KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl.

Download "KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12.00 Visn. 19/1 från kl 10 samt Tisdag 18/1 kl."

1 Mälardalens Auktioner AB Enköpingsvägen 14 Tel: Fax info@malardalensauktioner.se KONKURS & LÖSÖRESAUKTION Plats: Auktionshallen Järvastaden Överskottsområdet Tid: Ons. 19/1 kl. 12. Visn. 19/1 från kl 1 samt Tisdag 18/1 kl PARTI FOTON & VYKORT PARTI URMAKARVERKTYG M.M. PARTI SVENSK URMAKERITIDNING PARTI IITTALAGLAS M.M. RADIO FORM III STOCKHOLM 3 ST VÄGGUR M.M. PARTI SKYLTMTRL; CERTINA, ZENITH M.M. HANDVÄSKA 3 ST UPPLÄGNINGSFAT HÖGANÄS PARTI NYSILVER PARTI BÖCKER; STOCKHOLM M.M. STÖRRE PARTI NYSILVER PARTI SKANSENGLAS, KERAMIKSKÅLAR M.M. 8 ST FUGASKÅLAR BLÅ GLASVAS REIJMYRE 1992 BLÅ GLASVAS STRINDBERGSLAMPA TOILETTESPEGEL FLASKSKEPP BRONSLAMPA SAMT 2 LJUSSTAKAR BORDSLAMPA SAMT VÄGGLAMPA MAPP MED PLANSCHER M.M. PARTI HÖGTALARE, RADIO M.M. PARTI TRÄTÅG MED FÄRJA KAY BOJESEN DENMARK PARTI KRISTALL BORDSLAMPA TENN FIRMA SVENSKT TENN D8 PARTI GAMLA KONSERVER M.M. 47 DEL KRISTALLSERVIS BROR+ DIV. GLAS PARTI NYA LAMPSKÄRMAR M.M. 1 PAR BORDSLAMPOR 27 DELAR KAFFESERVIS TÅGSET MÄRKLIN SET- HO S SAMT 2 VAGNAR TV-SPEL MARK M. SPEL SYMASKIN SINGER PARTI LEGOTÅG PRYDNADSPISTOL TV-SPEL NINTENDO M. SPEL PARTI KRISTALL, NYSILVER M.M. HÖGTALARE B&O RL14 KOMPRESSOR? INDUSTRIDAMMSUGARE DUSTCONTROL INDUSTRIDAMMSUGARE DUSTCONTROL 18 RULLAR TEXTILTAPET SANDBERG OLJEMÅLNING SIGN: W. EWETZ LÄTTMETALLFÄLGAR HRA-GYRO INDUSTRIDAMMSUGARE KÄRCHER A 264 ARBETSBORD BOSCH GTA 37 LÅNGPASS HULTAFORS MST 18 SÅGKLINGOR+ HÅLTAGNING OLJEMÅLNING SIGN: P. MÖLLER ST BARSTOLAR PARTI PARKETT M.M. PARTI TARKETT EK PARTI GOLV BERG & BERG ASK EBONY

2 I VAGNEN LITOGRAFI SIGN: LASSE ÅBERG 72/9 (SAKNAR GLAS) 2 HÖGTALARE & 2 BASSLÅDOR AUDIO-PRO ACE PARTI LJUSLÅDOR OLJEMÅLNING ELENA PARTI VINYLSKIVOR SNICKERIMASKIN KITY BESTCOMBI ARBETSBORD B&D SPÅNSUG TVÄTTMASKIN WHIRLPOOL AWT 481 BAGAGEHYLLA FÖR BIL TRÄSTEGE 2 ST VINTERHJUL PÅ LÄTTMETALLFÄLG SIDEBOARD MED BOKHYLLA TEAK DOCKSKÅP RADIOMÖBEL MED GRAMMOFON TELEFUNKEN SCHIFFONJE VALNÖT 189-TAL PIANO BAUMGARDT VITT SPEGEL SCHIFFONJE FURU ALLMOGESKÅP (LÅS & NYCKEL I KASSAN) TAVLA SEKRETÄR SCHIFFONJE FURU TRÄBUSS RÖLLAKANMATTA *136 SIGN: GS SPEGEL MED GULDRAM KISTA AOS 1815 VITRINSKÅP RYAMATTA *15CM BOKHYLLA GIPSSKULPTUR VÄRMERI NYSILVER RÖLLAKANMATTA 295*22CM SIGN: UP KYLSKÅP TEMERATOR SKINNSOFFA 2-SITS SVART GOLVLAMPA SVENKT TENN JOSEF FRANK DYKARTUBER PARTI BÖCKER, AFRIKANSKA FIGERER M.M. FISKELÅDA MED DIVERSE DRAG M.M. TRÄDGÅRDSMÖBEL; BORD, 5 STOLAR, 2 PALLAR PARASOLL MED STENFOT TV-SPEL GAMECUBE MED TB, 2 ST XBOX36 KONTROLLER HÄCKSSAX B&D ELDRIVEN HANDÖVERFRÄS BOSCH MED 2 LÅDOR FRÄSAR CIRKELSÅG DEWALT TIGERSÅG DEWALT SLIPMASKIN BOSCH PSS24 AE VINSCH, MUTTERDRAGARE M.M. PARTI MÄRKLINSKENOR M.M. BILBANA NINCO FORMULA 1 GRÄSSTRIMMER PARTNER COLIBRI BENSIN BORD 24*112*74CM TEAKBRÄDOR MED METALLBEN PARTI LITOGRAFIER SIGN: BÖRJE VESLAU VEDKORG MED FOTOGRAFIER BORDSLAMPA PARTI PORSLIN M.M. PARTI LINNE, GRÅSTENFILT M.M. BORD 13*13*5CM TEAKBRÄDOR MED METALLBEN DAMMSUGARE KIRBY MED TILLBEHÖR SATSBORD BORDSUNDERRÄDE 4 STOLAR PLYSCH SOFFA NJURFORMAD

3 EMALJSKYLT "JERNBROGATAN" (DIV. SKADOR) IKON TAVLA TAVLA SIGN: A. FRIDELL GRAVYR 1 PAR VÄGGLYSTRAR KRISTALL OLJEMÅLNING PÅ TRÄ SIGN: BENGT ENGMAN ETSNING SIGN: BERTIL BULL EDLUND LITOGRAFI SIGN: E. WETZENSTEIN TRÄSKULPTUR SIGN: V.E. OLJEMÅLNING SIGN: AJNA ERIKSON -74 OLJEMÅLNING SIGN: DJURBERG OLJEMÅLNING SIGN: KEY-ÅBERG 75 OLJEMÅLNING SIGN: A. HELLSTRÖM -51 TAVLA SIGN: EMILE ZOIR LITOGRAFI SIGN: S. ERIXSON (X-ET) LITOGRAFI SIGN: INGE PETTERSSON LITOGRAFI SIGN: JAN RHODIN VÄGGUR 8-KANT WESTERSTRAND AKVARELL SIGN: H.H. TAVLA KARTA LITOGRAFI SIGN: SVEN HOLM TAVLA SIGN: LEIF AHRLE OLJEMÅLNING SIGN: HILDUR CLEVEL 1932 LITOGRAFI SIGN: HILKKA BERNHARDT TAVLA SIGN: G.B. LITOGRAFI SIGN: LIZZIE OLSSON OLJEMÅLNING SIGN: TULL LITOGRAFI SIGN: SUNE TJÄLLANDER TAVLA 91AN & 87AN LITOGRAFI SIGN: BENGT LANDIN LITOGRAFI SIGN: S. CLARK LITOGRAFI SIGN. SKISS TILL ALTARTAVLA I S:T HANS KYRKA L-KÖPING LITOGRAFI LITOGRAFI SIGN: JENS MATHISEN 1964 OLJEMÅLNING OLJEMÅLNING SIGN: ELIS RYBERG TAVLA SIGN. LITOGRAFI SIGN: ULF GREDER (SAKNAR GLAS) TUSCHTECKNING "BRIDGE" SIGN: BERTIL A. LITOGRAFI SIGN: LASSE ÅBERG "FLYGANDE HUND" LITOGRAFI SIGN: LASSE ÅBERG "ISHUND" OLJEMÅLNING SIGN: ML 63 2 TAVLOR SIGN: BROR MARKLUND 194(TRASIGT GLAS PÅ EN) LITOGRAFI SIGN: SALTO LITOGRAFI SIGN. LITOGRAFI SIGN. (SAKNAR GLAS) PARTI DIVERSE PC-TILLBEHÖR, KABLAR M.M. SEGELBÅT 2M HÖG 3 ST FRACKAR PARTI VINTAGEKLÄDER

4 SIGN: INGRID M. ÅRFELT PARTI LITOGRAFIER M.M. M.M. 3 ST ETSNINGAR SIGN: CH. DUE 3 LITOGRAFIER SIGN: R. LJUNGGREN 2 LITOGRAFIER SIGN: E. WETZENSTEIN 3 LITOGRAFIER SIGN: OLLE HANSPERS 3 ST ETSNINGAR SIGN:STIG ÅSBERG TORRNÅLSGRAVYR SIGN: STIG BORGLIND 4 ST ETSNINGAR 4 ST ETSNINGAR 4 GRAFISKA BLAD ETSNING SIGN: AXEL FRIDELL "SELMA LAGERLÖF" PROVTRYCK SIGN: AXEL FRIDELL 3 ST GRAFISKA BLAD 2 ST ETSNINGAR SIGN: LENNART GLEMME 3 ST GRAFISKA BLAD LITOGRAFI SIGN: LOUIS BASTIN 4 ST GRAFISKA BLAD SIGN: LOUIS BASTIN (PÅ BÅDA SIDOR) TV-SPEL SONY PSP 5 DALAHÄSTAR+ 2 STÖRRE DALAHÄSTAR MED TRASIGA FRAMBEN KAMERAHUS NIKON D7 MOBIL TELEFON SONY ERICSSON RAKAPPARAT PHILIPS SPEED-XL PARTI BIJOUTERIER M.M. 3 KARTONGER DIGITALKAMERA, 2 ARMBANDSUR M.M. FICKUR ZENITH SILVER HALSKEDJA GULD 18K 15GR ARMBAND GULD 18K 23GR ARMBAND GULD 18K 24GR ARMBAND GULD 18K 16GR ARMBAND MED BERLOCKER GULD 18K 13GR KLOCKKEDJA GULD 18K 11GR HALSKEDJA GULD 18K 4GR 2 RINGAR GULD 23K 22GR 5 RINGAR MED DIVERSE STENAR GULD 18K 19GR RING MED BRILJANT GULD 18K 6GR 4 BERLOCKER & 1 BROSCH GULD 18K 5GR PARTI FICKUR & ARMBANDSUR 4 ST MUNSPEL SMYCKESSKRIN MED SILVERSMYCKEN M.M. SEGELBÅT I ORG. KARTONG KELLNER U-BÅT PLÅT PLÅNBOK & ARMBANDSUR OMEGA SEAMASTER(DEF. KRONA) PORSLINSFAT MEISSEN MED SILVERKANT 35CM DIAM. MOTIV SKEPP PARTI SILVER 614GR 2 ST FICKUR SILVER 9 ST LINEOLFIGURER GULDRING + GULDKEDJA 18K 9GR BRILJANTRING VITT GULD 18K 5GR DIVERSE STENAR, SILVERBROSCH, SILVERPENNA VAS TAPIO WIRKKALA IITTALA JÄRKÄLÄ 3516 KONSTGLASVAS KOSTABODA KJELL ENGMAN 18,5CM HÖG SILVERLJUSSTAKE STERLING 2 SKÅLAR+ 1 VAS ARIEL EDVIN ÖHRSTRÖM 3 ST SKÅLAR BODA B. VALLIEN VAS SIGN: S. BERNADOTTE LINDSHAMMAR 22CM HÖG VAS SIGN: ERIK HÖGLUND 18CM HÖG VAS STUDIO GUSTAVSBERG VECKLA STIG L. CARRARA 12,5CM HÖG 2 ST TRÄHÄSTAR LJUSSTAKE GLAS KOSTA SIGN: LH 1392 PORFYRKULA FÖR VISITKORT PARTI DIVERSE; ORREFORS, ARABIA M.M. BORDSSURTOUT SILVER 4 FLASKOR GRÖNVALL B4 (1832) PARTI SILVER CA GR 3 DELAR SILVER 221GR PLAKETT "TILL MINNE AV CARL LARSSON" SIGN: ARVID BACKLUND PARTI PLÅNBÖCKER, ÖRHÄNGEN M.M

5 PARTI SILVERMYNT M.M. KAY BOJESEN BJÖRN+ DEFEKT APA SPELDOSA MED BEN MINIATYRMÅLNING I LOCKET 2 ST FICKUR SILVER MED FODRAL 4 MEKANISKA ARMBANDSUR PARTI BIJOUTERIER, LAPPDOCKA M.M. BIBEL ÅR 1655 MODELLTÅG RAPIDO PÅ 3 HYLLOR PALL VINYLSKIVOR (4 KARTONGER) PALL VINYLSKIVOR (4 KARTONGER) SÅGBORD MOTORGRÄSKLIPPARE PARTNER 375 SM HÖGTRYCKSTVÄTT KÄRCHER PALL PRYDNADSFÖREMÅL, VÄSKOR M.M. PARTI KUDDAR, TEXTILER M.M. PALL MED STEARINLJUS PALL MED LJUSSTAKAR, LYKTOR M.M. 3 PALLAR FÄRG & KEM PALL KLINKER GRÅA KOMPRESSOR SPIKPISTOL LUFTTRYCK 3 ST 2OL PLÅTDUNKAR BENSIN FRIMÄRKSALBUM PARTI GAMLA FOTOGRAFIER TRÄHÄST & PARTI TRÄFÅGLAR GULDPENDYL PARTI VYKORTSALBUM M.M. 2 ST UPPSTOPPADE FÅGLAR SERVERINGSFAT PICKNICK, SERVERINGSKANNA BERSÅ LCD-TV SHARP 32" MED BOXER TV-MODULE PARTI LINNE DAMMSUGARE MELISSA PARTI TELEFONER, SVARARE, FAX M.M. PARTI BILSTEREO, MOBILTB M.M. 2 VÄGGKLOCKOR PARTI SJÖSTÖVLAR, VERKTYG M.M. 2 ST DIGITALBOXAR, TUNERDEL, RECIEVER PARTI SCANNER, FOTOSKRIVARE M.M. LAMINERINGSMASKIN IBECO DIGITALBOX MED HDD HUMAX MULTIMASKIN, FAX, DOKUMENTÄTARE 2 PC, PLATTSKÄRM PARTI HÖGTALARE 5 DELAR HÄCKSAX HERRCYKEL HUSQVARNA REG. NR PAR STÖVLAR & 1 PAR KÄNGOR UNDERGROUNS STÅLHÄTTA KEVLARVÄST, HANDBOJOR M.M. DATALJUD HARMAN/KARDON PARTI SERIETIDNINGAR+ BASEBOLLHANDSKE PC DELL DIMENSION E521 MED PLATTSKÄRM TRUMPINNAR, FÖRSTÄRKARE KUSTON M.M. PC & SCANNER PARTI LJUSLYKTA, AALTO-SKÅL M.M. 3 ST LAMPGLOBER SAMT TAKLAMPA MED SPOTLIGHT DAMMSUGARE, KAFFEBRYGGARE, BRÖDROST PARTI LAHOLMKAROTT, MÄSSINGSTAKAR, GLAS M.M. 31 DELAR VINRANKA GEFLE 2 LJUSLYKTOR PARTI KONSTGLAS M.M. PARTI NYSILVERBESTICK 6 ST SPETSGLAS ORREFORS VÄSKA MED RAMAR M.M. SAMT LÅDA PRYDNADSSAKER PARTI NYSILVER; BESTICK, FAT M.M. AC DELCHI PELARBORR (EJ KOMPLETT)

6 ELMOTORSÅG PARTNER P52 SEGELBÅT PARTI TENN; BRICKA, SKÅLAR M.M. PARTI TENN; LAMPA, STAKAR M.M. LADDBAR SKRUVDRAGARE, BORRMASKIN BOSCH 2 ST SPEGLAR MED HYLLA 15L BACKPACK SPRAYER MULTIMASKIN HP PHOTOSMART C438 SKRUVDRAGARE BLUNDDOCKA BLUNDDOCKA RESVÄSKA, 2 DOCKOR, NALLE PARTI SILVERSKEDAR, MÅTTSTOCK, KALENDER M.M. TRÄHÄST "VÄLHÄNGD" TV-SPEL NINTENDO 64 MED SPEL PARTI SCIENTOLOGI; BÖCKER & CD PARTI HANDVÄSKOR PARTI LÅS M.M. MULTIMASKIN BLACK&DECKER QUATTRO 14,4V MULTIMASKIN BLACK&DECKER QUATTRO 14,4V (EJ KOMPLETT) SKRUVDRAGARE HITACHI SAMT BORRMASKIN B&D DAMMSUGARE ELECTROLUX ERGORAPIDO MOTORSÅG ELDRIVEN MOTORSÅG ELDRIVEN PARTI GAMLA TRÄHYVLAR PARTI STOR MORTEL, LAMPKUPA M.M. SKRUVDRAGARE B&D 12V. 2 BATTERIER SLIPMASKIN, LIMPISTOL B&D STYRSKENA FESTO FS8 STICKSÅG BOSCH SKRUVDRAGARE DEWALT 12V. TIGERSÅG, SLIPMASKIN BOSCH ELHYVEL AEG EH45 HANDÖVERFRÄS FESTO GERSÅG BÄNKSLIP FÄRGSPRUTA, VÄRMEPISTOL M.M. BORDSSTATIV FÖR BORRMASKIN BASLÅDA+ 3 HÖGTALARE 2 ST SKYLTDOCKOR BASSLÅDA AUDIO PRO PARTI BORDSLAMPA, FRIMÄRKEN, MICKEY MOUSE M.M. PARTI SERIETIDNINGAR; MAD, KNASEN M.M. SLIPMASKIN FLEX SPIKPISTOL HILTI DX 35 SPIKPISTOL HILTI DX 45 BERGBORRMASKIN BOSCH GSH? BOSCHHAMMER BILMASKIN BOSCHHAMMER GSH 5 E BOSCHHAMMER GSH 5 E BILMASKIN LASERINSTRUMENT GIZ II PB MÄTINSTRUMENT ESS-BORR JOKER INDUSTRIDAMMSUGARE PULLMAN FÅNGLINA EKMAN S 736 PROPELLER MERCURY 2 SLUTSTEG, ALARM M.M. PARTI ELKABEL 3FASS HÄCKSAX MOTORSÅG ELDRIVEN HÄCKSAX TAKLAMPA MÄSSING/GLAS TAKLAMPA ALABASTER

7 PAPPERSSKÄRARE DAHLE BARNSTOL, BABYCARIER M.M. PORTABEL DVD-SPELARE, SKÄRM M.M. PARTI MAPPAR GRAFISKA BLAD FÖRENINGEN FÖR (EJ KOMPL.) DIAMANTSLIP MAKITA MODELL 411C MUTTERDRAGARE MAKITA EL. SKRUVDRAGARE MAKITA 14,4V. EJ LADD. INDUSTRIDAMMSUGARE MAKITA 44 MED PÅSAR MOTORSÅG MC CULLOCH PARTI PRYDNADSAKER, PÅSAR M.M. PARTI STEARINLJUS PARTI NYA BYXOR PARTI NYA VÄSKOR PARTI NYA SKOR, STÖVLAR M.M. KLÄDSTÄLLNING PÅ HJUL PALL ORIENTALISK MAT Försäljningsvillkor 15% SLAGAVGIFT. GODSET SÄLJS I VID KLUBBSLAG BEFINTLIGT SKICK. ANSVAR FÖR INROPAT GODS ÖVERGÅR VID KLUBBSLAG TILL KÖPAREN. PÅ SVENSK KONST SOM ROPAS IN FÖR MER ÄN 215:- TILLKOMMER EN AVGIFT(FÖLJERÄTT) PÅ 5% ATT BETALAS AV KÖPAREN. UTLÄMNING SKER T.O.M. 1 TIMME EFTER SISTA KLUBBSLAG SAMT TORSDAG 2/1 KL FÖRVARINGSKOSTNAD UTGÅR MED :- PER UTROP OCH DAG EFTER UTLÄMNINGSDAGEN.

Serviceeliten i Malmö AB i konkurs auktion

Serviceeliten i Malmö AB i konkurs auktion Vertikalskärare Stiga VE 32 1615-002 Avslut: 16:31 Gräsklippare Monark M 43 1615-003 Avslut: 16:32 Gräsklippare Klippo 1615-001 Avslut: 16:33 1 500.00 kr exkl moms Vertikalskärare Meec V-BV 38 1615-004

Designkoncept Stockholm AB i konkurs

Torbjörn Jinert bygg & montage AB i konkurs

Torbjörn Jinert bygg & montage AB i konkurs Citroen Berlingo HDI, Reg.nr. WJH 396, årsmodell 2004, ca 17 700mil 0827-003 Avslut: 14:52 18 000.00 kr momsfritt Opel Combo CDTI, 2. Reg.nr. DAD 693, årsmodell 2006, ca 16 300mil 0827-002 Avslut: 14:52

Nationellbyggen i Skåne AB i konkurs

Nationellbyggen i Skåne AB i konkurs Elfläkt 9 KW 0531-001 Avslut: 10:00 Girsåg Dewalt 0531-002 Avslut: 10:01 4 sladdvindor och 2 lampor 0531-004 Avslut: 10:03 Girsåg ELU med bana 0531-003 Avslut: 10:03 Trappstegar 2 st. 0531-005 Avslut:

Samlingsauktion från olika förvaltare

Samlingsauktion från olika förvaltare 4st stolar och vedkorg 2206-001 Avslut: 10:50 1 300.00 kr exkl moms Bärbar dator Lenovo G 50 med laddare 2207-002 Avslut: 10:59 1 800.00 kr exkl moms Bärbar Samsung RV 520 med laddare 2208-003 Avslut:

Lindens Gård AB i konkurs

Lindens Gård AB i konkurs Tvättmaskin Electrolux EW 920 S 3451-001 Avslut: 09:00 Dator, tangentbord och 2 skärmar 3451-003 Avslut: 09:02 Städutrustning allt löst och 2 kaffebryggare 3451-002 Avslut: 09:02 Micro, side bord, stort

Flex grovdammsugare 1 Flex väggslip 1 Esab svets Caddy ARC 150 1 Kärscher högtryckstvätt, liten 1 Ridgid Kollmann, rörrensare 1 Fallskyddsutrustning

Flex grovdammsugare 1 Flex väggslip 1 Esab svets Caddy ARC 150 1 Kärscher högtryckstvätt, liten 1 Ridgid Kollmann, rörrensare 1 Fallskyddsutrustning Benämning Antal Flex grovdammsugare 1 Flex väggslip 1 Esab svets Caddy ARC 150 1 Kärscher högtryckstvätt, liten 1 Ridgid Kollmann, rörrensare 1 Fallskyddsutrustning Müller 2 Topcon RL-H33, laser 1 ECU

Housing Malmö AB i likvidation

Restaurang Stora Norregatan 22 i konkurs 2014-07-30

Restaurang Stora Norregatan 22 i konkurs 2014-07-30 2 stolar, ljuslykta, diverse kläder och ställ 0610-001 Avslut: 10:00 Klaffbord och 4 stolar 0610-002 Avslut: 10:01 Diverse prydnadssaker på hylla 0610-004 Avslut: 10:03 Diverse prydnadssaker på hylla 0610-005

GNAB BYGG ENTREPRENAD AB i konkurs

GNAB BYGG ENTREPRENAD AB i konkurs Dyckertpistol AEG B18N1818GA, ett batteri och laddare 3243-001 Avslut: 14:16 3 200.00 kr exkl moms Kombisåg Ryobi RTMS1800 3243-002 Avslut: 14:17 1 Betongvibrator 3243-003 Avslut: 14:18 Betongvibrator

GNAB BYGG ENTREPRENAD AB i konkurs Kombisåg Ryobi RTMS1800 3243-002 Avslut: 14:17 1 Betongvibrator 3243-003 Avslut: 14:18 Dyckertpistol AEG B18N1818GA, ett batteri och laddare 3243-001 Avslut: 14:18 3 200.00 kr exkl moms Betongvibrator

Byggnads Aktiebolaget Per Wall i konkurs auktion

Byggnads Aktiebolaget Per Wall i konkurs auktion Takbox, nyckel saknas 2395-001 Avslut: 12:23 2st plåtskåp, nyckel saknas 2395-002 Avslut: 12:24 Rostfri vask och arbetsbock 2395-003 Avslut: 12:25 Byggsåg Power Craft 2000W 2395-004 Avslut: 12:26 1 Säkerhetsdörr

AUKTIONSLISTA EKAGÅRD LUNDA - ARLANDA 15-05-23 KL 10.00 VISN KL 8.00 * ALLA UTROP EXKL

AUKTIONSLISTA EKAGÅRD LUNDA - ARLANDA 15-05-23 KL 10.00 VISN KL 8.00 * ALLA UTROP EXKL AUKTIONSLISTA EKAGÅRD LUNDA - ARLANDA 15-05-23 KL 10.00 VISN KL 8.00 * ALLA UTROP EXKL. MOMS * BETALNING KONTANT & KORT * KUNDEN ANSVARAR SJÄLV FÖR INROPAT GODS/ INGA GARANTIER * ANTECKNA DE NUMMER DU

GG golv AB i konkurs 2012-06-05

GG golv AB i konkurs 2012-06-05 Verktygslåda 0132-002 Avslut: 10:02 Elfläkt+Vinkelslip med diamantklinga 0132-003 Avslut: 10:04 Slagborrmaskin Makita 0132-004 Avslut: 10:06 Golvslip Randmeister 0132-001 Avslut: 10:07 5 000.00 kr exkl

Lars Karlsson Bygg AB i konkurs

Lars Karlsson Bygg AB i konkurs HILTI Gipsdragare 0151-001 Avslut: 13:00 400.00 kr exkl moms Makita tigersåg 0151-002 Avslut: 13:04 1 200.00 kr exkl moms Bosch skruvdragare 0151-003 Avslut: 13:06 800.00 kr exkl moms Kompressor 0151-004

Byggmästaren Marco AB i konkurs

Byggmästaren Marco AB i konkurs Byggcentral 32amp 2676-001 Avslut: 11:20 3 000.00 kr exkl moms Kompressor Meec 1-fas 2676-002 Avslut: 11:21 Kompressor Meec 1-fas 2676-003 Avslut: 11:22 500.00 kr exkl moms Säkerhetssele 2676-004 Avslut:

Samlingsauktion från olika förvaltare Kärnborrmaskin Weka DK 11 2534-001 Avslut: 17:00 8 000.00 kr exkl moms Kärnborrstativ 2534-003 Avslut: 17:02 1 Kärnborrstativ 2534-002 Avslut: 17:02 12 000.00 kr exkl moms Kärnborrstativ 2534-004 Avslut:

Fredrik Nilsson Bygg och Entreprenad AB i konkurs

Fredrik Nilsson Bygg och Entreprenad AB i konkurs Landert Motoren AG VC15, sax för armeringsjärn 0511-001 Avslut: 12:35 1 Makita SR1800, cirkelsåg 0511-002 Avslut: 12:36 Selekta HN5909, elektrisk motorsåg 0511-004 Avslut: 12:38 DeWalt DW621, handöverfräs

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs Gersåg/kap Bosch GCM 10 SD 1098-001 Avslut: 12:56 4 000.00 kr exkl moms Betonvisp Berg EHR 110 BEL 1098-003 Avslut: 12:57 1 400.00 kr exkl moms Gersåg/kap DeWalt DW 777 1098-002 Avslut: 12:57 2 400.00

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs Kompressor 1-fas Aerfast AC 1005 och slang 1076-001 Avslut: 13:20 Diamant trissa 1076-002 Avslut: 13:21 Diverse sågklingor 1076-003 Avslut: 13:22 1 Sågklinga 1076-004 Avslut: 13:23 Diverse hålsågar 1076-005

Iransk-Svenska föreningen i konkurs auktion

Iransk-Svenska föreningen i konkurs auktion Bärbar dator Dell inspiron 6000 ej laddare 1699-001 Avslut: 10:25 Dator Compaq, skärm Asus, högtalare, tangentbord och mus 1699-002 Avslut: 10:26 2st jalusiskåp med diverse innehåll bla. värmefläkt och

Anneli Erikssons dödsbo i konkurs

Anneli Erikssons dödsbo i konkurs Skivsåg okänd modell 2029-001 Avslut: 17:45 10 000.00 kr exkl moms Sladdvinda 230V, motorvärmarkabel, 380V kabel m.m. 2029-002 Avslut: 17:46 Div. tryckluftsslang, reduceringsventil m.m. 2029-003 Avslut:

Sewa byggmontage AB i konkurs

Sewa byggmontage AB i konkurs Vinkelslip Hitachi G18SH2 1292-001 Avslut: 15:42 Slagborrmaskin Hitachi DH24PC3 1292-002 Avslut: 15:43 Borrmaskin Hitachi DM20V 1292-003 Avslut: 15:44 600.00 kr exkl moms Skruvdragare Hitachi DS14DMR 1292-004

Magnus Johansson & Son Måleri Nord AB i konkurs

Magnus Johansson & Son Måleri Nord AB i konkurs Kontorsskåp allt i och på 2318-002 Avslut: 10:01 Kontorsplats inkl dator med skärm 2318-003 Avslut: 10:02 5 000.00 kr exkl moms 6 st skärmväggar 2318-004 Avslut: 10:03 Kontorsplats datorburk saknas 2318-001

Åstorps Mur och Fasad AB i konkurs

Åstorps Mur och Fasad AB i konkurs Hylla med innehåll, bla kaffemaskin & spaklyftblock, skall tömmas. 2626-001 Avslut: 13:50 2 200.00 kr exkl moms Elektrisk tigersåg Milwaukee 2626-004 Avslut: 13:53 Migsvets Deca Startwin 165/1Evo 2626-005

Samlingsauktion från olika förvaltare Köpmansdisk 3529-001 Avslut: 10:08 3 000.00 kr momsfritt Klaffbord på hjul, spegel och klockor 3529-002 Avslut: 10:09 1 200.00 kr momsfritt Diverse nya kläder, diverse beg. skor, galgar och klädhäst 3529-003

APS Bygg & Mark AB i konkurs auktion

APS Bygg & Mark AB i konkurs auktion 2st trappstegar 2394-001 Avslut: 11:15 Vikbar stege 2394-002 Avslut: 11:16 Bockstege 2394-003 Avslut: 11:17 Bockstege 2394-004 Avslut: 11:18 Skruvdragare Hilti Sp 5000 och laddare 2394-005 Avslut: 11:19

Dödsboet efter Gert-Olle Ljunghäger auktion

Dödsboet efter Gert-Olle Ljunghäger auktion Bokhylla och böcker 1417-002 Avslut: 10:01 2st fåtöljer och ett runt bord 1417-001 Avslut: 10:01 2st byråer 1417-004 Avslut: 10:03 46 tum led tv slim Andersson, saknar fjärrkontroll 1417-003 Avslut: 10:03

Klitterhus pga renovering 2016-05-08

Klitterhus pga renovering 2016-05-08 Allt i rummet ej dator med skärm, ej bokförning 0628-001 Avslut: 16:20 Allt i rummet ej datorer med skärmar, ej bokförning 0628-002 Avslut: 16:21 Wascator torktumlare 0628-003 Avslut: 16:22 20 000.00 kr

Ulf Johansson Glas & Aluminium AB i konkurs 2015-02-11

Ulf Johansson Glas & Aluminium AB i konkurs 2015-02-11 Trappstege och aluminiumstege 0795-001 Avslut: 10:00 Trappstege 6-stegs 0795-002 Avslut: 10:01 4st däck på aluminiumfälg 195/65 x 15, sommardäck 0795-004 Avslut: 10:03 Trappstege 6-stegs 0795-003 Avslut:

Rohwer Granit AB i konkurs

Rohwer Granit AB i konkurs Kängor storlek 40 1383-001 Avslut: 14:06 800.00 kr exkl moms Kängor storlek 41 1383-002 Avslut: 14:07 800.00 kr exkl moms Arbetssko storlek 41 1383-003 Avslut: 14:08 500.00 kr exkl moms Arbetssko storlek

Egus Byggservice AB i konkurs

Egus Byggservice AB i konkurs Avfuktare VEAB 0567-001 Avslut: 10:05 Avfuktare FRICO 0567-002 Avslut: 10:06 2 Byggfläkt FRICO 0567-003 Avslut: 10:07 700.00 kr exkl moms 2 st Byggfläkt FRICO 0567-004 Avslut: 10:09 Säkerhetssele 0567-005

Hjärtat Hem & Interiör AB i konkurs

Göran Svensson i konkurs

Göran Svensson i konkurs Diverse färg 2792-001 Avslut: 10:10 1 000.00 kr exkl moms Lagerhyllor och arbetsbord 2792-002 Avslut: 10:11 1 000.00 kr exkl moms Borrhammare/bilningsmaskin Hilti Te 72 2792-003 Avslut: 10:12 1 Verktygsskåp

Jonas Bygg & Plattsättning i Anderstorp AB konkurs

Jonas Bygg & Plattsättning i Anderstorp AB konkurs Vinkelslip Bosch 2571-001 Avslut: 10:55 Pneumatisk spikpistol Montana 2571-002 Avslut: 10:56 Diverse håltagningsborr 2571-003 Avslut: 10:57 800.00 kr exkl moms Batteridriven skruvautomat Mac och ltd PJCD551med

K J Karlsson Bygg AB i konkurs 2014-02-24

K J Karlsson Bygg AB i konkurs 2014-02-24 Motorsåg Husqvarna, funktion osäker 1254-002 Avslut: 2016-02-24 18:01 Laser, Topcon RL-H4C, stativ ingår ej 1254-001 Avslut: 2016-02-24 18:01 Vinkelslip, Dewalt DC410 med extra batteri, ej laddare 1254-003

Pang i Bygget AB i konkurs

Pang i Bygget AB i konkurs Tigersåg Makita JR3070CT 2828-001 Avslut: 18:00 1 200.00 kr exkl moms Skruvdragare Festool BPC18 med batteri och laddare 2828-002 Avslut: 18:01 1 800.00 kr exkl moms Sticksåg Bosch Professional GST90E

Advanced TV Network Sweden AB i konkurs

Advanced TV Network Sweden AB i konkurs 1565-001 Avslut: 12:40 1565-002 Avslut: 12:41 1565-003 Avslut: 12:42 1565-004 Avslut: 12:43 1565-005 Avslut: 12:44 1565-006 Avslut: 12:45 1565-007 Avslut: 12:46 1565-008 Avslut: 12:47 1565-009 Avslut:

Diedrichs Flexibla väggsystem AB i konkurs auktion

Diedrichs Flexibla väggsystem AB i konkurs auktion Avvägningsinstrument Leica NA720 med stativ Bewag 1795-001 Avslut: 18:35 4 000.00 kr exkl moms Universalstege 1795-003 Avslut: 18:37 1 Industridammsugare Festo SR5 1795-002 Avslut: 18:37 Batteridriven

Björkvig Bygg AB i konkurs

Björkvig Bygg AB i konkurs Bilinredning 0180-001 Avslut: 18:00 4 000.00 kr exkl moms Giringssåg 0180-002 Avslut: 18:02 Slagborr makita 0180-003 Avslut: 18:04 1 200.00 kr exkl moms Tigersåg milwalker 0180-004 Avslut: 18:06 300.00

VVS & ventilationsteknik AB i konkurs

VVS & ventilationsteknik AB i konkurs Motorlyft 1,5 ton 2775-001 Avslut: 12:05 Vattenfilter Alfa 18 H 2775-002 Avslut: 12:06 Stege 8-steg 2775-003 Avslut: 12:07 Stege 5-steg 2775-004 Avslut: 12:08 1 200.00 kr exkl moms Stege 3-steg 2775-005

Svensk Interiör SW AB i konkurs auktion

Svensk Interiör SW AB i konkurs auktion Betongvisp Flex MXE 900 2097-001 Avslut: 14:30 Betongvisp Flex MXE 1100 2097-002 Avslut: 14:31 Betongvisp Collomix CX 10 2097-003 Avslut: 14:32 1 000.00 kr exkl moms Diverse borr och 3st sågar 2097-005

Ingvar Anderssons dödsbo

Ingvar Anderssons dödsbo Högtryckstvätt Biltema 1800W 1172-001 Avslut: 13:55 750.00 kr momsfritt Slangvinda & stroller 1172-002 Avslut: 13:56 Dubbade vinterdäck på fälg, 4-bult 195 x 55 R15 1172-003 Avslut: 13:57 4 000.00 kr momsfritt

Nybostrands Bygg AB i konkurs

Nybostrands Bygg AB i konkurs Hylla med innehåll 2605-001 Avslut: 10:01 Hylla med innehåll 2605-005 Avslut: 10:04 7 000.00 kr exkl moms Hylla med innehåll 2605-004 Avslut: 10:04 8 000.00 kr exkl moms Diverse sågklingor, glaslyft, linjal

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs Bosch sladdlös skruvdragare GSR 18V 1144-001 Avslut: 10:57 Bosch sladdlös skruvdragare GSR 18V 1144-002 Avslut: 10:58 Bosch sladdlös skruvdragare GSR 18V 1144-003 Avslut: 10:59 Bosch sladdlös borrmaskin

Kullavångens förskola Ekonomisk förening i konkurs

Kullavångens förskola Ekonomisk förening i konkurs Allt löst i kök, ej andra numrerade rop 1091-001 Avslut: 16:45 Diverse jul och påsksaker 1091-002 Avslut: 16:46 Tv Sony Lcd, 40tum, VHS spelare, Dvd spelare och vagn 1091-003 Avslut: 16:47 3 000.00 kr

Steveus Bolag AB i konkurs

Steveus Bolag AB i konkurs Diverse gröna växter 2959-001 Avslut: 09:23 7st gröna växter, hänger i taket blandade sorter 2959-002 Avslut: 09:24 Bord, 4st stolar och matta 2959-003 Avslut: 09:25 1st bord och 6st stolar 2959-004 Avslut:

BCA Entreprenad AB i konkurs

BCA Entreprenad AB i konkurs 6 lådor kollegieblock, 9 lådor pennor med logga 3373-001 Avslut: 13:10 3st bläckstråleskrivare och switch 3373-002 Avslut: 13:11 700.00 kr exkl moms 24" led monitor AOC I24775PXQU 3373-003 Avslut: 13:12

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs Kompressor aerfast Ac 29616 1-fas 1056-001 Avslut: 10:27 Betongvibrator 1-fas 1056-002 Avslut: 10:28 1 500.00 kr exkl moms Betongvibrator 1-fas 1056-003 Avslut: 10:29 1 500.00 kr exkl moms Dammsugare Kärcher

Aktiebolaget ByggCompagniet i Malmö i konkurs Plåtdörr 1176-001 Avslut: 10:00 2 000.00 kr exkl moms Whiteboardtavla 1176-002 Avslut: 10:01 Dammsugare Nilfisk 1176-003 Avslut: 10:02 Våtdammsugare Pullman 1176-004 Avslut: 10:03 2 Dammsugare Kärcher

RoA Kakel & Klinker AB i konkurs 2015-07-29

RoA Kakel & Klinker AB i konkurs 2015-07-29 Duschblandare Gustavsberg 0959-001 Avslut: 10:00 1 400.00 kr exkl moms Duschblandare Gustavsberg 0959-002 Avslut: 10:01 1 400.00 kr exkl moms Tvättställsblandare Gustavsberg 0959-003 Avslut: 10:03 1 900.00

Engström bygg Mälardalen AB i konkurs Västerås 2014-04-09

Engström bygg Mälardalen AB i konkurs Västerås 2014-04-09 Dewalt skruvdragare 0513-001 Avslut: 10:00 Max spikpistol luftdriven högtryck 0513-002 Avslut: 10:01 15 000.00 kr exkl moms Dewalt sticksåg 0513-003 Avslut: 10:02 Max spikpistol luftdriven högtryck 0513-004

Söderlindh & Jeppsson Entreprenad AB i konkurs

Söderlindh & Jeppsson Entreprenad AB i konkurs Gräsklippare, Stiga Turbo Pro 48 S Combi 0656-001 Avslut: 10:00 Grusräfsa, Stensballe 0656-003 Avslut: 10:02 Tigersåg, Milwaukee 0656-004 Avslut: 10:03 Tigersåg, Milwaukee 0656-005 Avslut: 10:04 Elverk,

Samlingsauktion från olika förvaltare 2 axelskydd Warrior s/p 2439-001 Avslut: 13:42 2 axelskydd Easton senior s/p 2439-002 Avslut: 13:43 2 defekta keyboard och Canon skrivare 2439-003 Avslut: 13:44 Kassaregister Ollivetti ECR 8200 2439-004

PU.EL I KVÄRLÖV AB i konkurs

PU.EL I KVÄRLÖV AB i konkurs Skrivbord, lådhurtsar, kontorsstol, bokhyllor 1744-001 Avslut: 19:25 Konferensbord med 9st tillhörande stolar samt whiteboard och diverse tavlor 1744-003 Avslut: 19:28 Samsung multimaskin SCX 4521F samt

Markislagret i Bromölla AB i konkurs

Markislagret i Bromölla AB i konkurs Tv 32" märke ok med takfäste 1653-001 Avslut: 10:15 Aluminiumstege 8-stegs 1653-003 Avslut: 10:17 Butiksställ med korgar 1653-004 Avslut: 10:18 400.00 kr exkl moms Terass värmare med tub 1653-002 Avslut:

JNJ Bygg AB i konkurs

JNJ Bygg AB i konkurs 3st vattenpass och 2st rätskivor 1494-001 Avslut: 13:30 1 Säckkärra, kabelvinda, arbetsbelysning och 4st lådor med diverse 1494-003 Avslut: 13:32 Cirkelsåg Festool HKC 55, 2st sågskenor, ej laddare och

Sven Fransson Hushållsservice AB i konkurs auktion

Sven Fransson Hushållsservice AB i konkurs auktion Höj och sänkbart skrivbord, arbetsstol och 3st tavlor 2378-001 Avslut: 18:05 1 400.00 kr exkl moms Butiksinredning ca 8st sektioner 2378-002 Avslut: 18:06 5 000.00 kr exkl moms Matbord med iläggsskiva

Reslövs Bygg & Trädesign AB i konkurs

Reslövs Bygg & Trädesign AB i konkurs Pall med skruv, bult, plugg m.m 0820-001 Avslut: 15:00 3 000.00 kr exkl moms Pall med balkskor, franska bult m.m 0820-002 Avslut: 15:01 2 000.00 kr exkl moms Pall med spik, skruv, plugg m.m 0820-003 Avslut:

Samlingsnätauktion

Samlingsnätauktion T-shirts och badrockar 0131-001 Avslut: 10:00 3 000.00 kr exkl moms Våg,Räknemaskiner och Reklammaterial 0131-002 Avslut: 10:02 Frankeringsmaskin 0131-003 Avslut: 10:04 Fax 0131-004 Avslut: 10:06 Kubbspel,Väskor

Byggarbetarna i Helsingborg AB i konkurs

Byggarbetarna i Helsingborg AB i konkurs Slagborrmaskin Bosch 0241-002 Avslut: 10:02 Gipsdragare Makita 0241-003 Avslut: 10:04 Cirkelsåg Hitachi 0241-004 Avslut: 10:06 Lister och diverse virke 0241-001 Avslut: 10:06 Mutterdragare 0241-005 Avslut:

Inventarier i Västkustfasader AB

Inventarier i Västkustfasader AB Sid 1 av 8 Inventarier i Västkustfasader AB Gården Inventarier: Antal: Fsg-leasing: Fsg-bedömning: Bilsläp med glasställ. AYL 395. CO-Släpet 2008. Max last 450kg. 1 - Bil med verkstadsinredning. Mil: 12

CJM i Helsingborg AB i konkurs

CJM i Helsingborg AB i konkurs Tigersåg Bosch GSA1300PCE 1355-001 Avslut: 10:15 Tigersåg Bosch GSA1300PCE 1355-002 Avslut: 10:16 Tigersåg Bosch GSA1300PCE 1355-003 Avslut: 10:17 Spårfräs Macallister MWC1500 1355-004 Avslut: 10:18 1

TOTAL Diamant i Sverige AB i konkurs auktion

TOTAL Diamant i Sverige AB i konkurs auktion Kompressor 1-fas 0896-001 Avslut: 18:30 Betongsåg 0896-003 Avslut: 18:32 Betongsåg Makita 4114S 0896-005 Avslut: 18:34 Mig-svets 180 Amp med gastub 0896-002 Avslut: 18:34 Betongsåg Husqvarna K6500ring

Tid & Smycken i Sverige AB i konkurs 2015-03-14

Great Lack Sverige AB i konkurs

Great Lack Sverige AB i konkurs Robot dammsugare Irobot Roombo 3263-001 Avslut: 19:00 Kärcher ångtvätt/ångdammsugare SC 1202 3263-002 Avslut: 19:01 Kompressor AEG 100lit 3263-003 Avslut: 19:02 1 Laptop Macbook modell A1181 3263-004 Avslut:

Great Lack Sverige AB i konkurs Robot dammsugare Irobot Roombo 3263-001 Avslut: 19:00 Kärcher ångtvätt/ångdammsugare SC 1202 3263-002 Avslut: 19:01 Laptop Macbook modell A1181 3263-004 Avslut: 19:03 1 Surfplatta Lenovo TB-X304L, ej laddare

SmålandsHus i Vetlanda AB i Konkurs

SmålandsHus i Vetlanda AB i Konkurs Klammerpistol LUO FAST 0297-001 Avslut: 10:00 Spikpistol 3 tum Bostitch 0297-003 Avslut: 10:02 2 Spikpistol 4 tum Bostitch 0297-004 Avslut: 10:03 4 000.00 kr exkl moms Spikpistol 3 tum Bostitch 0297-005

JDM Mark & Bygg i Skåne AB i konkurs

JDM Mark & Bygg i Skåne AB i konkurs 3 st Stuprör, 6 st Rörfästen, 3 st Böjar och 2 st Utkastare 3182-001 Avslut: 17:17 700.00 kr exkl moms 1 st Innerdörr med karm 90*210 cm 3182-002 Avslut: 17:18 1 st Ytterdörr med karm 100*210 cm 3182-003

Öresunds Bygg Entreprenad AB i konkurs

Öresunds Bygg Entreprenad AB i konkurs Allt löst i rum, laptop Asus, fåtölj, bord och stol 2860-001 Avslut: 10:47 Matbord och 4st stolar 2860-002 Avslut: 10:48 600.00 kr exkl moms Dammsugare Electrolux 2860-004 Avslut: 10:50 700.00 kr exkl

Hälsinglands Industri Teknik AB i konkurs

Hälsinglands Industri Teknik AB i konkurs Volkswagen Crafter med verkstadsinredning, årsmodell 2009, diesel 2569-001 Avslut: 18:42 75 000.00 kr momsfritt 2 kabeltrummor med grov kabel AXKJ 3x120/41 2569-004 Avslut: 18:43 75 000.00 kr exkl moms

Inveckta i Växjö AB i Konkurs ( Jackson`s )

Inveckta i Växjö AB i Konkurs ( Jackson`s ) Allt i städskrubb såsom 2 st dammsugare Nilfisk GD 930 2693-001 Avslut: 15:21 1 700.00 kr exkl moms Allt i hall; soffa, tamburmajor, spegel m.m. OBS! Ej fastmonterade objekt 2693-002 Avslut: 15:22 2 800.00

Tremulanten AB i konkurs

Tremulanten AB i konkurs Ställ med diverse notböcker 3179-001 Avslut: 11:26 2 000.00 kr exkl moms 2st reklamskyltar 3179-002 Avslut: 11:27 3179-003 Avslut: 11:28 3179-004 Avslut: 11:29 3179-005 Avslut: 11:30 3179-006 Avslut: 11:31

Tremulanten AB i konkurs

Figa com AB i konkurs

Figa com AB i konkurs Trottoarpratare 1947-001 Avslut: 13:30 80 Diverse datorkomponenter och tvättkorg 1947-002 Avslut: 13:31 Multimaskin Xerox Phaser 6180 MFP 1947-003 Avslut: 13:32 1 80 5st datorburkar blandade märken 1947-004

Tybäcks galleri 2012-11-28

Tybäcks galleri 2012-11-28 Tavla räkfiskaren 620x920 0183-001 Avslut: 09:00 Litografi Tomas Larsson 2/30 610x505 0183-002 Avslut: 09:01 Olja G.S Malm Ibizagata 520x595 0183-003 Avslut: 09:02 1 Porträtt Kraftig guldram 700x610 0183-004

Bosättningsaffären Tranemo AB i konkurs

Brand World AB i konkurs Göteborg 2012-07-29

Brand World AB i konkurs Göteborg 2012-07-29 0144-001 Avslut: 10:01 14 000.00 kr exkl moms 0144-003 Avslut: 10:06 + kläder 0144-004 Avslut: 10:06 Parti med strumpor 0144-005 Avslut: 10:08 30 000.00 kr exkl moms + Regnställ 0144-002 Avslut: 10:09

EHL Heminredning AB / Bolagret i konkurs

EHL Heminredning AB / Bolagret i konkurs 38 pallar butiksinredning 0337-001 Avslut: 11:45 40 000.00 kr exkl moms Ca 25 styck helpallskragar och ett antal lock 0337-004 Avslut: 11:48 2 500.00 kr exkl moms Cirka 40 styck helpallskragar och ett

Auktion 2013-06-26 1 (7)

C 4 Idéforum ideell förening i konkurs

C 4 Idéforum ideell förening i konkurs Allt i rummet, EJ kopiator 2634-001 Avslut: 09:00 1 Allt i hörnet, diverse laptops med osäker funktion, diverse material m.m 2634-004 Avslut: 09:03 1 Bord med ca 12 stolar 2634-005 Avslut: 09:04 Skåp med

Inejden Ekonomiska förening i konkurs

Inejden Ekonomiska förening i konkurs Barncykel med stödhjul Monark 12" 1893-001 Avslut: 14:40 Barncykel med stödhjul Monark 12" 1893-002 Avslut: 14:41 Herrcykel 7 växlar 28" 1893-003 Avslut: 14:42 1 200.00 kr exkl moms Herrcykel Crecent 26"

Win AB i konkurs

Win AB i konkurs Stålkorg ca 38x38x38cm 2187-001 Avslut: 11:45 6st papperskrukor 2187-002 Avslut: 11:46 1 3st kubhyllor i ek, största ca 31x31x20cm 2187-003 Avslut: 11:47 3st kubhyllor i ek, största ca 31x31x20cm 2187-004

ANBUDSUNDERLAG. VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255. Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd

ANBUDSUNDERLAG. VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255. Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd ANBUDSUNDERLAG VVS & Industrirör i Gylle AB 556898-4255 Ackordscentralen Malmö AB Konkursförvaltare Lennart Atteryd Hjälmaregatan 3, 211 18 MALMÖ Tel 040-74185, Fax 040-231949 E-mail acmalmo@ackordscentralen.se

Räng Total AB i konkurs

Räng Total AB i konkurs Sticksåg Dewalt DW333K 2424-001 Avslut: 18:50 Slagskruvdragare Hitachi WH18DBDL2 med laddare och batteri 2424-002 Avslut: 18:51 4st dubbfria vinterdäck 225/65R17 2424-004 Avslut: 18:53 3 000.00 kr exkl

Hansson Rivning & Håltagning AB i konkurs

Hansson Rivning & Håltagning AB i konkurs Diverse verktyg 2700-001 Avslut: 10:25 Diverse borr, tvingar fogsvans m.m 2700-002 Avslut: 10:26 Hjälmer, gasolflaskor m.m 2700-003 Avslut: 10:27 600.00 kr exkl moms Vattenslang, avfettningsspruta m.m

Basilicon AB i konkurs

Basilicon AB i konkurs Plastblomma, lampa och klädmajor 1686-001 Avslut: 10:20 1 300.00 kr exkl moms Skåp med diverse innehåll 1686-003 Avslut: 10:22 Touchskärm 19" på golvstativ Multiq MQ219 Media 1686-002 Avslut: 10:22 4 000.00

Borås VVS & Kylteknik AB i konkurs

Borås VVS & Kylteknik AB i konkurs 4 st radiatorer och div fästen ca 30 x 40 cm 2607-001 Avslut: 14:15 2 2 värmefläktar och en domkraft 2607-002 Avslut: 14:16 600.00 kr exkl moms Alcon våtdammsugare med ångfunktion 2607-004 Avslut: 14:18

Skanör Stenhus AB i konkurs

Skanör Stenhus AB i konkurs 1st skrivbord höj och sänkbart eldrivet, 1st skrivbordstol 2677-001 Avslut: 13:10 4 000.00 kr exkl moms 1st barstol och 1st papperskorg 2677-003 Avslut: 13:12 1st skrivbord höj och sänkbart eldrivet, 1st

Lars Thulin Guldsmed AB i konkurs

Lars Thulin Guldsmed AB i konkurs Kassa apparat 0568-001 Avslut: 12:01 Dator med skärm 0568-002 Avslut: 12:02 Skrivare Canon MP 360 0568-003 Avslut: 12:03 800.00 kr exkl moms Data högtalare 0568-004 Avslut: 12:04 300.00 kr exkl moms Handpress

Carendo AB i konkurs auktion

Carendo AB i konkurs auktion Säng och litet skåp, 200x90 1809-002 Avslut: 12:11 Matbord med 4 stolar, 90x90 + iläggsskivor, litet bord med vatten o kaffekokare mm 1809-003 Avslut: 12:12 1 900.00 kr exkl moms Mikro och hylla 1809-004