Transit lll. Reservdelslista. Sida 1 Reservdelslista 74230D

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Storlek: px
Starta visningen från sidan:

Download "Transit lll. Reservdelslista. Sida 1 Reservdelslista 74230D 2010-12-20"

Transkript

1 Transit lll Reservdelslista 74230D Etac Box 203, Anderstorp tel fax Sida 1 Reservdelslista

2 Innehåll Standard Sidan Gavel... 3 Kryss... 4 Ryggrör... 5 Rygg med reglerbara körhandtag... 6 Benstöd... 7 Fotstöd... 8 Länkhjul... 9 Armstöd Sitsklädsel Ryggklädsel Ryggöverdrag Vårdarbroms Färgkoder ramar: 34=plommon struktur, 30=blå struktur, Klädslar: 70= Svart tygklädsel Sida 2 Reservdelslista

3 Gavel ,7-9 Gavel kort höger xx-1 Gavel kort vänster xx-2 2 Bricka BRB 13,5 fzb Låsmutter M Skruv M6x40 MC6S 10.9 fzb Låsmutter M6 fzb nyloc Hjul 16" massivt hö/vä /81174 Hjul 16 luft hö/vä / Låsmutter M6 DIN svkr Skruv M6x20 MC6C 8.8 svart Armstödsfäste Sida 3 Reservdelslista

4 Kryss Pos Benämning Art Nr 1 Spårryttare RSM 4 rfr Ledhylsa 5/6/1.5 PA Axel krysspinne , Monteringssats kryssdelspaket Krysspinne 35 cm Krysspinne 40 cm Krysspinne 45 cm Krysspinne 50 cm Ändstopp sitsrör Skruv B8x16RXS svkr Skruv M6x55 MC6S 12.9 svkr Kryssdelsbricka Bricka 6.4x14x1.5 DIN 134 svkr Bricka skiffy Dy12.5 Di6.4 t Kupolmutter M6 DIN 956 nylonlås svkr Skruv M5x35 MC6S 12.9 fzb Ledhylsa 5/6/1.5 PA Låsmutter M5 DIN svkr Pos Benämning Art Nr 15 Kryssdel kort 35 cm hö svart Kryssdel kort 40 cm hö svart Kryssdel kort 45 cm hö svart Kryssdel kort 50 cm hö svart Kryssdel kort 35 cm vä svart Kryssdel kort 40 cm vä svart Kryssdel kort 45 cm vä svart Kryssdel kort 50 cm vä svart Kryssdelspaket kort 35 cm Kryssdelspaket kort 40 cm Kryssdelspaket kort 45 cm Kryssdelspaket kort 50 cm Skruv M6x22 svkr esloc Bricka 25x10x1,5 svart Kryssdel Sida 4 Reservdelslista

5 Ryggrör fasta körhandtag Ledstöd rygg Spårryttare RSM 6 rfr Låsmutter M6 fzb Skruv M6x18 fzb Axel ryggled Ryggrör med körhandtag Transit Handtagsklädsel vårdarbroms Skruv B 8 x Ryggrörsfäste Transit Låsmutter M 5 M6MF Skruv M5x12 K6S 10.9 FZB Skruv M5x30 M6S FZB Sida 5 Reservdelslista

6 Ryggrör hrb körhandtag Ledstöd rygg Spårryttare RSM 6 rfr Låsmutter M6 fzb Skruv M6 x 18 fzb Axel ryygled Fäströr körhandtag hrb Cross Ryggrörsfäste Transit Låsmutter M5 M6MF nylonlås fzb Skruv M5x30 M6S FZB Fäste körhandtag Cross Körhandtag hrb inkl snäpplås Handtagsklädsel vårdarbroms Skruv B 8 x Fyrkantsmutter hög M6 svkr Bricka BRB M 6 svkr Skruv M 6x 30 MC6S Sida 6 Reservdelslista

7 Benstöd Benstöd vid vinkel lb Ändavslutning 16x1 svart Ratt inv M Skruv M6x30 M6S 8.8 fzb DIN Sida 7 Reservdelslista

8 Fotstöd 1 Skruv M6x25 MC6S 8.8 fzb Fästback fotplatta plast Infästningsrör fotplatta vjb Låsmutter M6 DIN fzb Fjäder fotplatta plast Skruv K40x8 PT-KX PHIL WN 1442 fzb Fotplatta std 35 cm hö Fotplatta std 35 cm vä Fotplatta std 40 cm hö Fotplatta std 40 cm vä Fotplatta std 45 cm hö Fotplatta std 45 cm vä Fotplatta std 50 cm hö Fotplatta std 50 cm vä Sida 8 Reservdelslista

9 Länkhjul Skruv M8x1x40 MC6S 12.9 svkr Excenterhylsa vågig Framgaffelfäste 6063 HIT T Länkhjul 8 200x50 halvmassivt Skruv M6x75 MC6S 12.9 svkr Låsmutter M6 DIN svkr Framgaffel Transit 8x2 stålaxel Framgaffel Transit 8x Låsmutter ½ UNF låg svkr Bricka BRB 13.5 svkr Bricka BRB 13.5 svkr med fas Axel framgaffel stål Kullager ½ EE4 2RS Bricka 13x24x1.2 DIN 137B fzb Låsmutter M8x1 DIN 985 fzb Lock framgaffelfäste Bricka BRB 8.4x16x1.6 fzb Skydd axel Sida 9 Reservdelslista

10 Armstöd b 7a 1 8 Pos. Benämning Art nr 1-7 Armstöd M100/Cross kort hö Armstöd M100/Cross kort vä Armstöd M100/Cross lång hö Armstöd M100/Cross lång vä Armstödsprofil M100 kort Armstödsprofil M100 lång hö Armstödsprofil M100 lång vä Skyddsskiva Cross/M100 hö Skyddsskiva Cross/M100 vä Mutterficka armstöd Låsmutter M 5 DIN svkr Skruv B 8x16 RXS/A2 Ph st Armstödsdyna M100 kort hö Armstödsdyna M100 kort vä Armstödsdyna M100 lång hö Armstödsdyna M100 lång vä a Skruv M 5x 20 MF6S svkr b Fingerskruv Lås armstöd M Sida 10 Reservdelslista

11 Sitsklädsel Markispinne L381 sitsklädsel kort Klädsel sits kort 35 cm svart Klädsel sits kort 40 cm svart Klädsel sits kort 45 cm svart Klädsel sits kort 50 cm svart Sida 11 Reservdelslista

12 Sitsklädsel Pos Benämning Art Nr 1 Markispinne L381 sitsklädsel kort Markispinne L446 sitsklädsel lång Klädsel sits framdel 35 cm Klädsel sits framdel 40 cm Klädsel sits framdel 45 cm Klädsel sits framdel 50 cm Klädsel sits kort 35 cm svart Klädsel sits kort 40 cm svart Klädsel sits kort 45 cm svart Klädsel sits kort 50 cm svart Klädsel sits lång 35 cm svart Klädsel sits lång 40 cm svart Klädsel sits lång 45 cm svart Klädsel sits lång 50 cm svart Sida 12 Reservdelslista

13 Ryggklädsel Fast 1 Klädsel rygg rh fast 35 cm svart Klädsel rygg rh fast 40 cm svart Klädsel rygg rh fast 45 cm svart Klädsel rygg rh fast 50 cm svart Sida 13 Reservdelslista

14 Ryggklädsel Benämning Art Nr Klädsel rygg rb rh jb 35/37,5 cm, Crossrygg Klädsel rygg rb rh jb 40/42,5 cm Crossrygg Klädsel rygg rb rh jb 45 cm Crossrygg Klädsel rygg rb rh jb 47,5/50 cm Crossrygg Sida 14 Reservdelslista

15 Ryggöverdrag Benämning Art Nr Överdrag rygg 35 cm mörkgrå Överdrag rygg 40 cm mörkgrå Överdrag rygg 45 cm mörkgrå Överdrag rygg 50 cm mörkgrå Sida 15 Reservdelslista

16 Vårdarbroms Bromspaket Transit Bromshandtag vårdarbroms Vajerpaket vrb Transit Skruv DG 50 x20 WN Sida 16 Reservdelslista

Etac Transit lll. Reservdelslista. Sida 1 Reservdelslista 74230K

Etac Transit lll. Reservdelslista. Sida 1 Reservdelslista 74230K Etac Transit lll Reservdelslista 7430K 05--4 Etac Box 03, 334 4 Anderstorp tel +46 37 58 73 00 fax +46 37 58 73 90 www.etac.com Sida Reservdelslista Innehåll Innehåll Sidan Gavel... 3 Kryss... 4 Ryggrör

Läs mer

M100/M100TR Reservdelslista

M100/M100TR Reservdelslista M00/M00TR Reservdelslista 798H 0-- Etac Box 0, Anderstorp Tel + 7 58 7 00 Fax + 7 58 7 90 www.etac.com Innehåll Innehåll... Sidan Chassi... Körhandtag... Kryss... 5 Benstöd... Fotplattor... 7 Broms...

Läs mer

Twin / Twin VB. Reservdelslista. SIDA 1 Reservdelslista Twin 74144G

Twin / Twin VB. Reservdelslista. SIDA 1 Reservdelslista Twin 74144G Twin / Twin VB Reservdelslista 74144G 01-08-09 Etac Box 03, 334 4 Anderstorp tel +46 371 58 73 00 fax +46 371 58 73 90 www.etac.com SIDA 1 Reservdelslista Twin Innehåll Innehåll... Sidan Gavel... 3 Kryss...

Läs mer

Etac Prio Reservdelslista svensk

Etac Prio Reservdelslista svensk Etac Reservdelslista svensk 750C 05-06-7 Etac Box 0, 4 4 Anderstorp Sweden Tel +46 7 58 7 00 Fax +46 7 58 7 90 www.etac.com Innehåll Innehåll Sida Chassi Sitschassi 4 Gaskolvar, komfortlås 5 Ryggchassi

Läs mer

Etac Cross XL. Etac Cross XL VB P Etac, Box 203, SE Anderstorp Tel. +46/ , Fax. +46/

Etac Cross XL. Etac Cross XL VB P Etac, Box 203, SE Anderstorp Tel. +46/ , Fax. +46/ Etac Cross XL Reservdelslista Etac Cross XL VB P 0-0- Etac, Box 0, SE- Anderstorp Tel. +/-8 00, Fax. +/-8 90 www.etac.com Innehåll Innehåll Sidan Gavel... Kryss (,-0 cm kort och lång)... Ryggrör Etac Cross

Läs mer

Reservdelslista. Sektion A, Hjulram 95061 A

Reservdelslista. Sektion A, Hjulram 95061 A Reservdelslista Sektion A, Hjulram Art.nr. Rev. 95061 A Hantverksdesign & Rehab. Prod. AB Box 1263 181 24 Lidingö tel. 08-7670480 fax. 08-7675000 info@hantverksdesign.se www.hantverksdesign.se Reservdelslista

Läs mer

Produktinformation från Etac

Produktinformation från Etac Produktinformation från Etac Januari Mars 2015 Innehåll Manuella rullstolar 3 24 Bålstöd nytt tillbehör Crossrygg 3A 3 6 Skruv och lock Crossrygg 3A 7 Enhandsbroms vinklat bromshandtag 8 Skydd hjulaxel

Läs mer

Reservdelslista. Med eller utan Bombering

Reservdelslista. Med eller utan Bombering Grussträngspridare/ Väghyvel Reservdelslista Med eller utan Bombering Mähler & Söner AB +46 (0)624-203 50, Tillverkning +46 (0)670-65 04 00, Försäljning (engcon Sweden AB) www.mahlers.se AB Mähler&Söner

Läs mer

Innehållsförteckning

Innehållsförteckning Innehållsförteckning Grupp Innehåll Sida Grupp Innehåll Sida B01 Bakvagn 2 B15-2010:1 Utdragshylla postlåda 56 B01-2008 Bakvagn 6 B16 Toppbox (Faco) / vindskydd 60 B02 Framvagn 8 B16:1 Toppbox (Oxford)

Läs mer

Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version 140115. Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam

Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version 140115. Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version 140115 Etac Cross 5 VB Standard är markerat med X Utprovad av: Brukare: Telefon: Datum: Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam 13126201 35 cm Kort

Läs mer

Artikelnummer 803063 Senast ändrad 120116 Giltig från 080901. Styrka & funktion REAL 9000 Version 2.1

Artikelnummer 803063 Senast ändrad 120116 Giltig från 080901. Styrka & funktion REAL 9000 Version 2.1 Artikelnummer 803063 Senast ändrad 120116 Giltig från 080901 Styrka & funktion REAL 9000 Version 2.1 MERCADOS NYA ELEKTRONIK FÖR UPP & NER Eftersom den nya elektroniken är minusstyrd är den inte bakåtkompatibel.

Läs mer

REAL 9200 TWIN/EL - SPRÄNGSKISS

REAL 9200 TWIN/EL - SPRÄNGSKISS r REAL 9200 TWIN/EL - SPRÄNGSKISS Artikelnr 801440 Ändrad 100219 Giltig från 090430 VERSION 002 Mercado Medic AB Telefon & Fax Email & Internet Tryffelslingan 14 Tel 08 555 143 00 Email info@mercado.se

Läs mer

16.1. EUROFLEX 129B Printed in Sweden

16.1. EUROFLEX 129B Printed in Sweden 13 11 10 16 16.1 11 10 15 12 3 9 14 4 1 2 5 6 7 8 EUROFLEX 129B Printed in Sweden Utgåva Issue Sitsenhet Seat sushion Bild Nr Picture No Grupp Group Sida Side 1/98 Standard Standard 129B 2 2 Pos Fig Art.

Läs mer

Be-Ge 7100L Luftstol vänster Be-Ge 7100R Luftstol höger

Be-Ge 7100L Luftstol vänster Be-Ge 7100R Luftstol höger Reservdelslista/Parts Replacements List Be-Ge 700L Luftstol vänster Be-Ge 700R Luftstol höger 700L (Back 640), 700R (Back 640), 70L (Back 550), 70R (Back 550), 702L (Back 400), 702R (Back 400) R-700 2005-0-20

Läs mer

Etac M100TR. En modern transportrullstol med inbyggd komfort och väl avvägda inställningsmöjligheter. www.etac.se Etac M100TR 1

Etac M100TR. En modern transportrullstol med inbyggd komfort och väl avvägda inställningsmöjligheter. www.etac.se Etac M100TR 1 Etac M100TR En modern transportrullstol med inbyggd komfort och väl avvägda inställningsmöjligheter www.etac.se Etac M100TR 1 Etac M100TR den enkla transportrullstolen M100TR är transportrullstolen som

Läs mer

SPRÄNGSKISS. side 1. Telefon: 6924 4400 - Telefaks: 6924 4500 - adresse: PB 5043, 1503 Moss post@handicare.no - www.handicare.no

SPRÄNGSKISS. side 1. Telefon: 6924 4400 - Telefaks: 6924 4500 - adresse: PB 5043, 1503 Moss post@handicare.no - www.handicare.no side 1 SERIE 3 SPRÄNGSKISS Artikelnr: Januari 2000 Förklaring till stycklistan side 2 Pos.nummer Detalj 1-100 Chassidetaljer 101-200 Drivhjul- motordetaler 201-300 Sittenhetsdetaljer 301-400 Benstödsdetaljer

Läs mer

STÅL KRYSS 85-88 MRX FZB 85 URX FZB 86 MFX FZB 87 MKFX FZB 88 SPÅR 89-93 MCS OBEH 89 MCS FZB 89 MFS FZB 92 MKFS FZB 93 ÖVRIG SKRUV 94-97 MVBF FZB 94

STÅL KRYSS 85-88 MRX FZB 85 URX FZB 86 MFX FZB 87 MKFX FZB 88 SPÅR 89-93 MCS OBEH 89 MCS FZB 89 MFS FZB 92 MKFS FZB 93 ÖVRIG SKRUV 94-97 MVBF FZB 94 STÅL METRISK OCH TUMGÄNGAD SKRUV METRIS TUMGÄNGA SEXKANT 58-64 M6S FZB 58 M6S FZV 60 U6S UNC FZB 62 FU6S UNF FZB 64 INSEX 65-82 MC6S FZB 65 MC6S 12.9 OBEH 67 UC6S UNC 12.9 OBEH 70 UC6S UNF 12.9 OBEH 71

Läs mer

Reservdelslista PoolGuard 2012

Reservdelslista PoolGuard 2012 Reservdelslista PoolGuard 2012 www.pahlen.se ledande inom utrustning för swimmingpooler Pahlén AB Pahlén AB är en av världens ledande tillverkare av swimmingpoolprodukter. Verksamheten startade 1967 och

Läs mer

SORTIMENTSKATALOG 2003

SORTIMENTSKATALOG 2003 SORTIMENTSKATALOG 2003 Tel: 036-71 91 50 Fax: 036-71 32 03 KAPITEL SID SEXKANTSKRUV 2 INSEXSKRUV 36 SPÅRSKRUV 76 PLÅTSSKRUV, TRÄSKRUV 102 ÖVRIGA FÄSTELEMENT 146 MUTTER 178 BRICKOR 216 PINNAR, KILAR, SPÅRRINGAR

Läs mer

RESERVDELSLISTA FLEXIWAY DP34FW DP37FW DP42FW DP47FW

RESERVDELSLISTA FLEXIWAY DP34FW DP37FW DP42FW DP47FW RESERVDELSLISTA FLEXIWAY DP34FW DP3FW DP42FW DP4FW 2 av 6 Reservdelslista Flexiway Konstr. Ritningsnummer Revisions datum 202-0-6 00464 Reviderad av Utgåva Blad Plog - blad 2-5 Fäste - blad 6- OBS! 4,2

Läs mer

Utprovningsprotokoll Manuella Rullstolar 7-klövern Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam nr

Utprovningsprotokoll Manuella Rullstolar 7-klövern Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam nr Utprovad av: Brukare: Telefon: Datum: Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam nr 13125601 35 cm Kort 36-42 cm 13125602 35 cm Lång 42-48 cm 13125603 37.5 cm Kort 36-42 cm 13125604 37.5 cm Lång 42-48

Läs mer

Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesamnummer

Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesamnummer Utprovad av: vid beställning av endast individ Brukare: Telefon: Datum: Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesamnummer 13125101 35 cm Kort 36-42 cm 18177 13125102 35 cm Lång 42-48 cm 18178 13125103

Läs mer

RESERVDELSLISTA Sidoplog 45-B

RESERVDELSLISTA Sidoplog 45-B RESERVDELSLISTA Sidoplog 45-B 10 fot 12 fot 14 fot 2 av 1 Sidoplog 45B Reservdelslista Konstr. TE Ritningsnummer Revisions datum 2012-09-04 100195 Reviderad av TE Utgåva Blad 1 4 Blad 2 Slitdetaljer mm

Läs mer

Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesamnummer

Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesamnummer Utprovad av: Telefon: vid beställning av endast individ Brukare: Datum: Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesamnummer 13125811 50 cm Kort 36-42 cm 32354 13125812 50 cm Lång 42-48 cm 32362 13125815

Läs mer

Justera/Anpassa Etac Cross 5

Justera/Anpassa Etac Cross 5 Justera/Anpassa Etac Cross Här hittar du tydliga guider för inställningsmöjligheter på vår rullstol Etac Cross. Varje film introduceras med en beskrivande text. Du kan även läsa om justeringarna steg-för-steg

Läs mer

Manuell rullstol Cross 5, 3A beställningsunderlag

Manuell rullstol Cross 5, 3A beställningsunderlag Standardutförande Chassi Bromsar Körhandtag Ryggstöd Aluminium och stålrör. Hopfällbart med dubbla kryssrör Knäledsbroms, högmonterad med vinklat rött handtag Höjdreglerbara, avtagbara 3A rygg standard

Läs mer

SP18 SP18-BP11-TK. Version Art nr A 90000060

SP18 SP18-BP11-TK. Version Art nr A 90000060 RESERVDELSLISTA SP18 SP18-BP11-TK Version Art nr A AB Mähler&Söner Rossön tel:0624-203 50 fax:0624-200 50 mahlers@mahlers.se Konstr. Datum Plog-SP18-BP II-TK Sidoplog Bredplog CL 2014-10-22 Utgåva Blad

Läs mer

Utprovningsprotokoll Manuella Rullstolar 7-klövern Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam nr

Utprovningsprotokoll Manuella Rullstolar 7-klövern Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam nr Utprovad av: Telefon: Brukare: Datum: Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam nr 13125101 35 cm Kort 36-42 cm 13125102 35 cm Lång 42-48 cm 13125103 37.5 cm Kort 36-42 cm 13125104 37.5 cm Lång 42-48

Läs mer

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt.

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Innehållsförteckning Sida Adapter Amputationsstöd Armstödsplatta 4 Batteribyte 5 Benstöd 6 Benstöd EL 7 Benstöd EL vinkel

Läs mer

Beställningslista ALLFABÅREN. Artikelnummer Artikelnamn Antal: Bårar, Bälten och Ergonomi 5003051 Pedi mate Barnsele 4,5 18kg 5003052 Pedi mate bag

Beställningslista ALLFABÅREN. Artikelnummer Artikelnamn Antal: Bårar, Bälten och Ergonomi 5003051 Pedi mate Barnsele 4,5 18kg 5003052 Pedi mate bag Beställningslista ALLFABÅREN Artikelnummer Artikelnamn Antal: Bårar, Bälten och Ergonomi 5003051 Pedi mate Barnsele 4,5 18kg 5003052 Pedi mate bag AL131319 Kudde till Bårar (ALLFA) ALE112005P ALLFA Europe

Läs mer

Reservdelslista. Sidoplog 045 / lastbil

Reservdelslista. Sidoplog 045 / lastbil Sidoplog 045 / lastbil Reservdelslista Mähler & Söner AB +46 (0)624-512 350, Tillverkning +46 (0)670-65 04 00, Försäljning (engcon Sweden AB) www.mahlers.se 10, 12 & 14 fot Sidoplog 45 Konstr. IN Ritningsnummer

Läs mer

Manuell rullstol Cross 5, 3A XL Beställningsunderlag

Manuell rullstol Cross 5, 3A XL Beställningsunderlag I beställningsunderlaget hittar du alla delar och tillbehör du behöver för att skapa en order. Använd fältet "Övrig information" i websesam för att t.ex. ange på vilken sida ett tillbehör ska monteras,

Läs mer

Utprovningsprotokoll Manuella Rullstolar Sodexo Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup

Utprovningsprotokoll Manuella Rullstolar Sodexo Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Utprovningsprotokoll Manuella Rullstolar Sodexo Version 120604 Etac Cross Standard är markerat med X Utprovad av: Brukare: Telefon: Datum: Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup 13125101 35 cm Kort 36-42

Läs mer

Reservdelslista. Rossöplog 2000 / diagonalplog/lastbil

Reservdelslista. Rossöplog 2000 / diagonalplog/lastbil Rossöplog 2000 / diagonalplog/lastbil Reservdelslista Mähler & Söner AB +46 (0)624-203 50, Tillverkning +46 (0)670-65 04 00, Försäljning (engcon Sweden AB) www.mahlers.se Blad Datum Ritningsnummer Utgåva

Läs mer

Benämning Typ Norm Sida. U-bygel DIN 3570 280. Smörjnipplar 280. Drivnit KDS 283. Ögleskruv 283-284. Vingskruv MVS DIN 316 284-285

Benämning Typ Norm Sida. U-bygel DIN 3570 280. Smörjnipplar 280. Drivnit KDS 283. Ögleskruv 283-284. Vingskruv MVS DIN 316 284-285 Kapitel 12, Övrigt Benämning Typ Norm Sida U-bygel DIN 3570 280 Smörjnipplar 280 Säkerhetsnyckel med hål för säkerhetstapp PIN Säkerhetsskruv med rundat huvud och invändig sexkant Distanshylsa med invändig

Läs mer

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt.

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Artikelnr: 8069 Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. sförtecning Sida Adapter Cross benstöd Benstöd medic/knästoppar Bord Bricka/Bord Bromsfot byte äldre stolar

Läs mer

Reservdelslista. Sidoplog SVH-4 / väghyvel

Reservdelslista. Sidoplog SVH-4 / väghyvel Sidoplog SVH-4 / väghyvel Reservdelslista Mähler & Söner AB +46 (0)624-52 350, Tillverkning +46 (0)670-65 04 00, Försäljning (engcon Sweden AB) www.mahlers.se AB Mähler&Söner Rossön tel:0624-203 50 fax:0624-200

Läs mer

Bruksanvisning Fjärås vikplogar 155 225

Bruksanvisning Fjärås vikplogar 155 225 Bruksanvisning Fjärås vikplogar 155 225 (Utgåva: 2014-08-04) Innehållsförteckning Om handboken 3 Garantiåtagande 3 Säkerhet 3 Montering 4 Flytläge & Pendling 4 Stödskor 4 El-ventil 4 Chockventil 4 Handhavande

Läs mer

Reservdelslista Sektion F, Tillbehör

Reservdelslista Sektion F, Tillbehör Reservdelslista Sektion F, Tillbehör Art.nr. Rev. 95066 A Hantverksdesign & Rehab. Prod. AB Box 1263 181 24 Lidingö tel. 08-7670480 fax. 08-7675000 info@hantverksdesign.se www.hantverksdesign.se Reservdelslista

Läs mer

550390 Slitbricka NR9 90-04 109 550391 Slitbricka NR9 HS 95 550400 Rullager 30213 90-06 853 550415 Nav 90/92 6/160/205 90-07 1 623 550416 Nav 90/92 6/

550390 Slitbricka NR9 90-04 109 550391 Slitbricka NR9 HS 95 550400 Rullager 30213 90-06 853 550415 Nav 90/92 6/160/205 90-07 1 623 550416 Nav 90/92 6/ Reservdelar (Broson) Artikelnr: Benämning Bruttopris (SEK) 545000 Navkapsel 53mm med smörjnippel 307 545100 Rullager 30205 45-2 201 545200 Rullager 30207 45-3 256 550000 Navkapsel 64 mm 84-01 246 550005

Läs mer

550390 Slitbricka NR9 90-04 79 550391 Slitbricka NR9 HS 69 550400 Rullager 30213 90-06 620 550415 Nav 90/92 6/160/205 90-07 1 180 550416 Nav 90/92 6/1

550390 Slitbricka NR9 90-04 79 550391 Slitbricka NR9 HS 69 550400 Rullager 30213 90-06 620 550415 Nav 90/92 6/160/205 90-07 1 180 550416 Nav 90/92 6/1 Reservdelar (Broson) Artikelnr: Benämning Bruttopris (SEK) 545000 Navkapsel 53mm med smörjnippel 223 545100 Rullager 30205 45-2 146 545200 Rullager 30207 45-3 186 550000 Navkapsel 64 mm 84-01 179 550005

Läs mer

Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam

Utprovningsprotokoll Cross 5 5-klövern Version Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam Utprovad av: Telefon: Brukare: Datum: Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam 13126001 35 cm Kort 36-42 cm 39249 13126002 35 cm Lång 42-48 cm 39250 13126003 37.5 cm Kort 36-42 cm 39251 13126004 37.5

Läs mer

Svenska VB 3200 VB 3700 VB Bruksanvisning i original Version

Svenska VB 3200 VB 3700 VB Bruksanvisning i original Version Svenska VB 3200 VB 3700 VB 000 Bruksanvisning i original Version 201101 Vikplog VB3200-VB000 Reservdelslista Konstr. Ritningsnummer Revisions datum 2011-10-1 10012085 Reviderad av CL Utgåva Blad 1 35 7

Läs mer

Standardutförande Chassifärg 98 Midnattsblå Max brukarvikt 160 kg

Standardutförande Chassifärg 98 Midnattsblå Max brukarvikt 160 kg Faxa in förskrivningsblankett + protokoll. Motivera varför det behövs en Cross 5 XL med 3A rygg. De "gamla" crossarna är beställningsbara i std utförande i WebSesam, kolla så att saldo finns om det är

Läs mer

Sortimentskatalog. AK1 - System AK1 - Box ( 5 fack ) AK2 - System AK2 - Box ( 3 fack ) Nordhs Verktyg 2008-08-13

Sortimentskatalog. AK1 - System AK1 - Box ( 5 fack ) AK2 - System AK2 - Box ( 3 fack ) Nordhs Verktyg 2008-08-13 Sortimentskatalog AK1 - System AK1 - Box ( 5 fack ) AK2 - System AK2 - Box ( 3 fack ) 101 ABA Standard Slangklammer i Sortimentskåp ( 325 st ) 13-20 t.o.m 50-65 102 ABA Standard + miniaba 90-modulsystem

Läs mer

MODULSTOLEN REAL 9000

MODULSTOLEN REAL 9000 MODULSTOLEN REAL 9000 Artikelnr: 803336 Mercado 0811 Giltig från 960601 REAL 9000 - Den svenska kvalitetsstolen ett system där behoven bestämmer utförandet När benen är svaga behöver man en stol både

Läs mer

Anaconda Plusskåp Reservdelar

Anaconda Plusskåp Reservdelar Reservdelar JOAB Recycling AB Norbavägen 8 0 Blomstermåla Växel 0-80 80 Fax 0-80 www.joab.se Reservdelar Stativ Behållare Taklucka Kärllyft. Drivenhet 8. Kedjehjulhus. Tömningsvagga.. Kärllåsklaff.. Glidklots

Läs mer

Etac Cross 5 XL. Utprovningsprotokoll 75163K Standardutförande är markerat med Tolerans för samtliga mått ±2% Kort ram Sitsbredd (cm)

Etac Cross 5 XL. Utprovningsprotokoll 75163K Standardutförande är markerat med Tolerans för samtliga mått ±2% Kort ram Sitsbredd (cm) Etac Cross 5 XL Utprovningsprotokoll 75163K 015-08-0 Utprovad av: Brukare: Tel: Datum: Standardutförande är markerat med Tolerans för samtliga mått ±% Kort ram Sitsbredd (cm) Sitsdjup 36-4 (-49*) cm Mäts

Läs mer

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt.

Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Monteringsanvisningar Klicka på önskad monteringsanvisning, eller scrolla nedåt. Innehållsförteckning Sida Adapter Amputationsstöd 3 Armstödsplatta 4 Batteribyte 5 Benstöd PLUS 6 Bord 7 Bricka 8 Bålstöd

Läs mer

2012-01-11 2 550370 Axelmutter KM9 90-02 81 550380 Låsbricka MB9 90-03 22 550390 Slitbricka NR9 90-04 38 550391 Slitbricka NR9 HS 66 550400 Rullager 3

2012-01-11 2 550370 Axelmutter KM9 90-02 81 550380 Låsbricka MB9 90-03 22 550390 Slitbricka NR9 90-04 38 550391 Slitbricka NR9 HS 66 550400 Rullager 3 2012-01-11 1 Reservdelar (Broson) Artikelnr: Benämning Bruttopris (SEK) 545000 Navkapsel 53mm med smörjnippel 212 545100 Rullager 30205 45-2 139 545200 Rullager 30207 45-3 177 550000 Navkapsel 64 mm 84-01

Läs mer

RESERVDELSKATALOG / PARTS CATALOGUE LASTVÄXLARE / HOOK LIFT S10-15. www.joab.se. din långsiktiga partner 2013-01-21 MW. 1012269 Utg2.

RESERVDELSKATALOG / PARTS CATALOGUE LASTVÄXLARE / HOOK LIFT S10-15. www.joab.se. din långsiktiga partner 2013-01-21 MW. 1012269 Utg2. din långsiktiga partner / LASTVÄXLARE / HOOK LIFT S0-0 Utg. 0-0- MW : : : 0-0 0 00 0-0 0 0 Göteborg Innehållsförteckning Table of contents 0-0- PW 00:0 C/C SE- Göteborg + 0 0 00 + 0 0 0 + 0 0 Innehållsförteckning

Läs mer

R50X JetFighter 2005-2008

R50X JetFighter 2005-2008 2005-2008 Information Allmänt Denna reservdelskatalog och dess priser uppdateras regelbundet en gång per månad. Uppdatering sker natten till den förste i varje månad, då priser och eventuella uppdateringar

Läs mer

Etac Cross 5. Utprovningsprotokoll. Utprovad av. Brukare. Telefon. Datum. Stolsbredd Kort chassi (cm)

Etac Cross 5. Utprovningsprotokoll. Utprovad av. Brukare. Telefon. Datum. Stolsbredd Kort chassi (cm) Etac Cross 5 Utprovningsprotokoll Utprovad av Brukare Telefon Datum Stolsbredd Kort chassi () Långt chassi () Chassifärg Ryggstöd Crossrygg 3A Begränsningar finns Sitsdjup 36-42 (-49*) Mäts från ryggrör

Läs mer

ROSTFRITT SYRAFAST M6S ISO 4017/4014 A2 KL 70 11:1, 11:2 M6S ISO 4017 A2 KL 70 HELGÄNGAD 11:3 M6S ISO 4017/4014 A4 KL 70 11:4, 11:5

ROSTFRITT SYRAFAST M6S ISO 4017/4014 A2 KL 70 11:1, 11:2 M6S ISO 4017 A2 KL 70 HELGÄNGAD 11:3 M6S ISO 4017/4014 A4 KL 70 11:4, 11:5 ROSTFRITT SYRAFAST SIDA M6S ISO 4017/4014 A2 K 70 11:1, 11:2 M6S ISO 4017 A2 K 70 HEGÄNGAD 11:3 M6S ISO 4017/4014 A4 K 70 11:4, 11:5 M6S ISO 4017 A4 K 70 HEGÄNGAD 11:6 M6S DIN 933/931 A2, A4 K 70 11:7

Läs mer

NÄRKES VITAL. r53867001 Handkontroll HB73 Grå 6007 895,00 kr. r9000092 Bygel handkontroll Linak vit 40,00 kr Styrenheter (Nätenhet, Elbox, Trafo)

NÄRKES VITAL. r53867001 Handkontroll HB73 Grå 6007 895,00 kr. r9000092 Bygel handkontroll Linak vit 40,00 kr Styrenheter (Nätenhet, Elbox, Trafo) Samtliga priser är exklusive moms och fritt vårt lager Artikelnr (Princess 3000) Pris Handkontroller r53867001 Handkontroll HB73 Grå 6007 895,00 kr r9000092 Bygel handkontroll Linak vit 40,00 kr Styrenheter

Läs mer

Beställningsunderlag för Cross I Leverantör: Etac

Beställningsunderlag för Cross I Leverantör: Etac 1(6) Beställningsunderlag för Cross I Leverantör: Etac Utgående modell levereras i mån av tillgång på lager, ersätts av Cross 5 Grundutförande Cross I Sittbredd: Kort ram Sesam nr Lång ram Sesam nr Lev.art

Läs mer

ISOkod Produkt Artikel Benämning Enhet Artikelinfo Lev artnr Lev

ISOkod Produkt Artikel Benämning Enhet Artikelinfo Lev artnr Lev ISOkod Produkt Artikel enämning Enhet Artikelinfo ev artnr ev 090603 Skyddshjälmar 50824 Hjälm hårt svart skal 58,5-60,5cm st 9825- Hea Medical 090603 Skyddshjälmar 50734 Hjälm hårt svart skal M 55-57cm

Läs mer

REAL 6100 SPRÄNGSKISS

REAL 6100 SPRÄNGSKISS r REAL 6100 SERIE 4 DX SHARK DX2 SPRÄNGSKISS Artikelnr: 801444 Maj 2005 Giltig från 090701 Mercado Medic AB Box 1074, 181 22 Lidingö Telefon 08-555 143 00 fax 08-555 143 99 E-post service@mercado.se Internet

Läs mer

Etac Cross 5. Etac Cross 5. Etac Cross 5 XL. Manual svensk 75137D 13-04-15

Etac Cross 5. Etac Cross 5. Etac Cross 5 XL. Manual svensk 75137D 13-04-15 Etac Cross Manual svensk 737D 3-04- Etac Cross Etac Cross XL Innehåll. Allmänt inledning Avsedd användning...3 2. Beskrivning...4 3. Stolens möjligheter... -7 4. Tillbehör... 8-0. Inställningar Främre

Läs mer

Manual - Sparkcyklar SE

Manual - Sparkcyklar SE SE Manual - Sparkcyklar Året var 1910. Då tillverkades den första Kroon-cykeln. Platsen var Vansbro i Dalarna. Idag har Monark tagit över produktionen av Kroons transportcyklar och specialcyklar. Design,

Läs mer

SWEBOLT AB TEL. 08-584 909 60 FAX. 08-583 581 82

SWEBOLT AB TEL. 08-584 909 60 FAX. 08-583 581 82 - 1 - - 2 - - 3 - - 4 - - 5 - - 6 - - 7 - - 8 - - 9 - - 10 - - 11 - - 12 - - 13 - - 14 - - 15 - - 16 - - 17 - - 18 - - 19 - - 20 - - 21 - - 22 - - 23 - - 24 - - 25 - - 26 - - 27 - - 28 - - 29- - 30 - -

Läs mer

SKRUVAR MED 6-KANTHÅL 6-KANTNYCKLAR

SKRUVAR MED 6-KANTHÅL 6-KANTNYCKLAR SKRUVAR MED 6-KANTHÅ 6-KANTNYCKAR SIDA MC6S ISO 4762 8.8 OBEH 3:1, 3:2 MC6S ISO 4762 8.8 FZB 3:3, 3:4 3 MC6S ISO 4762 8.8 HEGÄNGAD OBEH/FZB 3:5 MC6S DIN 7984 8.8 OBEH 3:6 MC6S DIN 7984 8.8 FZB 3:7 MC6S

Läs mer

Instruktionsbok & reservdelslista DBD-25X

Instruktionsbok & reservdelslista DBD-25X Instruktionsbok & reservdelslista DBD5X TEKNISKA DATA BENDOF DBD5X Vikt: ca 86 kg Mått: (L x B x H) 90x550x0 mm Elmotor: 30 V, 330 W, 8 A Bockkapacitet: Ljudtrycksmivå: 05 db (A) Med bygelbocktillsats

Läs mer

Tillval och tillbehör till REAL 9000 modeller & REAL 6100

Tillval och tillbehör till REAL 9000 modeller & REAL 6100 valfrihet Tillval och tillbehör till REAL 9000 modeller & REAL 6100 Artikelnr: 803344 Mercado 0902 Giltig från 080901 2 3 1 4 TILLVAL/TILLBEHÖR På en systemstol ställs höga krav. Den måste vara bekväm

Läs mer

Datum. Sittbredd (SB) cm Främre sitthöjd (FSH) cm Sittdjup (SD) cm Bakre sitthöjd (BSH) cm Rygghöjd (RH) cm Underbenslängd (UL) (Ram mått) cm

Datum. Sittbredd (SB) cm Främre sitthöjd (FSH) cm Sittdjup (SD) cm Bakre sitthöjd (BSH) cm Rygghöjd (RH) cm Underbenslängd (UL) (Ram mått) cm Vid beställning av reservdelar, var god använd on-linekatalogen på www.ottobockdoc.se eller vänd er till Otto Bocks kundtjänst. Märkning Ordernr Start M6 Junior Allround barnrullstol Artikelnummer: 480F53=60000_K

Läs mer

Reservdelslista Sektion E, Armstöd

Reservdelslista Sektion E, Armstöd Reservdelslista Sektion E, Armstöd Art.nr. Rev. 95065 A Hantverksdesign & Rehab. Prod. AB Box 1263 181 24 Lidingö tel. 08-7670480 fax. 08-7675000 info@hantverksdesign.se www.hantverksdesign.se Reservdelslista

Läs mer

Beställningsunderlag för Cross 5 Leverantör: Etac

Beställningsunderlag för Cross 5 Leverantör: Etac Beställningsunderlag för Cross 5 Leverantör: Etac 1(7) Grundutförande *= Lagervara Sittbredd Sesam nr Kort ram Sesam nr Lång ram Lev.art nr Kort/lång ram Kommentar 35,0 cm *36909 37458 13126001/13126002

Läs mer

A- serie. Reservdelar och Monteringsdetaljer. Securing cargo. We invented the concept.

A- serie. Reservdelar och Monteringsdetaljer. Securing cargo. We invented the concept. A- serie Reservdelar och Monteringsdetaljer 0 0 0 ABC Securing cargo. We invented the concept. Reservdelar A- Vikt. 00 Stomme.. kg -- 0 Stomme.0. kg 0 Teleskopstake LH..0 kg 0 Underprofil L= 00 mm. kg

Läs mer

STÅL PLÅTSKRUV SEXKANT 132 BSS FZB 132 TORX 133-134 RTS FZB 133 FTS FZB 134 KRYSS 135-137 RXS FZB 135 RXK FZB 136 FXS FZB 136 PLÅTSKRUV MED BORRSPETS

STÅL PLÅTSKRUV SEXKANT 132 BSS FZB 132 TORX 133-134 RTS FZB 133 FTS FZB 134 KRYSS 135-137 RXS FZB 135 RXK FZB 136 FXS FZB 136 PLÅTSKRUV MED BORRSPETS STÅL GÄNGPRESSANDE SKRUV FÖR STÅL PLÅTSKRUV TRÄSKRUV SEXKANT 128 M6SF-TT FZB 128 TORX 128-129 MRT-TT FZB 128 MFT-TT FZB 129 KRYSS 129-130 MRX-TT FZB 129 MFX-TT FZB 130 GÄNGPRESSANDE SKRUV FÖR PLAST SEXKANT

Läs mer

INSTRUKTIONSBOK RESERVDELSLISTA

INSTRUKTIONSBOK RESERVDELSLISTA 10/98 INSTRUKTIONSBOK RESERVDELSLISTA RB 120 M93-> Art. nr. 360970 REKORDVERKEN Sweden AB Öttum SE- 535 92 KVÄNUM Tel. +46(0)511-37 01 00 Fax. +46(0)511-37 00 07 T0496 HANDBOK RB120 1 2 1. FÖRORD REKORDVERKEN

Läs mer

Multi Dragstång. Monteringsanvisning/Reservdelslista 2002-10-14 38-150902c

Multi Dragstång. Monteringsanvisning/Reservdelslista 2002-10-14 38-150902c Multi Dragstång Monteringsanvisning/Reservdelslista 00-0- 8-5090c Beskrivning VBG Multi Dragstång består av ett antal olika skänklar, framdelar och bakre fästen som monteras samman med bultförband. Delarna

Läs mer

svenska Servicebok DX Compact art.nr. 900195. Rev: 201403 1 1

svenska Servicebok DX Compact art.nr. 900195. Rev: 201403 1 1 Servicebok DX Compact art.nr. 900195. Rev: 201403 1 1 INNEHÅLLSFÖRTECKNING Innehållsförteckning...2 Demontering av kåpa...2 Demontering av sitsenhet...2 Byte av batterier...3 Byte av styrbox...3 Byte av

Läs mer

Reservdelslista. Sektion G, Dynor 95067 A

Reservdelslista. Sektion G, Dynor 95067 A Reservdelslista Sektion G, Dynor Art.nr. Rev. 95067 A Hantverksdesign & Rehab. Prod. AB Box 1263 181 24 Lidingö tel. 08-7670480 fax. 08-7675000 info@hantverksdesign.se www.hantverksdesign.se Reservdelslista

Läs mer

R82 Heron. En multifunktionell duschoch toalettstol.

R82 Heron. En multifunktionell duschoch toalettstol. En multifunktionell duschoch toalettstol. för optimal positionering är en av de mest funktionella dusch- och toalettstolarna på marknaden. Bakom den rena och enkla designen döljer sig många funktionella

Läs mer

Parco. sid 1/8. Montage med expander ger en demonterbar fastsättning.

Parco. sid 1/8. Montage med expander ger en demonterbar fastsättning. sid 1/8 560 509 Vänd fåtöljen upp och ner, se till att skydda trät. Montera stativet mot sittkorgen med bifogade skruv och brickor (MK6S M10x16 + FBB M10). 640 778 509 Fåtöljen har en hålförsedd fotplatta

Läs mer

Fästelement - Skruv / Passbult Prislista 2014

Fästelement - Skruv / Passbult Prislista 2014 Fästelement - Skruv / Passbult Prislista 2014 Artikelkod Benämning Grundpris 1500 M05 010 PASSBULT 16,50 kr 1500 M05 012 PASSBULT 17,70 kr 1500 M05 016 PASSBULT 17,70 kr 1500 M05 020 PASSBULT 17,70 kr

Läs mer

BRUKSANVISNING GÅBORD

BRUKSANVISNING GÅBORD BRUKSANVISNING S GÅBORD ADAM PLUS Innehållsförteckning ID-märkning 2 Syfte/Användningsområde 3 Funktioner 3 Normalt underhåll 3 Viktig information 4 Monteringsanvisning 5 Tillbehör 5 Förebyggande underhåll

Läs mer

rabbit Svensk Användarhandbok S V 06.2011 - rev.006 2010 R82 A/S. All rights reserved. The R82 logo and the Rabbit are trademarks of R82 A/S.

rabbit Svensk Användarhandbok S V 06.2011 - rev.006 2010 R82 A/S. All rights reserved. The R82 logo and the Rabbit are trademarks of R82 A/S. rabbit TM vensk nvändarhandbok 2010 R82 /. ll rights reserved. The R82 logo and the Rabbit are trademarks of R82 /. 06.2011 - rev.006 INNEHÅLL Rabbit... 3 äkerhet... 4 Garanti... 4 erktyg... 4 T-verktyget...

Läs mer

Habilitering och Hjälpmedel Hjälpmedelsverksamheten

Habilitering och Hjälpmedel Hjälpmedelsverksamheten Manuella rullstolar TRANSPORTRULLSTOL Transit III Etac Sverige AB ISO: 122218 Transit III är en kryssfälld enkel transportrullstol med 16 massiva drivhjul och 8 länkhjul. Vinkeljusterbart ryggstöd i 3

Läs mer

För Påbyggare och Användare ExTe 2011 art.nr 812 103

För Påbyggare och Användare ExTe 2011 art.nr 812 103 LuftMan MANUAL För Påbyggare och Användare ExTe 0 art.nr 03 Läs igenom hela instruktionen och förstå innehållet innan du använder spännaren. Felaktig montering och användande kan resultera i funktionsstörningar

Läs mer

Utprovningsprotokoll Cross 5 - Norrland JLL Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam:

Utprovningsprotokoll Cross 5 - Norrland JLL Artikel nr Sitsbredd Sitslängd Sitsdjup Sesam: Motivera varför det behövs en Cross 5 med 3A rygg. De "gamla" Crossarna är beställningsbara i websesam, kolla så att saldo finns om det är brådskande. Observera att det är olika protokoll för Cross och

Läs mer

Fjäderomrörare. Reservdelslista ALA - TALKKARI. Veljekset Ala-Talkkari Oy

Fjäderomrörare. Reservdelslista ALA - TALKKARI. Veljekset Ala-Talkkari Oy Fjäderomrörare Reservdelslista ALA - TALKKARI Veljekset Ala-Talkkari Oy Fjäderomrörare Benämningsnr. Benämning Delnummer 1 Sexkantsskruv M16x 40 Zn 72191 2 Täckplåt omrörartallrik liten 41643 3 Skruv M16x40

Läs mer

Innehållsförteckning Dokumentation för GROPVAGN A4 Försäkran om överensstämmelse 1 Säkerhetsinstruktion och kontrollrutiner för säkerhet 2 Funktionsbeskrivning och tekniska data 3 Monteringsanvisning och

Läs mer

Artikelregister. Motordrivna elrullstolar. Page 1 of 9. Elrullstolar SLL553 2010-12-01 2012-11-30. Eldriven rullstol, manuell styrning, Scooter B

Artikelregister. Motordrivna elrullstolar. Page 1 of 9. Elrullstolar SLL553 2010-12-01 2012-11-30. Eldriven rullstol, manuell styrning, Scooter B Landstingskontoret, Upphandlingen Sjukvårds- och förbrukningsartiklar Artikelregister Elrullstolar SLL553 2010-12-01 2012-11-30 Page 1 of 9 Tilläggsinfo/egenskap Motordrivna elrullstolar Eldriven rullstol,

Läs mer

Katalog över delar till. 125 cc motorcykel

Katalog över delar till. 125 cc motorcykel Katalog över delar till 125 cc motorcykel typ M 1 B med teleskopgaffel Fabriker och huvudkontor: Uppsala. Avdelnigskontor: Stockholm, Göteborg Malmö, Linköping, Karlstad, Sundsvall, Luleå Norra Europas

Läs mer

Produktinformation från Etac

Produktinformation från Etac från Etac Oktober December 2016 Innehåll Manuella rullstolar 3 5 T-spårsmutter - Länkhjulsfäste 3 Manuella Förflyttningshjälmedel 6 7 Ny vridplatta Turner PRO 6 Junior 8 6 Ny Fotplatta R82 Swan 8 Fler

Läs mer

Zitzi Sharky INNEHÅLL. Plats för etikett! BRUKSANVISNING

Zitzi Sharky INNEHÅLL. Plats för etikett! BRUKSANVISNING 16:1) Sammanfattning/Efterkontroll Fortsätt kontinuerligt att utföra efterkontrollerna som anges under respektive punkt. Kontrollera regelbundet att alla skruvar är ordentligt åtdragna. Kontrollera regelbundet

Läs mer

Dim. Längd under fläns Artikelnr. förk. G1 /4" 40 mm HM600 G3/8" 45 mm HM601 G1 /2" 50 mm HM602 HM500 HM501 HM502 HM503 HM504 HM505

Dim. Längd under fläns Artikelnr. förk. G1 /4 40 mm HM600 G3/8 45 mm HM601 G1 /2 50 mm HM602 HM500 HM501 HM502 HM503 HM504 HM505 Dim 6 8 10 15 20 25 32 40 50 65 80 100 IVIETALL Gänga G 1/8" G 1/4" G 3/8" G 1/2" G 3/4" G 1" G 1.1/4" G 1.1 /2" G 2" G 2.1 /2" G 3" G 4" Slangnipplar Artikelnr, Längd under fläns Bordgenomföring med flänsmutter.

Läs mer

REKOMMENDERAD PRISLISTA 2013-07-01 Inklusive moms

REKOMMENDERAD PRISLISTA 2013-07-01 Inklusive moms REKOMMENDERAD PRISLISTA 2013-07-01 Inklusive moms www.midtrailer.se Reko Trailer Ändring av totalvikt Det finns möjlighet att typa ner samtliga trailers i denna prislista till en lägre totalvikt. Om totalvikten

Läs mer

MÄSSING ALUMINIUM KOPPAR

MÄSSING ALUMINIUM KOPPAR AUMINIUM KOPPAR SIDA MFS MÄSS DIN 963 OBEH 10:1 MKFS DIN 964 MÄSS OBEH 10:2 MCS DIN 84 MÄSS OBEH 10:3 MSCS DIN 85 MÄSS OBEH 10:4 MFX DIN 965 MÄSS PHIIPS OBEH 10:5 MRX DIN 7985 MÄSS PHIIPS OBEH 10:6 M6S

Läs mer

RENOVERINGSBESLAG. Smarta beslag för befintliga kök GRANBERG

RENOVERINGSBESLAG. Smarta beslag för befintliga kök GRANBERG RENOVERINGSBESLAG Smarta beslag för befintliga kök GRANBERG RENOVERINGSSATS FÖR LÅDOR Lådrenovering Ett enkelt sätt att renovera en lådhurts där lådorna går trögt Befintliga fronter återmonteras på de

Läs mer

Prislista. Fönster 2016

Prislista. Fönster 2016 Prislista Fönster 2016 Utåtgående kopplat 1+1 sid 2-5 Öppningsbara special sid 21 Utåtgående kopplat 2+1 sid 6-9 Övriga tillägg sid 22 Utåtgående 3-glas sid 10-13 Smyg & fönsterbänk sid 23 Inåtgående kopplat

Läs mer

Invacare XLT 75/90. Brukare: Kontaktperson: Telefon: Orderguide Manuell rullstol Aug 2012 Sverige. Kryssa för alternativ Standard utrustning

Invacare XLT 75/90. Brukare: Kontaktperson: Telefon: Orderguide Manuell rullstol Aug 2012 Sverige. Kryssa för alternativ Standard utrustning Brukare: Orderguide Manuell rullstol Aug 2012 Sverige Kontaktperson: Telefon: Invacare XLT 75/90 Kryssa för alternativ Standard utrustning Max brukarvikt = 135 Kg DRIVHJULS ALTERNATIV Drivhjul Standard

Läs mer

MONTERINGSINSTRUKTION TIMMERVAGN / MULTIVAGN / KRAN / STÖDBEN

MONTERINGSINSTRUKTION TIMMERVAGN / MULTIVAGN / KRAN / STÖDBEN MONTERINGSINSTRUKTION TIMMERVAGN / MULTIVAGN / KRAN / STÖDBEN Pos. Beskrivning Art nr Antal 1 Ram / Mittbalk 77-12177-3 1 2 Boggie Axel 77-12177-5 2 3 Tap 77-12177-15 2 4 Hjul 22x11-10" ( Fälg Storlek

Läs mer

Montageanvisning för GC- räcke. (rev. 2012-02-21)

Montageanvisning för GC- räcke. (rev. 2012-02-21) Montageanvisning för GC- räcke (rev. 2012-02-21) Innehållsförteckning Allmän information inför montage... 1 Säkerhet på arbetsplatsen... 1 Material... 1 Avrop av material... 1 Tillverkning av radier...

Läs mer

Underkörningsskydd, dragstänger, dragbalkar samt andra tillbehör. Våra produkter genomgår en korrosionsskyddsbehandling

Underkörningsskydd, dragstänger, dragbalkar samt andra tillbehör. Våra produkter genomgår en korrosionsskyddsbehandling RESERVDELAR 0 V i gör tillvaron enklare för användarna genom att ständigt utveckla bättre system med hög driftsäkerhet och lång livslängd. Kopplingar, manuella, automatiska och luftassisterade för släp

Läs mer

Kapitel 1. Motor. Fästen... 1: 5 Motorfäste... 1: 5

Kapitel 1. Motor. Fästen... 1: 5 Motorfäste... 1: 5 Kapitel 1 Fästen...................................... 1: 5 Motorfäste................................... 1: 5 Kyl-/värmesystem............................ 1: 7 Översikt.....................................

Läs mer

FÄSTDETALJER OCH BULT SOM VI NORMALT LAGERFÖR ÄR MARKERADE MED ETT X

FÄSTDETALJER OCH BULT SOM VI NORMALT LAGERFÖR ÄR MARKERADE MED ETT X FÄSTDETALJER OCH BULT SOM VI NORMALT LAGERFÖR ÄR MARKERADE MED ETT DIN TYP ISO OBEH FZB FZV A2 A4 1 2339 B KP KONISK PINNE 7 2338 CP CYLINDRISK PINNE 84 1207 MCS CYLINDRISK SPÅRSKRUV 85 1580 MSCS LÅG CYLINDRISK

Läs mer

HL 10-18 Reservdelar Spare parts

HL 10-18 Reservdelar Spare parts Reservdelar Spare parts Översikt/Over wiev 2006-09-26 Roland Landkvist 1 6 00:01 G:\Konstr\Reservdelskataloger\\Sid 2. HL Översikt.doc Innehållsförteckning/Contents 2006-09-26 Roland Landkvist 1 6 00:02

Läs mer