTA 2013-01-01 Art.nr Produkt Beskrivning Antal/kart Pris/st PLÅSTERDISPENSER: 2999 DISPENSER D-53 PLÅSTERDISPENSER TILL 3CM PLÅSTERFÖRBAND ST 191:- 3000-1 DISPENSER D-56

Läs mer

Inred ute & inne. 4.995,- Ord.pris 7.680,- PAKETPRIS LEONE BORD + 6 STOLAR. Räntefritt i 6 månader utan avgift

Inred ute & inne. 4.995,- Ord.pris 7.680,- PAKETPRIS LEONE BORD + 6 STOLAR. Räntefritt i 6 månader utan avgift Inred ute & inne Räntefritt i 6 månader utan avgift LEONE BORD + 6 STOLAR 4.995,- Ord.pris 7.680,- LEONE Matbord 200x100cm alu vit/polywood grå. LEONE Karmstol Alu vit/texteline Taupe Tid för trädgården...

Läs mer

Ansökan om att kvarstå som förordnad besiktnings-/värderingsman Sveriges Handelskamrar 2013

Ansökan om att kvarstå som förordnad besiktnings-/värderingsman Sveriges Handelskamrar 2013 Ansökan om att kvarstå som förordnad besiktnings-/värderingsman Sveriges Handelskamrar 2013 V.g. texta och fyll i alla uppgifter! I samband med ansökan kommer en kreditupplysning att göras. Förnamn: Efternamn:

Läs mer

Konstnärliga Kosta Boda

Konstnärliga Kosta Boda Konstnärliga Kosta Boda 13 Augusti, 2014 Med en knivskarp känsla för det grafiska och det samtida har Sara Woodrow skapat sin första kollektion för Kosta Boda. Det målade glaset har länge varit ett av

Läs mer

Hyrmaskiner Sverige AB Skorpvägen 3, 294 39 SÖLVESBORG 0456-44 48 20 www.savehyr.se

Hyrmaskiner Sverige AB Skorpvägen 3, 294 39 SÖLVESBORG 0456-44 48 20 www.savehyr.se Hyrmaskiner Sverige AB Skorpvägen 3, 294 39 SÖLVESBORG 0456-44 48 20 www.savehyr.se Artikel: 1.2 Vikt Info&Utrustning: Pris/dag Självlastande Dumper 1000 kg Tipp Skopa Sväng 1200:- Stubbfräs** 113 kg 1000:-

Läs mer

INNEHÅLLSFÖRTECKNING

INNEHÅLLSFÖRTECKNING prislista 2012 INNEHÅLLSFÖRTECKNING A4-papper (budget)... 1 A4-papper (digital)... 2 A4-papper (offset)... 3 Affischer... 4 Almanackor... 5 Banderoller... 6 Block (budget)... 7-9 Block (digital)... 10-12

Läs mer

Auktion 2015-10- 31. Sida 1 av 17

Auktion 2015-10- 31. Sida 1 av 17 1 Goebel, tulpan vas med kvinna i form av älva, art deco, H22cm, obetydlig nagg 2 Lisa Larson, Gustavsberg för NK, igelkott ur serien utrotningshotade djur, H9cm 1 000 kr 3 Alf Ekberg, skulptur på sockel,

Läs mer

Det skall vi fira. UTNYTTJA VÅRT RÄNTEFRIA SYSTEM. DELBETALA RÄNTEFRITT HOS OSS 6, 12 eller 24 MÅNADER

Det skall vi fira. UTNYTTJA VÅRT RÄNTEFRIA SYSTEM. DELBETALA RÄNTEFRITT HOS OSS 6, 12 eller 24 MÅNADER 80 År Jordnära Det skall vi fira Krangatan 12 Sävelund Alingsås @ Tel: 0322-101 63 Öppet: Mån-fre. 9-19 Lör. 9-16 Sön.10-16 www.jordnära.se e-post: butik@jordnara.se Priserna gäller så långt lagret räcker

Läs mer

Prislista Nr 1 in rent tent & event i Sverige AB. Alla priser är exklusive moms Golvsystem Produkt Enhet Pris sek Antal Totalt. kvm 50,00.

Prislista Nr 1 in rent tent & event i Sverige AB. Alla priser är exklusive moms Golvsystem Produkt Enhet Pris sek Antal Totalt. kvm 50,00. Prislista för Nr 1 in rent, tent & event i Sverige AB Alla priser är exklusive moms Golvsystem Produkt Enhet Pris sek Antal Totalt Trägolv (för större evenemang begär offert) kvm 50,00 Trägolv med aluprofil

Läs mer

Prislista. Tel: 08-715 64 49 www.stockholmsuthyrarna.se. Öppet Måndag - Fredag kl. 06.00-16.00. Värmdövägen 950 132 36 Saltsjö-Boo Stockholm

Prislista. Tel: 08-715 64 49 www.stockholmsuthyrarna.se. Öppet Måndag - Fredag kl. 06.00-16.00. Värmdövägen 950 132 36 Saltsjö-Boo Stockholm Prislista Värmdövägen 1 Saltsjö-Boo Stockholm Tel: -1 Öppet Måndag - Fredag kl.. -. Gäller fr.o.m 21--1 Ersätter tidigare prislista. INNEHÅLL 2.... 1.. 1.. 1. 2. 22. 2. 2. 2....... 2.......... 2..... 2.....

Läs mer

Anbudsunderlag konkursboet Nyköpings Rostfria AB

Anbudsunderlag konkursboet Nyköpings Rostfria AB Anbudsunderlag konkursboet Nyköpings Rostfria AB Kontorsavdelningen Kontor #1 Äldre kontorsmöbler, datorer, server, branddockumentskåp Pärmar, bokhyllor m.m. Fikarum Ovalt bord, bättre stolar Kopieringsmaskin

Läs mer

Hantverkare i Falkenbergs kommun

Hantverkare i Falkenbergs kommun Hantverkare i Falkenbergs kommun Detta är förslag på besöksmål gällande hantverkare i Falkenbergs kommun. Nedan är hantverkarna beskrivna i kort text och även en karta är bifogad där alla är utsatta. Här

Läs mer

12 Dumprar. 15-16 Pallyftare Kärror och Vagnar

12 Dumprar. 15-16 Pallyftare Kärror och Vagnar 12 Dumprar 12-1533 Dumper banddr. Självlastande max last 1000 kg 900,00 900,00 15-16 Pallyftare Kärror och Vagnar 15-9113 Pallyft 2,2 ton 111,00 43,00 16-1101 Isolerskärbord för mineralull 158,00 58,00

Läs mer

Modern kontinental LET THE STORY BEGIN... FÖREMÅL SOM HAR EN HISTORIA ATT BERÄTTA

Modern kontinental LET THE STORY BEGIN... FÖREMÅL SOM HAR EN HISTORIA ATT BERÄTTA INSPIRATION 2014 Modern kontinental FÖREMÅL SOM HAR EN HISTORIA ATT BERÄTTA Ett bruksföremål från Living Story är en hyllning till det vackra, personliga och funktionella. Det är noga utvalt för att kunna

Läs mer

(Belysningen passar till samtliga 3 ovanstående S-produkter)

(Belysningen passar till samtliga 3 ovanstående S-produkter) P R I S L I S TA r o l l - u p & m ä s s m a t e r i a l Prislista S-line Roll Up S1 85 x 210 cm 200-085210-1 3190:- 100 x 210 cm 200-100210-1 3760:- (Vill du ha högre eller lägre bild så är det bara att

Läs mer

Prislista 2011-1. Uthyrningsföretaget som tillhandahåller byggmaskiner för såväl proffsen som hemmafixaren

Prislista 2011-1. Uthyrningsföretaget som tillhandahåller byggmaskiner för såväl proffsen som hemmafixaren Konsumentprislista inkl moms Prislista 2011-1 Uthyrningsföretaget som tillhandahåller byggmaskiner för såväl proffsen som hemmafixaren Öppettider: Mån-fred 07.00-16.15 Lunchstängt 12.00-13.00 Vi finns

Läs mer

Prislista 2012. Uthyrningsföretaget som tillhandahåller byggmaskiner för såväl proffsen som hemmafixaren

Prislista 2012. Uthyrningsföretaget som tillhandahåller byggmaskiner för såväl proffsen som hemmafixaren Konsumentprislista inkl moms Prislista 2012 Uthyrningsföretaget som tillhandahåller byggmaskiner för såväl proffsen som hemmafixaren Öppettider: Mån-fred 07.00-16.15 Lunchstängt 12.00-13.00 Vi finns på

Läs mer

Vägledning till bildboxen Det svarta fåret

Vägledning till bildboxen Det svarta fåret Vägledning till bildboxen Det svarta fåret 1 Vägledning till bildboxen Det svarta fåret Varje bildserie består av 5 kort. Korten föreställer objekt, djur eller människor som vid första anblicken ser ut

Läs mer

Välkommen med era inredningsönskemål!

Välkommen med era inredningsönskemål! Vård och Omsorg Hej! Detta är en broschyr med möbler för Vård o Omsorg samt andra miljöer. Den innehåller produkter tillverkade av Form o Miljö och andra svenska möbeltillverkare som vi har ett nära samarbetar

Läs mer

Greveholm taklampa Björkvalen Möbler och inreding til fritidshus & hotel rum, 2013-2014

Greveholm taklampa Björkvalen Möbler och inreding til fritidshus & hotel rum, 2013-2014 Björkvallen Möbler och inreding till fritidshus & hotellrum, 2013-2014 Björkvallen Klarlackad björk Björk är ett klassiskt träslag och en symbol för nordiskt ljus. Björken är ett starkt och hårt material

Läs mer

Inventering 2011-05-10

Inventering 2011-05-10 Inventering 2011-05-10 Rum Maskin Beteckning SE-nummer Inköpsdatum Bokf värde Mån kostn AJ Skrivare HP 0 AJ Dator, PC 55214023 2010 8181 MA Dator, PC 55214003 2010 8091 Säljkontor Dator, PC 55214002 2009

Läs mer

RESULTAT WELCOME HOTELL SKYTTESTAFETT

RESULTAT WELCOME HOTELL SKYTTESTAFETT RESULTAT WELCOME HOTELL SKYTTESTAFETT Stålboda 2005-08-20 arr: Bromma Skf WELCOME HOTELL SKYTTESTAFETT 1 Bälgviken 1156 Jonas Malmqvist 141 96 237 Niklas Halling 141 93 234 Hans Sundén 138 93 231 Helena

Läs mer

Priserna gäller från 2015-06-29 tills vidare

Priserna gäller från 2015-06-29 tills vidare Ex moms Ink moms FOTVÅRDSSTOL Fotvårdsstol elektrisk 4 motorer inkl hjul, nackkudde mm 25 800 kr 32 250 kr Tillbehör Fotvårdsstol elektrisk Handkontroll, trådlös * 1 720 kr 2 150 kr Batteri-backup 1 892

Läs mer

Rumsbeskrivning BRF Draknästet

Rumsbeskrivning BRF Draknästet BOA 133 m 2 Entré/kapprum Klinker prisklass 700 kr/m² Klinker. Infällda spotlights Garderober enl. ritning med inredning Elfa Tvättstuga Klinker prisklass 500 kr/m² Kakel (vit) vid tvättbänk. Tvättmaskin:

Läs mer

I ditt nya hem! GRUNDVAL & TILLVAL

I ditt nya hem! GRUNDVAL & TILLVAL För att ett hus ska kännas som ditt hem, måste du få låta dina egna behov, önskemål och drömmar växa fram. Att du får lyfta fram din egen stil och sätta din egen prägel på ditt nya hus. Därför har vi handplockat

Läs mer

uppvärmt cityläge Anna och Olof bytte ett vitt, nybyggt hem i Göteborg mot ombonat 1800-tal i Stockholms city.

uppvärmt cityläge Anna och Olof bytte ett vitt, nybyggt hem i Göteborg mot ombonat 1800-tal i Stockholms city. De beigegrå väggarna värmer upp och håller samman inredningen. Soffan är från Mio och kuddarna från Day home. På hyllan bakom står lampor och skalbaggefat från John Derian decoupage/k & co. Ljusstake,

Läs mer

Feather. Design: Jens Fager

Feather. Design: Jens Fager Feather Design: Jens Fager Feather med metallunderrede v it, silv er (djupsilv er) lack, krom. Formpressad sits Artikelnummer Oklädd Pris 01 Pris 02 Pris 03 Pris 04 Elmosoft Pris och ry gg. har ett purinklätt

Läs mer

Smålands Bowlingförbunds förtroendevalda

Smålands Bowlingförbunds förtroendevalda Smålands Bowlingförbunds förtroendevalda 1944-1945 Ordförande Erik Georg Holm Jönköping Suppleant John Lindberg Jönköping vice Ordförande Bertil Ljungberg Gunnar Andersson Sekreterare Alvar Wärnegård Jönköping

Läs mer

Pristagare den 13 Maj 2008 Poängbogey Norra Banan Antal startande: 81

Pristagare den 13 Maj 2008 Poängbogey Norra Banan Antal startande: 81 Pristagare den 13 Maj 2008 Poängbogey Norra Banan Antal startande: 81 1 Bauer, Svante 17 39 25 2 Bengtsson, Anders 25 39 Lindahls/Carlanders - Presentkort * 22 3 Nilsson, Björn 11 37 JM:s Chark - Lökkorv

Läs mer

INSTRUKTIONER FÖR ATT FLYTTRENSA

INSTRUKTIONER FÖR ATT FLYTTRENSA INSTRUKTIONER FÖR ATT FLYTTRENSA av moveria.se i samarbete med iordning.com. Se även www.moveria.se/blogg. Iordning.com hjälper dig att rensa, organisera och strukturera stökiga och överbelamrade ytor

Läs mer

Årets julklappslista!

Årets julklappslista! Årets julklappslista! Gör som jag och beställ era julklappar idag. Riskerar inte att bli utan. Bestäm sedan själv när leverans ska ske. Dessutom extra bra priser och returrätt enligt ök. Samtliga priser

Läs mer

Priserna gäller från 2015-04-01 tills vidare

Priserna gäller från 2015-04-01 tills vidare Ex moms Ink moms FOTVÅRDSSTOL Fotvårdsstol elektrisk 4 motorer inkl hjul, nackkudde mm 25 800 kr 32 250 kr Tillbehör Fotvårdsstol elektrisk Handkontroll, trådlös * 1 720 kr 2 150 kr Batteri-backup 1 892

Läs mer

Art.nr. Benämning Hyra dag1 Hyra dag2 --

Art.nr. Benämning Hyra dag1 Hyra dag2 -- Art.nr. Benämning Hyra dag1 Hyra dag2 -- TRÄDGÅRDSMASKINER 14-1111 Jordfräs 2-4 hk (typ kultivator) 300.00 200.00 14-1120 Kantskärare bensin exkl kniv 400.00 300.00 14-1824 Åkgräsklippare med uppsamlare

Läs mer

Val och tillval till Golvläggaren

Val och tillval till Golvläggaren Val och tillval till Golvläggaren När du flyttar till en nybyggd lägenhet hos Stockholmshem är du garanterad en grundstandard med vackra parkettgolv och helkaklat badrum. För att göra inredningen lite

Läs mer

Gipsskivevagn Starke Arvid 4-hjulsstyrd vagn Mini-8/Midi-8 Rulle fönstertransportvagn Tvåvägspirran

Gipsskivevagn Starke Arvid 4-hjulsstyrd vagn Mini-8/Midi-8 Rulle fönstertransportvagn Tvåvägspirran Kärror och vagnar Allt för mycket bärs i händerna på dagens byggarbetsplatser. God markplanering, bra transportvägar och bra städning ger en förutsättning för rationella transporter. Kärrorna bör vara

Läs mer

Storlek: 55. 1545003AG 6 1300 x 772 x 107 Full HD 42,7 kg. Art.nr: Touchpunkter: Dimensioner: Upplösning: Vikt: Alla modeller erbjuder

Storlek: 55. 1545003AG 6 1300 x 772 x 107 Full HD 42,7 kg. Art.nr: Touchpunkter: Dimensioner: Upplösning: Vikt: Alla modeller erbjuder Saharas pekskärmar & tillbehör - översikt Högupplöst interaktivitet Sahara erbjuder ett av de bredaste utbuden av interaktiva skärmar, med storlekar från 32 till 84. Den senaste tekniken är integrerad

Läs mer

Beställningslista för Kongress

Beställningslista för Kongress Fabriksgatan 17-19 702 23 ÖREBRO Tel 019-766 45 00 (03) Mob 070-927 20 31 Fax 019-766 45 50 E-post: hans.holmberg@conventum.se www.conventum.se Beställningslista för Kongress Beställningslistan skall vara

Läs mer

Packlista Samuraisillen

Packlista Samuraisillen Packlista Samuraisillen Detta är en packlista från din avdelning. Var noga med att du får med dig allt så att du slipper börja din upplevelse i Japan med att köpa kläder eller annat viktigt som du måste

Läs mer

Standardkatalog 2012-01. Standardkatalog

Standardkatalog 2012-01. Standardkatalog DD HUS/ARKAPE 12 Kök Kök Luckor ikea Applåd, Slät vitlackerad lucka. Bänkbelysning ikea Grundtal, förnicklad spotlight. Köket Exempel på kök, avvikelser kan förekomma. Bänkskiva ikea Numerär, massiv ek.

Läs mer

IVARS ARMATUR 2014-2015

IVARS ARMATUR 2014-2015 IVARS ARMATUR 2014-2015 2 520036-34-90 Louise organza Bordlampa borstat stål m skärm Höjd: 32cm Dia 17cm 520036-52-03 Louise organza Bordlampa brun antik m skärm Höjd: 32cm Dia 17cm 520032-62-80 Johan

Läs mer

startnr slutnr efternamn förnamn 1 18 Pettersson Bengt 19 36 Pettersson Ingrid 37 48 Roman Jan 49 60 Larsson Kai 61 68 Malmström Dennis 69 76

startnr slutnr efternamn förnamn 1 18 Pettersson Bengt 19 36 Pettersson Ingrid 37 48 Roman Jan 49 60 Larsson Kai 61 68 Malmström Dennis 69 76 startnr slutnr efternamn förnamn 1 18 Pettersson Bengt 19 36 Pettersson Ingrid 37 48 Roman Jan 49 60 Larsson Kai 61 68 Malmström Dennis 69 76 Dahlberg Evy 77 108 Hellström Anna-Lena 109 140 Hellström Bo

Läs mer

OBS! Anbud på mail eller fax måste vara oss tillhanda innan Tisdag den 20/4 kl. 16

OBS! Anbud på mail eller fax måste vara oss tillhanda innan Tisdag den 20/4 kl. 16 Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: 08-655 10 05 Fax. 08-514 80 253 info@malardalensauktioner.se www.malardalensauktioner.se FLYTTAUKTION PÅ-PLATS Peugeot Huvudkontor K W Bruun Autoimport byter

Läs mer

2499:- 30% HALVA. mattrea HALVA 1000:- PRISET. Alltid en bra affär. LÖPARBAND 200:- 7-armad LJUSSTAKE PRISET. oljefyllt ELEMENT SPARA PUSSEL SPARA

2499:- 30% HALVA. mattrea HALVA 1000:- PRISET. Alltid en bra affär. LÖPARBAND 200:- 7-armad LJUSSTAKE PRISET. oljefyllt ELEMENT SPARA PUSSEL SPARA Alltid en bra affär. HALVA PRISET 200:- 1000:- LÖPARBAND oljefyllt ELEMENT 2499:- CENTURION Rek. pris 3499:- 499:- Centurion 800 W som kan fästas på vägg eller vara fristående. Justerbar termostat. Tippskydd.

Läs mer

Prislista UTHYRNING. I prislistan finns exempel på förbrukningsmaterial m m, som kan köpas i vår butik.

Prislista UTHYRNING. I prislistan finns exempel på förbrukningsmaterial m m, som kan köpas i vår butik. Prislista UTHYRNING Byggmaskiner Byggnadsställningar El- och tryckluftsverktyg Redskap och maskiner för trädgårdar och parkanläggningar Maskiner och skyddsutrustning för skog och ved Högtryckstvättar Zoomliftar

Läs mer

LARM. Bygg ditt eget larm. Arbeta med elektriska kretsar. Skydda dina värdesaker.

LARM. Bygg ditt eget larm. Arbeta med elektriska kretsar. Skydda dina värdesaker. LARM Bygg ditt eget larm. Arbeta med elektriska kretsar. Skydda dina värdesaker. INNEHÅLL kretskort och larmpanel batterihållare brickor lysdioder, LED motstånd summer strömbrytare påsnitar skruvar kartong

Läs mer

18 ÅLANDSPOSTEN FRIMÄRKEN

18 ÅLANDSPOSTEN FRIMÄRKEN 18 ÅLANDSPOSTEN FRIMÄRKEN Förr var jag mer slaviskt bunden till hur djuren exakt såg ut men det är skönt att idag kunna frigöra sig och jobba mera enligt fantasin, även om jag lägger stor vikt vid att

Läs mer

Förvaringsguiden. Lumi i samarbete med

Förvaringsguiden. Lumi i samarbete med Förvaringsguiden Lumi i samarbete med Lumi -garanti Vår långa erfarenhet borgar för hög kvalitet och därför kan vi utlova 10-års garanti på rörliga delar. Skräddarsydda förvaringslösningar Ibland kan alla

Läs mer

WELCOME HOTELL SKYTTESTAFETT 2004. Resultat STAFETTEN

WELCOME HOTELL SKYTTESTAFETT 2004. Resultat STAFETTEN Resultat STAFETTEN 1 Söderala 1150 Helena Jansson 144 94 238 Peter Lavér 136 94 230 Bengt Jansson 136 92 228 Stefan Burchardt 139 89 228 Carina Norling 134 92 226 2 Ulvsby 1148 Roger Jansson 142 91 233

Läs mer

595:- JORDNÄRA PRIS. Ord pris

595:- JORDNÄRA PRIS. Ord pris Jul i vårt hus LED TV LUXOR 22EL DVD media spelare 12 volts kabel medföljer. 1995:- JULGRANAR FRÅN TRAKTEN! 85:- JULGRAN FORMKLIPPT 199:- KUNGSGRAN 295:- JULGRANSFOT Jordskruv. Varmförzinkad. Pris från.

Läs mer

Per-Olof Carlsson Album Sid 1 av 54

Per-Olof Carlsson Album Sid 1 av 54 Per-Olof Carlsson Album Sid 1 av 54 Syskonen Carlsson 8 7 6 5 4 3 2 1 1. Alsie Carlsson Fogeryd 2. Per-Olof Carlsson Fogeryd 3. Maj Carlsson Fogeryd 4. Rune Carlsson Fogeryd 5. Vivvi Carlsson Fogeryd 6.

Läs mer

Kvalitetsprodukter för städ! NR 4

Kvalitetsprodukter för städ! NR 4 Kvalitetsprodukter för städ! NR 4 Moppar Storsäljare 1 1. Vikur Clean M2 Används vid våtmoppning av betong, klinker, trä, sten, linoleum mm. Bra förmåga att binda sand och grus i t.ex. entréer och trappor.

Läs mer

MILLER'S BRÖDERNA MILLER AB

MILLER'S BRÖDERNA MILLER AB CARLSON COLLECTION BADRUMSMÖBLER TOALETTSITS "CARLSON" 138C-0 83683 STK 1 1 360,00 1 700,00 TOALETTSITS "CARLSON" 138C-3 87766 STK 1 1 360,00 1 700,00 TOALETTSITS "CARLSON" S138C-0 85236 STK 1 1 360,00

Läs mer

PACKINSTRUKTIONER. Kontakt: kundtjanst@moveria.se Blogg: www.moveria.se/blogg

PACKINSTRUKTIONER. Kontakt: kundtjanst@moveria.se Blogg: www.moveria.se/blogg PACKINSTRUKTIONER Att packa inför en flytt är krävande. Dels tar det väldigt lång tid att packa ner alla sina tillhörigheter och dels kan det vara emotionellt jobbigt att gå igenom gamla saker och behöva

Läs mer

FÖRSTA INTRYCKET VÄLKOMMEN IN...

FÖRSTA INTRYCKET VÄLKOMMEN IN... www.hansk.se ENTER Det är i hallen som allting börjar och slutar - du välkomnar dina vänner när de kommer på besök och du skyndar för att snabbt hinna iväg till jobbet. Därför måste hallen klara av alla

Läs mer

3-i-1-kraftpaket! Allkonstnär för alla gör-det-självare: Uneo Maxx och Uneo för hammarborrning, borrning och skruvdragning.

3-i-1-kraftpaket! Allkonstnär för alla gör-det-självare: Uneo Maxx och Uneo för hammarborrning, borrning och skruvdragning. 3-i-1-kraftpaket! Allkonstnär för alla gör-det-självare: Uneo Maxx och Uneo för hammarborrning, borrning och skruvdragning. Uneo Maxx och Uneo från Bosch. De minsta hammarborrarna i världen med pneumatiskt

Läs mer

Box 42031 126 12 STOCKHOLM Tel: 08-199400 Fax: 08-193779 Web: www.gama.se E-post: order@gama.se 2014-09-25

Box 42031 126 12 STOCKHOLM Tel: 08-199400 Fax: 08-193779 Web: www.gama.se E-post: order@gama.se 2014-09-25 LEKSAKSBLAD 126 12 STOCKHOLM Tel: 08-199400 Fax: 08-193779 Web: www.gama.se E-post: order@gama.se 2014-09-25 Blandade leksaker Leksakssortiment Blandade leksaker Studsbollar sport, 40 st Förp. om 40 st

Läs mer

Resultat Mikael Ljungbergs Minnesgolf 2006. 1:a Stefan Allbäck Byggnads AB Odd Andersson Stefan Jonsson Ronald "Sura-Pelle" Pettersson Christer Rose

Resultat Mikael Ljungbergs Minnesgolf 2006. 1:a Stefan Allbäck Byggnads AB Odd Andersson Stefan Jonsson Ronald Sura-Pelle Pettersson Christer Rose Resultat Mikael Ljungbergs Minnesgolf 2006 1:a Stefan Allbäck Byggnads AB Odd Andersson Stefan Jonsson Ronald "Sura-Pelle" Pettersson Christer Rose 2:a IFK-Kliniken Ulrika Lind Stefan Lind Louise Karlsson

Läs mer

1. MEDVERKANDE 2 2. TEKNIK 2 2.1 BACKLINE PÅ PLATS 2 2.2 PA PÅPLATS 2 2.3 KANALLISTA 3 2.4 STAGE PLOT 4 2.5 LJUS 5 3. ÖVRIGT 5 4.

1. MEDVERKANDE 2 2. TEKNIK 2 2.1 BACKLINE PÅ PLATS 2 2.2 PA PÅPLATS 2 2.3 KANALLISTA 3 2.4 STAGE PLOT 4 2.5 LJUS 5 3. ÖVRIGT 5 4. Innehållsförteckning 1. MEDVERKANDE 2 2. TEKNIK 2 2.1 BACKLINE PÅ PLATS 2 2.2 PA PÅPLATS 2 2.3 KANALLISTA 3 2.4 STAGE PLOT 4 2.5 LJUS 5 3. ÖVRIGT 5 4. BACKSTAGE/LOGE 5 5. HOTELL 6 6. MERCHANDISE 6 7. GÄSTLISTA

Läs mer

Nya stadens torg 10 Lidköping Tel 0510-205 56 www.guldosilver.net

Nya stadens torg 10 Lidköping Tel 0510-205 56 www.guldosilver.net nytt namn samma ägare Nya stadens torg 10 Lidköping Tel 0510-205 56 www.guldosilver.net 1 590:-/par 980:- 790:- Komplett... 1927:- Komplett...1828:- Körsbär...1390:- Komplett...1737:- Jordglob...1490:-

Läs mer

badstudıose 85-14 Höstkampanj

badstudıose 85-14 Höstkampanj badstudıose 85-14 Höstkampanj Ifö Sense Formad av Skandinavien Bilden visar Ifö Sense högskåp, överskåp och Ifö Option spegelskåp. Ifö Sign Art tvättställ med underskåp 30+60 cm, med två lådor. IFÖ SENSE

Läs mer

CleverTouch S- serien. CleverTouch C- serien ü ü ü ü ü. CleverTouch Plus ü ü ü ü ü ü ü. CleverTouch Fusion

CleverTouch S- serien. CleverTouch C- serien ü ü ü ü ü. CleverTouch Plus ü ü ü ü ü ü ü. CleverTouch Fusion Högupplöst interaktivitet Välj Clevertouch, marknadsledaren inom större interaktiva pekskärmar* med storlekar från 32 till 84. Den senaste tekniken är integrerad med skärmen och ger möjlighet till multitouch

Läs mer

39:- Ord.pris 119:- CD-STÄLL 2-PACK. Gäller från 25st. Tuffa cd-ställ i trä och metall med plats för 25 skivor i vardera.

39:- Ord.pris 119:- CD-STÄLL 2-PACK. Gäller från 25st. Tuffa cd-ställ i trä och metall med plats för 25 skivor i vardera. CD-STÄLL 2-PACK Tuffa cd-ställ i trä och metall med plats för 25 skivor i vardera. 39:- Art nr:... 50 56 07 Storlek:... 100x645x35 mm Ord.pris 119:- Max tryckyta:... 60x20 mm Top Collection Höst & Vinter

Läs mer

UPPHÄVANDE AV REGISTRERING

UPPHÄVANDE AV REGISTRERING UPPHÄVANDE AV REGISTRERING Invändningsärende nr 2015/00024/01 Natalie Olofsson Toftavägen 273 622 65 Gotlands Tofta Registrering nr 522933 INVÄNDARE Anki Karlsson Fredrik Nilsson Ringvägen 2 664 31 Grums

Läs mer

Inredningsval och bostadsfakta. Brf Frodigheten

Inredningsval och bostadsfakta. Brf Frodigheten Inredningsval och bostadsfakta. Brf Frodigheten Inredningsval. Köpenhamn KÖK Kök underskåp Cymbal, vit med valnötsgrepp Kök överskåp Ballad vit Kök täckskivor/passbitar Valnöt Kök sparksockel vit Granitbänkskiva

Läs mer

Inredningsförslag Vaksalakyrkväg

Inredningsförslag Vaksalakyrkväg Inredningsförslag Uppsala 2008-09-30 SHOK07-03-2005 Pernilla Larsson Förutsättningar: Vardagsrummet skall vara en harmonisk umgänges del med plats för många (ca 8-10 personer). Gärna en soffa med divan,

Läs mer

HIRENT- er maskinuthyrningspartner. Ett fullservice företag inom maskinuthyrning med ett brett sortiment av moderna och välservade maskiner

HIRENT- er maskinuthyrningspartner. Ett fullservice företag inom maskinuthyrning med ett brett sortiment av moderna och välservade maskiner HIRENT- er maskinuthyrningspartner. Ett fullservice företag inom maskinuthyrning med ett brett sortiment av moderna och välservade maskiner Välkommen in för en diskussion om vad vi kan erbjuda just dig

Läs mer

Smart Phone Quick Start Guide. www.htc.com

Smart Phone Quick Start Guide. www.htc.com Smart Phone Quick Start Guide www.htc.com 2 1. Vad innehåller kartongen? Bärväska AC Adapter Batteri Kom-i-gång CD USB Kabel Headset Telefon Användarmanual och snabbstart guide 2. Din telefon 3 1 2 3 4

Läs mer

PRISLISTA 2011/2012. Tel 0951-106 25 Fax 0951-106 27. www.hyrmaskiner.org Blå Vägen 205

PRISLISTA 2011/2012. Tel 0951-106 25 Fax 0951-106 27. www.hyrmaskiner.org Blå Vägen 205 PRISLISTA 2011/2012 Tel 0951-106 25 Fax 0951-106 27 www.hyrmaskiner.org Blå Vägen 205 Välkommen till oss på Hyr maskiner i Storuman AB! Vi hyr ut och säljer maskiner och verktyg för både proffs och amatörer

Läs mer

Arb.nr 1854 Datum 20xx-xx-xx GH PH 2013-09-11 GH PH

Arb.nr 1854 Datum 20xx-xx-xx GH PH 2013-09-11 GH PH 2013-09-11 1/7 ledn. /st Fas Ingår i VVS DENNA SIDA ENLIGT SENARE! GB GOLVBRUNNAR, totalt ca: 0 st x Ingår i VVS GR GOLVRÄNNOR, totalt ca: 0 st x Ingår i VVS GG GOLVGROP, totalt ca: 0 st x Ingår i VVS

Läs mer

Druidordens Riksmästerskap Golf 2011 Riksmästare

Druidordens Riksmästerskap Golf 2011 Riksmästare Logen Idris Druidordens Riksmästerskap Golf 0 Riksmästare (Endast deltagare med bruttoslag

Läs mer

GOLDEN INK Design: Anders Lindblom

GOLDEN INK Design: Anders Lindblom KATALOG 2015 GOLDEN INK Design: Anders Lindblom 256080 Fat Golden Ink Heart 70x350 mm 1750 g 255780 Skål Golden Ink Heart 85x140 mm 100 g 255880 Skål Golden Ink Heart 125x215 mm 900 g 509080 Lykta på fot

Läs mer

24 klappar under 300:-

24 klappar under 300:- 24 klappar under 300:- Pepprigt! stora pepparkvarn 249:- Hela 41cm MANNERSTRÖMS STORA PEPPARKVARN En mycket exklusiv pepparkvarn i högblank finish som är hela 41 cm. Pepparkvarnen har ett keramiskt malverk

Läs mer