SPRÄNGSKISS. side 1. Telefon: Telefaks: adresse: PB 5043, 1503 Moss -

Storlek: px
Starta visningen från sidan:

Download "SPRÄNGSKISS. side 1. Telefon: 6924 4400 - Telefaks: 6924 4500 - adresse: PB 5043, 1503 Moss post@handicare.no - www.handicare.no"

Transkript

1 side 1 SERIE 3 SPRÄNGSKISS Artikelnr: Januari 2000

2 Förklaring till stycklistan side 2 Pos.nummer Detalj Chassidetaljer Drivhjul- motordetaler Sittenhetsdetaljer Benstödsdetaljer Armstödsdetaljer Där det finns flera valmöjligheter på en position är dessa markerade A, B, C o.s v Artiklar i fet stil är kompletta enheter som innehåller flera detaljer. Mercado Medic AB tillhandahåller specialverktyg för vissa komponenter Stycklista Pos Art.nr Benämning Centralrör Centralrör kpl. (inkl.pos.1, 13, 16) 2A V-Länk vänster 2B V-Länk höger Nållager HK Räffelpinne 2x Tryckstångsgaffel Tryckstång Ledlager (GEH 10C) Stålbricka SS 8x14x1, C-Pinne CPK 8x24 CPK 8m6x Länkhuvud SA8C 11A V-Länk kpl. V. (Inkl.Pos.2A-10) 11B V-Länk kpl. H. (Inkl.Pos.2B-10) Styrfläns Insexskruv M5x10 (MF6S 5x10) Stoppskruv M3x5 (MP6SS 3x5) Kil Centralkontaktfäste Låsmutter M10 (HLM6M M10) Bricka (BRB10x18x2) Mellanstycke Insexskruv M10x80 (MC6S 10x80) Bussning (inre) Bussning (yttre) Insexskruv M10x25 (MLC6S 10x25) Ändavslutning IKP 16x12,5x14S Insexskruv M8x30 (MC6S 8x30) 26A Framben vänster 26B Framben höger Ledlager GE10C Axel för v-länk Stoppskruv M6x10 (MT6SS 6x10) 30A Bakben vänster (inkl.pos.21-22) 30B Bakben höger (inkl.pos.21-22) Stoppskruv M5x10 (MT6SS 5x10) Nållager HK Kullager RS Länkhjul 125mm Mobil Drivmotor kpl. (Inkl.Pos se sid 7) Drivhjul kpl. (Inkl.Pos se sid 7) Flänsring SW Frihjulsmekanik kpl. (Inkl.Pos se sid 7) Torxskruv M4x10 (MFT-TT 4x10 svart)

3 side 3 Chassidetaljer

4 Stycklista side 4 Pos Art.nr Benämning Kåpa Klämhylsa (L=20mm) Låsspak M8 (GN 300 S78-M8) Skruv (används endast i kombination med vinkelställbart sittkryss och Medic benstöd) Klämhylsa (L=13mm) Insexskruv M5x16 (MF6S 5x16) Låsmutter M5 (LM6M M5) Bricka 5.3 x10x1 (BRB 5,3x10x1) 63A Täcklist (övre vänster) 63B Täcklist (övre höger) 64A Täcklist (nedre vänster) 64B Täcklist (nedre höger) Styrbleck Kontaktbrygga Krysskruv M3x25 (MRX 3x25) Krysskruv M3x10 (MRX 3x10) Centralfäste Räffelpinne 6x16 (RPD 6x16) Insexskruv M8x18 (MLC6S 8x18) Paralellstag övre Paralellstag undre Kablageundre Kablage Batterilåda Stödskena Stödbricka Insexskruv M8x16 (MLC6S 8x16) Batteri (inkl skruv,bricka+mutter) Flatstift Seriekopplingskabel Batterikåpa Styrhylsa Stjärnvred M6 (WN 730E 40-M6) Elektronik Dynamic Insexskruv M5x8 (MC6S 5x8)

5 side 5 Chassidetaljer

6 Stycklista side 6 Pos Art.nr Benämning Kontakthylsa (0,75mm2) Kontakthylsa (0,25mm2) Motorkontakt Stoppskruv M3x10 (MSK6SS 3x10) Motorkontaktfäste Drivmotor Motorfäste Torxskruv M5x12 (MFT-TT 5x12) Drivmotor kpl. (Inkl.Pos se sid 7) Fjädrande rörpinne 3x5 (FRP 3x5) Spännring (inre) Lagerkulor 8mm (RB-8/G20T) Innerfälg Nitriltätning Ytterfälg Insatsgänga M4x8 (Lockfil M4x07x8) Drivdäck Spännring (yttre) Drivhjul kpl. (Inkl.Pos se sid 7) Medbringarring Nav Manöverplatta Tryckfjäder (SF-TF 0,6x6x20) C-pinne 4x12 (CPK 4m6x12) Låstapp Navplatta Torxskruv M3x10 (svart) Frihjulsmekanik kpl. (Inkl.Pos se sid 7)

7 side 7 Drivhjul-motordetaljer

8 Stycklista side 8 Pos Art.nr Benämning 201A Sittkryss Mobil 201B Sittkryss Mobil smal Bricka (BRB 8.4x16x1.5) Insexskruv M8x16 (MLC6S 8x16) Stjärnratt M8x Bricka (NB 6x22x1,5) Insexskruv M6x40 (MC6S 6x40) Pinnskruv M6x55 kpl.(inkl.mutter) Kabelklammer Låsmutter M6 (LM6M M6) 210A DX-TAM (2st ext.utgångar) 210B DX-CLAM (5st ext.utgångar) Kablage Kontakt AMP byglad kpl. (används i kombination,kort ellyftomat/dx-tam) 213A Ellyftomat 280mm lyfthöjd 213B Ellyftomat 200mm lyfthöjd 213C Ellyftomat rotation 280mm lyfthöjd 213D Ellyftomat rotation 200mm lyfthöjd Microbrytarfäste Krysskruv M4x25 (MRX-TT 4x25) Låsmutter M3 (LM6M M3) Krysskruv M3x25 (MRX 3x25) Microbrytare 10A 250VAC Microbrytarfäste kpl. (Inkl.Pos ) Insexskruv M5x10 (rundat huvud) Täcklock för klämlås Dragavlastare Kablage Styrtapp Klämlås Insexskruv M10x40 (MC6S 10x40) Klämlås kpl. (Inkl.Pos ) 226 Sittplatta (se prislista/utprovnings blankett för komplett lista över alternativ)

9 side 9 Sittenhetsdetaljer

10 Stycklista side 10 Pos Art.nr Benämning Plastbussning Bricka 8,4x26x5 (TBRSB 8,4x26x5) Insexskruv M8x16 (MLC6S 8x16) Insexskruv M6x20 (MC6S 6x20) Bricka 6x22x1,5 (NB 6x22x1,5) Insexskruv M8x35 (MLC6S 8x35) Benstöd vinkemekanism Benstöd vinkemekanism kpl. (Inkl.Pos.301,307,309,310) Benstödsfäste Mobil Stoppskruv M6x6 (MS6SS 6x8) Axelstång Fotplattsrör kpl Insexskruv M8x25 (K6S 8x25) C-Pinne 8x36 (CPK 8 h6x36) 314A Ledstycke höger för fotplatta 314B Ledstycke vänster för fotplatta Friktionsplatta Gummimatta Fotplatta Fotplatta gummerad (Inkl.Pos ) Stödplatta Insexskruv M5x18 (MF6S 5x18) Fotplatta kpl. (Inkl.Pos ) Benstöd Mobil kpl.(inkl.pos )

11 side 11 Benstödsdetaljer

12 Stycklista side 12 Pos Art.nr Benämning Armstödsmekanik kpl. H Armstödsmekanik kpl. V Armstödsmekanik för vinkelställbart sittkryss kpl.h Armstödsmekanik för vinkelställbart sittkryss kpl.v Armstödsmekanik för vajerreglerat vinkelställbart sittkryss kpl.h Armstödsmekanik för vajerreglerat vinkelställbart sittkryss kpl.v. 401A xxxxxx Armstödsplatta 350mm 401B xxxxxx Armstödsplatta 300mm Insexskruv M6x60 (MC6S 6x60) Förhöjningsdistans armstöd (ex.vinkelställbar sits) 404A Fäste för armstödsplatta 404B Fäste för armstödsplatta (vajerreglerad vinkelställbar sits) Insexskruv M6x16 (MC6S 6x16) Låsmutter M6 (LM6M M6) Bricka (BRB 6,4x12x1,5 svart) Insexskruv M5x10 (K6S 5x10) Insexskruv M6x16 (K6S 6x16) Fäste för manöverbox Magnetnyckel (DX-MKEY) Manöverbox (DX-REM G80A) Insatsgänga M8x12 (Lockfil M8x1,25x12) Ledfäste bakre för manöverarm Ledfäste bakre f.manöverarm kpl. (Inkl.Pos.413,414,417) Ledfäste för manöverarm Ledfäste för manöverarm kpl. (Inkl.Pos.413,415,416,417) Insatsgänga M6x12 (Filtec M6x1x12) Stoppskruv M4x10 (MSK6SS M4x10) Tryckfjäder 1,25x6,3x13, Lagerkula (RB-8/G20T) Distanshylsa 10x1x9, Insexskruv M8x30 (MC6S 8x30) Tallriksfjäder (SF-TAF16x8,2x0,4) 423A Manöverarm 115mm cc Manöverarm 115mm.med ledfästen kpl. (Inkl.Pos A) 423B Manöverarm 95mm cc Manöverarm 95mm.med ledfästen kpl. (Inkl.Pos B) Insexskruv M6x50 (MC6S 6x50) Manöverkabel (DX-BUS 1M) 426A Justerstång H. 426B Justerstång V. 427A Fästbygel H. 427B Fästbygel V. 428A Klämmskydd för fästbygel höger 428B Klämmskydd för fästbygel vänster Torxskruv M4x10 (svart) Styrbussning Justerratt 432A Armstödsrör vänster kpl. (Inkl.Pos.430) 432B Armstödsrör höger kpl. (Inkl.Pos.430) Tallriksfjäder (SF-TAF25x12,2x0,9) Låsmutter M12 (HLM6M M10) Vridknopp kpl Ändavslutning (IF 42x38x40S)

13 side 13 Armstödsdetaljer MKEY

14 Stycklista side 14 Pos Art. nr Benämning xxx0 Ryggplatta låg 38x26 cm Plastbricka Gummifjäder Ändplugg 25x35 mm Tallriksfjäder Möbelmutter Plastvred Övre ryggrör till Medic Ryggmekanism Bricka BRB 6,4x12x1, Plastvred Övre ryggrör till Medic Ryggmekanism, hög rygg Plastpropp Klämbricka till rygglåsning Stag till Medicrygg Skruv MC6S M6x Stagfäste till rygglåsning xxx8 Hög ryggplatta 42x43 cm 518 Sittplattsfäste 519 Plastbricka Bricka BRB 8,4x21, 5x1,5 521 Plastratt vinkeljustering Medic rygg Skruv MC6S M8x Bricka BRB 8,4x20x1, Fjäder Fjäderstopp för 15 mm rör 526 Nedre ryggrör Medic ryggmek 527 Ändplugg 20x30 mm Plastkopp Bricka BRB 10,5x22x Möbelmutter 531 Skruv vinkellåsning Medic ryggmekanism 532 Plastbricka 533 Ryggfällningskropp 155mm 533 Ryggfällningskropp 112mm Bricka BRB 6,4x12x1,5 Black Skruv MC6S M6x Plastratt M8x27 Artiklar utan artikelnummer säljs inte separat utan finns endast i kompletta kit

15 side 15 Ryggdetaljer Låg rygg, Medic ryggmek ) Hög rygg, Medic rygg mek 2) Medic rygg mek ) )

16 side 16

REAL 6100 SPRÄNGSKISS

REAL 6100 SPRÄNGSKISS r REAL 6100 SERIE 4 DX SHARK DX2 SPRÄNGSKISS Artikelnr: 801444 Maj 2005 Giltig från 090701 Mercado Medic AB Box 1074, 181 22 Lidingö Telefon 08-555 143 00 fax 08-555 143 99 E-post service@mercado.se Internet

Läs mer

REAL 9200 TWIN/EL - SPRÄNGSKISS

REAL 9200 TWIN/EL - SPRÄNGSKISS r REAL 9200 TWIN/EL - SPRÄNGSKISS Artikelnr 801440 Ändrad 100219 Giltig från 090430 VERSION 002 Mercado Medic AB Telefon & Fax Email & Internet Tryffelslingan 14 Tel 08 555 143 00 Email info@mercado.se

Läs mer

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt.

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Innehållsförteckning Sida Adapter Amputationsstöd Armstödsplatta 4 Batteribyte 5 Benstöd 6 Benstöd EL 7 Benstöd EL vinkel

Läs mer

Artikelnummer 803063 Senast ändrad 120116 Giltig från 080901. Styrka & funktion REAL 9000 Version 2.1

Artikelnummer 803063 Senast ändrad 120116 Giltig från 080901. Styrka & funktion REAL 9000 Version 2.1 Artikelnummer 803063 Senast ändrad 120116 Giltig från 080901 Styrka & funktion REAL 9000 Version 2.1 MERCADOS NYA ELEKTRONIK FÖR UPP & NER Eftersom den nya elektroniken är minusstyrd är den inte bakåtkompatibel.

Läs mer

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt.

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Innehållsförteckning Sida Adapter Amputationsstöd 3 Armstödsplatta 4 Batteribyte 5 Benstöd 6 Benstöd EL 7 Benstöd EL vinkel

Läs mer

M100/M100TR Reservdelslista

M100/M100TR Reservdelslista M00/M00TR Reservdelslista 798H 0-- Etac Box 0, Anderstorp Tel + 7 58 7 00 Fax + 7 58 7 90 www.etac.com Innehåll Innehåll... Sidan Chassi... Körhandtag... Kryss... 5 Benstöd... Fotplattor... 7 Broms...

Läs mer

Reservdelslista. Med eller utan Bombering

Reservdelslista. Med eller utan Bombering Grussträngspridare/ Väghyvel Reservdelslista Med eller utan Bombering Mähler & Söner AB +46 (0)624-203 50, Tillverkning +46 (0)670-65 04 00, Försäljning (engcon Sweden AB) www.mahlers.se AB Mähler&Söner

Läs mer

Etac Transit lll. Reservdelslista. Sida 1 Reservdelslista 74230K

Etac Transit lll. Reservdelslista. Sida 1 Reservdelslista 74230K Etac Transit lll Reservdelslista 7430K 05--4 Etac Box 03, 334 4 Anderstorp tel +46 37 58 73 00 fax +46 37 58 73 90 www.etac.com Sida Reservdelslista Innehåll Innehåll Sidan Gavel... 3 Kryss... 4 Ryggrör

Läs mer

ALLFA BESTÄLLNING FAKTURA ADRESS: LEVERANSADRESS: KUND ID: REFERENSPERSON: REF ID/ KOSTNADSSTÄLLE: TELEFONNUMMER: DATUM: NAMN/FÖRETAG: GATUADRESS:

ALLFA BESTÄLLNING FAKTURA ADRESS: LEVERANSADRESS: KUND ID: REFERENSPERSON: REF ID/ KOSTNADSSTÄLLE: TELEFONNUMMER: DATUM: NAMN/FÖRETAG: GATUADRESS: ALLFABESTÄLLNING KUNDID: REFERENSPERSON: REFID/KOSTNADSSTÄLLE: TELEFONNUMMER: DATUM: FAKTURAADRESS: NAMN/FÖRETAG: GATUADRESS: AVDELNING: REF/KOSTNADSTÄLLE: POSTNUMMER: STAD: LEVERANSADRESS: NAMN/FÖRETAG:

Läs mer

Transit lll. Reservdelslista. Sida 1 Reservdelslista 74230D 2010-12-20

Transit lll. Reservdelslista. Sida 1 Reservdelslista 74230D 2010-12-20 Transit lll Reservdelslista 74230D 2010-12-20 Etac Box 203, 334 24 Anderstorp tel +46 371 58 73 00 fax +46 371 58 73 90 www.etac.com Sida 1 Reservdelslista Innehåll Standard Sidan Gavel... 3 Kryss... 4

Läs mer

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt.

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Artikelnr: 8069 Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. sförtecning Sida Adapter Cross benstöd Benstöd medic/knästoppar Bord Bricka/Bord Bromsfot byte äldre stolar

Läs mer

Etac Prio Reservdelslista svensk

Etac Prio Reservdelslista svensk Etac Reservdelslista svensk 750C 05-06-7 Etac Box 0, 4 4 Anderstorp Sweden Tel +46 7 58 7 00 Fax +46 7 58 7 90 www.etac.com Innehåll Innehåll Sida Chassi Sitschassi 4 Gaskolvar, komfortlås 5 Ryggchassi

Läs mer

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt.

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Innehållsförteckning Sida Adapter Amputationsstöd 3 Armstödsplatta 4 Batteribyte 5 Benstöd PLUS 6 Bord 7 Bricka 8 Bålstöd

Läs mer

Twin / Twin VB. Reservdelslista. SIDA 1 Reservdelslista Twin 74144G

Twin / Twin VB. Reservdelslista. SIDA 1 Reservdelslista Twin 74144G Twin / Twin VB Reservdelslista 74144G 01-08-09 Etac Box 03, 334 4 Anderstorp tel +46 371 58 73 00 fax +46 371 58 73 90 www.etac.com SIDA 1 Reservdelslista Twin Innehåll Innehåll... Sidan Gavel... 3 Kryss...

Läs mer

Reservdelslista. Rossöplog 2000 / diagonalplog/lastbil

Reservdelslista. Rossöplog 2000 / diagonalplog/lastbil Rossöplog 2000 / diagonalplog/lastbil Reservdelslista Mähler & Söner AB +46 (0)624-203 50, Tillverkning +46 (0)670-65 04 00, Försäljning (engcon Sweden AB) www.mahlers.se Blad Datum Ritningsnummer Utgåva

Läs mer

SP18 SP18-BP11-TK. Version Art nr A 90000060

SP18 SP18-BP11-TK. Version Art nr A 90000060 RESERVDELSLISTA SP18 SP18-BP11-TK Version Art nr A AB Mähler&Söner Rossön tel:0624-203 50 fax:0624-200 50 mahlers@mahlers.se Konstr. Datum Plog-SP18-BP II-TK Sidoplog Bredplog CL 2014-10-22 Utgåva Blad

Läs mer

Beställningslista ALLFABÅREN. Artikelnummer Artikelnamn Antal: Bårar, Bälten och Ergonomi 5003051 Pedi mate Barnsele 4,5 18kg 5003052 Pedi mate bag

Beställningslista ALLFABÅREN. Artikelnummer Artikelnamn Antal: Bårar, Bälten och Ergonomi 5003051 Pedi mate Barnsele 4,5 18kg 5003052 Pedi mate bag Beställningslista ALLFABÅREN Artikelnummer Artikelnamn Antal: Bårar, Bälten och Ergonomi 5003051 Pedi mate Barnsele 4,5 18kg 5003052 Pedi mate bag AL131319 Kudde till Bårar (ALLFA) ALE112005P ALLFA Europe

Läs mer

Gratulerar till ditt köp av EasyStand magician 7000 ståhjälpmedel!

Gratulerar till ditt köp av EasyStand magician 7000 ståhjälpmedel! Art.nr. BR701-4, utgåva 2-2000-09-22 Gratulerar till ditt köp av EasyStand magician 7000 ståhjälpmedel! För att Ni ska kunna använda Er EasyStand till fullo är det mycket viktigt att Ni läser igenom denna

Läs mer

Anaconda Plusskåp Reservdelar

Anaconda Plusskåp Reservdelar Reservdelar JOAB Recycling AB Norbavägen 8 0 Blomstermåla Växel 0-80 80 Fax 0-80 www.joab.se Reservdelar Stativ Behållare Taklucka Kärllyft. Drivenhet 8. Kedjehjulhus. Tömningsvagga.. Kärllåsklaff.. Glidklots

Läs mer

BPW reservdelar. Hitta rätt reservdel

BPW reservdelar. Hitta rätt reservdel BPW reservdelar Hitta rätt reservdel. Läs av T-nummer på hjulbromsens alt påskjutsbromsens skylt 2. Se innehållsförteckningen (sid 3) för att hitta rätt reservdelslista 3. Vid beställning ange alltid reservdelens

Läs mer

Fästelement - Skruv / Passbult Prislista 2014

Fästelement - Skruv / Passbult Prislista 2014 Fästelement - Skruv / Passbult Prislista 2014 Artikelkod Benämning Grundpris 1500 M05 010 PASSBULT 16,50 kr 1500 M05 012 PASSBULT 17,70 kr 1500 M05 016 PASSBULT 17,70 kr 1500 M05 020 PASSBULT 17,70 kr

Läs mer

NÄRKES VITAL. r53867001 Handkontroll HB73 Grå 6007 895,00 kr. r9000092 Bygel handkontroll Linak vit 40,00 kr Styrenheter (Nätenhet, Elbox, Trafo)

NÄRKES VITAL. r53867001 Handkontroll HB73 Grå 6007 895,00 kr. r9000092 Bygel handkontroll Linak vit 40,00 kr Styrenheter (Nätenhet, Elbox, Trafo) Samtliga priser är exklusive moms och fritt vårt lager Artikelnr (Princess 3000) Pris Handkontroller r53867001 Handkontroll HB73 Grå 6007 895,00 kr r9000092 Bygel handkontroll Linak vit 40,00 kr Styrenheter

Läs mer

Innehållsförteckning

Innehållsförteckning Innehållsförteckning Grupp Innehåll Sida Grupp Innehåll Sida B01 Bakvagn 2 B15-2010:1 Utdragshylla postlåda 56 B01-2008 Bakvagn 6 B16 Toppbox (Faco) / vindskydd 60 B02 Framvagn 8 B16:1 Toppbox (Oxford)

Läs mer

Reservdelslista. Sidoplog SVH-4 / väghyvel

Reservdelslista. Sidoplog SVH-4 / väghyvel Sidoplog SVH-4 / väghyvel Reservdelslista Mähler & Söner AB +46 (0)624-52 350, Tillverkning +46 (0)670-65 04 00, Försäljning (engcon Sweden AB) www.mahlers.se AB Mähler&Söner Rossön tel:0624-203 50 fax:0624-200

Läs mer

Benämning Typ Norm Sida. U-bygel DIN 3570 280. Smörjnipplar 280. Drivnit KDS 283. Ögleskruv 283-284. Vingskruv MVS DIN 316 284-285

Benämning Typ Norm Sida. U-bygel DIN 3570 280. Smörjnipplar 280. Drivnit KDS 283. Ögleskruv 283-284. Vingskruv MVS DIN 316 284-285 Kapitel 12, Övrigt Benämning Typ Norm Sida U-bygel DIN 3570 280 Smörjnipplar 280 Säkerhetsnyckel med hål för säkerhetstapp PIN Säkerhetsskruv med rundat huvud och invändig sexkant Distanshylsa med invändig

Läs mer

STÅL KRYSS 85-88 MRX FZB 85 URX FZB 86 MFX FZB 87 MKFX FZB 88 SPÅR 89-93 MCS OBEH 89 MCS FZB 89 MFS FZB 92 MKFS FZB 93 ÖVRIG SKRUV 94-97 MVBF FZB 94

STÅL KRYSS 85-88 MRX FZB 85 URX FZB 86 MFX FZB 87 MKFX FZB 88 SPÅR 89-93 MCS OBEH 89 MCS FZB 89 MFS FZB 92 MKFS FZB 93 ÖVRIG SKRUV 94-97 MVBF FZB 94 STÅL METRISK OCH TUMGÄNGAD SKRUV METRIS TUMGÄNGA SEXKANT 58-64 M6S FZB 58 M6S FZV 60 U6S UNC FZB 62 FU6S UNF FZB 64 INSEX 65-82 MC6S FZB 65 MC6S 12.9 OBEH 67 UC6S UNC 12.9 OBEH 70 UC6S UNF 12.9 OBEH 71

Läs mer

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning eller scrolla nedåt.

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning eller scrolla nedåt. Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning eller scrolla nedåt. Innehållsförteckning Sida Amputationsstöd Arbetsrullstolskit Armstödsplatta 4 Bålstöd 5 Bålstöd sväng och ställbart 6 Batteribyte

Läs mer

FÄSTDETALJER OCH BULT SOM VI NORMALT LAGERFÖR ÄR MARKERADE MED ETT X

FÄSTDETALJER OCH BULT SOM VI NORMALT LAGERFÖR ÄR MARKERADE MED ETT X FÄSTDETALJER OCH BULT SOM VI NORMALT LAGERFÖR ÄR MARKERADE MED ETT DIN TYP ISO OBEH FZB FZV A2 A4 1 2339 B KP KONISK PINNE 7 2338 CP CYLINDRISK PINNE 84 1207 MCS CYLINDRISK SPÅRSKRUV 85 1580 MSCS LÅG CYLINDRISK

Läs mer

2015-05-01 1 Reservdelar (GKN/FAD) Artikelnummer Benämning Bruttopris (SEK) 619000 Pinnbult M12x1.5x31 21 619001 Pinnbult M12x1.5x36 28 619010 Fälgmutter M12x1.5 14mm 21 619011 Fälgmutter M12x1.5 18mm

Läs mer

Vi har barnasinnet kvar!

Vi har barnasinnet kvar! REAL-STOLARNA ÄR MEDICINTEKNISKA PRODUKTER OCH CE-MÄRKTA I ENLIGHET MED LÄKEMEDELSVERKETS FÖRESKRIFTER 2003:11. Vi har barnasinnet kvar! 140916 / 070601 AKTIVT SITTANDE MED STORA MÖJLIGHETER Många barn

Läs mer

ORDINATÖRHANDBOK REAL MOBIL 6100

ORDINATÖRHANDBOK REAL MOBIL 6100 ORDINATÖRHANDBOK REAL MOBIL 600 Box 07, 8 Lidingö Telefon 08-555 3 00 Fax 08-555 3 99 E-post service@mercado.se Internet www.mercado.se Artikelnr: 80879 Mercado 08 Innehållsförteckning Ordinatörsinformation

Läs mer

621227 Nockaxel 400x1208"" 1527. 621226 Tätningsring 954

621227 Nockaxel 400x1208 1527. 621226 Tätningsring 954 2013-06-12 1 Reservdelar (GKN/FAD) Artikelnummer Benämning Bruttopris (SEK) 619000 Pinnbult M12x1.5x31 20 619001 Pinnbult M12x1.5x36 27 619010 Fälgmutter M12x1.5 14mm 20 619011 Fälgmutter M12x1.5 18mm

Läs mer

svenska Servicebok DX Compact art.nr. 900195. Rev: 201403 1 1

svenska Servicebok DX Compact art.nr. 900195. Rev: 201403 1 1 Servicebok DX Compact art.nr. 900195. Rev: 201403 1 1 INNEHÅLLSFÖRTECKNING Innehållsförteckning...2 Demontering av kåpa...2 Demontering av sitsenhet...2 Byte av batterier...3 Byte av styrbox...3 Byte av

Läs mer

Reservdelslista. Sektion A, Hjulram 95061 A

Reservdelslista. Sektion A, Hjulram 95061 A Reservdelslista Sektion A, Hjulram Art.nr. Rev. 95061 A Hantverksdesign & Rehab. Prod. AB Box 1263 181 24 Lidingö tel. 08-7670480 fax. 08-7675000 info@hantverksdesign.se www.hantverksdesign.se Reservdelslista

Läs mer

Tillval och tillbehör till REAL 9000 modeller & REAL 6100

Tillval och tillbehör till REAL 9000 modeller & REAL 6100 valfrihet Tillval och tillbehör till REAL 9000 modeller & REAL 6100 Artikelnr: 803344 Mercado 0902 Giltig från 080901 2 3 1 4 TILLVAL/TILLBEHÖR På en systemstol ställs höga krav. Den måste vara bekväm

Läs mer

BRUKSANVISNING GÅBORD

BRUKSANVISNING GÅBORD BRUKSANVISNING S GÅBORD ADAM PLUS Innehållsförteckning ID-märkning 2 Syfte/Användningsområde 3 Funktioner 3 Normalt underhåll 3 Viktig information 4 Monteringsanvisning 5 Tillbehör 5 Förebyggande underhåll

Läs mer

RESERVDELAR. Modell: RZU 100-110 (S, SA) INNEHÅLL. Kapitel 1: Lyftchassie. Kapitel 2: Bryggor, ange typ och mått. Kapitel 3: Cylindrar

RESERVDELAR. Modell: RZU 100-110 (S, SA) INNEHÅLL. Kapitel 1: Lyftchassie. Kapitel 2: Bryggor, ange typ och mått. Kapitel 3: Cylindrar RESERVDELAR INNEHÅLL Modell: RZU 00-0 (S, SA) Kapitel : Lyftchassie G7R08d Sida Kapitel : Bryggor, ange typ och mått PLR04 Sida 4 PLR04a Sida 5 PLR04b Sida 6 PLR045 Sida 7 PLR045a Sida 8 Kapitel : Cylindrar

Läs mer

UPPHANDLADE ARBETSSTOLAR, STÅ- OCH MAGSTÖDSSTOLAR

UPPHANDLADE ARBETSSTOLAR, STÅ- OCH MAGSTÖDSSTOLAR UPPHANDLADE ARBETSSTOLAR, STÅ- OCH MAGSTÖDSSTOLAR Norra Regionen (Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland och Jämtland). Avtalsnr: LS13912009 Vid frågor kontakta Mercado Medic AB Fredrik Lindberg Mobil

Läs mer

ROSTFRITT OCH SYRAFAST

ROSTFRITT OCH SYRAFAST ROSTFRITT OCH SYRAFAST METRISK OCH TUMGÄNGAD SKRUV METRISK OCH TUMGÄNGAD MUTTER BRICKOR SEXKANT 4-7 M6S A4 4 M6S A2 6 U6S UNC A4 7 INSEX 8-14 MC6S A4 8 UC6S UNC A2 9 UC6S UNF A2 10 MLC6S A2 11 MK6S A2

Läs mer

2015-06-01 1 Reservdelar (GKN/FAD) Artikelnummer Benämning Bruttopris (SEK) 619000 Pinnbult M12x1.5x31 29 619001 Pinnbult M12x1.5x36 39 619010 Fälgmutter M12x1.5 14mm 29 619011 Fälgmutter M12x1.5 18mm

Läs mer

B400 facelift Elrullstol

B400 facelift Elrullstol Vid beställning av reservdelar, var god använd on-linekatalogen på www.ottobockdoc.se eller vänd er till Otto Bocks kundtjänst. Märkning Ordernr Datum B400 facelift Elrullstol Artikel nummer: 490E65=00000_C

Läs mer

MONTERINGSANVISNING HÄFLA MASKINSKYDD

MONTERINGSANVISNING HÄFLA MASKINSKYDD MONTERINGSANVISNING Verktyg som behövs: st insexnyckel,5 mm st ledade hylsnycklar 3 mm st vattenpass st borrmaskin med 8 mm borr Innehållsförteckning: sid. Montering standardsektioner 3-5 Montering detaljer

Läs mer

HANDICARE Tillbehör. Vinkelställbar benstödsöverdel, hö Vinkelställbar benstödsöverdel, vä

HANDICARE Tillbehör. Vinkelställbar benstödsöverdel, hö Vinkelställbar benstödsöverdel, vä HANDICARE Tillbehör Handicare erbjuder ett gemensamt tillbehörsprogram som passar olika typer av rullstolar och modeller i Handicares produktfamilj. Detta bidrar till ett bredare utbud och fler möjligheter

Läs mer

Underkörningsskydd, dragstänger, dragbalkar samt andra tillbehör. Våra produkter genomgår en korrosionsskyddsbehandling

Underkörningsskydd, dragstänger, dragbalkar samt andra tillbehör. Våra produkter genomgår en korrosionsskyddsbehandling RESERVDELAR 0 V i gör tillvaron enklare för användarna genom att ständigt utveckla bättre system med hög driftsäkerhet och lång livslängd. Kopplingar, manuella, automatiska och luftassisterade för släp

Läs mer

FÄSTELEMENT KATALOG 7 ROSTFRITT 2 STÅL 56 STÅL 127 GÄNGPRESSANDE SKRUV TRÄSKRUV ÖVRIGA MATERIAL BYGG- INFÄSTNINGAR NIT PRESS SVETS DISTANSER 225

FÄSTELEMENT KATALOG 7 ROSTFRITT 2 STÅL 56 STÅL 127 GÄNGPRESSANDE SKRUV TRÄSKRUV ÖVRIGA MATERIAL BYGG- INFÄSTNINGAR NIT PRESS SVETS DISTANSER 225 ROSTFRITT 2 FÄSTELEMENT KATALOG 7 STÅL 56 METRISK OCH TUMGÄNGAD SKRUV MUTTER BRICKOR STÅL 127 GÄNGPRESSANDE SKRUV TRÄSKRUV ÖVRIGA MATERIAL 149 BYGG- INFÄSTNINGAR 166 NIT PRESS SVETS 203 DISTANSER 225 SÄKERHETS-

Läs mer

RESERVDELSLISTA Sidoplog 45-B

RESERVDELSLISTA Sidoplog 45-B RESERVDELSLISTA Sidoplog 45-B 10 fot 12 fot 14 fot 2 av 1 Sidoplog 45B Reservdelslista Konstr. TE Ritningsnummer Revisions datum 2012-09-04 100195 Reviderad av TE Utgåva Blad 1 4 Blad 2 Slitdetaljer mm

Läs mer

SORTIMENTSKATALOG 2003

SORTIMENTSKATALOG 2003 SORTIMENTSKATALOG 2003 Tel: 036-71 91 50 Fax: 036-71 32 03 KAPITEL SID SEXKANTSKRUV 2 INSEXSKRUV 36 SPÅRSKRUV 76 PLÅTSSKRUV, TRÄSKRUV 102 ÖVRIGA FÄSTELEMENT 146 MUTTER 178 BRICKOR 216 PINNAR, KILAR, SPÅRRINGAR

Läs mer

Reservdelskatalog LASTVÄXLARE 2012

Reservdelskatalog LASTVÄXLARE 2012 Reservdelskatalog LASTVÄXLARE 202 TELEFON VXL RESERVDELAR FAX RESERVDELAR Kilafors Industri AB Industrivägen, Box 74 82 22 Kilafors www.kilafors.se 0278-65 92 00 0278-65 92 20 0278-65 2 64 INNEHÅLLSFÖRTECKNING

Läs mer

Casall Inspire PT1. Power Trainer MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING SKRIV NED SERIENUMMER HÄR

Casall Inspire PT1. Power Trainer MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING SKRIV NED SERIENUMMER HÄR Casall Inspire PT1 Power Trainer MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING SKRIV NED SERIENUMMER HÄR www.inspirefitness.net Dec. 2010 INNEHÅLLSFÖRTECKNING Avsnitt..... Sida Anvisningar..... 1 Nödvändiga verktyg...

Läs mer

Sidoförskjutning ILSBO TOOLS AB. Instruktion/reservdelsbok. Modell: S120/S120P. (rev.11) +46 (0)650-74 21 86

Sidoförskjutning ILSBO TOOLS AB. Instruktion/reservdelsbok. Modell: S120/S120P. (rev.11) +46 (0)650-74 21 86 Sidoförskjutning Modell: S0/S0P Instruktion/reservdelsbok (rev.) ILSBO TOOLS AB +6 (0)650-7 86 Förord Tack för att du valde en produkt från Ilsbo Tools AB! Sidoförskjutningen är en egentillverkad produkt,

Läs mer

Kapitel 1. Motor. Fästen... 1: 5 Motorfäste... 1: 5

Kapitel 1. Motor. Fästen... 1: 5 Motorfäste... 1: 5 Kapitel 1 Fästen...................................... 1: 5 Motorfäste................................... 1: 5 Kyl-/värmesystem............................ 1: 7 Översikt.....................................

Läs mer

PRODUKT HANDBOK. 2000 Inseco AB Produktion: Odd Job Tryck: Gävle Offset AB Upplaga: 2000 ex. Teknikdelen Arvid Nilsson Sverige AB

PRODUKT HANDBOK. 2000 Inseco AB Produktion: Odd Job Tryck: Gävle Offset AB Upplaga: 2000 ex. Teknikdelen Arvid Nilsson Sverige AB PRODUKT HANDBOK 000 Inseco AB Produktion: Odd Job Tryck: Gävle Offset AB Upplaga: 000 ex Teknikdelen Arvid Nilsson Sverige AB INTE BARA SKRUVAR OCH MUTTRAR Vår devis Inte bara skruvar och muttrar får en

Läs mer

BENDERS TAK MONTERINGSANVISNING TAKSÄKERHET

BENDERS TAK MONTERINGSANVISNING TAKSÄKERHET BENDERS TAK MONTERINGSANVISNING TAKSÄKERHET JUSTERBAR FOTPLATTA OCH LÄKTFÄSTE 2 I FOTPLATTA CARISMA OCH PIANO 3 FOTPLATTA FALSAT LERTEGEL 4 I SNÖRÄCKE GRIND 5 I NOCK- OCH TAKFOTSRÄCKE 6 I TAKBRYGGA 7 SNÖRASSKYDDS

Läs mer

AL-KO Reservdelar. Klicka på bilderna för att komma till resp. avd. Till startsida avd Produkter. Hjulbroms RM 2051 / T 084 Ps

AL-KO Reservdelar. Klicka på bilderna för att komma till resp. avd. Till startsida avd Produkter. Hjulbroms RM 2051 / T 084 Ps AL-KO Reservdelar Klicka på bilderna för att komma till resp. avd. Till startsida avd Produkter Allmänt Hjulbroms RM 1637 / T 067 Ps Hjulbroms RM 2051 / T 068 Ps Hjulbroms RM 2051 / T 069 Ps Hjulbroms

Läs mer

Sid 1 IB7001h 2012-02-02

Sid 1 IB7001h 2012-02-02 Reservdelar A-tapp 4-kant FAD 80x80-axel ej broms 32211/32215 M18x1,5 6/160/205. FAD A8060251 BROSON 617900 Obromsad 4-kant 11 7 8 3 10 6 1 2 5 1 550180 311F038 Koniskt rullager 32211 2 620760 311F044

Läs mer

R50X JetFighter 2005-2008

R50X JetFighter 2005-2008 2005-2008 Information Allmänt Denna reservdelskatalog och dess priser uppdateras regelbundet en gång per månad. Uppdatering sker natten till den förste i varje månad, då priser och eventuella uppdateringar

Läs mer

SORTIMENTSÖVERSIKT Eldrivna rullstolar från 130701

SORTIMENTSÖVERSIKT Eldrivna rullstolar från 130701 SORTIMENTSÖVERSIKT Eldrivna rullstolar från 130701 Motoriserad styrning Manuell styrning 1 Eldriven rullstol med manuell styrning Handicare AB www.handicare.se Scooter Fortress Calypso 3hjulig Kaptensits

Läs mer

Be-Ge 7100L Luftstol vänster Be-Ge 7100R Luftstol höger

Be-Ge 7100L Luftstol vänster Be-Ge 7100R Luftstol höger Reservdelslista/Parts Replacements List Be-Ge 700L Luftstol vänster Be-Ge 700R Luftstol höger 700L (Back 640), 700R (Back 640), 70L (Back 550), 70R (Back 550), 702L (Back 400), 702R (Back 400) R-700 2005-0-20

Läs mer

RESERVDELSLISTA. Flexiway II DP34FW DP37FW DP42FW. 1 av 20

RESERVDELSLISTA. Flexiway II DP34FW DP37FW DP42FW. 1 av 20 RESERVDELSLISTA Flexiway II DP34FW DP37FW DP42FW 1 av 20 AB Mähler&Söner Rossön tel:0624-203 50 fax:0624-200 50 mahlers@mahlers.se Flexi Way I I Reservdelslista Konstr. CL Datum Ritningsnummer 2014-06-09

Läs mer

1. Rullstolar HD 650 Humlan Manuell rullstol, 16 hjul tunga brukare, max 160kg

1. Rullstolar HD 650 Humlan Manuell rullstol, 16 hjul tunga brukare, max 160kg Västra Götalandsregionen Senast ändrad: 2014-06-18 Beställningsguide, HD-stol & Humlan Sida 1 (6) Datum:... Referensnr på weborder:... Beställare:... Telefon:... Utprovad av:... Telefon:... Utprovad för:...

Läs mer

RESERVDELSKATALOG / PARTS CATALOGUE LASTVÄXLARE / HOOK LIFT S10-15. www.joab.se. din långsiktiga partner 2013-01-21 MW. 1012269 Utg2.

RESERVDELSKATALOG / PARTS CATALOGUE LASTVÄXLARE / HOOK LIFT S10-15. www.joab.se. din långsiktiga partner 2013-01-21 MW. 1012269 Utg2. din långsiktiga partner / LASTVÄXLARE / HOOK LIFT S0-0 Utg. 0-0- MW : : : 0-0 0 00 0-0 0 0 Göteborg Innehållsförteckning Table of contents 0-0- PW 00:0 C/C SE- Göteborg + 0 0 00 + 0 0 0 + 0 0 Innehållsförteckning

Läs mer

Sittenhet Zitzi Delfi Pro - arbetsstol barn

Sittenhet Zitzi Delfi Pro - arbetsstol barn I beställningsunderlaget hittar du alla delar och tillbehör du behöver för att skapa en order. Vid frågor kontakta s kundtjänst. I standardutförande för sittenhet ingår: Sittdel inklusive grå/svart tygfoder

Läs mer

Reservdelskatalog ORION

Reservdelskatalog ORION Reservdelskatalog ORION TELEFON 0142-29 89 90 RESERVDELAR 0142-29 89 97 SERVICE 0142-29 89 93 Mjölby Släp & Trailer AB Hagalundsgatan 2, 595 94 Mjölby www.mstab.se Att beställa delar från oss skall vara

Läs mer

Teknisk manual. Bure. Gåbord

Teknisk manual. Bure. Gåbord Teknisk manual Bure Gåbord Bure Standard MANUELL 56-0 Bure Standard GAS 56- Bure Standard EL 56-, 56-T Bure S 56-00, 56-0, 56-0, 56-0T a c b d e f g h i j k l m n o p q r s t u 5 6 7 8 U P Q R S 8 5 7

Läs mer

Sittenhet Zitzi Delfi Pro - arbetsstol barn

Sittenhet Zitzi Delfi Pro - arbetsstol barn I beställningsunderlaget hittar du alla delar och tillbehör du behöver för att skapa en order. Vid frågor kontakta s kundtjänst. I standardutförande för sittenhet ingår: Sittdel inklusive grå/svart tygfoder

Läs mer

R82 Kudu. En komfortrullstol att växa i.

R82 Kudu. En komfortrullstol att växa i. En komfortrullstol att växa i. en komfortrullstol att växa i är en praktisk och flexibel komfortrullstol för barn, som lämpar sig för både inomhus- och utomhusbruk. Den kombinerar form och funktionalitet

Läs mer

Rea Spirea 4 NG Basic

Rea Spirea 4 NG Basic Brukare: Kontaktperson: Rea Spirea 4 NG Basic Orderguide Manuell rullstol Rea Spirea 4 NG Basic Juli 2011 Sverige Telefon: Kryssa för alternativ Standard utrustning Max brukarvikt = 135 Kg Passar bredd:

Läs mer

ROSTFRITT SYRAFAST M6S ISO 4017/4014 A2 KL 70 11:1, 11:2 M6S ISO 4017 A2 KL 70 HELGÄNGAD 11:3 M6S ISO 4017/4014 A4 KL 70 11:4, 11:5

ROSTFRITT SYRAFAST M6S ISO 4017/4014 A2 KL 70 11:1, 11:2 M6S ISO 4017 A2 KL 70 HELGÄNGAD 11:3 M6S ISO 4017/4014 A4 KL 70 11:4, 11:5 ROSTFRITT SYRAFAST SIDA M6S ISO 4017/4014 A2 K 70 11:1, 11:2 M6S ISO 4017 A2 K 70 HEGÄNGAD 11:3 M6S ISO 4017/4014 A4 K 70 11:4, 11:5 M6S ISO 4017 A4 K 70 HEGÄNGAD 11:6 M6S DIN 933/931 A2, A4 K 70 11:7

Läs mer

Artikelnummer Benämning Valuta Listpris Listpris datum Varugrupp

Artikelnummer Benämning Valuta Listpris Listpris datum Varugrupp Prislista FOMA 2013-01-31 Artikelnummer Benämning Valuta Listpris Listpris datum Varugrupp 002550744252 HZF 10110-15 L# ABS SEK 31067,00 130101 000A 002550744497 HSM 11010 L# SEK 31590,00 130101 002A 030214041300

Läs mer

Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam

Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam Utprovad av: Telefon: Brukare: Datum: Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam 13126001 35 cm Kort 36-42 cm 39249 13126002 35 cm Lång 42-48 cm 39250 13126003 37.5 cm Kort 36-42 cm 39251 13126004 37.5

Läs mer

BPW, JOST, ROCKINGER, ISTOFLEX, GRAU, MAXIBRAKE, ASPÖCK OCH DIV. FORDONSTILLBEHÖR 2011-12-12

BPW, JOST, ROCKINGER, ISTOFLEX, GRAU, MAXIBRAKE, ASPÖCK OCH DIV. FORDONSTILLBEHÖR 2011-12-12 Artikelnummer Benämning Pris/st. Prisgrupp exkl. moms 070264150100 VÄNDKRANS OB DK 80/5/664 5 510,00 kr 007A 070264151000 VÄNDKRANS BO DK 80/8/894 6 660,00 kr 007A 070264151300 VÄNDKRANS BO DK 80/10/1100

Läs mer

Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version 140115. Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam

Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version 140115. Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version 140115 Etac Cross 5 VB Standard är markerat med X Utprovad av: Brukare: Telefon: Datum: Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam 13126201 35 cm Kort

Läs mer

A- serie. Reservdelar och Monteringsdetaljer. Securing cargo. We invented the concept.

A- serie. Reservdelar och Monteringsdetaljer. Securing cargo. We invented the concept. A- serie Reservdelar och Monteringsdetaljer 0 0 0 ABC Securing cargo. We invented the concept. Reservdelar A- Vikt. 00 Stomme.. kg -- 0 Stomme.0. kg 0 Teleskopstake LH..0 kg 0 Underprofil L= 00 mm. kg

Läs mer

Reservdelskatalog KARLAVAGNEN

Reservdelskatalog KARLAVAGNEN Reservdelskatalog KARLAVAGNEN TELEFON VXL 0142-29 89 90 RESERVDELAR 0142-29 89 96 SERVICE 0142-29 89 93 Mjölby Släp & Trailer AB Hagalundsgatan 2 595 94 Mjölby www.mstab.se Att beställa delar från oss

Läs mer

Serviceinstruktion för Disperator Glaskross. 500 EXCELLENT Serien. Modell GKF550

Serviceinstruktion för Disperator Glaskross. 500 EXCELLENT Serien. Modell GKF550 Serviceinstruktion för Disperator Glaskross 500 EXCELLENT Serien Modell GKF550 Disperator AB Mälarvägen 9 SE-141 71 Segeltorp SWEDEN Tel : +46 8 724 01 60 Fax: +46 8 724 60 70 E-mail: info@disperator.se

Läs mer

BRUKSANVISNING Permolock C

BRUKSANVISNING Permolock C BRUKSANVISNING SE Permolock C Låsanordning för elektrisk rullstol i bil Kontakta Permobil Huvudkontor för Permobilkoncernen Permobil AB Box 120 861 23 Timrå Sverige Tel: 060-59 59 00 Fax: 060-57 52 50

Läs mer

Ersättningsdelar passande BT

Ersättningsdelar passande BT Bozela Parts AB har ett stort urval av reservdelar till BT, skulle Du inte hitta det Du söker, Ring oss, så kan vi hjälpa Dig. Med denna katalog har vi täckt in de tillbehören som omsätts mest. Innehållsförteckning

Läs mer

Sortimentsöversikt Arbetsstol, Golvsits/stol, Modulära sittsystem inkl. underreden

Sortimentsöversikt Arbetsstol, Golvsits/stol, Modulära sittsystem inkl. underreden Sortimentsöversikt Arbetsstol, Golvsits/stol, Modulära sittsystem inkl. underreden stol Niga arbetsstol Wombat arbetsstol Mercado Plus barn arbetsstol Mercado Plus vuxen ståstödsstol matningssits hörnstol

Läs mer

FLIPPER PRO RESERVDELSLISTA/SPARE PARTS LIST ELPAKET

FLIPPER PRO RESERVDELSLISTA/SPARE PARTS LIST ELPAKET ELPAKET Pos Artikelnummer Benämnnig 0 Beslag över, elställdon (upp/ner) Laddare - Flipper/Snapper Laddare UK - Flipper Handkontroll Flipper kanal 0 Skruv Insex Mx0, Standard Styrbox / Batteri, kanal, kpl.

Läs mer

TVÄTTMASKIN PR 7 MP

TVÄTTMASKIN PR 7 MP TVÄTTMASKIN PR 7 MP www.podab.se 03-07 2 Nr Art.nr Beskrivning 1-1 223/00013/00 Slangklämma 40-60 1-2 223/00148/00 Dräneringsslang PR5-7 1-3 223/00142/00 Slang, avloppsventil PR5-7 1-4 223/00014/00 Slangklämma

Läs mer

Teknisk manual. Bure. Gåbord. Bure Standard MANUELL 56-310 Bure Standard GAS 56-311 Bure Standard EL 56-312

Teknisk manual. Bure. Gåbord. Bure Standard MANUELL 56-310 Bure Standard GAS 56-311 Bure Standard EL 56-312 Teknisk manual Bure Gåbord Bure Standard MANUELL 6-0 Bure Standard GAS 6- Bure Standard EL 6- a c STANDARD b d e f g h i j k l m n o p q r s t u 6 7 8 U P Q R S 8 7 6 MANUELL A B C D E F G H I J L K N

Läs mer

BMW Motorrad. Tillbehör. Prislista 2014. När du älskar att köra. www.mc.bmw.se

BMW Motorrad. Tillbehör. Prislista 2014. När du älskar att köra. www.mc.bmw.se BMW Motorrad Tillbehör Prislista 2014 www.mc.bmw.se Tillbehör. PRISLISTA 2014. När du älskar att köra Din personlighet gör intryck. BMW tillbehörsprogram. Oavsett om du sitter på en offoadhoj, en sportmaskin

Läs mer

GROUNDSMASTERS Groundsmaster 200 Serien

GROUNDSMASTERS Groundsmaster 200 Serien 5 GROUNDSMASTERS Groundsmaster 00 Serien TRAKTORENHETSDELAR 5 0 1 1 7 1 7 0 5 5 0 1 1 7 1 15 7 50 51 1 5 OBS: Titta alltid I din produktdelskatalog för att försäkra dig om att du beställer korrekt del.

Läs mer

BRUKS- OCH SKÖTSELANVISNING REAL 9000 PLUS/EL/VUXEN/BARN/MINI/COXIT

BRUKS- OCH SKÖTSELANVISNING REAL 9000 PLUS/EL/VUXEN/BARN/MINI/COXIT BRUKS- OCH SKÖTSELANVISNING REAL 9000 PLUS/EL/VUXEN/BARN/MINI/COXIT Artikelnr Ändrad 076 Giltig från 0 REAL SPIDER är en arbetsstol för personer med funktionshinder. REAL-stolen enligt nedan specificerade

Läs mer

Om WGS Profiler och infästningar

Om WGS Profiler och infästningar Om WGS Profiler och infästningar WGS Gripsystem består av 4 storlekar av aluminiumprofiler. Alla är av högkvalitetsmaterial för hög vridstyvhet och stabilitet. Profilerna är svarteloxerade med en hård

Läs mer

Fjäderomrörare. Reservdelslista ALA - TALKKARI. Veljekset Ala-Talkkari Oy

Fjäderomrörare. Reservdelslista ALA - TALKKARI. Veljekset Ala-Talkkari Oy Fjäderomrörare Reservdelslista ALA - TALKKARI Veljekset Ala-Talkkari Oy Fjäderomrörare Benämningsnr. Benämning Delnummer 1 Sexkantsskruv M16x 40 Zn 72191 2 Täckplåt omrörartallrik liten 41643 3 Skruv M16x40

Läs mer

Elektrisk smörjpump typ EP1

Elektrisk smörjpump typ EP1 BEKA-MA BEKA-MA Innehåll Smörjpump EP- :2 Smörjpump PICO :5 Extern Timer SEP-6 :5 Transformator :6 Reservdelar EP- :7 Reservdelar PICO :3 Styrenheter :4 Signalkablar :5 Tyckknappar :6 Pumpelement BEKA

Läs mer

Reservdelskatalog FLISVAGN 2011

Reservdelskatalog FLISVAGN 2011 Reservdelskatalog FLISVAGN 20 TELEFON VXL RESERVDELAR FAX RESERVDELAR Kilafors Industri AB Industrivägen, Box 74 823 22 Kilafors www.kilafors.se 0278-65 92 00 0278-65 92 20 0278-65 2 64 INNEHÅLLSFÖRTECKNING

Läs mer

UTPROVNINGSPROTOKOLL 3-hjulig cykel

UTPROVNINGSPROTOKOLL 3-hjulig cykel UTPROVNINGSPROTOKOLL 3-hjulig cykel Utprovad för: Datum: Utprovad av: Ordernr: (protokoll kan bifogas ordern som underlag) Benlängd Mäts: Innersöm på byxorna + ner till skosulan. Angivna mått är med standardsadel

Läs mer

Vi bryr oss mer. Pro Serie huvudstöd. Underlättar vardagliga situationer

Vi bryr oss mer. Pro Serie huvudstöd. Underlättar vardagliga situationer Vi bryr oss mer Pro Serie huvudstöd Underlättar vardagliga situationer Mångsidighet lla delar är kompatibla med varandra Bilden visar Pro Vuxen med vuxen övre stöddyna, långa nedre stöddynor och ett aktivt

Läs mer

Villa 320 and 520. includes: 13-5711-51 Villa 320 13-5721-71 Villa 520

Villa 320 and 520. includes: 13-5711-51 Villa 320 13-5721-71 Villa 520 Villa 0 and 50 includes: 1-5711-51 Villa 0 1-571-71 Villa 50 Use GLOBAL GARDEN PRODUCT Genuine Spare Parts specified in the parts list for repair and/or replacement. The contents described in the parts

Läs mer

Parco. sid 1/8. Montage med expander ger en demonterbar fastsättning.

Parco. sid 1/8. Montage med expander ger en demonterbar fastsättning. sid 1/8 560 509 Vänd fåtöljen upp och ner, se till att skydda trät. Montera stativet mot sittkorgen med bifogade skruv och brickor (MK6S M10x16 + FBB M10). 640 778 509 Fåtöljen har en hålförsedd fotplatta

Läs mer

Orderformulär. Benstöd

Orderformulär. Benstöd Användare Kontaktperson / Offertadress Leveransadress / Fakturaadress Namn : Namn: Namn Adress1: Adress1: Adress1: Adress2: E-post Adress2: Postadress: Postadress Postadress: Telefon: Telefon/Fax Telefon/Fax

Läs mer

RESERVDELSLISTA COLD ROOM

RESERVDELSLISTA COLD ROOM Sid nr. 1 Reservdelslista Schott Termofrost standard sortiment Sid nr. 2 Reservdelslista Schott Termofrost standard sortiment Komplett lås bleck sats Pos 82 Lås bleck Pos 124 skruv + Insex nyckel 4 mm

Läs mer

Monterings- och bruksanvisning. Pallställ Omega

Monterings- och bruksanvisning. Pallställ Omega Monterings- och bruksanvisning Pallställ Omega Verktyg för montage mm sexkanthylsor 6 mm sexkanthylsor 7 mm sexkanthylsor 8 mm sexkanthylsor 9 mm sexkanthylsor (Stolpskydd, Påkörningsskydd) 6 mm insexbits

Läs mer

Sortimentskatalog. AK1 - System AK1 - Box ( 5 fack ) AK2 - System AK2 - Box ( 3 fack ) Nordhs Verktyg 2008-08-13

Sortimentskatalog. AK1 - System AK1 - Box ( 5 fack ) AK2 - System AK2 - Box ( 3 fack ) Nordhs Verktyg 2008-08-13 Sortimentskatalog AK1 - System AK1 - Box ( 5 fack ) AK2 - System AK2 - Box ( 3 fack ) 101 ABA Standard Slangklammer i Sortimentskåp ( 325 st ) 13-20 t.o.m 50-65 102 ABA Standard + miniaba 90-modulsystem

Läs mer

ERGONOMISKA SITTSYSTEM för REAL-stolarna

ERGONOMISKA SITTSYSTEM för REAL-stolarna REAL-STOLARNA ÄR MEDICINTEKNISKA PRODUKTER OCH CE-MÄRKTA I ENLIGHET MED LÄKEMEDELSVERKETS FÖRESKRIFTER 2003:11. ERGONOMISKA SITTSYSTEM för REAL-stolarna 11105 / 09001 SE MER I VÅR WEBSHOP! shop. mercado.se

Läs mer

Ämne Reservdelskatalog S80 Ambulans. Grupp Innehåll Sida

Ämne Reservdelskatalog S80 Ambulans. Grupp Innehåll Sida Ägare Robert Axelsson Godkänd av Robert Axelsson Godkänd den 2006-08-22 Ämne Reservdelskatalog S80 Ambulans Dokument ID E020-IN012 Status Fastställd Utgåva A Instruktion Grupp Innehåll 23 Bränsleledningar

Läs mer

CROSSTRAINER CT880 MANUAL

CROSSTRAINER CT880 MANUAL CROSSTRAINER CT880 MANUAL Säkerhetsföreskrifter För bästa säkerhet för motionären, kontrollera alltid så att inga delar är skadade Läs igenom denna manual innan du monterar eller använder produkten, om

Läs mer

Valsrör Ø78 x 1,0mm. Valsrör Ø85 x 1,25mm. Frontprofil Std FA40. Frontprofil FA48. Frontprofil Rullgardin FA40 FA40. Design Artikelkod Förp

Valsrör Ø78 x 1,0mm. Valsrör Ø85 x 1,25mm. Frontprofil Std FA40. Frontprofil FA48. Frontprofil Rullgardin FA40 FA40. Design Artikelkod Förp FA40 Valsrör Ø70 x 1,0mm Längd 4m 201 004 000 4m Längd 5m 201 005 000 5m Längd 6m 201 006 000 6m Längd 7m 201 007 000 7m Valsrör Ø78 x 1,0mm Längd 5m 201 015 000 5m Längd 6m 201 016 000 6m Längd 7m 201

Läs mer